انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-04-26 04:59 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به رفقا . به نظر خودم این گروه تیر با 52 عالی باشه تا نظر دوستان چی باشه . در مورد این سلاح چند تا تغییر کوچیک ایجاد شده که در قسمت 52 توضیح میدم ولی باید بگم نتیجش عالی شده . حتی با at44 و bt65 هم همچین نتیجه ای نگرفته بودم.
مختصاتش به این شرحه. وضعیت جوی کمی باد ملایم . دیانا 52 ماشه 05. کالیبر 22.نوع ساچمه هم مشخصه. صدالبته تیراندازی در حالت نشسته با ساپورت .دوربین گامو رتیکل حکی زوم 9.تیرانداز هم خودم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موقعیت مکان تیراندازی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شاهکار کردید آقای حسینی عزیز... ماشاءالله........... Khansariha (219)
فقط، سه تا شات داشتین برای هر ساچمه؟ جالبه که زوم ۹ بوده (برای ۷۰ متر امتحان کردم و خیلی مشکله)... جعبه ی ساچمه ها نقطه ی نشانه گیری بودند؟
Khansariha (8)
سلام: ممنون از رویال عزیز ولی یک سوال همیشه در ذهنم مونده که چرا هر وقت ساچمه آذرخش گروپ خوبی میده همه با تعجب نظر میدهند که مثلا:عجیبه یا توقع نداشتم یا .... اما اگر ساچمه صاحب نامی گروپ خوبی نده میگویند:دستم لرزید یا دوربین صفر نشده بود یا حواسم پرت شدو.....آخرش هم میگویند : نمیدانم چرا اینطور شدKhansariha (158)
(2014-04-26 05:14 PM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام: ممنون از رویال عزیز ولی یک سوال همیشه در ذهنم مونده که چرا هر وقت ساچمه آذرخش گروپ خوبی میده همه با تعجب نظر میدهند که مثلا:عجیبه یا توقع نداشتم یا .... اما اگر ساچمه صاحب نامی گروپ خوبی نده میگویند:دستم لرزید یا دوربین صفر نشده بود یا حواسم پرت شدو.....آخرش هم میگویند : نمیدانم چرا اینطور شدKhansariha (158)

حمید آقا انشالله این ساچمه رو که همه امنحان کردن و به نتیجه ی مطلوب رسید دیگه کسی تعجب نمیکنه
دلیلش اینه که هنموز خیلی ها این ساچمه رو انتحان نکردن و باورشون نمیشه این ساچمه با این قیمت بتونه به این خوبی همل کنه آخه همیشه ساچمه ی گرون قیمت تونسته این جور عمل کنه من خودم به خاطر اینکه کالیبر تفنگم 4.5 بوده تا حالا نتونستم از این سچمه استفاده کنم ولی مثل اینکه طوری که دوستان میفرمایند روز به روز این ساچمه داره بهتر میشه
اگر دوستی گروپی از این ساچمه تو فاصله بالا هم بزاره ممنون میشم
حق با شماست . با زوم 9 اون هم بدون میل دات مشکله ولی من ورق کاغذ را روی قوط روغن 17 کیلویی فیکس کردم و هدفم لبه بالایی قوطی روغن بود اینجوری کار دقیقتر شد.
محراب جان یکی ازدلایل مهم وبزرگ دیگش ساچمه هستش.
از جی اس بی استفاده کنید.
جالب هستش اين نو ازمايشات
دوستان همه زحمت میکشین گروپ میذارین ولی ی خواهش اونم اینکه شرایطو رعایت کنین....از سیبل مناسب و با کلاس استفاده کنین تا وقتی ی خارجی هم میبینه لذت ببره مثل گروپ های آقا مسیح....مثلا یجا دیدم رو قوطی کنسرو و نلبکی گروپ گرفتن....خداییش یکم داستاندارو خنده دار نیست؟
.....Khansariha (8)
اینم گروپ گیری که نه، هدف زنی در فاصله 110 متری !!! ساچمه کراسمن هالو پوینت، دیانا 54؛ چون فاصله خیلی دور بود چندتا تیر اول که صرف به دست آوردن افت ساچمه شد، آخرشم در بزرگنمایی 7X با 3.5 میلدات هولد اور دقیق به هدف میخورد؛

[تصویر: 01_14139892820348251.png]

ساپورت هم زین موتور . حدودا 10 تایی شلیک که یا با فاصله ی خیلی کم از کنار قوطی رد میشد و یا میخورد به قوطی. کلا 5 تا شلیکش به هدف خورد؛
یه توضیح کوچولو بدم، این قوطی های کمپوت گیلاس دقیقا 10 سانته و سیستم MDRF دوربین هم بر مبنای بزرگنمایی 10 برابر و اندازه ارتفاع جسم 10 سات کار میکنه

[تصویر: KG01.jpg]

، با همین دقیقا فاصله تعیین شد که کمی بیش از 100 متر کمتر از 150 متر حدودا 110 متر بود؛ لازم به ذکر است است سیستم MDRF قبلا آزمایش شده بسیار دقیق فاصله ها نشون میده؛ جالبه از این فاصله به راحتی از دو طرف قوطی عبور میکرد؛ با اینکه به دلیل 50% خطارفت ساچمه که اصلا به قوطی نخورد نمیشود مبنای گروپ گیری داشت اما نقاط برخور خیلی جمع هست. پس فکر میکنم دیانا54 با ساچمه کراسمن هالوپوینت تا 110 متری به خوبی دقت و قدرت شکار کبوترسانان را دارد؛ شاید حتی خرگوش!! ساچمه هایی که در اون فاصله به سنگ خورده بودند نیز تقریبا به طور کامل متلاشی و ورقه شده بودند. نتیجه اخلاقی داستان، هرگز به صرف تفنگ بادی بودن در هیچ شرایطی حتی فاصله ی بسیار دور از رعایت مسائل و جوانب ایمنی غافل نشوید. با ساچمه پرومگنوم اما 4.75 میلدات باید هولد اور میکردیم یعنی 1.25 میلدات در آن فاصله و بزرگنمایی 7 برابر؛ مطلوب است
الف) دلتا نقطه برخورد ( اختلاف افت ) ساچمه کراسمن و پرومگنوم
ب ) دلتای ضریب بی سی دو ساچمه
وزن ساچمه 0.98 گرم
انرژی اولیه 26 ژول

( 3 نمره )
Khansariha (214)

. باوجود حفره سر ساچمه هالوپوینت بازهم ضریب بی سی بهتری نسبت به پرومگنوم دارد.
دیانا 350 مدل کوتاه به روایتی کارابین مگنوم 350 نیز برای تست تاثیر کوتاه کردن لوله باخودمون به همراه دیگر تفنگ ها بردیم که در فرصت بعدی نتیجه گذارش خواهم داد
[تصویر: 01_14139892732251851.jpg]

[تصویر: 01_14139892732265232.jpg]

[تصویر: 01_14139892732275213.jpg]
با سلام و خسته نباشید.
چند روز قبل چند تا گروژ با ای تی 44 و سایلنسر تو همین تاپیک گذاشتم و قرار شد مجددا با همون ساچمه ها و البته این بار بدون سایلنسر گروپ هایی بگیرم تا تفاوت در دقت مشخص بشه.به هیمن منظور جمعه گذشته اسلحه رو برداشتم رفتم به دل طبیعت.البته این بار تغییراتی در سایلنسر ایجاد کرده بودم که واقعا تاثیر مطلوبی در دقت میگذاشت که تصاویر گویای همه چیز هست .
فاصله دقیقا 30 متر(اندازه گیری شده با رنج فایندر ) و برای هر گروپ از 5 ساچمه استفاده شده فشار هم در تمامی گروپ ها بین 180 تا 150 بار بوده.در گروپ گیری سعی شده هم با سایلنسر و هم بدون سایلنسر و تنها با تعویض سیبل ،اقدام به گروپ گیری بشه تا تفاوت ها کاملا مشخص و ملموس و قابل مشاهده باشه.شرایط جوی هم مساعد بود جز گهگاهی که بادی وزیدن می گرفت.
در هر تصویر فاصله و نوع ساچمه و با یا بدون سایلنسر بودن اسلحه نوشته شده.

گروپ اول مربوط به ساچمه وطنی آذرخش هست که واقعا جواب مطلوبی گرفتم و اگر در انتخاب ساچمه ها دقت لازم و کافی به عمل بیاد و همچنین سازنده محترم کمی کیفیت بالاتر ببره قطعا نتایج مطلوبی حاصل خواهد شد.
[تصویر: IMG_1843.jpg]
[تصویر: IMG_1844.jpg]

گروپ بعد استراتون که واقعا روی اسلحه من مایوس کننده بود
[تصویر: IMG_1845.jpg]
[تصویر: IMG_1846.jpg]

گروپ بعد مربوط به باراکودا بود که به یاد قدیما ها آبرو داری کرد و باعث امیدواری حداقل برای من شد
[تصویر: IMG_1847.jpg]
[تصویر: IMG_1848.jpg]

گروپ بعد مربوط به جی اس بی 18
[تصویر: IMG_1849.jpg]

و در آخر هم با توجه به اول شدن جی اس بی تصمیم گرفتم تا یه گروپ علی رغم میل باطنی و عقیده شخصی خودم در 50 متر بگیرم که نتیجه واقعا جالب و البته برای خودم شگفت انگیز بود ،البته این گروپ با سایلنسر گرفته شد!
[تصویر: IMG_1851.jpg]
[تصویر: IMG_1853.jpg]

و عکس آخر هم برای تطبیق اندازه ها
[تصویر: IMG_1854.jpg]

چند تا تصویر هم از محیطی که اقدام به تیر اندازی کرده بودم.
[تصویر: CAM00319.jpg] [تصویر: CAM00320.jpg] [تصویر: CAM00321.jpg]

[تصویر: CAM00322.jpg] [تصویر: CAM00324.jpg] [تصویر: CAM00327.jpg]

و یه عکس پاناروما از محیط که به دلیل حجم بالا به صورت فایل میذارم که هر کس مایل بود بره و ببینه البته توصیه میکنم این عکسو از دست ندین

با تشکر از عزیزان که حوصله کردند و مطالب این حقیر دنبال کردند.
یا علی
پروفسور جان تبریک واسه این هدف زنی عالی Khansariha (8)

دوست عزیز صفرهای تفنگتون تو چند متری بود؟
پایه دوربین کوتاه بود یا بلند؟

این سوالا رو پرسیدم چون خودم با 460 که یه مقدار از 54 قویتره و سنتر 4-16 که تو 40 متری صفر شده بود، تو صد متری با زوم 4 با پرومگنوم باید تقریبا 7 میلدات(اونجایی که رتیکل ضخیم میشه) بالا میگرفتم که به هدف میخورد.
لینک مرجع