انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-08-06 07:03 PM)arashyakuza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خسته نباشی دادا
پرو مگنوم از عرض یک سانته اگه ارتفاع رو لرزش دست باشه همون گروپ یک سانته ولی اگه لرزش دست نیست
بهتره به پرو مگنوم بگیم با کی کار داری زنگ طبقه بالارو بزن خخخخخ

آرش جان راستش خودم هم نمی دونم چرا گروپ دومی با پرومگنوم اینجوری شد در حالی که لرزش دست و فاصله از گروپ اولی کمتر بود! فکر میکنم مشکل از اون چند ساچمه ی شلیک شده بود. متاسفانه جای مناسب برای گروپ گیری ندارم و این گروپ ها رو هم با کلی زحمت میگیرم. بنظر خودم با دستچین و وزن کردن ساچمه ها و ساپورت مناسب تا 15 متر با هر 4 ساچمه گروپ زیر 1 سانت بده.(چون قبلاً توی 20 متری گروپ 1 سانتی گرفتم این رو میگم.)
آفرین احسنت
خدایی خیلی گروپ جالبه دقیقه همه یه جا خورده
ببخشید این پایه شوتینگ چیه ؟
اگه عکس هم بزارید ممنون میشم
(2013-08-06 07:33 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آفرین احسنت
خدایی خیلی گروپ جالبه دقیقه همه یه جا خورده
ببخشید این پایه شوتینگ چیه ؟
اگه عکس هم بزارید ممنون میشم

شوتینگ رست آقا پورنگ این شکلیه:

[تصویر: MTM-predator-shooting-rest.jpg]

لرزش دست رو تقریباً به طور کامل از بین میبره و دیگه گروپ فقط دقت ساچمه و تفنگ رو نشون میده.
گروپ سی زی(زد) هانتر....20شات...50 متر.
==========================================================
[تصویر: CZ200sHunter_177_JSBRS_50Meter_2_.jpg]
[تصویر: CZ200sHunter_177_JSBRS_50Meter_6_.jpg]
CZ 200s Hunter.177 + JSB EXACT RS in 50 Meter
Khansariha (256)
خیلی خوبه ولی مثل گروپ 45متری اقا مسیح نشده.
شاید لوله کثیف بوده
(2013-08-05 08:17 PM)salehsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-05 08:00 PM)Sheriff نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بعد از محکم کاری دوربین بوشنل و استفاده از ساچمه گامو مچ با تکیه گاه چهارپایه پلاستیکی در حالت نشسته با پنج درجه زاویه افقی نسبت به خط مستقیم سیبل(اخر پارکینگ نشستم)
نتیجه به صورت زیر شد.
حدود تا حالا 600شلیک برای تنظیم دوربین داشتم که موفق نشدم! البته 3بار دوربین باز و بسته کردم یک بار هم که پایه را عوض کردم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

1-دوربین را باز کنم؟
2-ساچمه را عوض کنم؟
3-همون تیرکمون قدیمیه را برم از کمد زیرزمین پیدا کنم دستم بگیرم!

برای من عجیبه آخه تفنگت که دقیقه ساچمه ها هم که تا فاصله 25/30متر میشهروش حساب کرد دوربینم که بد نیست(ولی به احتمال عیب از دوربینه.)
علی آقا میتونند خیلی خوب کمکتون کنند. علی آقا لطفاً بگید ایراد این دوستمون از چیه؟ شاید مشکل بعضی از دوستان این باشه.
از دوست عزیزمون آقا صالح تشکر میکنم . Khansariha (8)

آقا شریف شما اگر بدون دوربین و یا حتی بدون نشانه روی هم توی 16 متری با مچ شلیک کنید باز نباید انقدر باز شلیک کنید .

اول ببینید لقی لوله و یا تفنگ نداشته باشه (تمام پیچها را چک کنید)
دوم بدون دوربین هم تست کنید حتی اگر شکاف درجه ندارید طوری نیست باز میشه یجورائی نشانه روی ثابتی را براش درنظر گرفت و شلیکهای داشت
سوم اگر نحوه گرفتن تفنگ مهمه چون این تفنگ را نباید روی ساپورت و یا جسم سختی گذاشت و بهتره روی دست کاملا بنشینه و بعد دست را روی ساپورت بزارید تا لگد و ارتعاش بوسیله دست و در بغل شما مهار شود (توضیحش را قبلا دادیم )
چهارم اگر باز بدین شکل نامرتب میزد با یک ساچمه خوب دیگه ای برای تست مثل جی اس بی و یا کراسمن امتحان کنید
پنجم اگر باز مشکل را پیدا نکردید برید سراغ نشتیهای اورینگ و واشر پیستون که فرمودید مال لوله را بازدید کردید میمونه مال پیستون .
انشالله که با رعایت کردن این سری از نکات پی به مشکل خواهید برد . فعلا Khansariha (8)
سلام

دیدم اینجا بحثش باز شده بپرسم.

اگه روی این پایه ای شوتینگ یه تفنگ فنری بزاریم مجبوریم هر بار تفنگ رو برای مسلح کردن جا به جا کنیم.
این طوری دقت این پایه از بین نمیره؟
یا راهی هست که بدون تکون دادن سلاح اونو مسلح کنیم؟

سلام به همه دوستانKhansariha (8)
آقا دیدم کسی از تفنگ چینی b3-1 گروپ نگرفته خودم زحمتشو کشیدم
یک عکس از خود اسلحه میزارم[تصویر: 06082013294.jpg]
اما درباره گروپ گیری فاصله 20 متر، دوربین لیو پلد 32*4
[تصویر: 08082013295.jpg]
Khansariha (214)
(2013-08-08 12:28 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دیدم اینجا بحثش باز شده بپرسم.

اگه روی این پایه ای شوتینگ یه تفنگ فنری بزاریم مجبوریم هر بار تفنگ رو برای مسلح کردن جا به جا کنیم.
این طوری دقت این پایه از بین نمیره؟
یا راهی هست که بدون تکون دادن سلاح اونو مسلح کنیم؟

سلام دانشیار عزیز
مهم جابجا شدن تفنگ روی پایه شوتینگ نیست بلکه مهم رعایت همه اصول برای هر شلیک هست از تراز کردن مجدد گرفته تا کنترل نفس و ضربان قلب و دیگر موارد و گرنه بعد از هر شلیک جابجائی طبیعی هست و برای لود کردن چه برای گلوله زنی و چه برای بادیها باز کمی جابجا میشود.
اون چیزی که در تصور بعضی دوستان ممکنه قرار داشته باشه که موقع شلیک اصلا تکون نخوره فقط با بستن به گیره ممکن هست که اونم برای یک شلیک ارزش داره و نه بیشتر (صفر کردن دوربین با یک شلیک)‌ Khansariha (214)
(2013-08-08 09:49 AM)aliss نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستانKhansariha (8)
آقا دیدم کسی از تفنگ چینی b3-1 گروپ نگرفته خودم زحمتشو کشیدم
یک عکس از خود اسلحه میزارم[تصویر: 06082013294.jpg]
اما درباره گروپ گیری فاصله 20 متر، دوربین لیو پلد 32*4
[تصویر: 08082013295.jpg]
Khansariha (214)

یک دستی هم به دینا ما بکش از خجالت آب شدیم از بس پرت میزنه
خب چندتا از مشکلات پرت زدن را متوجه شدم:بسیار عجیب!!!!
هر ساچمه از هر نوعی را وقتی جا میزدم بایک وسیله پلاستیکی فشارش میدم تا بطور کامل دامنه ساچمه هم بره داخل لوله (نمیدونم چرا یک مقدار خیلی کم از دامنه با دست خوب جا نمیره)
پیچ های قنداق را پس از هر سه یا چهار شلیک باید سفت کنم(همون چهار سو های نزدیک کپ) بعد باز شل میشن.فکر کنم از زیر یک مهره اضافه کنم بهتره
تا جایی که تونستم آلن های دوربین را سفت کردم(یک آچار الن هم خراب کردم ولی دوتا پیچ ها به اندازه بقیه سفت نشد)
دوربین هم که سنتر پوینت کردم
1-فقط اگه یکی دوستا با عکس بتونه راهنمایی کنه بگه قنداق را چطوری باز کنم و بقیه پیچ ها را محکم کنم عالی میشه!
در ضمن گه حساسیت ماشه بیشتر بود بهتر بود ماشه سفت می باشد و هنگام شلیک بدون تکیه گاه یکم باعث انحراف میشه!
لینک مرجع