انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلاح = ديانا 52 كاليبر 177.
دوربين = مانت مستر 50*12-4
ساچمه = جي اس بي اگزكت 8.44 گرين كاليبر 4.50
ساپورت = دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فاصله = 10 متر
10 شليك :

[تصویر: 19_13138743189740531.jpg]

كليپشم براتون گذاشتم :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
khoramdin عزیز هم گروپ خوبی گرفتن و هم کلیپ زیبایی فقط کاش کمی فاصله بیشتر بود.لازمه یک نکته رو ذکر بکنم برای دوستانی که 52 کالیبر 4.5 دارن و از دقت اون راضی نیستن و تقصیر رو گردن سلاح میندازن اگر از دوربین خوب با یک ساپورت مناسب و ساچمه جی اس بی اگزوکت 8.44 استفاده کنن نتیجه اون رو میتونن تو گروپ دوست خوبمون ببینن.Khansariha (8)
امروز فرصتی دست داد یه سر بریم به محل گروپ گیری و صفر کردن دوربین ، بالا پشت بوم مجتمع محل زندگی (ایی یادش بخیر خونه پدری رو ، حیاط خلوتی داشت و حال بود و کسی مزاحم نمی شد و تق تق می کردیم راحت )
اول صبح هوا آفتابی و البته خیلی سرد بود ، رفتم سراغ AT44 و ساچمه جدید JSB 18gr و مقایسه با Baracuda 21gr ،
[تصویر: 13877212391.jpg]

فشار مخزن سلاح رو حدود 200 بار گذاشتم ، سیبل هدف در 20 متری و ساپورت هم از نردبان دو پایه و بالشی نرم استفاده شد. دوربین Leapers 4-16*50 و زوم روی 10 ،
2 گروپ 5 شات با جی اس بی 18 گرین ؛ نتیجه : خیلی بد اینقد که یادم رفت عکس ازش بگیرم !!!!Khansariha (367) ساچمه ها با یه الگوی پخش نامنظم و عمدتا به سمت پایین برخورد می کردند در محدوده 3 در 1.5 سانتی که اصلا قابل قبول نبود در این فاصله از گروپ اول فیلم گرفته بودم که لینکش پایین هستش :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بار دوم دوباره مخزن رو بردم رو 200 بار و گروپ رو تکرار کردم که نتیجه بهتر از قبل نشد. کمی خطوط عصبی داخل مغز مبارک زیگزاگ می رفتند و خشاب 10 تایی کامل سر کیف خالی کردم (بعدش یاد قیمت ساچمه ها افتادم Khansariha (367) )
فشار مخزن که رسید به حدود 120 بار ، برای بار سوم گروپ رو تکرار کردم البته این بار فشار رو روی 180 بار تنظیم کردم - ساچمه مورد علاقه ام جی اس بی 15.89 در این فشار بهترین شلیک و دقت رو بهم می داد-
نتیجه بد نبود (مربع های رسم شده به اندازه 1 سانتی متر هستند برا همین خط کش و یا سکه نذاشتم ) :
هاتسان ای تی 44
ساچمه : جی اس بی 18 گرین
دوربین : لیپرز 4-16*50 در زوم 10X
فشار مخزن : 180
فاصله : 20 متر

[تصویر: 13877212392.jpg]

هاتسان ای تی 44
ساچمه : باراکودا 21 گرین
دوربین : لیپرز 4-16*50 در زوم 10X
فشار مخزن : 160
فاصله : 20 متر

[تصویر: 13877212393.jpg]

می خواستم رفتار ساچمه ها رو در فشار پایین تر از 150 بار هم بدونم بنابراین دو تا گروپ 5 شاتی دیگه با فشار 150 هم گرفتم :
گروپ اول با جی اس بی : (یه توصیه مهم موقع گروپ گیری موبایل خودتون رو از دسترس خارج نکنید ، اگه نه مثل شات چهارم که پایین زدم یه لحظه می پرید و به تماس گیرنده ... میدید که احتیاط بر این است وارد گناه نشویم Khansariha (219))
[تصویر: 13877212404.jpg]
گروپ دوم با باراکودا :
[تصویر: 13877212405.jpg]

نوبت دوم :
عصر هم رفم سراغ فنر پیستون عزیز دل برادر Diana 52 کالیبر 177. (4.5) ، یه مدت که باهاش تیراندازی نمی کنم قلقش از دستم میره Khansariha (226)،
دو ساچمه مورد استفاده : JSB 8.44 gr و گامو پرومگنوم :
[تصویر: 13877201401.jpg]
گروپ اول :
دیانا 52 کالیبر 4.5
ساچمه : JSB 8.44gr
دوربین Centerpoint 4-16*40 scope
زوم دوربین : 10x
فاصله :20m
[تصویر: 13877201402.jpg]

گروپ دوم :
دیانا 52 کالیبر 4.5
ساچمه : gamo promagnum .177 cal
دوربین Centerpoint 4-16*40 scope
زوم دوربین : 10x
فاصله :20m
خدایی این ساچمه های جدید پرومگنوم مشکل رفتاری دارند ، آخرین باری که باهاش گروپ گرفتم بد نبودش ولی این دفعه دیگه Khansariha (399)
[تصویر: 13877201403.jpg]

دوستان از طولانی شدن پست عذرخواهی می کنم مخصوصا از دوستایی که از اینترنت محدود استفاده می کنند. از اساتید عزیز هم خواهشمندم نظرات و انتقادات خودشون رو مطرح کنند تا تجربه ما هم بیشتر بشه ، Khansariha (8)
البته من استاد نیستم ولی خواستم نظرم رو بگم خیلی هم عالی بود.البته به نظر من شرایط گروپ گیری خیلی مهمه همون سرمای هوایی که گفتی و ساپورت ........البته من انتظارم از ای تی 44 بیشتر بود اما گروپی که با جی اس بی 8.44 با 52 گرفتی واقعا عالی بود اون ساچمه هم که کمی بالا خورده احتمالا به خاطر لرزش دست بوده.Khansariha (8)
(2013-12-22 06:22 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته من استاد نیستم ولی خواستم نظرم رو بگم خیلی هم عالی بود.البته به نظر من شرایط گروپ گیری خیلی مهمه همون سرمای هوایی که گفتی و ساپورت ........البته من انتظارم از ای تی 44 بیشتر بود اما گروپی که با جی اس بی 8.44 با 52 گرفتی واقعا عالی بود اون ساچمه هم که کمی بالا خورده احتمالا به خاطر لرزش دست بوده.Khansariha (8)
به احتمال زیاد مشکل از تفنگه تو 20 متر با پرو مگنوم ساچمه رو ساچمه میزنه . فردا یه گروپ با جی اس بی 18 تو 70 متر میزارم تا یه مقایسه ای داشته باشیم.
salaeddin عزیز مرسی.
گروپ های نسبتا خوبی گرفتی.مخصوصا با فنری.
ولی علت اصلی گروپ نچندان جالب با pcp و این فاصله و همچین ساچمه ای فکر میکنم به دلیل سردی هوا و مهمتر از همه نداشتن یه کیلزون یا خال کوچک و مناسب هست.بهتر بود یکی از مربع های 1*1 رو بعنوان مرکز اصلی هدف انتخاب میکردی.اون وقت خطای انسانی خیلی به صفر نزدیک میشد.
ولی خوب بود و پشتکار و علاقه شما تو این سردی هوا ستودنیستKhansariha (8)Khansariha (8).
منم فکر میکنم اورینگ دهانه یا مشکل دیگه ای تفنگتون داره چون at44 با jsb18 بهترین گروپ ممکن رو میده که خیلی هم عالیه به نظر منم تفنگ رو یه چک کنید
با سلام خدمت دوستان. در مورد گروپ آقا صادق شاید بشه این نکته رو عرض کرد که فکر نکنم تفنگ ایشون یا اورینگها مشکلی داشته باشه فقط میتونم این نظر شخصی رو بدم که تنها علت برودت هواست که روی تفنگ اثر میذاره. امروز خودم حوصله ام سر رفته بود و رفتم تو پارکینگ منزل تا چند تا تیر بزنم. وقتی شروع به تیراندازی کردم واقعا حیرون شدم چون تیرها به حدی باز خورده بودن که برام تعجب آور بود. یه لحظه فکری به خاطرم رسید اومدم تفنگ رو به مدت 5 دقیقه روی شوفاژ قرار دادم و مجدد 5 تا تیر دیگه زدم که نتیجه بر عکس شد یعنی همه تیرها تقریبا روی هم خورد. مجدد 10 دقیقه صبر کردم و مخزن دوباره به همون سردی اول رسید. مجدد تیراندازی و دوباره همون نتیجه اول و پرت خوردن تیرها. این مورد رو دوستان هم بهش اشاره کردن که سرما توی تیراندازی تاثیر داره. موردی که خودم امروز دقیقا مشاهده کردم.
البته به نظر من سرما بر روی تمرکز تیرانداز هم اثر میگذارد.Khansariha (8)
به نظر من خراب شدن گروپ آقا صادق علاوه بر مضرات سرما این بوده که 200 بار ای تی رو شارژ کرده
ای تی به تجربه من از 200 تا 180 دقت نداره و از 180 به پایین دقتش رو به دست میاره
و مشخصه که گروپ دوم از اولی خیلی سر تره
لینک مرجع