انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت همه دوستان. خوب بیشتر بحث از زمانی شروع شد که صادق عزیز از نتیجه گروپی که گرفته بود راضی نبود و این بحث روی اسلحه AT44 بیشتر بود. تا اینکه خودم روی اسلحه مارادور این آزمایش رو دو بار انجام دادم. یک بار دیروز و در پارکینگ منزل و یک بار هم امروز در کنار مدیر محترم میلاد. امروز با میلاد راه افتادیم بریم برای شکار. خوب تا زمانی که تو ماشین بودیم بخاری ماشین باعث گرم شدن هوای داخل ماشین شده بود و مخزن اسلحه هم به همین خاطر گرم بود. اولین شکار یه کفتر بود که از توی ماشین شکار شد. جالب اینکه دقیقا بعلاوه رو روی گردنش گرفتم و تیر هم همون جا خورد. بعد که از ماشین پیاده شدیم هم میلاد و خودم نفری یه سینه زرد زدیم و بعد از 10 دقیقه که سرمای هوا به تفنگها منتقل شد دیگه هیچ کدوم از تیرها به هدف اصابت نمیکرد و پرت میرفت. یه هدف رو تو 25 متری در نظر گرفتم و دو تا تیر زدم که هر دو پایین و سمت راست خورد. اومدم خونه و مجدد تفنگ رو روی شوفاژ گذاشتم و به یک هدف در 45 متری شلیک کردم که تیر دقیقا به هدف خورد.به نظرم وقتی هوای داخل مخزن گرم است بهتر از سوپاپ خارج میشه و تقریبا کامل است در صورتی که سرما روی این عمل بر عکس عمل میکنه. حالا از دوستان خواهش میکنم همین عمل رو اونها هم انجام بدن. یعنی یکبار در سرما و یکبار هم با گرم کردن مخزن و نتیجه رو اعلام کنن. البته به نظرم میشه همین اعمال رو با کورنو گراف هم انجام داد.
(2013-12-23 07:39 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه دوستان. خوب بیشتر بحث از زمانی شروع شد که صادق عزیز از نتیجه گروپی که گرفته بود راضی نبود و این بحث روی اسلحه AT44 بیشتر بود. تا اینکه خودم روی اسلحه مارادور این آزمایش رو دو بار انجام دادم. یک بار دیروز و در پارکینگ منزل و یک بار هم امروز در کنار مدیر محترم میلاد. امروز با میلاد راه افتادیم بریم برای شکار. خوب تا زمانی که تو ماشین بودیم بخاری ماشین باعث گرم شدن هوای داخل ماشین شده بود و مخزن اسلحه هم به همین خاطر گرم بود. اولین شکار یه کفتر بود که از توی ماشین شکار شد. جالب اینکه دقیقا بعلاوه رو روی گردنش گرفتم و تیر هم همون جا خورد. بعد که از ماشین پیاده شدیم هم میلاد و خودم نفری یه سینه زرد زدیم و بعد از 10 دقیقه که سرمای هوا به تفنگها منتقل شد دیگه هیچ کدوم از تیرها به هدف اصابت نمیکرد و پرت میرفت. یه هدف رو تو 25 متری در نظر گرفتم و دو تا تیر زدم که هر دو پایین و سمت راست خورد. اومدم خونه و مجدد تفنگ رو روی شوفاژ گذاشتم و به یک هدف در 45 متری شلیک کردم که تیر دقیقا به هدف خورد.به نظرم وقتی هوای داخل مخزن گرم است بهتر از سوپاپ خارج میشه و تقریبا کامل است در صورتی که سرما روی این عمل بر عکس عمل میکنه. حالا از دوستان خواهش میکنم همین عمل رو اونها هم انجام بدن. یعنی یکبار در سرما و یکبار هم با گرم کردن مخزن و نتیجه رو اعلام کنن. البته به نظرم میشه همین اعمال رو با کورنو گراف هم انجام داد.

حمید جان هوای سرد منقبض میشه و حجمش کمی کم میشه...به همین خاطر فشارش هم کم میشه و قدرت میاد پایین...دلیل پایین زدن اینه....اگر اسلحه شما پرت و پلا بزنه یعنی سیستم کلی اسلحتون مختل شده....اگر براتون امکان داره یه نوار پشم شیشه تهیه کنید و بپیچید دور مخزن و ببریدش تو هوای سرد ببینید چطور عمل میکنه

یکروز مخزن رو شارژ کنید و ببرید بیرون...شلیک نکنید...فقط ببینید وقتی سردی هوا به مخزن نفوذ کرد آیا فشار مانومتر هم تغییری میکنه یا نه....
کلا هوای سرد سنگینتره و حرکتش کمی سخت تر...هوای گرم رقیق تره و سبکتر به همین دلیل بهتر گردش میکنه
این موضوع در فروم دیگه ای مدتی قبل اجمالا بررسی شد .من احتمالات قوی تر رو توچندپست بالاتر نوشتم .موضوع گرم کردن کپسول تفنگ با بخاری ماشین رو بارها من امتحان کردم ودقت تفنگ بهم نمیریزه ،البته دوستانی با وایرخ100 ودوربین بوشنل الیت در دمای پائین دچار همچین مشکلی نبودند. بحث درمورد سلاح ودوربین در دمای پائین ویا دمای بالاهست ونیاز به ایجاد تاپیکی جداگانه وتست وبررسی رو سلاح ها ودوربین های مختلف هست تا به نتیجه منطقی برسیم.
حمید جان از توضیح شما ممنون و سپاسگزارم ، همین الان تجربه عصر خودم (برای شکار سار رفته بودیم) رو با ساچمه و سلاح ای تی 44 تایپ کرده بودم که دوباره پاکش کردم (اینجوری داره موضوع اصلی تایپیک منحرف می شه ).
برای اینکه موضوع اصلی تایپیک هم حفظ بشه فردا اگه هوا خوب بود در دو نوبت صبح زود و ظهر با ای تی 44 و در فشار 180 بار (به خاطر اینکه در فشار 200 بنا به تجربه خودم و دوستان عملکرد سلاح از نظر دقت و قدرت قابل اطمینان نیستش) و در 5 شات متوالی گروپ می گیرم. امیدوارم دوستانی هم که به کرنوگراف و یا تجهیزات بهتر و محیط ایده آل تری برای گروپ گیری دسترسی دارند با سلاح Hatsan AT44 و یا پی سی پی در همین اندازه آزمایش کنند.
Khansariha (8) از همکاری و همیاری دوستان در این بحث تشکر می کنم Khansariha (8)
(2013-12-23 07:58 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این موضوع در فروم دیگه ای مدتی قبل اجمالا بررسی شد .من احتمالات قوی تر رو توچندپست بالاتر نوشتم .موضوع گرم کردن کپسول تفنگ با بخاری ماشین رو بارها من امتحان کردم ودقت تفنگ بهم نمیریزه ،البته دوستانی با وایرخ100 ودوربین بوشنل الیت در دمای پائین دچار همچین مشکلی نبودند. بحث درمورد سلاح ودوربین در دمای پائین ویا دمای بالاهست ونیاز به ایجاد تاپیکی جداگانه وتست وبررسی رو سلاح ها ودوربین های مختلف هست تا به نتیجه منطقی برسیم.
رضا جان ، پست شما الان دیدم ، من هم موافقم اگه دوستان و اساتید موافق باشند این موضوع رو در یه تایپیک جدید دنبال کنیم (می تونه شامل تست و تجربیات دوستان و همینطور آزمایش های دقیق تر دیگر اساتید هم باشه )
نظرتون چیه ؟؟؟
با سلام. صادق جان بنده هم با نظر شما موافقم که یه تاپیک جداگانه برای بحث در این مورد باز بشه تا لااقل تکلیف خودمونو بدونیم. چون فکر کنم اگر این حالت پیش بیاد مجبوریم یه چراغ الکلی با خودمون حمل کنیم و موقع شکار مخزن تفنگ رو باهاش گرم کنیم تا تیرمون خطا نره.خخخخخخ
(2013-12-22 10:42 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اینکه دوستان و اساتید لطف کردند و در رابطه با پستم نظرها و پیشنهادهای خودشون رو ارایه دادند ممنون و سپاسگزارم ،
- راستش برا خودم عجیب بود چون سلاح رو روز پنج شنبه با جی اس بی 18 گرین صفر کردم با 3 تا شلیک ، 5 تا شات هم برا اطمینان زدم که هر 5 تا روهم خورد (متاسفانه به علت احظار توسط شکاربانو برای خرید سیبل و ساپورت رو همینجوری ول کردم اومدم پایین Khansariha (219) ) و از دقتش واقعا حظ کردم. فرداش برای شکار رفتیم که صبحش -صبح سرد پاییزی کنار دریا- کمی پرتی ساچمه ها رو داشتم و چند تا شکار به همین خاطر از دستمون رفت. با نظر حمیدحکمی عزیز موافقم ولی دلیل منطقی و یا علمی در این مورد ندارم که سرما باعث پرتی شلیک ساچمه ها میشه ! (دوستان جایی مطلبی ، مستندی چیزی در این مورد داره یا تجربه شخصی ؟؟؟
- لرزش دست رو داشتم گرچه تا جایی که تونستم کنترلش می کردم ولی خوب مثل همیشه راحت نبودم - این یکی از نقطه های منفی برای گروپ گیری هستش -
- در رابطه با اورینگ ها هم همون روزی که صفر دوربین رو درست کردم قبلش نظافت لوله انجام شد و تست هوا هم سر لوله انجام دادم و با چراغ یه نگاهی هم به اورینگ سر لوله کردم ، همه چی نرمال بود ولی خوب خیلی وقته این اورینگ رو عوض نکردم - چون کارکرد سلاح زیاد نیست-
- و البته مورد فشار 200 بار !!! این رو به تجربه فهمیدم که ای تی در این فشار تا رسیدن به 180 بار دقت معقولی نداره ! ولی همیشه در خشاب دوم بهترین هدفگیری ها رو در شکار داشتم بین 140 تا 180 بار، چون زیاد اهل گروپ نیستم و کیل زون معقول برای شکار برام کافیه - ای تی 44 رو اختصاصا برای شکار خریدم-

ولی خوب 52 واقعا با جی اس بی کولاکه !!! با دیانا 52 شکار نمی کنم ولی هدفزنی تفریحی چرا که آدمو پیش دوستان روسفید میکنه . در یک فرصت مناسب یه تست دیگه می گیرم ببینم چطور می شه ، باز از همکاری دوستان ممنون و سپاسگزارم Khansariha (8)
(2013-12-22 10:17 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .
صادق جان به نظرم عدم دقت اونم البته یکم بر میگرده به کثیفی خیلی کم سوزنی که سر کپسول هست.به نظرم اونو تمیز کنی مشکل حل میشه.
جلال عزیز ، ممنون بابت راهنمایی تون ، راستش تو تنظیف سلاح یه پارچه نرم هم میکشم سر همون قسمت ولی سوزن رو منظورتون رو نگرفتم ، سعی می کنم یه عکس از اون قسمت مخزن آپلود کنم تا بهتر راهنمایی کنید. این مقدار تنظیف کافیه یا تمیز کردن اون سوزن نیاز به روش خاصی داره ! خودم خیلی حساس به گرد و خاک روی سلاح هستم .Khansariha (8)

سلام مجدد.
صادق جان کپسول باز کن و قسما انتهایی اون(قطعه برنجی) بعد از خالی کردن هوا باز کن یه یه قطعه تفلونی هست ،با یه چاقو یا پیچ گوشتی درش بیار ،سوزن از جاش در بیار و تمیزش کن و مجددا بذار سر جاش و ببندش.منم عدم دقت داشتم که با این کار کاملا بر طرف شد.
امیدوارم اینجوری مشکلت حل بشه.
یا علی
سلام و درود Khansariha (8)

سرد بودن هوا رو دقت و قدرت تاثير داره . زمستان سال گذشته تو برف با وايروخ 90 رفتيم شكار كه چند تا تير اول به طرز تعجب آوري نه قدرت داشت و نه دقت . كه با زدن چند تير و گرم شدن هواي داخل سيلندر به وضعيت مطلوب رسيد .Khansariha (8)
عرض ادب خدمت دوستانKhansariha (8)
به عرضتون برسونم که تاپیکی به نام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تازه باز شده است ، پیشنهاد می کنم دوستان تجربیات و نظرات و ... خودشان را آنجا مطرح کنند تا به طور تخصصی تر به این مسئله پرداخته شود .
با تشکر و احترامKhansariha (8)
سلام خدمت همه دوستان

چون فصل امتحانات شده به سره من هم تنظیم دوربینو گروپ گیریو ازین داستانا زده خلاصه همه کار جز درس خوندن بهرحال

امروز خواستم دوربینو تنظیم کنم یه دوتا گروپ هم گرفتم

فاصله 25 متر

هوا آفتابی باد ملایم
ساچمه هالو پوینت
اسلحه 470
زوم دوربین رو 4
تعداد شلیک 5
اون سه تایه بالایی قبل تنظیم دوربین بود تنظیم قبلی رو 35 متر بود

[تصویر: 13878743861.jpg]

گروپ دوم فاصله 25 متر برایه اطمینان گرفتم اینو

همون مشخصات بالایی اما این دفعه
تعداد شلیک 7

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببخشید سکه دم دست نبود باطری نیم قلم استفاده کردم
گروپی که در باشگاه تیراندازی اصفهان صورت گرفتKhansariha (8)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک مرجع