انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-08-03 11:45 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام رضا جان دقیقا" بعد از شلیک ترک پیدا کرد . Khansariha (8)

به احتمال زیاد زیر این قسمت ملات نبوده و از برخورد تیر سنگ نرک برداشته .
من که به وایرخ 100 ایمان آوردمKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
واقا ایول به اقا مسیح پرچم وایرخ رو تا ابد بردن بالاKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
همش زیر سر این آقا مسیحه.یه گروپ گزاشتن کلی بحث پیش اومد.
آقا حق الناس به گردنتونه برای همین من باشما قهرم.
زورزیاددارید چراخونه ی مردم رو میارید پایین(بیاید من چندتا بدخواه دارم براهرکدوم 1تومن)
بچه ها از فردا منو توانجمن ندیدید حلال کنید.فکر کنم فردا باهمون وایرخ 100 جلو درخونمون منتظر باشن.Khansariha (399)
(بعدعمری یه بار اسپم زدیم به قیمت جونمون تموم شدKhansariha (8))
اقا اگر میخواین جاین جایی رو خراب کنید سوماترا بدستان هم اماده هستند.Khansariha (8)
(2013-08-03 10:00 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

علی جان خیلی ممنوم از شما بخاطر ریزبینی .Khansariha (8)ولی دقیق خاطرم نیست که با زوم 24 عکس گرفتم یا کمتر ولی با توجه به عکس زیر فکر کنم زوم کمتره حالا فردا دوباره برسی میکنم ولی چند نکته رو باید عرض کنم .

اول اینکه علی اقا چرا تیر سمت چپی رو حذف کردین Khansariha (8)اون عالی خورده یعنی سه عدد از تیرها توی شکاف برخورده کرده و دوتای دیگه به لبه شکاف و یکی از تیرها دو سانتیمتر به راست که عرض کردم به دلیل وزش باد بود بنظرمن اونی که به راست خورده بود رو باید حذف میکردید ونادیده گرفته میشد !! که 100./ گروپ کلی زیر 3 سانتیمتره علی جان کمی دقیقتر نگاه کنید سمت راست لبه شکاف ترکی ایجاد شده که تا اخر هم ادامه داره که ساچمه دقیقا" کنار اون برخورده کرده من 1 عکس دیگه قرار میدم شاید بهتر پیدا باشه و این نشون میده که گروپ خیلی جمع هستش و اون یکی کاملا" پرت به راست برخورد کرده لاکن دلیلشو من وزش باد میدونم .

زوم 24x
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این عکس همچیزو مشخص میکنه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محل تیراندازی
سلام مجدد و خیلی ممنون مسیح جان شما بما لطف دارید Khansariha (8)
اما بخاطر موضوع جالب و علاقه دوستان و همچنین برای روشن شدن حدس و گمانهای احتمالی به سئوالهای که فرمودید پاسخ میدم تا انشالله برای علاقه مندان مفید واقع گردد.
اینم بگم که بررسی و تحلیل این موضوع صرفا جنبه فنی و علمی داره و خدائی نکرده بمنزله مجادله و یا چیزی دیگری نیست Khansariha (256)
فرمودید: (دقیق خاطرم نیست که با زوم 24 عکس گرفتم یا کمتر ولی با توجه به عکس زیر فکر کنم زوم کمتره )
جواب: مسیح جان اگر زوم کمتر باشه محاسبات بسمت بزرگتر شدن اعداد میره مثلا اگر زوم روی 12 بوده باشه گروپ دقیقا دوبرابر بزرگتر خواهد شد

فرمودید:(اول اینکه علی اقا چرا تیر سمت چپی رو حذف کردین اون عالی خورده یعنی سه عدد از تیرها توی شکاف برخورده کرده و دوتای دیگه به لبه شکاف و یکی از تیرها دو سانتیمتر به راست که عرض کردم به دلیل وزش باد بود بنظرمن اونی که به راست خورده بود رو باید حذف میکردید ونادیده گرفته میشد)
جواب : نه مسیح جان من چیزی را حذف نکردم و دقیقا مطابق خواست شما هم رفتار کردم
اگر به تصاویر زیر دقت کنید من اتفاقا دو گروپ برای شما در نظر گرفتم یکی از نقاط برخوردهای ساچمه از منطقه A و B که برنگ قرمز در محاسبات مشخص کردم و دیگری بخاطر احتمالی که داده بودید و فرمودید انحراف باد بوده (همون سمت راستی و نزدیک نقطه A )‌ که با حذف این شلیک بیشترین نقاط برای گروپ جدید میشوند نقاط C و D که من برنگ زرد در محاسبات قبلی در نظر گرفتم Khansariha (256)

[تصویر: 13755956121.jpg][تصویر: 13755971951.jpg]

اما یک روش ساده و تجربی دیگه ای هم برای محاسبه وجود دارد
وقتی با ساچمه جی اس بی کالیبر 5.5 بر روی سنگ های مرمر و یا آجر شلیک کنید بشرطی که مستقیم و بدون زاویه برخورد باشه و با توجه به پخش شدن ذرات سرب و دوده اثر کبودی آن بین 12 تا 15 میلیمتر هست و چنانچه زاویه داشته باشه (بستگی به زاویه شلیک داره)‌ ممکنه تا 20 میلیمتر هم برسه خلاصه اینم یک روش نسبتا ساده برای محاسبه میتونه قرار گیرد . فعلا Khansariha (256)
بازم ممنونم علی اقا دقیقا" حق با شماست این بحث دقیقا" جنبه علمی داره و هیچ مجادله ای وجود نداره .Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

در خصوص زوم هم حق با شماست و من به این موضوع واقف هستم برای روشن شدن موضوع عرض کردم. زوم به احتمال زیاد بین 22 تا 24 بود . به هر صورت این موضوع برای خود منهم خیلی جالب شده این انتهای دیوار مجتمع هستش سعی میکنم اگه بشه از نزدیک اندازه بگیرم .

در خصوص اندازه گیری وحدف ساچمه ای که به سمت راست برخورد کرده بود هم حق با شماست من درست توجه نکردم . Khansariha (8)

در خصوص برخورد واثر اون روی سنگ بنظر من با اینکه زاویه هم وجود داره ولی اثرها کوچک هستن چون سطح اون سنگ خیلی خشن و پستی بلندیها اجازه پخش شدن ساچمه رو نمیدن . این مدل سنگها به سنگ تیشه ای معروف هستن .Khansariha (8)
یه تیراندازی شده اونم تو فاصله 136 متر انقد گیر میدید بابا تیراندازی کرده به هدفم زده دمشم گرم.مگه 130 متر چرا واستون انقد زیاد؟کجاش زیاده خودتون برید با تفنگتون تویه همین فاصله شلیک کنید انقدم به هم دیگه گیر ندید.مسیح جان دستت درد نکنه خیلی تیراندازی خوبی داشتی داداش.من جات باشم مسافت های 200متر تیراندازی میکنم اما نه عکس بزار نه فیلم چون بعضی از دوستان 200متر واسشون 2کیلومتره.خخخخ.ببخشید من رکم کسی به دل نگیره
(2013-08-04 12:43 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه تیراندازی شده اونم تو فاصله 136 متر انقد گیر میدید بابا تیراندازی کرده به هدفم زده دمشم گرم.مگه 130 متر چرا واستون انقد زیاد؟کجاش زیاده خودتون برید با تفنگتون تویه همین فاصله شلیک کنید انقدم به هم دیگه گیر ندید.مسیح جان دستت درد نکنه خیلی تیراندازی خوبی داشتی داداش.من جات باشم مسافت های 200متر تیراندازی میکنم اما نه عکس بزار نه فیلم چون بعضی از دوستان 200متر واسشون 2کیلومتره.خخخخ.ببخشید من رکم کسی به دل نگیره

دوست عزیز من تعریف تفنگ بادی اصلا 200 متر نیست.برای هر چیزی یک حدی تعیین شده.در 200 متر با بادی شما باید خمپاره اندازی بلد باشی نه تیراندازی.
آقا مسیح گروپی که گذاشتن مستنده و کسی هم گیر نداده.بحث های فنی هست که به نفع انجمنه که به وجود بیاد و خوشبختانه همه دوستان دارن خوب بحث رو جلو می برن.
130 متر برای تفنگ بادی فاصله زیادیه.حالا شما اگه دوست داری برو تو 500 متر شلیک کن.اینجا حرف منطقی و مستند خریدار داره ولی ادعای بی مورد نه.
سلام بعد از محکم کاری دوربین بوشنل و استفاده از ساچمه گامو مچ با تکیه گاه چهارپایه پلاستیکی در حالت نشسته با پنج درجه زاویه افقی نسبت به خط مستقیم سیبل(اخر پارکینگ نشستم)
نتیجه به صورت زیر شد.
حدود تا حالا 600شلیک برای تنظیم دوربین داشتم که موفق نشدم! البته 3بار دوربین باز و بسته کردم یک بار هم که پایه را عوض کردم.

1-دوربین را باز کنم؟
2-ساچمه را عوض کنم؟
3-همون تیرکمون قدیمیه را برم از کمد زیرزمین پیدا کنم دستم بگیرم!
(2013-08-05 08:00 PM)Sheriff نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بعد از محکم کاری دوربین بوشنل و استفاده از ساچمه گامو مچ با تکیه گاه چهارپایه پلاستیکی در حالت نشسته با پنج درجه زاویه افقی نسبت به خط مستقیم سیبل(اخر پارکینگ نشستم)
نتیجه به صورت زیر شد.
حدود تا حالا 600شلیک برای تنظیم دوربین داشتم که موفق نشدم! البته 3بار دوربین باز و بسته کردم یک بار هم که پایه را عوض کردم.

1-دوربین را باز کنم؟
2-ساچمه را عوض کنم؟
3-همون تیرکمون قدیمیه را برم از کمد زیرزمین پیدا کنم دستم بگیرم!

با مگسکم اینطور نباید بشه اول دوربین باز کن بعد واشر تفنگتو برسی کن و تمیزی لوله هم که حتما
لینک مرجع