انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوست عزیز عکس نمایش داده نمیشه
Khansariha (8)
[تصویر: 414144545.jpg]

مگنوم دیانا 350 فاصله 60 متر ، کالیبر 5.5 ، ساچمه راند ( جهت تست استفاده شده )

محل تیراندازی خانه خرابه های بیرون شهر . تیراندازی روی دست بدون هیچ سکو یا ساپورت

دقت تیراندازی : قبلا تو مسافت 60 متر با ساچمه مگنوم ( با پرو مگنوم فرق داره ) 0 شده

روز بعد با ساچمه راند یا گرد ، 5 میل تا 15 میل به سمت راست تمایل داشت که در هر 15 شلیک

به دقت معلوم هست .

دوربین : ماوزر 6 ایکس

[تصویر: 2014_09_27_17_49_17.jpg]

ببخشید که ترو تمیز نیست به هر حال ما بچه دست و صحرا و بیابونیم و کم تجهیزات

سلیقه هم مثل سلیقه دوستان نیست ، بد سلیقه ایم

یا علی
(2014-09-27 05:54 PM)xport نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
. تیراندازی روی دست بدون هیچ سکو یا ساپورت

درود دوست عزیز
ممنون بابت تیراندازی که داشتید ولی متاسفانه این دیگه به همون دلیل بالا دیگه گروپ گیری حساب نمیشه
Khansariha (8)
آلان اگه آقا صادق پست شما رو ببینه شروع میکنه شرایط گروپ رو براتون توضیح دادن خخخخخ
ولی خدایی نیازه گاهی برا دوستانی که اهل گروپ گیری نیستن یه توضیح مفصل داد که تو این انجمن من معمولا میبینم آقا صادق انجام میدن
خدا خیرت بده صادق جان
ببخشید من خودم توضیح نمیدم آخه میخوام برم شام درست کنم - به خدا زن زلیل نیستما ولی مدتیه که مجردم خودم باید غذا درست کنم Khansariha (367)
Khansariha (8)
ممنون علی عزیز بابت یادآوری ، ولی کاربر Xport جزو اعضای قدیمی تر سایت بوده و البته خیلی وقت بود که فعال نبودند! بنابراین فکر می کنم خودشون به شرایط گروپ گیری واقف باشند،
درسته ، حتما لازم نیست سیبل و یا اهداف تر و تمیز و چاپ شده باشه ، ولی هدف مشخص ، استفاده از ساپورت مناسب و همینطور معیاری برای مشخص کردن اندازه گروپ مثل سکه ، خط کش و یا کولیس ، دیگه نهایتش خود ساچمه مورد استفاده باید در یک گروپ گیری مورد استفاده قرار بگیره، در ضمن هدف از گروپ گیری تست دقت سلاح یا ساچمه مورد استفاده در شرایط نرمال با یک سلاح سالم بوده نه نشان دادن مهارت در تیراندازی روی دست و یا با ساپورت و یا سواره ...
موفق باشید Khansariha (8)
آقا صادق و جناب فلاور عزیز

بله بنده میدونم شما چی میفرمایید

اما عرض کردم که قصد قاطی دوستان شدن بود و نبود تجهیزات

ته یک میخ در تصویر معلوم هست ، میشه اون رو معیار اندازه دونست

بنده فقط قصدم تست ساچمه گرد یا راند بود که تخریب و دقتش رو ببینم

انشالله در اینده تصاویر بهتری میزارم
با نام حق

سلام

دوستان امروز باز فرصتی شد تا یه گروپ گیری داشته باشم

البته ساچمه ها کیفیت نداشت و همین ساچمه های بد قواره ایرانی شهاب بود

تیراندازی در دو مرجله انجام شد ، یکی با دوربین صفر شده توسط ساچمه راند .

و دیگری با دوربین مجدد صفر شده با همین شاچمه شهاب . البته بهش روغن 10 زدم و تهشم با

استفاده از هویه و سیم لحیم کاری پر کردم که سنگین بشه

مسافت 60 متر هست .

کالیبر 5.5 هست و ساچمه نوک پهن ، ببخشید اگه جعبه 4.5 و نوک تیز گذاشتم جعبه خالی هست

و مال خیلی وقت پیش اونجا افتاده بود جهت معیار گذاشتم . چون من همیشه تیر رو تو جیبم میریزم

با ساپورت سنگ به صورت درازکش ، زاویه شلیک حدودا 30 درجه به سمت پایین

(( یعنی سیبل پایین تر از من قرار داشت ))

زوم دوربین رو 6 و با توجه به چپ زدن مرمی و جهت باد از چپ به راست سلکتور رو از صفر

به 16 میلیم به سمت راست چرخوندم تا ثابت شد .

و سلکتور تنظیم ارتفاع رو هم سه میل به بالا دادم تا از اصابت مرمی به زمین جلوگیری کنه

[تصویر: 2014_09_29_17_24_35.jpg]

اون ساچمه هایی که با مداد علامت زدم رو با تنظیم قبلی توسط ساچمه راند شلیک کردم

و اون ساچمه هایی که علامت ندارن رو با تنظیم جدید و صفر با ساچمه موجود زدم .

با توجه به پیدا بودن ته ساچمه ها و نفوذ کم به راحتی میشه بعد مسافت رو حدس زد

[تصویر: 2014_09_29_17_23_18.jpg]
برای یه تفنگ کمر شکن قدرتی با ساچمه نه چندان خوب و تازه دستکاری شده و روغن خورده تو 60 متر خیلی خیلی گروپ خوبیه...خسته نباشید.
(2014-09-26 12:32 PM)aliph نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه Khansariha (8)
اینم از گروپ گیری پدرم در محیطی ارام و بدونه باد
فاصله 12 متر
تعداد شلیک 10
زوم 3
دیانا 52 کالیبر 4/5
ساچمه اذرخش
سیبلم که همون مخصوص سالن 10 متر
[img][url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: 14117220215.jpg]

[تصویر: 14121144048311.jpg]
(2014-09-30 05:00 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای یه تفنگ کمر شکن قدرتی با ساچمه نه چندان خوب و تازه دستکاری شده و روغن خورده تو 60 متر خیلی خیلی گروپ خوبیه...خسته نباشید.

خواهش میکنم

اما سلاح جز برای تنظیف باز نشده

چیزی روش کم یا زیاد نشده که بشه گفت دستکاری شده

انشالله شلیک از 100 متر رو هم قرار میدم

با تشکر
با نام خدا

دوستان سلام

امروز فرصتی پیش اومد تا سه تا عکس از ساچمه های سنگین شده توسط سیم لحیم کاری

رو خدمتتون بزارم

مبنای کار دو تکه کردن یک ساچمه هست و در نتیجه اندازه گیری وزن نوک یا سر ساچمه

و در ادامه اندازه گیری وزن قسمت تو خالی یا پر ساچمه با ترازوی گرمی

بعد یک تکه سیم لحیم برمیداریم ، وزن برابر با سر ساچمه منهای وزن قسمت پشت ساچمه

یعنی اگه سر ساچمه مثلا 12 هست و ته ساچمه 5 گرم ، ما 7 گرم سیم لحیم ذوب کرده

و روی ترازوی گرمی میریزیم تا وزن دقیق بشه

بعد اون مقدار سرب ذوب شده رو برمیداریم میزاریم پشت یه ساچمه سالم و با هویه ذوبش میکنیم

تا مچ بشه با پشت ساچمه . اینجوری وزن سر و ته ساچمه برابر میشه .

البته این کار توی ساچمه های استاندارد درست نیست چون اونا خودشون وزن سر و ته ساچمه رو برابر کردن

اما تو ساچمه های ایرانی یا پرومگنوم های قلابی خیلی موثر هست و باعث سنگین تر شدن

در نتیجه دقت بهتر و تخریب بیشتر میشه و ساچمه هم هیچی نشده پهن نمیشه سکه بشه بچسبه به دیوار

البته این کار رو فقط به دارندگان تفنگهای پی سی پی و تفنگهایی برابر با قدرت 26 ژول به بالا توصیه میکنم

چون ممکنه در قدرت های کمتر به دلیل ساچمه به دلیل از دست داده انعطاف پشت مرمی تو لوله گیر کنه

اگرم در تفنگهای کم قدرت تست میکنید سعی کنید نصف محفظه پشت مرمی یا ساچمه رو پر کنید

تا در لوله تفنگ گیر نکنه .

[تصویر: IMG_4932.jpg]

[تصویر: IMG_4934.jpg]

[تصویر: IMG_4935.jpg]

دوستان هنگام استفاده حتما به ساچمه ها روغن بزنید تا بوراده تو لوله به جا نمونه

در تفنگهای پی سی پی ممکنه باعث گشاد کردن سوراخهای خشاب بشه

و بعد ساچمه های استاندارد توی خشاب بازی کنه ، چون تست کردم میگم ها

همه رو گفتم بعد حقی به گردنم نمونه

یا حق موفق باشید
لینک مرجع