انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام Khansariha (8)
حجم عکس های گروپ اول صفحه بالاست لطفآ تغییر حجم داده بشهKhansariha (226)
گروپ گیری گالاتیان کارابین 35 ژولی(البته کرنوگرافی نکردم ولی همه میگن 35 ژوله)بهتره بگم AT44 GALATIAN 5.5
ساچمه: رنجر 22 گرینی
فاصله 23 قدم بلند که بین 20 تا 25 متر میشد.
تکیه گاه: صندلی و بالش
باد: ناچیز
آمادگی خودم: 70%
فشار مخزن:170 بار
دوربین: لیپرز 40*9-3
زوم دوربین: 6
قطر خال: 1 سانتیمتر
فاصله بین خطوط دایره ها: نیم سانت
هدفم گروپ گیری برای سایت نبود و فقط جنبه تست دقت تفنگ بود.
سیبل اول 5 شلیک:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سیبل دوم هم 5 شلیک.اون که فاصلش زیاده(سمت راست بالا خورده) برخورد ساچمه نیست و در اثر شلیک سیبل پاره شده:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چون پایین سیبل ها سالم مونده بود سیبل وارونه کردم و دو تا تک شات با نهایت دقت خودم انجام دادم که سهم هر سیبل یک شات بود:
تک شات اول:

تک شات دوم:

اینم کادر کلی دو سیبل:

در کل از دقتش خیلی راضی هستم و مطمعنم با دست چین کردن ساچمه ها و تکیه گاه مناسب تر میشه گروپ بهتری گرفت. دقت قابل ملاحظه ساچمه رنجر هم تحسین برانگیزه.Khansariha (256)
سلام. این هم گروپی است که نیم ساعت پیش با شادو و ساچمه آذرخش 2 گرفتم. ساچمه ها تصادفی برداشته شدند اما دامنه ها نسبتا سالم و گرد بودند. به صورت نشسته و بدون ساپورت. باد هم خیلی کم چون توی پیلوت گرفتم. 5 شات

گروپش حدود 1 سانت به دست میاد که خودم تعجب کردم.
سلام
داداش فاصله رو نگفتی از چندمتری زدی
ببخشید یادم رفت. 10 متر
درود

اینم از تنظیم کردن دوربین سنتر 40*16*4 امروز بنده.
تیر اول خطا از تیر انداز بود.Khansariha (8)
تعداد شلیک 5 عدد
آخرین تمرین من قبل از مسابقه Khansariha (8)
روی سیبل مسابقه هم زدم که الان دیگه نتایجش سکرته Khansariha (256)

[تصویر: 14134727171.jpg]

[تصویر: 14134727172.jpg]

[تصویر: 14134728981.jpg]
[attachment=868]
ولی خداوکیلی چه کرده این ساچمه اذرخشKhansariha (256)
(2014-10-16 07:21 PM)HamidArgha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی خداوکیلی چه کرده این ساچمه اذرخشKhansariha (256)
سلام
اول از همه تشکر میکنم برای گروپ گیریتون.Khansariha (256)
و اما این جا تاپیک برسی گروپ هست و با اجازه یکمی برسیش بکنم.
اگه توانستین فاصله تیراندازیتون را هم افزایش بدین چون 10 متر برای وایرخ 80 خیلی کمه.وایرخ توانایی بیشتری داره.
سوم: برای سیبل اگه توانستین یک + هم بکشین تا ریتایکل دوربین را با ان + مچ کنید که هر بار دقیقا یک جا را هدف گرفته باشین.
و در اخر هم اگه براتون مقدور بود ساچمه ها را دستچین بکنید و بعد ازشون گروپ بگیرین.

چند مورد هم در رابطه با داشتن گروپ خوب برای تمامی دوستان بگویم که به موارد بالا اضافه کنید(هر چند شاگرد تنبل سایت منم و بقیه استاد ما هستن)Khansariha (226)
اول از همه نحوه صحیح مهار اسلحه را به طور کامل اجرا بکنید(یعنی اسلحه را یکمی شل بگیرن تا به عقب بیاد،به جای این که سرش روبه بالا بره)
مورد بعدی که کمتر کسی رعایت میکنه هم هست،اونم اینه که قبل از هر شلیک مردمک چشمتون را ریست بکنید(این مخصوص خالزن ها و استایپر ها است)و روشش هم اینه که به جایی در حدود 15 متری نگاه بکنید و بعدش اروم نقطه دید را جلو بیاورید.
نحوه کشیدن ماشه(دقیقا بین بند انگشتان روی ماشه باشه و بدون زاویه بچکانید) و تنظیم نفس(یعنی موقع بیرون دادن نفس تیراندازی کنید)هم جز موارد مهم است که توی تیراندازی سردست و بدون پایه بیشتر نمود پیدا میکنه
مواردی که گفتم هر کدام تاثیر کمی در گروپ گیری داره ولی اگه با هم اجرا بشه تفاوت چشم گیر خواهد بود.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سپاس از راهنمایی شما.فاصله 10 متر که حتما کمه برا وایرخ ایشالا شرایط جور بشه یه گروپ 25متر با ساچمه وزن شده میزارم حتما
سلام خدمت دوستانKhansariha (8)

امروز عصر از سر بیکاری تصمیم گرفتم یه گروپی با دیانا 54 بگیرم وضعیت جوی کاملا مناسب تقریبا بدون وزش باد بود. قبلا یه گروپی با 54 داشتم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نسبتا خوب بود این دفعه با راهنمایی دوستان لوله تفنگ تمیز کردم توضیح و روشش تو این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نتیجه فوق العاده خوب بود.دوستان توجه کنند پس از تمیز کاری لوله چند شلیک قبل از گروپ داشته باشند تا احیانا روغنی داخل لوله باشه پاک بشه.

فاصله 22 متر-ساچمه جی اس بی 15.89 و دیسکاوری 14.3 گرینی(دو گروپ گرفته شده)-اسلحه هم دیانا 54
تو تصاویر اونی که دورش خط کشیدم شلیک اول و بعدش 5 شلیک - گروپ دو ساچمه خیلی نزدیک هست . جی اس بی 12 میلیمتر شد دیسکاوری هم 15 میل

عکس ها خدمت دوستانKhansariha (8)Khansariha (8)
[تصویر: 14139105331.jpg]
[تصویر: 14139105332.jpg]
[تصویر: 14139105333.jpg]
[تصویر: 14139105334.jpg]
لینک مرجع