انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اینم از گروپ افتضاح امروز من!Khansariha (226)
البته ارزش عکس گذاشتن نداشت ولی به خاطر جلوگیری از انحراف تاپیک گذاشتمKhansariha (256)
دیانا 56
دوربین دیانا 6-24
ساچمه jsb 15.89
نشسته با ساپورت نامناسب و لرزش دست!
وضعیت هوا آفتاب داغ و باد معمولی(شرشر عرق میریختم تقریبا دیگه داشتم میخشکیدم!)
در دو فاصله تقریبا 30 متر و 75 متر
تعداد شات برا 30 متری 7عدد و برا 75 متر فکر کنم 14 شات...
عکس:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم اولین گروپ من با CFR
فاصله : 12 متر
وضعیت : نشسته بدون ساپورت و بدون دوربین
ساچمه پرومگنوم 4.5
7 شلیک
[تصویر: 13428002261.jpg]
[تصویر: 13428002262.jpg]
دوست عزیز با این تفنگ باید گروپت بهتر از اینا باشه چون تفنگ دقیقی هستش سعی کن ساچمه ها رو یا دست چین کنی یا یه ساچمه دیگه رو امتحان کنKhansariha (8)
(2012-07-20 09:28 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با این تفنگ باید گروپت بهتر از اینا باشه چون تفنگ دقیقی هستش سعی کن ساچمه ها رو یا دست چین کنی یا یه ساچمه دیگه رو امتحان کنKhansariha (8)

حق با شما است,ولی این گروپ بدون ساپورت هست و اولین گروپم با این سلاح بود.
سعی میکنم دفعه بعدی گروپ بهتری بگیرم.
باز چشم منو دور دیدن رفتن سر وقت وسایل بنده
این گروپ توی 50 الی 60 متری با دیانا 54 و ساچمه پرو مگنوم گرفتن
تعداد شلیک هم معلوم نیس فکر کنم 5 تا

[تصویر: Image0100.jpg]

[تصویر: Image0101.jpg]
به عنوان اولین گروپ با مگسک خوبه ...
25 تومانی فکر کنم از این کوچولو ها باشه ...
دو تا تیر یه خورده پرت خورده ...
ساچمه دستچین شده واقعا تاثیر داره تو این پرو مگنوم ها ...
(2012-07-20 07:27 PM)amirjoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم از گروپ افتضاح امروز من!Khansariha (226)
البته ارزش عکس گذاشتن نداشت ولی به خاطر جلوگیری از انحراف تاپیک گذاشتمKhansariha (256)
دیانا 56
دوربین دیانا 6-24
ساچمه jsb 15.89
نشسته با ساپورت نامناسب و لرزش دست!
وضعیت هوا آفتاب داغ و باد معمولی(شرشر عرق میریختم تقریبا دیگه داشتم میخشکیدم!)
در دو فاصله تقریبا 30 متر و 75 متر
تعداد شات برا 30 متری 7عدد و برا 75 متر فکر کنم 14 شات...
عکس:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیر جون عزیز،تفنگ دیانا 56 ،ساچمه جی اس بی 15.89 ، دوربین دیانا .اینا که ایرادی توشون نیست.
احتمالا ساپورت استفاده شده خیلی ناجور بوده.بازم اگه تفنگ رو بهتر مهار می کردین باید (مخصوصا سی متر) خیلی خیلی بهتر از این باشه.
یه مشکل کوچیک به نظر من: ظاهرا خطای افقی دوربین رو کاملا جبران نکردین یا برای صفر کردن دوربین از ساچمه ای غیر از جی اس بی استفاده کردین. به وضوح دیده میشه که با دور تر شدن فاصله تمایل به راست در محل برخوردها بوجود اومده. حتی در 30 متر هم تا حدودی این قضیه دیده میشه.
به هر حال به نظر من با یه ساپورت خوب 56 فرصت برای نشون دادن خودش پیدا می کنه.Khansariha (8)

(2012-07-20 07:36 PM)Moien.A نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم اولین گروپ من با CFR
فاصله : 12 متر
وضعیت : نشسته بدون ساپورت و بدون دوربین
ساچمه پرومگنوم 4.5
7 شلیک
[تصویر: 13428002261.jpg]
[تصویر: 13428002262.jpg]

معین جان با شرایطی که شما گفتین باید با دید هدفزنی به این کار شما نگاه کرد که در اون صورت خوبه.البته برای 12 متر بهتر از این هم می شد باشه.در هر صورت خیلی گروپ گیری محسوب نمی شه.Khansariha (8)
اقا مهدی که جوابتونو دادن که. ...
با سلام به همه دوستان و اساتید
ببخشید که اینجا این سؤالو مطرح می کنم آخه نزدیک 2 ساعت تاپیکها رو گشتم ولی هیچ جای مناسبی برای سؤالم پیدا نکردم.
از اساتید خواهش می کنم اگر ممکنه کمک کنید مشکلمو حل کنم.
قضیه از این قراره که من سالهاست تفنگ بادی 4.5 فنری دارم.ولی به تازگی یه والتر 1250 5.5 خریدم (به دلیل تعریف زیاد اساتید از دقت این اسلحه ) . یه دوربین بارسکا با زوم 10 به 40 و دهنه 50 روش نصب کردم
یه بسته ساچمه پرو مگنوم و یک تی اس 22 هم گرفتم. برای صفر کردن دوربین سیبلو تو فاصله 30 متری گذاشتم. زوم دوربین 12 و شفافیت رتیکل تنظیم و سر دوربین رو هم طوری که تصویر سیبل واضح شود تنظیم کردم. با خیال اینکه با 3 یا 4 تا شلیک صفر دوربین تنظیم می شود شروع کردم. ولی هر چی بیشتر سعی کردم کمتر نتیجه گرفتم. یعنی بعد از هر چند تا شلیک که به نظر میومد دیگه تنظیم شده وقتی بازم شلیک می کردم هر تیر یه جا می خورد. یکی چپ یکی راست. خلاصه بعد از زدن حدود 200 تیر از هر دونوع کاملا نا امید شدم. دیگه تصمیم گرفتم دوربین رو تنظیم شده فرض کنم و چنتا گروپ بگیرم ببینم چی میشه. چشمتون روز بد نبینه. با ساپورت کاملا عالی و ثابت با 200 ساچمه بعدی نتونستم گروپ کمتر از 10 سانت بگیرم.من که نزدیک 3 میلیون تومان با متعلقات هزینه کردم پاک قاطی کردم. آخه با فنریم و بدون دوربین تو این فاصله گروپهای خیلی بهتری میتونم بگیرم. با توجه به گروپ دوستان با این ساچمه ها به نظر نمیاد ساچمه ها اینقدر افتضاح باشند. دوربین هم به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه . تفنگ هم که دیگه ..... .
لطفا مرا راهنمایی کنید چکار کنم . کجای کار ایراد داره ؟ یعنی میشه تفنگ کارکرده و مشکل دار بوده که به من فروختند ؟
راستی با جابجا شدن چشم رتیکل نسبت به خال کمی جابجا میشود ( در حدود 3 سانت ) اینو چکارش کنم ؟ البته مشکل از این نیست چون اختلاف خیلی بیشتره
قبلا از راهنمایی و کمکتون ممنونم Khansariha (8)
اول اینکه پرو مگنومه دیگه خخخخخ بلا اصاب باسه ادم نمی ذاره خخخخخ یه جی اس بی هوی اگزت بنداز توش حالشو ببر
البته که باید به فشار مخزنت هم یه نیم نگاهیم داشته باشی
اگر بهد از پیدا کردن ساچمه خوب و استفاده از اون و استفاده یک ساپرت خوب مثل پتو یا کیسه ماسه بادی دوباره مچین مشکلی داشتی میری سراغ دوربین که ببنی چشه
یاعلی
لینک مرجع