انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر: 14316718751.jpg]
دوستان هولوپوینت هم نقطه میده خطای دست کمی بازش کردKhansariha (256)
از دوستان کسی میدونه چرا از دو ساچمه همنام jsb ولی با وزن متفاوت ، 18/13و 15/89... چرا 15/89 به شمال غربی و 18/13 به جنوب شرقی اصابت کرده؟ چون در حالت تئوری ساچمه سنگینتر باید به پایین هدف و ساچمه سبکتر به بالای هدف بخوره!! با تشکر از راهنماییهای دوستان عزیزKhansariha (8)
در ضمن از حسین آقای گل، بابت زحمت گروپگیری سپاسگذارمKhansariha (8)
هرچند در دقت وایرخ شکی نیست ولی با جی اس بی 16 غوغا کرده و 18 هم شاید بخاطر قدرت بیشتر یکم بازتر شده. به نظر من دلیل جابجایی در وزن وشاید باد بوده باشه چون باد با سرعت کم روی ساچمه سبکتر بیشتر تاثیر میزاره
سید جان و دوستان گل همگی درود Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
15,89 یکمی بالاتر خورده در فاصله25 متر نباید بیشتر از این بالا میخورد ولی چپ و راست خوردن ساچمه ها برای من معما شده
دوربین در فاصله مثلا 25 متر صفرش کنم در فاصله 50متر راست میزنه در 50متر صفرش کنم عکس این رفتار عمل میکنه این برای من شده معماKhansariha (214) علی اقا هم در مورد این دوربین تذکر داده بودن متاسفانه من گوش نکردم و تهیه کردمKhansariha (172)
(2015-05-15 01:09 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از دوستان کسی میدونه چرا از دو ساچمه همنام jsb ولی با وزن متفاوت ، 18/13و 15/89... چرا 15/89 به شمال غربی و 18/13 به جنوب شرقی اصابت کرده؟ چون در حالت تئوری ساچمه سنگینتر باید به پایین هدف و ساچمه سبکتر به بالای هدف بخوره!! با تشکر از راهنماییهای دوستان عزیزKhansariha (8)
در ضمن از حسین آقای گل، بابت زحمت گروپگیری سپاسگذارمKhansariha (8)

سید جان وزن ساچمه ها تعیین کننده ی محل برخورد نیست
در حالت تئوری هم اینطور نیست چون وقتی وزن و قالب ساچمه عوض میشه سرعت خروجی و میزان درگیری با خان ها و تراجکتوری و .... همگی تغییر میکنه
(2015-05-15 01:52 PM)ziaeianho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سید جان و دوستان گل همگی درود Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
15,89 یکمی بالاتر خورده در فاصله25 متر نباید بیشتر از این بالا میخورد ولی چپ و راست خوردن ساچمه ها برای من معما شده
دوربین در فاصله مثلا 25 متر صفرش کنم در فاصله 50متر راست میزنه در 50متر صفرش کنم عکس این رفتار عمل میکنه این برای من شده معماKhansariha (214) علی اقا هم در مورد این دوربین تذکر داده بودن متاسفانه من گوش نکردم و تهیه کردمKhansariha (172)
درسته دوربین بی اس ا بی نقص نیست اما این اختلاف محل برخوردی که در گروپ ساچمه های مختلف درفاصله ی(ثابت) 25 متر وجود داره ربطی به دوربین و باد و ...نداره و کاملا طبیعی هست
Khansariha (8)
سلام علی جانKhansariha (8) ممنون از راهنماییت داداش
برداشت من: اینکه ساچمه بعد از اینکه با خان درگیر شد شروع به چرخش حول محور خودش میکنه و وقتی از لوله خارج میشه دایره ی چرخشش کمی بازتر میشه
(مثل موشک تاو و مالیوتکا) که البته فکر میکنم بازهم یه جای کار ایراد داره!! شاید طول لوله برای پرتاب ساچمه با این وزن ایده آل نیست! اگه برداشت من اشتباهه دوستان تصحیح بفرمایندKhansariha (8)
(2015-05-15 02:48 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام علی جانKhansariha (8) ممنون از راهنماییت داداش
برداشت من: اینکه ساچمه بعد از اینکه با خان درگیر شد شروع به چرخش حول محور خودش میکنه و وقتی از لوله خارج میشه دایره ی چرخشش کمی بازتر میشه
(مثل موشک تاو و مالیوتکا) که البته فکر میکنم بازهم یه جای کار ایراد داره!! شاید طول لوله برای پرتاب ساچمه با این وزن ایده آل نیست! اگه برداشت من اشتباهه دوستان تصحیح بفرمایندKhansariha (8)

این اتفاقی که میفرمایید رو میشه به طور مشهود در حرکت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دید که مثل مگس گیج میخورند
اما وقتی از ساچمه ای مثل جی اس بی استفاده کنید خب بخاطر کیفیت بالای ساخت،ساچمه کاملا متقارنه و چنین پدیده ای رخ نمیده و به همین دلیل هم هست که میشه ازش گروپ 2 سانت در 70 متر گرفت اگر بنابود تمام ساچمه ها به این صورت حرکت کنند که دیگه دقت معنی خودش رو از دست میداد
ثانیا،اگر بنا باشه ساچمه به طور مستقیم حرکت نکنه پس شما چطور دوربین رو صفر میکنید ؟
من هم به این باورم که در حالت عادی ! ساچمه بعد از خروج از لوله فقط حول محور خودش باید بچرخه و ادامه بده .... تا تحت تاثیر جاذبه به زمین برخورد کنه! اما مشکلی که حسین عزیز باهاش مواجه هست رو چطور توجیه کنیم که گروپهای 25 و 50 مترش فقط اختلاف ارتفاع داشته باشن و نه اختلاف سمت!؟؟
.
.
.Khansariha (8)
اختلاف نقطه برخورد در سمت ساچمه ها در مسافتهای مختلف ارتباط مستقیم داره با سنتر نبودن ریل پایه دوربین با لول سلاح هست که اگه با چشم دقیق نگاه کنید از پشت ریل و در امتداد لول تا حدودی قابل مشاهده هست و یا اینکه از دو عدد تراز استفاده کنید از بغل یکی روی لول و دیگری روی بغل بدنه تفنگ ...معمولا این اختلاف باعث میشه دید شما و حرکت ساچمه بصورت ضربدری بشه در یک نقطه صفر میشه و قبل و بعد صفر چپ و یا راست ، ساچمه برخورد میکنه ...
سلام داداشKhansariha (8) (ببخشید اسم شریفتون رو نمیدونم !) منهم احتمال میدم این مشکل از عدم تراز بودن پایه های دوربین باشه که با شیم گذاری حل بشه... منتظر میمونیم تا حسین آقا نتیجه رو اعلام کنن...
سپاس از علی آقا و همدلان عزیزKhansariha (8)
لینک مرجع