انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-04-01 07:29 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-01 07:20 PM)mayer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۰ متر این گروپ اونم با ۵۲ پرو مگنوم نیمیشه تو ۱۰متر اینقدر باز بزنه تفنگتون رو چک بفرمایید واشر سه گل واشر پکینگ و اجزای داخلی شکستگی احتمالی فنر و....

تمام قطعات سالمن. فقط قبل از عید فنر و راهنمای فنر عوض کردم که به گفته تعمیرکار راهنمای فنر آهنی انداخت و فنر 350 رو 4 حلقه برید الان 2 حلقه بیشتر از معمول هست فنرم. اگه مشکلی باشه از همینه.

برادر من خو این چه کاریه که کردی؟؟؟؟مگه 52 خودش فنر نداره؟؟؟؟

استاندارد یه چیزایی رو رعایت کنید....به خدا این روش تیون کردن نیست...فقط میزنید اسلحه بی زبون رو داغون میکنید....فکر فشاری که کورس فنر 350 به ماشه 52 میاره رو کردید؟؟؟؟

هر چیزی رو بهر کاری ساختند...ماشت رو خراب میکنی بعد 180 تومن (البته به قیمت 6 ماه پیش )خودتون رو میندازید تو خرج

نکنید این کار رو...هر چی تعمیرکار گفت درست نیستا...خیلی از این تعمیرکارا اصلا فرق فنر 52 با 350 رو میدونن..فقط فکر پول هستند
(2014-04-01 07:29 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تمام قطعات سالمن. فقط قبل از عید فنر و راهنمای فنر عوض کردم که به گفته تعمیرکار راهنمای فنر آهنی انداخت و فنر 350 رو 4 حلقه برید الان 2 حلقه بیشتر از معمول هست فنرم. اگه مشکلی باشه از همینه.

دوست عزيز
دوربين رو باز كنيد و با مگسك و ساپورت خوب در همين فاصله گروپ بگيريد در صورت سلامت سلاح حتي با پرومگنوم بايد زير 2 سانت گروپ بده
ضمنآ اگر فنر 350 انداخته بايد 7 حلقه ميبريد تا نرمال بشه
خوب افزایش نسبی قدرت برابر است با این که وزن ساچمه پرو مگنوم برای این قدرت کم است و این باعث پرت زدن میشه از ساچمه سنگینتر استفاده کن و نتیجه رو بگو Khansariha (8)
(2014-04-01 07:32 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-01 07:20 PM)mayer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۰ متر این گروپ اونم با ۵۲ پرو مگنوم نیمیشه تو ۱۰متر اینقدر باز بزنه تفنگتون رو چک بفرمایید واشر سه گل واشر پکینگ و اجزای داخلی شکستگی احتمالی فنر و....

برادر من خو این چه کاریه که کردی؟؟؟؟مگه 52 خودش فنر نداره؟؟؟؟

استاندارد یه چیزایی رو رعایت کنید....به خدا این روش تیون کردن نیست...فقط میزنید اسلحه بی زبون رو داغون میکنید....فکر فشاری که کورس فنر 350 به ماشه 52 میاره رو کردید؟؟؟؟

هر چیزی رو بهر کاری ساختند...ماشت رو خراب میکنی بعد 180 تومن (البته به قیمت 6 ماه پیش )خودتون رو میندازید تو خرج

نکنید این کار رو...هر چی تعمیرکار گفت درست نیستا...خیلی از این تعمیرکارا اصلا فرق فنر 52 با 350 رو میدونن..فقط فکر پول هستند
درسته خودمم بهش گفتم اما اونقدر تعریف کرد که ...... اما من اصلا به هیچ وجه قصدم تیون و این چیزا نبود. نمیدونستم اینقدر مشکل ساز میشه .من فقط گفتم شاید بلندی فنر مشکل درست کنه.

باید فنر عوض بشه ؟ اگه کوتاه بشه چطور میشه؟
سلام .اگه همون فنر فابریکش رو داری همونو بنداز روش.Khansariha (8)
(2014-04-01 07:10 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام.
گروپ افتضاح 52. واقعا داره اذیتم میکنه . تیر که شلیک میشه یکی چپ میخوره یکیش راست میخوره یکی بالا میخوره اصلا درست شلیک نمیشه. توی این گروپ هم خطای انسانی صفر با یه ساپورت خوب. اصلا نمیشه دوربینو تنظیم کرد توی فاصله های بیشتر هم اینطوریه.!!!!!!!!!!!Khansariha (290)
[تصویر: 13963665391.jpg]

منم اوایل با 470 این مشکلو داشتم سعی کنید تفنگ رو محکم به کتفتون بچسبونید و لگد رو مهار کنید البته من این مشکل رو تو 35متری داشتم تو 10 متر که همش خال میزد البته با jsb 16 ولی انگار مشکل از دوربین یا تفنگ شما هست
فنر فابریکم شکست. به خاطر همین عوض کردم.
(2014-04-01 07:59 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-01 07:10 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام.
گروپ افتضاح 52. واقعا داره اذیتم میکنه . تیر که شلیک میشه یکی چپ میخوره یکیش راست میخوره یکی بالا میخوره اصلا درست شلیک نمیشه. توی این گروپ هم خطای انسانی صفر با یه ساپورت خوب. اصلا نمیشه دوربینو تنظیم کرد توی فاصله های بیشتر هم اینطوریه.!!!!!!!!!!!Khansariha (290)
[تصویر: 13963665391.jpg]

منم اوایل با 470 این مشکلو داشتم سعی کنید تفنگ رو محکم به کتفتون بچسبونید و لگد رو مهار کنید البته من این مشکل رو تو 35متری داشتم تو 10 متر که همش خال میزد البته با jsb 16 ولی انگار مشکل از دوربین یا تفنگ شما هست

من تا قبل از تعویض فنرم تا 25 30 متر ساچمه رو ساچمه میزدم . بعد از اون اینطور شد . دوربینمم هم لیپرز 50*16-4 هست که 1 ماه نیست خریدم . خیلی هم ازش راضی بودم. حالا بازم با مگسک امتحان میکنم. شاید از دوربین باشه.
(2014-03-31 01:47 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان خصوصا شما مهرداد جان
-اسلحه : مارادور 5.5 ورژن قدیم
-ساچمه:باراکودا
-7 شات
-دوربین:لیپرز50/16*4 صفر شده در فاصله ی 30 متر
-فاصله:دقیق متر نکردم ولی راحت 120 متر بود(حالا میگیریم100)
-حالت تیرانداز:خوابیده با ساپورت گونی برنج (توی بالکن)
-هوا شدیدا بادی (اون شلیکی که سمت چپ خورده توسط باد منحرف شد)
قصدم فقط هدف زنی بود ولی وقتی از نزدیک دیدم به نظرم گروپ خوبی شده بود.مطمئنا گروپ بهتر هم میده.
چون قصدم هدف زنی بود از کاغذ استفاده نکردم وگرنه سیبل اماده همراه داشتم.شما به بزرگی خودتون ببخشید

قرار بود با ساچمه های دیگه هم گروپ بگیرم ولی متاسفانه وقت نشد.شرمنده
*اما با تستی که گرفتم جی اس بی 18 توی 35 متر گروپ بالای 5 سانت داد.حدودا 2 ساعت فقط داشتم سعی میکردم محل برخورد ساچمه ها رو به خال نزدیک کنم ولی نشد که نشد.جی اس بی رو با تیرکمون پرت کنیم میشینه رو خال ولی ترکیبش با مارادور میشه یه چیزی در حد تک لول روسKhansariha (367)
*کراسمن هالوپوینت هم گروپ خوبی داد.یعنی نسبت به جی اس بی عالی بود اما به باراکودا نمیرسید
سلام خدمت شما رویال جان (البته ببخشید که من اسم شما رو با فونت بزرگتر تایپ نکردم)
چند تا سوال از خدمت شما داشتم.لطفا از من ناراحت نشید چون فقط برای اینه که شبهات خودم برطرف بشه:
1-آیا شما هدفتون رو فیکس کرده بودید؟
اگه جوابتون مثبت باشه بحث خروج ساچمه ها از سمت دیگه جای سوال داره البته اگه فیکس کردن با پر کردن اون صورت گرفته باشه.
اگه جوابتون منفی باشه مسلما با هر اصابت ساچمه اونهم با باراکودا و شوک وارده ، هدف شما هم مقداری جابجا میشده مخصوصا نقطه هدف گیری شما که مشخصه کجا بوده.تازه توی اون هوای شدیدا بادی که خودتون فرمودید وگرنه طی کردن همچون مسافتی برای تنظیم هدف واسه هر شلیک خیلی منطقی به نظر نمیرسه.
2-این هوای شدیدا بادی فقط روی یکی از ساچمه های شما تاثیر منفی گذاشته؟چون ظاهرا سه تا از ساچمه ها توی این فاصله دور و باد شدید روی هم خورده.
3-اگه اسلحه شما با ساچمه jsb توی فاصله 35m گروپ بالای 5 سانت میده پس در 120m حتما گروپ یک متری میده و توی 35m با باراکودا توی هوای شدیدا بادی باید فقط جای یک ساچمه دیده بشه درسته؟
3-من خودم دوربین لیپرز 50-24*6 دارم و توی این فاصله هدف گرفتن یه نقطه کار راحتی نیست.پس به نظر شما برای 16*4 کار سخت تری نمیتونه باشه؟حالا اگه دوربین درست و حسابی با رتیکل ظریفی بود باز یه حرفی.
4-مطمئن باشید توی 120m وایرخ100،mk4،رویال400 رگوله و بهترین برندهای pcp اونهم نه در این شرایط نامساعد بلکه با حفظ شرایط استاندارد همچون گروپی را نخواهد داد.چون با تستی که برخی دوستان انجام دادن این اسلحه ها که از بهترینهای دنیا هستند در مسافتهای زیر 120m در شرایط وزش باد اونهم نه از نوع خیلی شدیدش به سختی از هر سه شات یکی به پوکه شاتگان برخورد میکنه.نظر شما چیه؟
من مارادور ندارم ولی با مارادور دوست خوبم آقا حبیب (کاربری kingpaco) شلیک داشتم ولی ترجیح میدم کاربرانی که این اسلحه رو دارن مثل جناب حکمی در این خصوص نظر بدن.
خواهشا به منظور ایجاد تنش کسانی که با این اسلحه ها کار کردن و تجربه لازم و کافی رو دارن و یا دوستانی که به صورت کاملا تخصصی وقت میزارن و اسلحه ها رو بررسی میکنن نظر بدن و از اظهار نظرهای احساسی و جانبدارانه خودداری کنن.
سلام اقا مهرداد عزیزKhansariha (8) (امیدوارم از این که بنده اسم شما رو بلد کردم ناراحت نشده باشید)
خدمت شما عرض کنم که من صرفا جهت لذت دوستان این تصویر رو در سایت قرار دادم و همه هم اینجا استاد هستند پس دلیلی نداره که با دروغ گفتن و اغراق کردن از اعتبار خودم و ارزش علمی این انجمن کم کنم.
1-این ظرف رنگ بود و من برای فیکس کردنش زیرش چند تکه کوچیک سنگ و اجر گذاشتم تا به سمت عقب حرکت نکنه و اون رو با پام به سمت پایین فشار دادم تا در خاک زیرش که خاک نرم باغ کشاورزی بود فیکس بشه.(ظرف به صورت برعکس روی زمین قرار داده بودم و دهنه ی اون به سمت پایین بود).درضمن این فلز تا اون حد مقاومت نداشت که بر اثر برخورد ساچمه حرکت کنه و ساچمه راحت از دوطرف اون رد میشد و بعداز برخورد با زمین گردوخاک به پا میکرد.درسته،اگه هدفم از جنس اهن یا فولاد و .... بود باید بعد از هر شلیک باید یکبار طول باغ رو طی میکردم تا موقعیت هدفم رو اصلاح کنم ولی حلبی که دیگه همچین مقاوتی در برابر ضربه نداره.
2-اسلحه ی بنده با جی اس بی 18 های جدید سازگاری نداره(که جای بحث هم داره) و با بعضی جی اس بی(18) ها هم تیر رو تیر میزنه که دلیلی برای توجیهش وجود نداره چون همگی از یک شرکت هستند و کالیبرشون 5.52 بوده ولی این که مشکل از کجاست ؟ ! من هم نمیدونم.
فقط میدونم که مشکل از بنده و اسلحه و دوربین و .... نیست چون فقط جی اس بی ها رو پرت میزنه و با باراکودا و باراکودا مچ عالی جواب داده و این قضیه رو اقای حکمی و اقا رضا و علی اقا(خالزن) میتونن تایید کنند.
من بعد از شلیک 120 ساچمه ی جی اس بی 18 گرین (تا 9 شب درگیر بودم) با اقای حکمی تماس گرفتم و ایشون فرمودن که با باراکودا صفر کنم که فردا ی اون روز دوربین رو راحت با باراکودا 21 گرین توی 30 متر صفر کردم.
در مورد باد هم عرض کنم که این گروپ گیری صبح روز یکشنبه انجام شده و به گزارش هواشناسی بیشتر شهر های ایران هم روزی ابری همراه با باد رو تجربه کرده بودند و منم برای این که ساچمه های کمتری شلیک کنم صبر میکردم تا باد کم بشه و بعدش شلیک میکردم حالا شانس ما باد زده یکی از ساچمه ها رو برده.
3-من عرض کردم که قصدم فقط هدف زنی بود و وگرنه حتما از کاغذ سیبل استفاده میکردم.رفتم و یعد از قرار دادن اسلحه روی ساپورت اول 5 میلدات بالا گرفتم و زدم و دیدم خیلی بالا زد و در شلیک بعد وسط میلدات دوم و سوم رو روی اون خط سه رنگ و دقیقا در پایین اون دایره ی قرمز رنگ انداختم و شلیک کردم (7 شلیک) و حتی دقیق نمیدیدم که ساچمه ها کجا برخورد میکنند (به خاطر دوربین که خودتون هم اشاره کردید) وفقط صداش رو میشنیدم و مشکلی هم با زوم نداشتم و خیلی هم زوم 16 برام کم نبود.و همین که میدیدم تو این فاصله به هدف میخوره برام لذت بخش بود.
4-من خودم تا حالا وایرخ 100 رو لمس نکردم چه برسه به این که بیام و در موردش نظر بدم.من فقط با اسلحه ی خودم گروپ گرفتم و در این تاپیک قرار دادم چون حس کردم در این فاصله خیلی خوب بوده.و برای من هم عجیب بود.شاید منم اگه جای شما باشم قبول نمیکنم.
من فیلمی دیدم(خارجی) که یه بنده خدایی تو 200 و خورده ای متر با سی زد یه شیشه دلستر رو میزد (اما نمیشکست) و فقط صدای دیـــــنـــــگش میومد.حالا که 16 ژول راحت تا 200 متر رو میزنه مارادور 35 ژولی نمیتونه توی 100 متر هدف بزنه ؟!
من خودم قبل از خرید تفنگم با اقاحبیب عزیز مکالمه ی تلفنی داشتم و ایشون چند بار دقت و قدرت این تفنگ رو تضمین کردند و گفتند که با مارادور در 150 متری کفتر زدند و ساچمه هم تو تن هیچ کدوم از شکار ها ندیدند.اگه بنده رو قبول ندارید از خودشون بپرسید.من با اقای حکمی هم تیراندازی کردیم و من به شخصه ایشون رو خیلی دوست دارم و از همینجا Khansariha (8) رو به ایشون تقدیم میکنم.اقای حکمی هم اگه صلاح بدونند میتونن با یه گروپ حرف بنده رو تایید کنند.در ضمن من قبل از قرار دادن این عکس با خود اقای حکمی صحبت کردم و بعد از تعریف کردن جزئیات دیدم خیلی هم برای ایشون چیز عجیبی نبود.
ممنون از شما مهرداد عزیز که بحث رو گرم کردید.
Khansariha (8)
درود دوستان... Khansariha (8)

این هم گروپ گیری (هدف زنی) امروز بنده :

سلاح : هاتسان AT44-10 کالیبر ۵.۵ با سایلنسر (البته واشر دور سر لوله هم نداره!)
دوربین : لیپرز ۴۰*۱۶-۴ روی زوم ۱۶
وضعیت تیراندازی : نشسته روی صندلی با ساپورت لبه ی پنجره و بالشت
شرایط محیطی : فضای آزاد با باد ملایم (با جهت ثابت)
فاصله : ۶۰ متر
تعداد شات برای هر نوع ساچمه : ۱۰ تا
(ساچمه های تی اس ۲۲ هم وزن انتخاب شدند)

[تصویر: 13964420591.jpg]

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
لینک مرجع