انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام ساچمه ts22است

[PISTOL]فشمي
(2015-05-15 09:13 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چپ زن یا راست شدن سلاح در فواصل بالا بیشتر به تاب داشتن لوله بر میگرده لوله سلاح من بعد از برسی توسط اقا مسیح مشخص شد 0.8 میلیمتر تاب داره که بعد از اصلاح گروپ نزدیک یک سانت در 25 متر داد.Khansariha (8)

مگه تاب لوله رو مي شه درسته كرد؟!!
(2016-01-15 08:37 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
این گروپ فقط جهت تست درست کارکردن تفنگ بعد از نصب رگولاتور گرفته شده، و زوم دوربین ۴ بوده، اگر زوم بالاتر میبود گروپ تو این فاصله کمی بزرگتر از کالیبره
ارادت

سلام گرشاسب جان
فرموديد اگر زوم بيشتر مي شد، گروپ بازتر مي شد؟
سلام جناب کاویان
همم تاب لوله را میشه گرفت هم اگه زوم بالاتر بود گروپ کوچکتر میشد، کمی بزرگتر از کالیبر ۵/۵ میلیمترKhansariha (8)
(2016-02-07 11:46 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب کاویان
همم تاب لوله را میشه گرفت هم اگه زوم بالاتر بود گروپ کوچکتر میشد، کمی بزرگتر از کالیبر ۵/۵ میلیمترKhansariha (8)

گرشاسب جان سلام
بله گرفتن كه مي دونم ميشه گرفت با عودت به كارخانه! منظورم در ايران با بضاعت خودمون بود و وجود دستگاهي كه بتونه صدم ميليمتر رو تشخيص داد!!
در مورد زوم بيشتر هم قاعدتاً همين بايد باشه ولي جمله اول شما كمي نامفهوم بود ..
در طول مدتي كه تاپيك هاي مختلف رو مطالعه كردم متاسفانه هنوز اين مسئله رو متوجه نشدم كه چه رابطي بين زوم، فاصله، پارالكس و نقطه برخورد وجود داره؟؟!! اگر كسي مي دونه متشكر مي شوم سربسته و كلي نگه و توضيح دقيق تري بفرمايند كه مطلب براي ساير دوستان هم كامل جابيفته و هي سوال و تكرار نشه.
مفهوم لغوي تصحيح پارالكس متاسفانه كاربردي نيست و من بعنوان يك هدف نزن از تعريف تصحيح پارالكس هيچ برداشت كاربردي ندارم ... فقط مي دانيم كه با چرخاندن قسمت پارالكس، تصوير واضح مي شود اما اين وضوح با تغيير زوم و تغيير فاصله هدف زني، چه رابطي دارد؟! در صورتي كه با تغيير زوم، تصوير همچنان واضح باشد، چه لزومي به دست زدن به پارالكس مي باشد؟!
متشكرم
تصحیح پارالکس همون فوکوس هستش که تو دوربین های حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری هم وجود داره.
مثلا شما با چشم غیر مسلح به یه چیزی تو فاصله مثلا 10 متری نگاه کنی یه چیز دگه که تو فاصله 1 متریت هست رو تار میبینی.یا برعکس به فاصله 1 متری نگاه کنی فاصله 10 متری رو تار میبینی.دقیقا همین مساله تو دوربین اسلحه میشه تصحیح پارالکس یا فوکوس
(2016-02-08 12:27 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تصحیح پارالکس همون فوکوس هستش که تو دوربین های حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری هم وجود داره.
مثلا شما با چشم غیر مسلح به یه چیزی تو فاصله مثلا 10 متری نگاه کنی یه چیز دگه که تو فاصله 1 متریت هست رو تار میبینی.یا برعکس به فاصله 1 متری نگاه کنی فاصله 10 متری رو تار میبینی.دقیقا همین مساله تو دوربین اسلحه میشه تصحیح پارالکس یا فوکوس

دوست عزيز ضمن تشكر از توضيحتون
چيزي كه شما فرمودند همون تعريف اوليه تصحيح پارالكس هست آنهم نه بصورت كامل چون فوكوس روي جلوي چشمي دوربين هست براي شفاف شدن رتيكل در حاليكه پارالكس بسيار عميق تره و صرفا يه فوكوس ساده نيست! به اين دليل كه با تغيير پارالكس نقطه برخورد عوض ميشه ولي چه روي هدف فوكوس باشه و چه كامل فوكوس نباشه، نقطه برخورد تغييري نمي كنه! فوكوس در دوربين عكاسي معني مي ده ولي تصحيح پارالكس بسيار مفهومي تره و جا داره بيشتر روش بحث بشه.
مثالي مي زنم:
در فاصله 25 متري در زوم 6 و پارالكس 20 متري شما خال رو مي زنيد
در فاصله 50 متري با زوم 10 و پارالكس 40 ياردي (كه در اين پارالكس هدف كامل واضح شده است) خال زده نمي شود!! بايد تغييرات ديگري داد مثل تغيير زوم، تصحيح بيشتر پارالكس و .... و ربطي به فوكوس بودن كامل يا ناقص هدف نداره!
من دنبال رابطه اي هستم بين پارالكس و زوم و فاصله و نقطه برخورد (4 فاكتور اساسي هدف زني)
البته در مثال فوق ثابت بودن تفنگ و شرايط جوي و .... (به صورت ديفالت برقرار است)
والا تا اونجایی ک من تجربشو دارم تغییر پارالکس نقطه برخورد رو عوض نمیکنه
(2016-02-08 03:14 PM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-02-08 12:27 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز ضمن تشكر از توضيحتون
چيزي كه شما فرمودند همون تعريف اوليه تصحيح پارالكس هست آنهم نه بصورت كامل چون فوكوس روي جلوي چشمي دوربين هست براي شفاف شدن رتيكل در حاليكه پارالكس بسيار عميق تره و صرفا يه فوكوس ساده نيست! به اين دليل كه با تغيير پارالكس نقطه برخورد عوض ميشه ولي چه روي هدف فوكوس باشه و چه كامل فوكوس نباشه، نقطه برخورد تغييري نمي كنه! فوكوس در دوربين عكاسي معني مي ده ولي تصحيح پارالكس بسيار مفهومي تره و جا داره بيشتر روش بحث بشه.
مثالي مي زنم:
در فاصله 25 متري در زوم 6 و پارالكس 20 متري شما خال رو مي زنيد
در فاصله 50 متري با زوم 10 و پارالكس 40 ياردي (كه در اين پارالكس هدف كامل واضح شده است) خال زده نمي شود!! بايد تغييرات ديگري داد مثل تغيير زوم، تصحيح بيشتر پارالكس و .... و ربطي به فوكوس بودن كامل يا ناقص هدف نداره!
من دنبال رابطه اي هستم بين پارالكس و زوم و فاصله و نقطه برخورد (4 فاكتور اساسي هدف زني)
البته در مثال فوق ثابت بودن تفنگ و شرايط جوي و .... (به صورت ديفالت برقرار است)

باسلام
چون بحث به تاپیک مربوط نمیشود از همیاران عزیز تقاضا دارم این پست را انتقال دهید.
با تشکر

اقای کاویان هر کارخانه سازنده دوربین عددی را بعنوان پارالکس معرفی میکند مثلا ۱۵ یا ۱۰۰ متر، این عدد یعنی دوربین شما از این فاصله به بالا توانایی زوم حداکثری را دارد، مثلا در فاصله ۱۵ متر قادر هستید از زوم ۲۴x استفاده کنید، که این امکان توسط تورت پارالکس شما فراهم امده،
برای حدس زدن دقیقتره فاصله شما زوم را در حداکثر قرار میدهید و با تورت پارالکس تصویر را شفاف میکنید، عدد مربوطه که در تورت نوشته شده فاصله شما تا هدف را تقریب میزند.
همانطور که جناب jabil گفتند تنظیم پارالکس محل برخورد را عوض نمیکند باعث میشود شما بدون خطا هدف بگیرید.
و حرف اخرتون درمورد استفاده از زوم پایین و استفاده نکردن از پارالکس صحیح است اگر ریتکل واضح باشد، احتیاجی به تنظیم پارالکس نیست چون اتفاقی نمیفته اگر تورت پارالکس را به هر طرف بچرخونید. تنظیم پارالکس امکان استفاده از زومهای بالاتر را بدون خطا بوجود میاورد.
[تصویر: 5b6d5a6285486740dcc56595727168a5.jpg]
گروپ با ديانا٥٦
فاصله ٢٥ متر
Jsb10/34
ساپورپ كيسه شن
بدون باد

[PISTOL]فشمي
لینک مرجع