انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان عزیز : Royall و مهرداد ،
امیدوارم بحث شما به صورت کاملا منطقی و به صورت تجربی از این سلاح کارآمد و شکاری به پیش بره ، می خواستم تا حمید عزیز پستی در این مورد نذاشتند ، نظری ندم. این پست فقط و صرفا برای یادآوری بود که اینجا تایپیک گروپ گیری دوستان و بررسی آن است و همه اعضا به صورت معمول گروپ خودشون رو با سلاح شخصی اینجا آپلود می کنن. (به خاطر اینکه قبلا اتفاق افتاده که از روی احساس پست ها و تایپیک به باقالی سنگینی فرو رفته)
مهرداد عزیز کاربر Royall هم قبل از تهیه این سلاح با حمید حکمی عزیز مشوره زیادی کردند و سپس اقدام به خرید نمودند.
برای من به شخصه بعد از درج پست ایشون تنها احساس لذت و خوشحالی از تیراندازی دوستمون رو داشتم تو اون ویلا و باغ و همینطور خوشحالی خودشون .
با تشکر Khansariha (8)
حنان عزیز بهتر بود که از سیبل های جداگانه ای برای هر گروپ استفاده می کردید و تعداد 5 تا 7 ساچمه از هر کدام دستچین شده بودند ، زیباتر می شد. تعداد 10 ساچمه و در این فاصله و تیراندازی متوالی به طور طبیعی دقت نرمال رو میاره پایین.
Khansariha (8)
سلام به همه دوستان Khansariha (48)
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) رو تسلیت میگم.

در مورد گروپ کاربر رویال عزیز فقط یه نکته برام عجیب بود البته شاید به دلیل کار نکردن با مارادور و آشنا نبودن با قابلیت های اون باشه.
وقتی یه تفنگ تو 30 متری صفر بشه حتی اگه قدرتش 70 ژول باشه و زوم دوربین هم روی 4 باشه باز هم تو 80متری بیشتر از سه میلدات باید بالا گرفته بشه. حالا که قدرت 35 ژوله و زوم احتمالا 16 بوده، فک میکنم تو حدودا 50-60 متری باید تقریبا سه میل بالاتر گرفت.
البته نظر اساتید و کسانی که تجربه استفاده داشتن درست تر و دقیق تر هست.
در ضمن به رویال عزیز اولا تبریک میگم به خاطر این گروپ خوب و ثانیا عذر میخوام و فقط برای آگاهی بیشتر خودم و بقیه دوستان این صحبت رو مطرح کردم.
یا علی Khansariha (8)
(2014-04-02 05:45 PM)emperatoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد گروپ کاربر رویال عزیز فقط یه نکته برام عجیب بود البته شاید به دلیل کار نکردن با مارادور و آشنا نبودن با قابلیت های اون باشه.
وقتی یه تفنگ تو 30 متری صفر بشه حتی اگه قدرتش 70 ژول باشه و زوم دوربین هم روی 4 باشه باز هم تو 80متری بیشتر از سه میلدات باید بالا گرفته بشه. حالا که قدرت 35 ژوله و زوم احتمالا 16 بوده، فک میکنم تو حدودا 50-60 متری باید تقریبا سه میل بالاتر گرفت.
در ضمن به رویال عزیز اولا تبریک میگم به خاطر این گروپ خوب و ثانیا عذر میخوام و فقط برای آگاهی بیشتر خودم و بقیه دوستان این صحبت رو مطرح کردم.
یا علی Khansariha (8)
دوست عزیز فاصله ای که آقای حسینی تیراندازی کردند 70 متر بوده نه 100 متر تو عکس کاملا مشخصه . اگه به رنج فایندر یا متر دقیق اندازه بگیرند مشخص میشه.
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون.شما لطف داریدKhansariha (8)
بنده هم با ازمون و خطا تعداد میلدات ها رو محاسبه کردم و خودم فکر میکردم که مارادور با ساچمه ی سنگین 21 گرینی حتما باید 5 میلدات رو لازم داشته باشه اما ساچمه خیلی با فاصله از بالای هدف رد شد.
تنها احتمالی که میدم اینه که چون موقعیت من حدودا 2 یا حتی 3 متر از سطح زمین (موقعیت هدف) بلند تر بوده و طبق تصویر میلدات کمتری لازم داشته.حالا اگه اساتید دلیل بهتری برای بیان این موضوع دارند ممنون میشم که راهنمایی بفرمایند.
[تصویر: 13964495311.jpg]
(2014-04-02 06:07 PM)behnamhunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-02 05:45 PM)emperatoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی Khansariha (8)
دوست عزیز فاصله ای که آقای حسینی تیراندازی کردند 70 متر بوده نه 100 متر تو عکس کاملا مشخصه . اگه به رنج فایندر یا متر دقیق اندازه بگیرند مشخص میشه.
سلام.من کوچیک شمام Khansariha (8)
شما با چه محاسباتی متوجه شدید که فاصله 70 متر بوده ؟!
متاسفانه وقت نشد متر کنم اما راحت 100 متر بود.
من هر 30 قدمم میشه چیزی حدود 24 متر.من از این طریق میگم 100 رو داشت
درودی دوباره بر دوستان عزیز... Khansariha (8)
قبل از هر چیز سالگشت شهادت جانگداز بانوی دو عالم حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها رو به تمام دوستان خوبم در سایت وزین ایران ایررایفل تسلیت عرض میکنم
همچنین از دوستان عزیزی که با گروپ های خوبشون به این تاپیک زینت میدن و باعث شروع بحث های تخصصی و کاربردی (البته با رعایت احترام متقابل) در رابطه با این موضوع مهم یعنی "گروپگیری" میشن سپاسگزاری میکنم
و همچنین از صادق جان به خاطر راهنماییشون تشکر میکنم و به علی جان به خاطر هدف زنی استثناییشون تبریک عرض میکنم... Khansariha (8)

مواردی بود که در مورد گروپگیری خودم با ای تی ۴۴ باید عرض میکردم که فراموش شد...
اول از همه ساپورت غیراستاندارد اما مناسب بود با حداقل لرزش دست و بدن و تنها لرزشی که از پشت دوربین احساس میکردم ارتعاشات حاصل از ضربان قلبم بود که کاملا محسوس بود و سعی کردم بین ضربانها شلیک کنم (به عنوان یک اصل در تیراندازی لانگ رینج)
در مورد ساچمه ی جی اس بی ۱۸ گرین مسئله ی جالب این بود که غیر از یک شات (شات ششم) که لرزش دست اون رو از شات های دیگه جدا کرد، دو گروه شات داشتم : یکی ۵ تایی ۱ در ۲ سانت و دیگری ۴ تایی ۱/۵ در ۲ سانت! (البته خاطرم هست که بعضی از دوستان هم چنین گروپ شات هایی رو با این سلاح داشتن...)
در مورد باراکودا مچ باید بگم که نا امید کننده بود و اندازه ی گروپ به بالای ۵ در ۵ سانت رسید! (چون در مورد باراکودا کمی حساس بودم سعی کردم که کمترین خطا رو در تیراندازی داشته باشم با کمترین لرزش)
و در مورد تی اس ۲۲ هم باید عرض کنم که دو شات بالایی و یک شات پایینی (شات های ۶، ۷ و ۹) حاصل لرزش دست و خستگی چشم ها بود و ۵ ساچمه گروپ ۳ در ۳ سانت داد و دو ساچمه در ۲ سانتی سمت چپ این گروپ روی هم نشست.

ممنون از همه ی دوستان بابت نظرات خوبشون که یاری میکنند تا این تاپیک پربارتر بشه... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
حنان جان درود بر شما Khansariha (8)
فکر می کنم اگر شما اون اورینگ داخل لول یا به فرمایش شما دور لول رو نصب کنی
گروپ جمع تری بده
اگر زحمتی نیست با همین شرایط یک گروپ دیگه بگیرید اما بعد از نصب اورینگ
ببینیم این اورینگ چقدر می تونه در دقت و نوع ساچمه تاثیر داشته باشه
سپاس بر شما Khansariha (8)
(2014-04-02 06:09 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون.شما لطف داریدKhansariha (8)
بنده هم با ازمون و خطا تعداد میلدات ها رو محاسبه کردم و خودم فکر میکردم که مارادور با ساچمه ی سنگین 21 گرینی حتما باید 5 میلدات رو لازم داشته باشه اما ساچمه خیلی با فاصله از بالای هدف رد شد.
تنها احتمالی که میدم اینه که چون موقعیت من حدودا 2 یا حتی 3 متر از سطح زمین (موقعیت هدف) بلند تر بوده و طبق تصویر میلدات کمتری لازم داشته.حالا اگه اساتید دلیل بهتری برای بیان این موضوع دارند ممنون میشم که راهنمایی بفرمایند.
[تصویر: 13964495311.jpg]
(2014-04-02 06:07 PM)behnamhunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی Khansariha (8)
سلام.من کوچیک شمام Khansariha (8)
شما با چه محاسباتی متوجه شدید که فاصله 70 متر بوده ؟!
متاسفانه وقت نشد متر کنم اما راحت 100 متر بود.
من هر 30 قدمم میشه چیزی حدود 24 متر.من از این طریق میگم 100 رو داشت
جناب حسینی با تمام احترام به شما ولی عکسی که گزاشتید 100 متر نیست. Khansariha (8) 70 تا 80Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)
اولین فرصتی که از تهران خارج بشم متر میکنم و به دوستان عدد دقیقش رو اطلاع میدم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-04-02 10:12 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حنان جان درود بر شما Khansariha (8)
فکر می کنم اگر شما اون اورینگ داخل لول یا به فرمایش شما دور لول رو نصب کنی
گروپ جمع تری بده
اگر زحمتی نیست با همین شرایط یک گروپ دیگه بگیرید اما بعد از نصب اورینگ
ببینیم این اورینگ چقدر می تونه در دقت و نوع ساچمه تاثیر داشته باشه
سپاس بر شما Khansariha (8)

عبداله عزیز ، دیروز در صحبتی که با حنان عزیز داشتم منظور ایشون اورینگ دورلوله در انتهای لوله هستش ، دقیقا بعد از اتمام رزوه های بست سایلنسر و ایراستریپر.
من به صورت آزمایش این کار رو نکردم، ولی خودم هم این اورینگ رو برداشته بودم و البته الانم نمی دونم کجاست !!!Khansariha (214) بعد ازخرید سایلنسر جدید فابریک هاتسان به پیشنهاد اساتید یه اورینگ تقریبا هم اندازه براش پیدا کردم ، به نسبت بهتر عمل کرد. ولی سعی می کنم حتما این کار رو به صورت آزمایش با برداشتن و نصب اون اورینگ در اون قسمت و در هر دو حالت با سایلنسر انجام بدم.
ببینم تاثیری در گروپ و جمع تر زدن ای تی 44 داره یا نه !!!
با تشکر از دوستانی که در مورد تیراندازی لانگ رنج علی آقا - کاربر royall - با بنجامین مارادور نظر داده و بررسیش کرده بودن. مثل اینکه ایشون قرار شده این فاصله رو صورت دقیق اندازه گیری کنند ،
نقل قول :اولین فرصتی که از تهران خارج بشم متر میکنم و به دوستان عدد دقیقش رو اطلاع میدم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
همینطور ارتفاع محل شلیک ایشون رو هم در نظر داشته باشید که به طور طبع زاویه شلیک با موقعیتی برابر ولی در راستای افق و سطح زمین تفاوت خواهد کرد. تا اون موقع صبر می کنیم
Khansariha (8)
اوه اوه شرمنده بنده فکرکردم حنان جان اورینگ داخل لول رو در آوردن گروپ گرفتن
چون با یکی از دوستان عزیز چند روز پیش داشتیم در این مورد صحبت می کردیم
که اگر اورینگ داخل لول نباشه از ای تی میشه گروپ قابل قبولی گرفت !!
-----------------------------------------------------------------------------
امیدواریم با نصب اورینگ پشت مگسک گروپ بهتری بده هم برای شما هم برای حنان عزیز Khansariha (8)
در مورد سایلنسر جدید هاتسان یک نکته ای باید عرض کنم بر روی تفنگ ای تی یکی از دوستان که بسته
میشد میزون نبود در اصل لنگ می زد یک سانت به سمت راست اما در دست ساز این مورد دیده نشد Khansariha (8)
شما هم امتحان کنید Khansariha (8)
لینک مرجع