انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-04-06 02:16 AM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز خودتون لوله 350 رو کوتاه کردی یا از همون اول کارابین بوده؟

کارابین برای برنو کوتاه میگن که مخصوص خدمه تانک ساختن بهش تانکر هم میگن Khansariha (214)
نه فابریک که اینجوری نبود صاحبش از ایران رفت موند پیش ما؛ نمیدونم چیکارش کرده بود که لوله هم به نظر سالم میومد ولی پرت میزد منم کله خراب دل نسوز، مال مفت با یه اره آهن بر اول 12.6 سانت کوتاه کردم

[تصویر: 12_13138428782299931.jpg]
[تصویر: 12_13138428782313853.jpg]
که جواب نگرفتم ایمیل دادم دیانا گفتم دقیقا دور خان 350 و فاصلشو اگه میشه برام بگین چون تشخیصش با نگاه کردن غیر ممکنه. بعد از به دست آوردن اطلاعات لوله رو از سانت خودش 1.5 دور گردش دقیقا بریدم که میشد 14.3 سانتی متر از سر لوله و جای مگسک اینبار خوب جواب داد سرلوله هم خودم تا 9 میلیمتر خان زدایی کردم البته باشیب ملایم چون نباید یکباره از سرلوله خان قطع بشه. حساب و کتاب خاص خودشو داره؛
به چز این تغییرات دیگری روش دادم که دولایه کردن این لایه ورق فلزی برای به حداقل رسوندن بازی فنر، و سیستم کاهنده ضربه با دوتا فنر اسپرینگی داخل کمک موتور کراس ها و دولایه لاستیک نازک و واشر چرمی مابین تا بخشی از شوک ضربه سهمگین 350 پرخاشگر کاسته بشه؛
[تصویر: 12_13138428966355341.jpg]
[تصویر: 12_13138428966367483.jpg]
و یه سری کارای دیگه که به طور خلاصه عنوان میکنم
تغییراتی که بر روی 350 اعمال شده:
_ کوتاه مردن لوله حدودا 15 سانت!! ( به دلیل نقص فنی لوله)
_ تغییر در پیستون و اعمال واشر و پولی در دو سر فنر
_ سنگین کردن پیستون به واسطه گذاشتن قالب سربی در جلو
_ 2لایه کردن ورقه نازک بین جداره داخلی پیستون و فنر به منظور کم کردن فضا برای حرکت و لرزش فنر
_ تغییر در سیستم ماشه برای رسیدن به حساسیت بسیار بالا ( 40 _50 گرم) ( این کار اصلا برای عموم توصیه نمیشه و خطرناکه)
_ تغییر در سیستم نشانه روی و مگسک ( البته این گروپ با دوربین بوده به این ربطی نداره)

(2014-04-06 02:16 AM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه اینجوری پرتی هوا زیاد میشه.دیانا 350 با همون اندازه لوله استاندارد (49.5 سانتیمتری) بخاطر اندازه پیستون و مقدار باد زیاد تولیدی یخورده پرتی هوا داره.یعنی باید یخورده لولش بلندتر میبود.حالا با این وضع چه اتفاقی میافته نمی دونم.
جالبه من تا حالا دیانا 350 این مدلی ندیده بودم.
آیا واقعا این کوتاهی لوله تاثیرم تو دقتش داشته؟

پرت هوا که البته به جای خود باقی و بیشتر هم شده؛ صدای تفنگ هم بلندتر که با کوتاه شدن لوله انتظاری جز این نمیرفت، اما دقت؛ با کمال تعجب افزایش یافته؛ البته فاکتور کوتاه کردن لوله به تنهایی نه ،. کارای دیگری از داخل روش انجام شده که توضیحش وقتگیره به خصوص از دامه حوصله یک شیرازی خارج میشه Khansariha (214)
اما درفنری ها به خصوص تفنگ لگدپرانی مثل 350 مگنوم کوتاهی لوله میتونه موجب خروج سریعتر ساچمه از لوله و کمتر شدن احتمال رسیدن ارتعاش های ناشی از کوبیده شدن پیستون بشه. برای همین دیانا 52 و 54 و 56 لولشون کوتاه گرفتن و دقتشون هم خیلی بالاست وگرنه چرا مثل 350 نیومدن 50 سانت لوله خرجش کنن؟ پس در همه جا افزایش طول لوله مفید نیست. درفاصله دور یا کرونوگرافی هم تست نشده اما تعجبی نداره قدرت و سرعت تیرش کمترشده باشه.
یه گروپ دیگه با پرومگنوم به دقت دستچین شده در 30 متری

[تصویر: 29_13138571308395011.jpg]

کار نشد نداره آدم فنی میطلبه و فرصت فراغ
مرسى دکترجان.گروپ جالبى بود.مخصوصا براى يک تفنگ فنرى و در همچين فاصله اى.
واقعا لذت تير اندازى در لانگ رنج چيز ديگه اى.مرسى

همچنين ممنون از دوست خوبمون جناب professor که کاملا توضيح دادن.واقعا ميشه بعنوان يک ريويوى کامل در تاپيک مربوط به ديانا350 درج بشه تا دوستان بيشترى بتونن استفاده کنن.
فقط يک نکته در تکميل فرمايشات شما اينکه:
کارابين فقط در مورد برنو کاربرد نداره.لغت carabin که در زبان آلمانى با حرف k شروع ميشه به معنى مخفف و کوتاه شده ميباشد که در مبحث اسلحه و شکار به معنى لوله کوتاه شده بکار ميرود.اين اصطلاح در توصيف ويژگى يک تفنگ بادى هم کاربرد داره.مثلا
وايرخ 80k يا وايرخ 97k.
بازم ممنون.Khansariha (8)
شایان جعفری که خودش آلمانیه میگفت این حرف k اول کلمه کورتز به آلمانی یعنی کوتاه و جمع وجوره کارابین یه چیز دیگه هست. رضا جعفری هم در بخش معرفی برنو ها دراین باره توضیح داده بودن. منم درست خاطرم نیست املای دقیقشون چی بودن همین حد خاطرم مونده
سلام دوستان. اقایprofesor این کار شما باعث کم نشدن برد نشده؟
ببخشید دوستان اینجا جای مطرح کردن سوالم نبود.
(2014-04-06 11:38 PM)profesor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شایان جعفری که خودش آلمانیه میگفت این حرف k اول کلمه کورتز به آلمانی یعنی کوتاه و جمع وجوره کارابین یه چیز دیگه هست. رضا جعفری هم در بخش معرفی برنو ها دراین باره توضیح داده بودن. منم درست خاطرم نیست املای دقیقشون چی بودن همین حد خاطرم مونده

ببخشد از اساتید که اینجا میگم

karabin به تفنگ لوله کوتاه سبک گفته میشه که از ریشه یونانیش karabina هست.
احتمال میدن خلاصه شده این دو باشه Karabinos یا Karabineris که بمعنی سلاح کوتاه و سبک هست.
و در ایتالیای carabina نوشته میشه
همچنین بعنوان فرد تنبل و یا فرصت طلب هم معنی میده.
گروپ با وایرخ 100 f.s.b
ساچمه جی اس بی 16
فاصله ها 38 و 40 .. دلیلشم جابجایی مکان
باد ملایم

گروپ خیلی چیزا رو به آدم میگه Khansariha (219)Khansariha (219)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

-----
جا داره از آقا مسیح بخاطر راهنماییاشون در خصوص تمیز کاری لوله سلاح و پاره ای مسایل دیگه تشکر کنمKhansariha (8)
درود دوستان... Khansariha (8)

سلاح : هاتسان AT44-10 کالیبر ۵.۵
دوربین : لیپرز ۴۰*۱۶-۴ روی زوم ۱۶
وضعیت تیراندازی : نشسته روی صندلی با ساپورت لبه ی پنجره و بالشت
شرایط محیطی : فضای آزاد با باد ملایم
فاصله : ۳۵ متر
تعداد شات برای هر نوع ساچمه : ۵ تا
(فشار مخزن پس از هر ۵ شلیک به ۱۵۰ بار رسانده شد)

[تصویر: 13968778231.jpg]

دو نکته :
۱- در مورد جی اس بی ۱۶ گرین تو یکی از شات ها (شات پنجم) دستم لغزید و کلا ۶ شات داشتم
۲- باز هم جی اس بی ۱۸ گرین گروپ دو قسمتی داد (مثل همون گروپ ۶۰ متری که قبلا گذاشته بودم)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
جا داره که از گروپ زیبای melalis عزیز تشکر ویژه کنم... Khansariha (8)
آقا دست مریزاد... حظ کردم............. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

فقط شرمنده از دوستان خواهشی که دارم اینه که یه کم حجم عکس ها رو کم کنن برای آپلود تا بارگذاری صفحات کمتر طول بکشه و دوستانی که سرعت اینترنتشون کم هست هم بتونن استفاده کنن...
ممنون Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام خدمت دوستان

این اولین گروپ جدی منه بعد از اینکه تفنگمو گرفتم.

امیدوارم واسه یه تازه کار بد نباشه!!

تفنگ: CFX Royal 4.5
فاصله: 12 متر
ساچمه: Pro Magnum
نشسته بدون ساپورت
بدون دوربین

[تصویر: 39195078641894389438.jpg]

البته اون یدونه که خیلی پرت زدم دلیلش اینه که اسلحه رو زیاد نگه داشتم لرزش دستم بیشتر شد!
دوست عزیز؛

گروپتون خیلی خوب شده و تشکر میکنم و انشاءالله که در فواصل بالاتر و با یه دوربین خوب گروپ های عالی از رویالتون بگیرید (سلاح خوبیه رویال... Khansariha (8))

فقط دوست عزیز من تو یه پست قبل شما تقاضا کردم که دوستان عکس هاشون رو با حجم پایین بگذارن اما انگار شما ندیدید...

طبق قوانین انجمن عکس ها باید تا سایز ۶۴۰ در ۴۸۰ (حداکثر ۸۰۰ در ۶۰۰) آپلود بشن

دوست عزیز عکسی که شما گذاشتید ۲/۶۴ مگ هست!!!!!!! برای بنده ۱۰ دقیقه طول کشید تا این صفحه بیاد بالا!!!

دوستان! همه که اینترنت پرسرعت ندارن! لطفا رعایت بفرمائید... Khansariha (399)

ممنون از همکاری دوستان عزیز... Khansariha (8)

دو نکته در مورد گروپ شما عرض میکنم :
۱- مقیاس ها مشخص نیست (اندازه ی گروپ نامعلومه)
۲- سعی کنید از ساپورت استفاده کنید برای استاندارد تر شدن گروپ
(2014-04-07 09:23 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز؛

گروپتون خیلی خوب شده و تشکر میکنم و انشاءالله که در فواصل بالاتر و با یه دوربین خوب گروپ های عالی از رویالتون بگیرید (سلاح خوبیه رویال... Khansariha (8))

فقط دوست عزیز من تو یه پست قبل شما تقاضا کردم که دوستان عکس هاشون رو با حجم پایین بگذارن اما انگار شما ندیدید...

طبق قوانین انجمن عکس ها باید تا سایز ۶۴۰ در ۴۸۰ (حداکثر ۸۰۰ در ۶۰۰) آپلود بشن

دوست عزیز عکسی که شما گذاشتید ۲/۶۴ مگ هست!!!!!!! برای بنده ۱۰ دقیقه طول کشید تا این صفحه بیاد بالا!!!

دوستان! همه که اینترنت پرسرعت ندارن! لطفا رعایت بفرمائید... Khansariha (399)

ممنون از همکاری دوستان عزیز... Khansariha (8)

دو نکته در مورد گروپ شما عرض میکنم :
۱- مقیاس ها مشخص نیست (اندازه ی گروپ نامعلومه)
۲- سعی کنید از ساپورت استفاده کنید برای استاندارد تر شدن گروپ

با عرض پوزش
سایز عکس ها از این ببعد رعایت میشه

شما که نوشتین اندازه ها مشخص نیست منظورتونو نفهمیدم.نکنه همون سکه که میذارن کنار محل برخورد ساچمه ها همونه؟؟؟!Khansariha (226)
در مورد ساپورت هم میشه توضیح بیشتر بدین؟من میتونستم دراز کش بزنم.ولی دراز کش خیلی راحت میشد!خواستم شرایط یکم سخت تر بشهKhansariha (226)
لینک مرجع