انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اشتباه اعداد دارم ۴۵یارد در واقع ۴۱.۵ متر دقیق.شرمنده
سلام دوستان صبح بخیر اول صبح هوا خوب بود یه هدفی زدیم البته میشه گفت ازین قبیل گروپ ها دیگه اخریش بود

فاصله:62 متر
دوربین:زوم رو 9 صفر رویه 20 متر صفر شده
شرایط جوی:نسیم ملایم
اسلحه:470
حالت: با ساپورت دارز کش
تعداد شلیک:6
ساچمه: هالوپوینت دوست داشتنی
[تصویر: 13706648251.jpg]
اولین بارم بود تو این فاصله شلیک داشتم اونم با استفاده از میلدات!!رو نقطه اول شلیک میکردم 3تایه اول رو زدم راست 3تایه بعدی چپ ,اشتباه هدف گیری کردم یه کوچولو برایه همین این شد بهرحال ببخشید,نظره دوستان؟؟ممنونم
دوست عزیز(اسمتون رو نمی دونم)
خسته نباشید فقط حیف که دو دسته شده. اگر همش رو یجا هدف گیری کنید و به همین جمعی بخوره برای این فاصله عالیه!
راستی یه توصیه: در استفاده از ساچمه کراسمن صرفه جویی کنید چون معلوم نیست قیمت بعدیش چند صد هزار تومن باشه!
(2013-06-08 11:21 AM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز(اسمتون رو نمی دونم)
خسته نباشید فقط حیف که دو دسته شده. اگر همش رو یجا هدف گیری کنید و به همین جمعی بخوره برای این فاصله عالیه!
راستی یه توصیه: در استفاده از ساچمه کراسمن صرفه جویی کنید چون معلوم نیست قیمت بعدیش چند صد هزار تومن باشه!

سلام
دوست عزیزمون moriiاسمش آقا مرتضی هست
دوستان در توضيحات گروپهايتون حتما کاليبر تفنگتون رو قيد کنيد چون خيلي مهمه.ممنون
(2013-06-07 08:58 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون حمید جان.بله خاطرم هست.بله به نظر من هم کراسمن روی سلاح من بهتر جواب میدهKhansariha (8)
امین جان تا اونجائی که من تجربه کردم هر نوع تفنگی یکم مختص خودش رفتار میکنه
در بعضی پی سی پی ها مانند AT44 جی اس بی 16 را بهتر از کراسمن میزنه هرچند استثنا هم داریم مثلا AT44 آقا سهیل کمی کراسمن را بهتر از جی اس بی میزد . Khansariha (214)
اما درخصوص فنریها قصه کاملا برعکسه و مخصوصا دیانا سواران چه 52 و یا 54 و یا 350 بارها تائید شده که کراسمن هالوپوینت با اینکه یک ساچمه شکاری هست و مثل کراسمن فیلد تارگت نیست باز گروپهای خوبی به نسبت جی اس بی در فنریها داشته و اغلب راضی بودند من خودم با ایرکینگ چندین بار این موضوع را تست کردم و تو فاصله دور از نظر نقطه برخورد و دقت و تخریب بهتر نتیجه گرفتم.
یک نمونه از گروپ قبلی از این دو نوع ساچمه با ایرکینگ Khansariha (256)
البته این فاصله گروپ زیر بعدا که رنج فایندر زده شد 70.5 متر بود که نوشته را اصلاح کردم Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-07 05:49 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-07 03:41 PM)Marksmann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این دو تا گروپ پریروز تو باغ گرفته شد.البته دم غروب بود و هوا داشت تاریک می شد وگرنه چند تا گروپ دیگه هم می شد گرفت.بیشتر هدفزنی کردیم تا گروپ گیری.

دکتر جان جالبه هالوپوینت نسبت به جی اس بی جمع تر خوردهKhansariha (8)
به نظر شما توی فواصل مختلف برای 52 5.5 جی اس بی دقیقتر هست یا هالوپیونت؟؟چون می خوام یه بسته جی اس بی یا هالوپوینت بگیرمKhansariha (8)

امین جان اول از همه شرمنده که دیر جواب دادم.دو سه روز نت درست و درمون نداشتم.Khansariha (226)

اما اگه هنوز نگرفتی به نظرم هر دو تاش رو بگیر!!Khansariha (219)

راستش تو این فاصله گروپ ها اختلاف معنی داری نشون نمی دن ولی بعد از 70 متر تازه قدرت جی اس بی مشخصه.افت به مراتب کمتر و دقت بیشتر از هر ساچمه دیگه ای که داشتم.یه موردش هم چند روز پیش یه زاغی توی حدود 100 متر مورد نوازش جی اس بی قرار گرفت البته فقط پراش تراشیده شد و خودش جون سالم در برد!!Khansariha (219)

توی 87 متر(این رو باگوگل ارث حساب کردیم) روی یه دیوار خیلی بزرگ گروپ گرفتیم که متاسفانه نتونستیم ازش عکس بگیریم.ولی کوچکترین گروپ تو این فاصله مال جی اس بی بود.حتی باراکودا با وجود افت کمتر گروپش بازتر بود.گروپ جی اس بی توی این فاصله به طور تخمینی حدود 6 سانت شد.چون در دسترس نبود نمی تونم اندازه قطعی بدم.

البته 52 من هنوز کاملا تثبیت نشده و فکر کنم در صورت تعویض لول فنر با نوع پلی آمید و واشر سنترال و همچنین نو شدن واشر پیستون اوضاع بهتر از این هم بشه.

پس جی اس بی دقتش رو در طی فاصله های مختلف بهتر حفظ می کنه.ولی هالو پوینت توی فاصله معقول برای فنری(تا 60 متر) کم از جی اس بی نداره.Khansariha (8)

به زودی یه گروپ نرمال 20 متر از هر دو می ذارم برای قضاوت بهتر.
(2013-06-08 10:20 AM)morii نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان صبح بخیر اول صبح هوا خوب بود یه هدفی زدیم البته میشه گفت ازین قبیل گروپ ها دیگه اخریش بود

فاصله:62 متر
دوربین:زوم رو 9 صفر رویه 20 متر صفر شده
شرایط جوی:نسیم ملایم
اسلحه:470
حالت: با ساپورت دارز کش
تعداد شلیک:6
ساچمه: هالوپوینت دوست داشتنی
[تصویر: 13706648251.jpg]
اولین بارم بود تو این فاصله شلیک داشتم اونم با استفاده از میلدات!!رو نقطه اول شلیک میکردم 3تایه اول رو زدم راست 3تایه بعدی چپ ,اشتباه هدف گیری کردم یه کوچولو برایه همین این شد بهرحال ببخشید,نظره دوستان؟؟ممنونم

رفیق چرا همشون رو یه جا نزدی؟ یا حداقل 5 تا برای هر کدوم.

من اگه رو سه تا می خواستم حساب کنم گروپ هالوپوینت صفحه قبلم زیر یه سکه می رفت.

باید حداقل 5 تا بزنید تا بشه نظر فنی داد.

عرض به حضورت یه سوال:

با صفر 20 تو 62 متر چند میلدات پایین می خورد؟ و در آخر کالیبر چنده؟Khansariha (8)
سلام دوستان ممنون بابت روحیه دادناتون, یه چند روزی نبودم,معذرت, موافقم در اینکه باید 5تاش میکردم هر کدومو انشاالله این دفعه,یه میلدات ,تو مرکزه سیبل تمرکز داشتم که تو سری شلیک دوم مرکزو 1یا2میلیمتر اشتبها کردم بخاطر فاصله زیادو زوم کم دوربین,کالیبر 5.5
در مورده کراسمن هم فکر نکنم ساچمه دیگه ای جز کراسمن استفاده کنم,واقعا نتیجه گرفتم ازش میشه روش حساب کرد.البته من صرفا برایه شکار میخوام وگرنه الان تابستونه و شکار نمیکنیم گاهی یه گروپی هم میگیریم که قلق ساچمه تو فواصل بیاد دستمون.
سلام
بالاخرهامروز موفق شدم برم بیرون و گروپ بگیرم.
تفنگ:ای تی 44
فشار باد تفنگ:150
دوربین:لیپرز4-16*-50
ساچمه :پرومگنوم
ساپورت:چهارپایه
شات:5 شات
فاصله:35 متر دقیق( این یکی رو دیگه با متر اندازه زدم)
وضعیت هوا:باد خیلی ملایم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تبریک میگم آقا رضا . با پرومگنوم خوب زده . ای کاش یه گروپ هم با سایلنسر دستساز خودتون میگرفتید تا با این یکی مقایسه کنیم .
راستی شما از چه نوع پرومگنوم استفاده میکنید ؟ اینها که برای گروپ استفاده شد دستچین و وزن شده بود ؟ اگه میشه یک لینک عکس با کیفیت از جعبه و خود ساچمه ها قرار بدید .
ممنون از شما .
لینک مرجع