انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با عرض سلام و خسته نباشید.
بعد از مدتها امروز فرصت کردم یه بار دیگه با اسلحه دوست داشتنی و فوق العاده دقیق خودم یعنی اومارکس چند تا گروپ بگیرم، البته به دلیل دوربین نا مناسب، یعنی گامو 32*4 و همچنین در دسترس نبود مسافت بیشتر، گروپ گیری در فاصله 20 متر و با 4 نوع ساچمه، که برای هر کدوم دو گروپ انجام گرفت. ساچمه های مورد استفاده گامو پرو هانتر، جی اس بی اگزکت ، آذرخش و فینال مچ بود که در عکسها کاملا مشخصه.
ساپورت هم صندلی بود خخخخ.
[تصویر: 05ae73d3100fd012ab59e41d3a637ce7.jpg][تصویر: cf14e3516f495535c9538b0ec2ebdb34.jpg][تصویر: 7766acc756e70b9c580bc12031f4d90f.jpg][تصویر: fabefb1b13ddb13c8dec9a0e9c0a2e72.jpg][تصویر: b87f3e2bc29d1e71ef36b81e53301678.jpg][تصویر: f3ab5c25e23b79674dc8e9707f0d977a.jpg]
هر ردیف مربوط به ساچمه ای هست که مقابله قرار گرفته، ساچمه آذرخش واقعا خیلی خوب زد و خیلی منو امیدوار کرد، همچنین فینال مچ که فوق‌العاده است و جی اس بی که عالیه. خودم با گروپ اول پرو هانتر خیلی حال نکردم و فکر میکنم دلیلش آینه که برای شروع خیلی در دو یا سه شلیک اول وسواس به خرج ندیدم، راستی یادم رفت که بگم، تمامی گروپ ها شامل 5 شلیک و فشار کپسول هم روی 180 بار بود و جمعا 40 شلیک انجام شد.
سلام
یه گروپ گرفتم ولی نمیدونم چرا اینطوری شد!!!
اسلحه:گامو دلتا
کالیبر:5.5
ساچمه:بیژن(ایرانی)Khansariha (226)
دوربین: بوشنل 3-9*32
فاصله:10 متر
تعداد شلیک: 5
ساپورت: دوپایه
حالت تیراندازی: خوابیده
[تصویر: 9df8c44a6334dd01c566c9a021ab745ca47efdff.jpg]
آیا اسلحه رو بندازم دور!!!
یا راهی هست!!؟؟
اینو هم همین الان گرفتم
در همون شرایط قبل ولی با ساچمه آذرخش در 4 شلیک(4 تا بیشتر ساچمه نداشتمKhansariha (226))
[تصویر: a5b8a290cf243fa657f7c3af5bfb990cf8adda20.jpg]
(2015-04-02 02:10 PM)mohandeshasan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه گروپ گرفتم ولی نمیدونم چرا اینطوری شد!!!
اسلحه:گامو دلتا
کالیبر:5.5
ساچمه:بیژن(ایرانی)Khansariha (226)
دوربین: بوشنل 3-9*32
فاصله:10 متر
تعداد شلیک: 5
ساپورت: دوپایه
حالت تیراندازی: خوابیده
آیا اسلحه رو بندازم دور!!!
یا راهی هست!!؟؟
اینو هم همین الان گرفتم
در همون شرایط قبل ولی با ساچمه آذرخش در 4 شلیک(4 تا بیشتر ساچمه نداشتمKhansariha (226))
[img]http.jpg[/img]

دوست عزیز نیازی نیست اسلحه رو دور بندازید.هر بی دقتی علتی داره.شما اول دوربین رو کامل باز کن و با مگسک تو همین فاصله با دقت تیراندازی کن اگه گروپ جمع خورد مشکل دوربین هست اگه باز هم بی دقت بود باید لوله سلاح و اجزا داخلی اعم از واشر سرپیستون و فنر چک بشه.
با سلام. امین جان موارد جالبی رو عنوان کردید اما نباید از مورد ساچمه هم به سادگی گذشت. ساچمه بیژن با اون وزن سبک حالا گذشته از همه عوامل و حتی خطای تیرانداز خیلی باز شده در صورتی که آذرخش با توجه به موارد ذکر شده بهتر جواب داده. حالا اگه باز این تست با ساچمه های دیگه هم گرفته بشه بهتر میشه نظر داد. ولی در کل همانطور که آقا امین فرمودن مشکل از تفنگ نیست.
راجع به گروپ تفنگ دلتا باید بگم اتفاقا دلتا به علت قدرت کم و عدم لگد دقت فوق العاده ای در مسافتهای کم تا 20متر داره وازلحاظ دقت عالیه هرچند تفنگ ضعیفی هست و خود گامو ذکرکرده برای تیراندازی نوجوانان وآموزش هست ولی اگر مطالبی که دوستان در دوپست بالا گفتن چک بشه ومشکل حل بشه تفنگ دقیقی هست.پیشنهادمیکنم دراین فواصل از ساچمه های سرتخت مثل گامومچ استفاده بکنید
نکته ای که راجع به گروپ خودم باید بگم اینکه این اسلحه تو این فاصله با ساچمه های مورد تست دقت خیلی عالی از خودش نشون داد.تنها میشه به گروپ اول از پرو هانتر به عنوان یک گروپ باز اشاره کرد که البته اونم دلیل عدم امادگی و دقت بنده به جهت شلیک های اول بود.در گروپ با ساچمه جی اس بی هم در گروپ اول (تمامی گروپ های سمت چپ برای هر ساچمه ،گروپ اول هستن و تمامی گروپ های سمت راست،گروپ دوم) ساچمه ای که کمی پایین خورده به دلیلش لرزش دست بنده بود .

در خصوص گروپ گرفته شده با وایرخ برای هم استانی های عزیز تجربه من از فنری اونم وایرخ نشون میده که تکیه گاه و نوع مهار تفنگ های فنری در جمع زدن،خیلی خیلی مهمه و به نظرم این گروپ خصوصا با ساچمه جی اس بی برای وایرخ یکم باز باشه،من خودم زمانی که وایرخ داشتم ،زمان گروپ گیری ،اسلحه رو روی تکیه گاه به صورت آزاد رها نمی کردم و سعی میکردم با دو دست اسلحه رو محکم بگیرم،البته این کار فقط مخصوص فنری ها هست .اینطوری ارتعاش و لرزش خیلی کم میکردم و گروپ های خیلی خوبی هم میگرفتم.

در خصوص گروپ گامو باید بگم توی 10 متر با عرض شرمندگی خیلی خیلی افتضاحه.دلایلشم دوستان گفتند و به نظر من اول بر میگرده به ساچمه نا مناسب،دوم به احتمال خیلی زیاد دوربینتونم یکم مشکل داشته باشه و سوم هم عدم تمرکز کافی و مهار اسلحه .چهارم که خرابی در یکی از قطعات اسلحه که امیدوارم این آخری نباشه.
یا علی
ممنونم که راهنماییم میکنید دوستان
بنده یه گروپ دیگه بدون دوربین گرفتم
[تصویر: 1da65931bbe3ea263e06ca31c08a5061d807bdda.jpg]
البته این بار با یه بسته دیگه امتحان کردم که ساچمه ها یکدست تر بودند
بنظر من مشکل از واشر سرپیستونه که در هرشلیک میزان باد تنظیم نیست و بالا و پایین میزنه
من پارسال از 40 متری گروپی نزدیک به گروپ اول گرفتم با ساچمه بیژن!! اونم در شرایط بدتر با ساپورت نامناسب
در ادامه من از خودم مطمئن هستم چون همون پارسال از 10 متری با یک دست سکه را چندین بار میزدم(البته تعریف از خود نباشهKhansariha (399))
باز هم تشکر میکنم و منتظر راهنمایی های خوبتون هستمKhansariha (8)
استرانگ کالیبر 5.5
حالت تیراندازی نشسته رو صندلی رودست
واشر پیستون بعد 400 شلیک رفته واسه خودش و مکشی در کار نیست خخخ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببخشید فاصله 10 متر بدون دوربین
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
ایرارمز اس 510
وضعیت جوی باد ملایم
نشسته با ساپورت مناسب

فاصله 40 متر
ساچمه دیسکاوری
5شات
[تصویر: 14284914233.jpg]

فاصله 40 متر
ساچمه جی اس بی
10شات
[تصویر: 14284914234.jpg]
گروپش کمی باز هست که علت اصلیش خطای بنده هست

فاصله 40 متر
ساچمه ی جی اس بی
5شات
[تصویر: 14284914232.jpg]

فاصله 40 متر
ساچمه ایرارمز 16 گرین
5شات
[تصویر: 14284914231.jpg]
بسیار عالی علی جان.Khansariha (8)
گروپ ساچمه ایرآرمز فوق العادست.همچنین بنجامین دیسکاوری.ساچمه جی اس بی هم که نیاز به تعریف نداره. وزن هم شدن یا بصورت رندوم؟فقط اگه قبل از گروپ هر ساچمه فشار تانک رو هم مشخص میکردی عالی میشد.مرسی
لینک مرجع