انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-06-20 02:50 PM)يسري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
100 m كجا 11mكجا

دوست عزیز منظورم گروپ 10 مترشون بود! Khansariha (48)
درود دوستان.

اول از همه ی دوستان بابت به اشتراک گذاری گروپ هاشون تشکر میکنم و یه عرض تشکر و خسته نباشید ویژه دارم خدمت برادر عزیزم مسیح عزیز با گروپ های زیبا و دیدنیشون.. Khansariha (8)Khansariha (8)

نکته ای رو که میخواستم عرض کنم اینه که در گروپ های اخیر برخی دوستان دیدم که گروپ ها رو در شرایط ایده آل و یا نزدیک به ایده آل نمیگیرن و لذا گروپ ها قابل استناد نیست؛ مثلا گفته شده که گروپ گیری در باد شدید انجام شده که این مورد در ۵۰ متر و بالاتر نمیتونه نمایانگر دقت سلاح و یا مچ بودن ساچمه با سلاح باشه.. و بهتره که حتی المقدور گروپ گیری در شرایط بدون باد و یا حداقل باد ملایم (مخصوصا در فواصل بالای ۲۰ متر و استفاده از ساچمه های سبک) انجام بشه.
نکته ی مهم بعدی استفاده از رست مناسب هست و بهتره از شوتینگ رست و میز (و یا شوتینگ رست و وضعیت خوابیده) استفاده بشه و در نبود اون از رست پایدار مثل کیسه شن و امثال اون و استفاده از بالشت ابری یا پرقو و یا کاپشن و... خیلی مناسب نیست و مطمئنا لرزش های دست و بدن رو به سلاح منتقل میکنه.
نکته ی بعدی ساچمه ها هستن.. که حداقل باید از نظر ظاهری حتما چک بشن (مخصوصا قسمت دامنه شون) و بهتره که از لحاظ وزنی هم همگون باشن..
و لوله ی سلاح هم بهتره که به تازگی تمیز شده باشه که تست دقت بهتر انجام بشه..
و نکته آخر اینکه انجام صحیح تکنیک ماشه کشی و تنظیم زمان شلیک با تنفس و ضربان قلب حتی در زمان استفاده از شوتینگ رست یک الزام هست...

منتظر گروپ های خوب و اصولی دوستان هستیم...

سپاس... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
Amirsali گروپه شما هم یک سانته و فرقی با گروپه بنده نداره
دوستان بیشتر از ۳ ماه وقت گذاشتم تا این جدول اماده شه منتها واسه استفاده شخصیه ، اینجا میزارم شاید کسی استفاده کنه،
گروپها در ۲۰ متری و تعداد ۵ شات میباشد و اعداد در ۰/۵ گرد شده و میانگین هستند،[تصویر: wx3c_20150620_144146.jpg]
از ۱۵ نوع ساچمه که همگی وزن شدن و بالایه ۱۰۰ تا گروپ از این سه تفنگ گرفته شده،
دقت بفرمایید که موقع شلیک بینه دو ضربانه قلب باشه که لرزش به گیره و تفنگ منتقل نشه
با سلام
آقا رضا و آقا جواد شما هردو از دوستان من و از قدیمیهای انجمن هستید Khansariha (8)
و میدونم که هیچکدوم هم نیت بدی برای ارائه مطالب ندارید و نخواهید داشت Khansariha (8)
ولی ما همگی این تجربه را داریم که بعضی گروپها استثنا درمیاد در واقع شرایط هیچوقت ثابت و قابل تکرار برای استثناعات نمی ماند وگرنه بهش استثنا نمیگتند Khansariha (214)
در واقع لذت تیراندازی هم کمی متاثر از همین رفتارهای غیر قابل باور هست ولی درکل اگر هم کسی بر قابل تکرار بودن نتیجه مصر هست (اینو کلی میگم و منظورم آقا جواد عزیز نیستKhansariha (8)) قطعا دوستان تیرانداز نیز دوست دارند این گونه رفتارها و توانمندیها مشخص شود.
من مخالف روشن شدن این نوع موضوعات و یا حتی کل کل نیستم ولی عرض میکنم که باید رفتارها و سخنها در قالب کاملا دوستانه ای مطرح شود تا نتیجه تست و تکرار مجدد هرچه که باشد تاثیری بر دوستیها نداشته باشد . ممنونم Khansariha (8)
ممنون از علی اقا Khansariha (8)
همونطور که گفتید بعضی گروپ ها (تیراندازی ها)استثنایی میشند وکلمه استثنا نیاز به تعریف نداره،یعنی حالتی برخلاف تمام موارد قبلی .درگروپ گیری هدف تیرانداز پیداکردن سازگارترین ساچمه با اسلحه خودش هست که دراکثرموارد قابل تکرار باشه .دراین پروسه رعایت استانداردها هم اهمیت داره تا مهارت یا عدم مهارت شخصی تیرانداز کمتردخیل باشند.درگروپی که مسیح گذاشتند ودرشرایط استاندارد انجام شده با دواسلحه برند که وایرخ درچندنقطه تیون شده ،شاهد همچین گروپی نیستیم .البته نه اینکه همچین گروپ استثنائا ایجاد نمیشه،بلکه قطعا ایجاد میشه وشاید به معنای واقعی استثنا نباشه ولی همیشه قابل تکرارنیست ،درنتیجه باتوجه به تجربه ومسئولیت پذیری تیرانداز ،حالت استثنا رو عکس نمیگیره وادعا برقابل تکرار بودن نمیکنه .اون چیزی رو بعنوان گروپ یک اسلحه تیون شده قرار میده که معنای واقعی گروپ رو تو خودش داره ،یعنی تکرار درهمون شرایط
شخصی تفنگ رو گذاشته رو درماشین وچندتا تیرزده سمت یک سیبل زده وعکس گرفته اسمش گذاشته گروپ گیری واصراربرقابل تکراربودن هم داره ،من نگفتم این مورد اتفاق نیفتاده ،این اسمش گروپ نیست وقطعا قابل تکرار نیست .برای ادعام ضمانت اجرا هم گذاشتم .
البته این تاپیک واقعا نیاز به دقت نظر بیشتر داره تا افراد بخصوص افراد تازه وارد اشنایی بیشتری با گروپ ،هدف از گروپ،شرایط گروپ گیری و... داشته باشند .دراینصورت عکس جمع تیر شش شلیک که بیشترازدقت یک اسلحه خفیف هست دراون فاصله والبته نه رو درماشین، اسم گروپ به خودش نمیگرفت وجایی برای زدن پستهای بعدی ایجاد نمیشد .
(2015-06-20 03:01 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Amirsali گروپه شما هم یک سانته و فرقی با گروپه بنده نداره
دوستان بیشتر از ۳ ماه وقت گذاشتم تا این جدول اماده شه منتها واسه استفاده شخصیه ، اینجا میزارم شاید کسی استفاده کنه،
گروپها در ۲۰ متری و تعداد ۵ شات میباشد و اعداد در ۰/۵ گرد شده و میانگین هستند،[تصویر: wx3c_20150620_144146.jpg]
از ۱۵ نوع ساچمه که همگی وزن شدن و بالایه ۱۰۰ تا گروپ از این سه تفنگ گرفته شده،
دقت بفرمایید که موقع شلیک بینه دو ضربانه قلب باشه که لرزش به گیره و تفنگ منتقل نشه
به علت ناخانا بودن نامه ساچمه ها این پست رو میزارم،
۱ باراکودا مچ،
۲ باراکودا
۳ بنجامین دیسکاوری
۴ کرسمن هالوپینت
۵ جی اس بس ۲۵
۶ جی اس بی ۱۸
۷ سامیانگ
۸ صاعقه ۲۵
۹ رنجر ۲۲
۱۰ رنجر ۱۸
۱۱ رنجر ۱۵/۴
۱۲ تی اس ۲۲
۱۳ پرو مگنوم
۱۴ گامو راکت
۱۵ اذرخش ۲
اون شاتی که زیر خال خورد زمانی بود که باد قطع شد چون ی مقدار باد داشتیم زمان گروپ گیری.
[تصویر: 111.jpg]
[تصویر: 33.jpg]
[تصویر: 55.jpg]
[تصویر: e3.jpg]
باسلام و درود .
جواد جان ممنونم از گروپتون ولی یک خواهش دارم بنظرم ی گروپ توی شرایط مناسبتر بگیرید و دوباره نتیجشو همینجا بگذارید.
ممنون میشم , Khansariha (8)جا داره یک توضیح کوتاه راجب اسلحه ایشون بدم دوستان و اقا رضای گل ,لوله این بی تی جز اون لوله های کم نظیر هستش ,یعنی به هیچ عنوان حفره نداره و فوق العاده است از این لحاظ, فقط مقداری تاب داشت و نیاز به اصلاح پورت هوا و تاج لوله که اونهم انجام شد و تابش الان 0/04 هستش من باهاش توی 25 متر گروپ فوالعاده گرفتم ,البته روی چکش هم کارشده و اسلحه الان در شرایط خوبه , ولی این گروپ اقا جواد اگه تکرار بشه من حرفی ندارم وایروخ با بی تی ایشون تعویض کنم ,Khansariha (219)خخخ . به هر حال رضا جان و اقا جواد من از شما خواهش میکنم کمی ارومتر موضوع رو پیگیری کنید. Khansariha (8)
موفق باشین
ممنونم صادق جان Khansariha (8)
این مورد غیر الزام بودن ارتقا سیستماتیک کاربران را در تیم مدیریت بررسی میکنیم .
درخصوص ضرورت پاک شدن بعضی پستهای اخیر حتما انجام خواهد شد .
البته همانطور که فرمودید و اگر زحمتی نیست این موضوع بررسی گروپ تفنگ تیون شده bt65 اخیر (آقا جواد ) را خودتان به یک نتیجه ای برسانید و گزارش آن را برای انجمن و دوستان ارائه نمائید . ممنون خواهیم شد . Khansariha (256)
سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8) این هم یک گروپ از وایرخ 85 ساچمه ایرانی مسافت 10متر ساپورت صندلی 5شات دوربین لئوپولد 3x9x40Khansariha (8)Khansariha (8)باتشکر [تصویر: DSC00530[1].jpg]
لینک مرجع