انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
جناب ake دوست خوبم
حتما یک روز وقت بزار یه صبح تا ظهر با نخ ماهیگیری و پارچه و اسپری wd40 لوله تفنگ رو تمیز کن بعد خوب خشکش کن و با همون نخ و ایندفعه پارچه ابریشمی یا پارچه های مخصوص تمیز کردن لنز و کمی اسپری ناهید خشک یک ساعت کامل لوله رو ماساژ بده، بست جلوی تفنگ را باز کن یا حداقل اورینگشو دربیار، دوباره با jsb گروپ بگیر فکر کنم همشون بجز یکی تو همون دوتا اثر ساچمه که قیچی شدن جا بشن.
در مورد jsb قبلتر مفصل با اقا صادق بحث کردم و مقایسه با ساچمه دیسکاوری.
حالا بجای دیسکاوری ، دراگون اومده.
Jsb نرمترین الیاژ سرب را داراست برای همین بیشترین تاثیر رو از خان تفنگ میپذیرد و اثر خان بیشتر از باقی ساچمه ها روی jsb میماند، این امر باعث دقت فراوان این ساچم هست، که خیلی هم لوله کثیف کنه.
، حالا اگر در تفنگی تاثیر خان روی ساچمه مشکل داشته باشد ، مثل کثیفی لوله یا تفنگی که قبلتر با دوستان بحث شد ، مثل بلیزارد یا سوماترا یا هر تفنگی که لرزش لوله ندارد یا لوله سر جایش محکم شده، ساچمه ای که تاثیر پذیریه کمتری نسبت به خان دارد دقیق تر است مثل دیسکاوری باراکودا یا حتی رنجر
البته در تفنگی مثل تفنگهای پرقدرت کره ای که ساچمه سامیانگ خوب میزنند ، ازاد گذاشتن لوله باعث کنده شدن پیچهای لوله و مستهلک شدن ان میشود لذا این تفنگها عمدتا سنگینترین ها را دقیقتر میزنند نه دقیق ترینهارو.
این مثال رو زدم قضیه روشنتر شود، البته دادا هیچ وقت هیچ چیزی مطلق نیست و احتمال دارد تفنگ شما همچنان همین رفتار را داشته باشد، اما چون احتمالش کم هست گفتم این نکته را یاداوری کنم شاید کمکی باشه.
ارادتKhansariha (8)
از اینکه گروپ شما جمع زده وخوب جواب داده شکی نیست ولی البته اکثریت رو به ای تی بدون رگلاتور میدم چون هر 20 ای تی که در دست ایر گانرها هست تعداد کمی از ان رگلاتور دارند باید این ساچمه دقتش در ای تی بدون رگلاتور وتیون نشده مشخص بشه از چندین نفری که من می شناسم کسی رگلاتور نبسته ونمی بنده به خاطر کسر از ژول وشات مفید .توضیح اقای شقاقی کامل بود و اموزنده .......مثل همیشه ....... ایا دقت دراگون در سلاح اکثریت بدون تیون ودستکاری این دقت رو داره ؟؟؟؟؟؟
مگه ای تی ک رگوله باشه از تعداد شات هاش کم میشه و چقدر کسر قدرت داره؟
Khansariha (8)Khansariha (8)
جناب ronin عرض ارادت
ساچمه دراگون اگر دست چین و وزن شوند بسیار خوب جواب میدهند، خیلی راحت میشه اختلاف گروپهای ساچمه وزن شده و وزن نشده دراگون را در اینجا برای مقایسه و بررسی قرار بدهیدتا خیلی از شبهات برطرف شود،
جناب گرگ سفید رگولاتور توانایی سفارش قدرت دارد ولی با همون ژول قدرت حدود ۴ شات از تعداد شات کم میکند عوضش اختلاف بین شاتها به حداقل میرسد.
ارادت
(2016-01-22 11:49 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب ake دوست خوبم
حتما یک روز وقت بزار یه صبح تا ظهر با نخ ماهیگیری و پارچه و اسپری wd40 لوله تفنگ رو تمیز کن بعد خوب خشکش کن و با همون نخ و ایندفعه پارچه ابریشمی یا پارچه های مخصوص تمیز کردن لنز و کمی اسپری ناهید خشک یک ساعت کامل لوله رو ماساژ بده، بست جلوی تفنگ را باز کن یا حداقل اورینگشو دربیار، دوباره با jsb گروپ بگیر فکر کنم همشون بجز یکی تو همون دوتا اثر ساچمه که قیچی شدن جا بشن.
در مورد jsb قبلتر مفصل با اقا صادق بحث کردم و مقایسه با ساچمه دیسکاوری.
حالا بجای دیسکاوری ، دراگون اومده.
Jsb نرمترین الیاژ سرب را داراست برای همین بیشترین تاثیر رو از خان تفنگ میپذیرد و اثر خان بیشتر از باقی ساچمه ها روی jsb میماند، این امر باعث دقت فراوان این ساچم هست، که خیلی هم لوله کثیف کنه.
، حالا اگر در تفنگی تاثیر خان روی ساچمه مشکل داشته باشد ، مثل کثیفی لوله یا تفنگی که قبلتر با دوستان بحث شد ، مثل بلیزارد یا سوماترا یا هر تفنگی که لرزش لوله ندارد یا لوله سر جایش محکم شده، ساچمه ای که تاثیر پذیریه کمتری نسبت به خان دارد دقیق تر است مثل دیسکاوری باراکودا یا حتی رنجر
البته در تفنگی مثل تفنگهای پرقدرت کره ای که ساچمه سامیانگ خوب میزنند ، ازاد گذاشتن لوله باعث کنده شدن پیچهای لوله و مستهلک شدن ان میشود لذا این تفنگها عمدتا سنگینترین ها را دقیقتر میزنند نه دقیق ترینهارو.
این مثال رو زدم قضیه روشنتر شود، البته دادا هیچ وقت هیچ چیزی مطلق نیست و احتمال دارد تفنگ شما همچنان همین رفتار را داشته باشد، اما چون احتمالش کم هست گفتم این نکته را یاداوری کنم شاید کمکی باشه.
ارادتKhansariha (8)
سلام و ادب،
جناب شقافی ممنون از توضیحاتتون، ولی بنده بعد از مکالماتی که با شما داشتم، همیشه دارم بعد از هر 150 الی 200 شلیک، اورینگ ته لوله رو عوض میکنم و لوله رو هم با اسپری خشک ناهید تمیز میکنم(تا حالا از WD40 استفاده نکردم) و در زمان این گروپ گیری هم فکر میکنم لوله تمیز بود(حالا باید اطلاعاتمُ در این مورد بیشتر کنم)
و دیگه اینکه منظورتونو از باز کردن بست یا در آوردن اورینگ متوجه نمیشم(شاید به خاطر کمتر شدنِ تابِ لوله گفتید)؟؟!!
وباز هم دیگر اینکه... با کمال تعجب تا یک ماه پیش که لوله رو تمیز نمیکردم JSB و دراگون رو با دقت یکسانی میزد و پرت زدنِ JSBاز موقعی شروع شد که من لوله رو تمیز میکنم(شاید من لوله رو خوب تمیز نمیکنم یا...) لطفا راهنمایی کنید،ارادتمند همه دوستانKhansariha (8)
جناب ake باز کردن بست لوله یا خارج کردن اورینگ بست لوله به جهت اجازه دادن به لوله برای ارتعاش پس از شلیک است.
اگر لوله تمیزه و همچنان دراگون برتری داره تفنگتون با دراگون کالیبره شده که باتوجه به قیمت این ساچمه یک حسن هست.Khansariha (8)
البته این پست من بیربطه به تاپیک،ولی خوب دوستان قبل از من این قدر پست بیربط گذاشتن که این یکی رو هم میذاریم کنار بقیه.Khansariha (219)

عرض کنم این قضیه تمیزی لوله و تغییر رفتار ساچمه همیشه یه قانون نیست و حتی بعضی از ساچمه ها به اصطلاح بعضی حرفه ای ها باید در لوله seasoned (معادل فارسی رو نمی دونم ولی اجمالا یعنی اینکه لوله بعد از تمیزکاری مجدد کمی جرم همون ساچمه رو بگیره تا بهش عادت کنه) زده بشن تا بهترین عملکرد رو داشته باشن.یه مدت پیش بنده در ادامه کار تیون طوری لوله تفنگ رو تمیز کردم که توش مثل آینه می درخشید و بعد از اون کاملا رفتار تفنگ با جی اس بی ها هم 16 هم 18 تغییر کرد و کمی گروپ این دو باز شد.ولی کراسمن ها خیلی بهتر شدن.اخیرا بعد از مدتها دوباره فرصت تیراندازی پیدا کردم در کمال تعجب جی اس بی ها به وضع سابق برگشته بودن.البته کراسمن ها تغییر چندانی نکرده بودن ولی جی اس بی ها چرا.ظاهرا این مسئله هم مثل تمیزکاری و شستشوی ساچمه یه حالت موردی داره و درباره هم تفنگها و ساچمه ها یکسان نیست.Khansariha (8)
دقیقا دکتر جان.
یه جا یه مقاله از تام گی لورد میخوندم که بعد از چند سال و شلیک n ساچمه هنوز لوله سلاح tx200 رو تمیز نکرده و دقت مثل روز اول بوده!در سلاح های فنری اگر از ساچمه های با کیفیت و تمیز مثل jsb استفاده بشه به نظر من چند سالی یکبار تمیز کردن لوله کفایت میکنه.این قضیه توی بسیاری از پی سی پی ها صدق نمیکنه.
[تصویر: 7c5e84cc0313b4c633ac80c99e5dc8be.jpg]
گروپ با ديانا ٥٦ كاليبر٤/٥
فاصله:٢٥متر
ساچمه:jsb10/34
شرايط جوي :ابري باوزش ملايم باد ودماي-٣(سوز)
ساپورت :كيسه شن

[PISTOL]فشمي
[تصویر: 87dfcdbe2e9d9d373a7f2d751310caf9.jpg]
ساچمه:باراكودا١٠

[PISTOL]فشمي
[تصویر: 4e78191f55c10c3d611af8e417b0507f.jpg]
شرايط شليك!

[PISTOL]فشمي
[تصویر: 1b9bdbb47b464c184c82735011e792e8.jpg]
ساچمه:jsb10/34
عذر خواهي ميكنم گروپ بالا باراكودا واين jsb است

[PISTOL]فشمي
تعداد ده شات

[PISTOL]فشمي
جناب فشمي این ساچمه ای که تو تصاویر هستش ظاهرا تی اس 10 هستش یا من اشتباه میکنم?
لینک مرجع