انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
نقل قول :ذر خواهی میکنم دوست گرامی. با توجه به اینکه من زیاد توی انجمن نیستم زیاد از قوانین و تذکراتی که قبلا داده شده اطلاع زیادی ندارم. عذر خواهی می کنم اگر ناخواسته موجب رنجش خاطر شدم.
دوست عزیز من تذکری ندادم ، صرف یک خواسته به عنوان یکی از همکاران انجمن بود که به قوانین گفته شده بیشتر عمل کنید و ربطی به رنجش خاطر من نداره !!! من الان Khansariha (219) هستم البته کلا Khansariha (219) امیدوارم حضور شما در انجمن رو بیشتر ببینیم .
من یا یکی دیگه از همکاران احتمالا این موضوع رو به شما و یا هر کسی دیگر گوشزد می کرد.
سلاح خوبی دارید ، بیشتر تمرین کنید و منتظر گروپ های بهتر از شما هستیم Khansariha (8)
(2014-05-31 10:56 AM)hozdal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
واقعا عالی بودKhansariha (215)البته از 54 غیر از این هم سراغ نمیره دیگه چه برسه دست اساتیدی همچون علی آقا باشهKhansariha (256)
سلام
ممنون از دوستان ولی این زیر خاکیها را از کجا پیدا کردید اولین گروپ و تست من با 54 فکر کنم 4 سال پیش بودخخخخخ Khansariha (8)
با گروپهای تازه ای که با ساچمه های خوب و البته گرانقیمت الان میشه گرفت دیگه کی میره سراغ گامو مچ خخخخ
مثلا دیروز با jsb-18 یک گروپ با وایرخ 100 یکی از دوستان گل آقا سعید در فاصله 28 متری گرفتم که با 6 شات حدود 5 میلیمتر شد که دیدم تا اینجا خوب بود و جلوی دوستان احتمال خطا و باز شدن گروپ بالا میرود ادامه ندادم خخخخخ
البته مدتی هست که کار گروپ ارسال نکردم و بیشتر به موضوعات فنی و بررسی آن علاقه مند شدم تا چیزهای بیشتری بیاموزم و الان داشتم روی یک موضوعی کار میکردم و آن بررسی باز شدن گروپها در مسافتهای مختلف هست و چون قبلا در سایت پیرامید شبیه به این مطلب را برای دیسکاوری دیده بودم .
? What do we know
We know this Disco Double can put 10 pellets into 0.365 inches at 25 yards. And with the same pellet, we know that it opens up to about 1.5 inches when the distance is doubled
که تقریبا به ازای دوبرابر شدن مسافت یک گروپ معمولا تا 4 برابر باز خواهد شد البته این موضوع را با بعضی تفنگها و حتی دیروز با وایرخ 100 نیز بررسی کردم که تقریبا همینطور درآمد که ان شالله سرفرصت با کمک دوستان به این موضوع بیشتر میپردازیم . فعلا Khansariha (256)
علی جان ، مطلب جالبی بود ، یعنی وقتی من با یک سلاح و ساچمه و شرایط یکسان در 20 متری گروپی 1 سانتی می گیرم ، اندازه آن گروپ در 40 متری متفاوت خواهد بود!؟ Khansariha (8)
(2014-05-31 02:30 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان ، مطلب جالبی بود ، یعنی وقتی من با یک سلاح و ساچمه و شرایط یکسان در 20 متری گروپی 1 سانتی می گیرم ، اندازه آن گروپ در 40 متری متفاوت خواهد بود!؟ Khansariha (8)
بله تقریبا گروپ کمی بیشتر از 4 برابر میشود یعنی گروپ 1 سانت حدود 4 سانت خواهد شد . Khansariha (8)
البته این نکته را اضافه کنم اغلب این تستها با ساچمه های jsb بدست آمده و ممکنه برای دیگر ساچمه نسبتها کمتر یا بیشتر باشد .
سلام.
گروپ امروز من با وایرخ80.
ساچمه پرومگنوم 7.56 گرین
فاصله:20یارد.یا همون 18متر خودمون
دوربین سنترپوینت 4-16*40
تعداد 7شات با ساپورت معمولی صندلی و بالش
اون یکی که سمت راست خورده اولین شات بود لرزش دستم زیاد بود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته بازم راضی نیستم.ولی با این ساچمه ها فکر نمیکنم بهتر از این بشه گروپ گرفت.
اینم از دیوار پست سیبلمKhansariha (219).وقتی ماشه رو میکشیدم فقط گردوخاک میدیدمKhansariha (48).
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مرسیKhansariha (8)
با سلام
بسیار خوب حمید جان ، داداش اگر بتونی ساچمه ها رو با ترازو دست چین کنی نتیجه کارت خیلی بهتر میشه ، من از یک قوطی پرومگنوم 7.56 ، 4 وزن مختلف ساچمه چیدم ، و اون زمانی که وایرخ رو داشتم و از ساچمه های هم وزن استفاده می کردم واقعا نتیجه مطلوب بود ، شما هم یه تستکی بزن داداش .
یا علی
اسلحه:AT44
ساچمه:JSB18gr cz
فاصله:20متر
ساپورت:بالش
دما:43درحه
(2014-05-31 02:37 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-31 02:30 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله تقریبا گروپ کمی بیشتر از 4 برابر میشود یعنی گروپ 1 سانت حدود 4 سانت خواهد شد . Khansariha (8)
البته این نکته را اضافه کنم اغلب این تستها با ساچمه های jsb بدست آمده و ممکنه برای دیگر ساچمه نسبتها کمتر یا بیشتر باشد .
سلام مجدد خدمت دوستان
ادامه بررسی موضوع گروپ گیری
برای اینکه مطلب خالی از لطف نباشد با اجازه دوستان و همکاران اهل فن در کار تیراندازی که جزو بهترینها هم هستند آقا سعید (viper22) و آقا اسماعیل از گروپهاشون برای بررسی بیشتر و بهتر موضوع استفاده میکنم Khansariha (8)
[تصویر: 14015963661.jpg]
همانطور که قبلا هم اشاره کردیم در حدود مسافت 30 متر(دقیق 28 متر) میتوان گفت که با شرایط ساپورتهای عالی (پایه هریس و بالش) و در حالت درازکش وایرخ 100 گروپهای که داد بین 5 تا 7 میلیمتر شد (میانگین را 6 میگیریم) که چندین بار با شلیکهای 6 و 8 و 10 تائی تست شده بودند .
اما اگر فرض کنیم این 30 متر مسافت را بخواهیم به دو برابر (مثلا 60 متر) افزایش دهیم طبق این گفته و تجربه اخیر انتظار داریم گروپ تا 4 برابر یعنی حدود 25 میلیمتر (1 اینچ ) شود
اما اگر باز و برای بار دوم فرض کنیم مسافت را به چهار برابر افزایش دادیم (120 متر) باید انتظار گروپهای در حدود 16 برابر اول و یا 4 برابر مسافت 60 متری را داشته باشیم که حدود 100 میلیمتر یا همان 10 سانت میشود .
این تست را 6 بار در 120 متر با وایرخ 100 انجام دادیم که تقریبا هر 6 مرتبه کار یکسان بود
و با توجه به شرایط یکسان و هوای بسیار مناسب برای گروپ گیری از دو تیرانداز خیلی خوب نیز بهره مند بودیم Khansariha (256)
گروپ پائینی کار آقا اسماعیل و گروپ بالائی نیز کار آقا سعید میباشند و جالب اینجا بود که نتیجه کار هردو دقیقا یکسان و گروپها 10 و 10.5 سانت بدست آمد
[تصویر: 14015963662.jpg]
باید اذعان کرد که چون تعداد شات 14 تائی هستند این گروپها در ماکزیمم خود هستند و اگر با تعداد شات کمتری مثلا 10 یا 6 شلیک انجام میپذیرفت بلطبع گروپ جمع تری مطرح میشود . این تستها و گزارشات فقط برای بررسی و تبادل اطلاعات مطرح میشود و هنوز موضوع قطعیت مطلق ندارد و نتیجه ها میتونه با انواع تفنگها و ساچمه ها متفاوت تر شوند حالا یا کمتر و یا بیشتر امیدوارم اینگونه گزارشات برای دوستان مفید واقع شود . Khansariha (256)
به نظر من این تست هدف زنی بوده وتعمیم اون به گروپ گیری نمیتونه علمی ومنطقی باشه .استفاده از دوپایه هریس ساپورت مطمئن واستانداری برای گروپ گیری نیست وحتما بایست از پایه شوتینگ ریست برند مناسب استفاده بشه ،درتیراندازی با دوپایه هریس مهارت فردی در نتیجه موثرهست واین خارج از مقوله گروپ گیری هست .درگروپ گیری با پایه شوتینگ ریست بعد از تنظیم دقیق رتیکل برهدف، خطاهای انسانی درحد مینیمم وشاید هم صفر بشه.خطاهایی مثل زمان ماشه کشی؛تاثیر طپش قلب بر دقت ،قرار دادن گونه دقیقا درهمون محل شلیک قبلی و....مورد دوم استفاده از دوربین مناسب است .اگر دوربین از برند مناسبی نباشه در فاصله نزدیک تاثیر خطای پارالکسی خیلی ناچیز ودر فاصله دورتر این موضوع مشهودتر هست وتاثیر زیادی بر گروپ حاصله میزاره ،که اگر باز هم پایه شوتینگ ریست بود ،با فرض وجود خطای پارالکسی تاثیر کمتری داشت ،چون دراین پایه ها وقتی رتیکل برای بار اول رو هدف قرار گرفت برای شلیک های بعدی نیاز خیلی کمتری بر هدف گیری مجدد هست واشتیاه ناشی از خطای دید تیرانداز کمتر خواهد بود .فضای باز هم محل مناسبی برای گروپ گیری علمی ودقیق نیست بخصوص در فاصله بالا که تاثیر عوامل جوی برگروپ مشهودتر هست واین مورد هم خارج از فلسفه گروپ گیریست .
صحبتی هم از وزن ساچمه نشده بود وفرض براین میزاریم که ساچمه ها وزن شده بودند.
همونطور که درابتدا گفتم این نظر شخصی من از فلسفه گروپ گیری هست ،تعریفی که علم این حقیر از گروپ گیری سلاح در ذهن دارد ،بررسی دقت یک سلاح با یک ساچمه خاص در شرایطی است که خطاهای انسانی وعوامل جوی درحد مینیمم یا صفر است .باتشکر از زحمت دوستانKhansariha (8)
دوست من هدفزنی درکار نبود؟!!
در هدفزنی شما برای هر شلیک مجاز به اصلاح نقطه هدفگیری و پیشگیری بعدی هستید ولی در گروپ گیری تمام شلیکها باید روی یک نقطه متمرکز بمانند . Khansariha (214)
بله ممکنه بگید با ساپورت شوتینگ ریست بهتر گروپ میداد ما در اینجا ارزش گروپهای تفنگ را بررسی نکردیم که بخواهیم به دسترسی به این چنین لوازی اشاره کنیم در اینجا مهم شرایط یکسان میباشد که دقیقا شرایط برای تستها یکسان بوده درضمن ساچمه ها وزن کشی شده و دستچین هم شده بودند . باز از نقطه نظرات شما ممنون هستم Khansariha (8)
لینک مرجع