انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ﺩﺭﻭﺩ ﺁﻗﺎ ﻋﺒﺪاﻟﻠﻪ
ﻛﺎﻟﻴﺒﺮ ﺳﺎﭼﻤﻪ ﻫﺎ ﭼﻨﺪﻩ
(2013-08-02 09:05 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-31 11:06 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-30 12:03 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان 1 گروپ کم نظیر از وایروخ. کل گروپ زیر 3سانتیمتر هستش فقط یکی از تیرها کمی به راست خورد که اونهم بنظر عاملش باد بود . عذر میخوام دسترسی به گروپ نداشتم که اندازه دقیق رو بگیرم .محل تیراندازی داخل سالن خونه روی دیوار مجتمع مجاور خخخخ

[تصویر: 13751163331.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

واقعا 130 متر هست زوم چنده که انقدر واضخه ؟

نه دوست عزیز 136 سانتیمتر بود متر بود دوربین هم 4 ثابت بود به همین دلیل خیلی شفافه !!!!!!

اخه این چه سوالیه؟منظورتون از این سوال چیه ؟؟؟ این فاصله رو من با رنج فایندر دراوردم

جلال جان اگه اون یکی سمت راستو حساب نکنید کمتر از 3 سانتیمتر هستش . Khansariha (8)

توی عکس زیاد واضح نیست جلال جان ولی چندین بار برسیش کردم اطمینان دارم کمتر از 3 سانتیمتر هستش .

زخامت سنگ قرنیزرو ببین 3 سانتیمتره

اون شیار بین سنگها نهایتش 1 سانتیمتر هستش .
گروپ در حد همون 3سانته وواقعاعالیه .البته گروپهای وایرخ 100 گاها بیشتر از تصورهست تا از این سلاح شخصا استفاده بشه .سایز گروپ رو میشه با میلدات هم مشخص کرد .(دوربین لیپرز رو زوم 10 میلداتهاش استاندارده وتو 100متر هرمیلدات به اندازه یک هدف 10سانتی هست).پس در136متر بایست 73صدم میلدات یک هدف 10سانتی رو پوشش بده وهدف3سانتی درحد25صدم میلدات.
اینجاست که ارزش دوربین های نیم میلدات بیشتر مشخص میشه .
mster عزيز Khansariha (8)
در مورد ساچمه الماس فقط مدل اكستريم بد نبود البته بهتره بگم ساچمه ها رو وزن كني
دامنه ساچه ها درست كنيد و خشاب تفنگتون اجازه بده (به علت بلند بودن ساچمه ها) فكر كنم بهتر باشه
اما يه مشكل ديگه هم هست اگر دامنه ساچمه رو با دقت باز نكنيد باز به وسيله خشاب كج ميشه
جناب hamidhakami عزيز Khansariha (8)
از شما زياد به بنده رسيده
فقط مي مونه كاغذ كادو كه فعلا تو دسترسم نيست خخخخخ Khansariha (219)
نيت اين بود كه يه مقدار ساچمه مناسب قيمت در كنار جي اس بي و كراسمن داشته باشم
براي شكار نزديك كه متاسفانه نشد
flower عزيز درود بر شما
كاليبر 5.5 بود شرمنده كه يادم رفت
salehsniper عزيز
دقت هر دو تفنگ با ساچمه جي اس بي و كراسمن در 50 متر كمتر از دو سانت هست
اما ساچمه هاي الماس كيفيت خوبي ندارند
هر كسي براي بار اول خريد كنه متوجه ميشه دامنه نيم بيشتر ساچمه ها خراب هست
(2013-08-03 07:36 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 13751163331.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروپ در حد همون 3سانته وواقعاعالیه .البته گروپهای وایرخ 100 گاها بیشتر از تصورهست تا از این سلاح شخصا استفاده بشه .سایز گروپ رو میشه با میلدات هم مشخص کرد .(دوربین لیپرز رو زوم 10 میلداتهاش استاندارده وتو 100متر هرمیلدات به اندازه یک هدف 10سانتی هست).پس در136متر بایست 73صدم میلدات یک هدف 10سانتی رو پوشش بده وهدف3سانتی درحد25صدم میلدات.
اینجاست که ارزش دوربین های نیم میلدات بیشتر مشخص میشه .
جا داره منم به نوبه خودم اول از همه از آقا مسیح بخاطر زحماتشان و این گروپ خوب تشکر کنم Khansariha (256)
اما چون نکته های ظریفی در این مباحث و دقت دوستان دیده شد جا داره برای اهمیت نحوه محاسبه و مطرح بودن موضوع کمی اندازه های قابل محاسبه را دقیقتر بیان کنیم Khansariha (214)
از دوست عزیزمون (cholpe) هم ممنونیم که نکته خوبی را اشاره کردند Khansariha (8)
اما باید کمی مطالب دوست عزیزمون را تکمیل کرد
با توجه به زوم دوربین که 24 میباشد ارزش هر میلدات (نقطه تا نقطه)‌ نسبت به حالتی که زوم 10 هست برابر با 2.4 واحد ارزش میلداتها کمتر یا بهتره بگیم واحدشون کوچکتر میشود
مثلا با زوم (10x) در 100 متری ارزش یک میلدات برابر با 10 سانت هست
و در همان فاصله با زوم (24x) ارزش میلدات میشود 2.4 ÷ 10 = 4.16 cm یعنی به اندازه 2.4 برابر واحد اندازه آن کمتر میشود
با این حساب با زوم 24 در فاصله 136 متری اندازه هر میلدات میشود
100 ÷ (4.16 × 136) = 5.66 cm
خب این از ارزش میلداتها توی اون فاصله البته با زوم 24
اما بعنوان نمونه اگر کمی بر روی تصویر هم بخواهیم کار کنیم نتایج زیر حاصل میشود
[تصویر: 13755233791.jpg]
گروپ کامل (خط قرمز) با توجه به نسبت ارزش میلدات شده 6.7 سانت
و همچنین گروپ با ارفاق خخخخخخ یعنی حذف یک ساچمه (خط زرد)‌ شده 3.7 سانت که باید بگم حدس و محاسبات قبلی درست بوده و در نوع خودش این گروپ کم نظیر میباشد که باید به آقا مسیح تبریک گفت . Khansariha (256)
علی جان فردا دم در خونه تون یه ماشین مشکی فورد از مدرسه اسنایپر ارتش ایالات متحده می بینیم که دارن شما رو سوار می کنن که برین برای آموزش ... Khansariha (219)

اینم از گروپ من با مگسک
اسلحه:کرال مگنوم کالیبر5.5
ساچمه پرومگنوم
تعداد شلیک:به علت کمبود شدید ساچمه 3 شلیک
فاصله 15 متر دقیقا
ساپورت:سبد میوه
وضعیت جوی:باد ملایم
دادا دستت درد نکنه اما بنظر من اگه کاری می خوایم انجام بدیم یکم شیک تر و شکیل تر انجام بدیم هم وجهه خودمون بالاتر میره هم وجهه سایت که نام کشورمونو یدک میکشه...Khansariha (8)
با عرض معذرت دور از امکانات چاپی و فلان هستم فعلا.بازم شرمنده دوستان
واینکه اصلا با قصد گروپ گیری نرفته بودم.واسه تنظیم مگسک بود.که گفتم یه گروپی هم بگیرم
با تشکر ویژه از علی اقا عزیز که واقعا خالزن هستند و به صورت کاملا علمی حرفهای برادر عزیزم اقا مسیح تصدیق کردند .Khansariha (8)
این گروپ از وایرخ بعید نیست وتو یکی از سایتهای همسایه گروپ 5 سانت تو 150 متری هم گرفته شده . البته ساپورت عالی میخواد مثل استند که تفنگ هیچ تکونی نخوره
لینک مرجع