انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
خواهش می کنم
مخلصیمKhansariha (8)
سلام دوستان.
امروز وقت شد ؛ رفتم یه گروپ با هانتر و ساچمه گامو مگنوم گرفتم.
از نتیجه راضی هستم اما خیلی طول کشید ( حدود ۲ ساعت )
این عکس گروپ :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اطلاعات توی عکس هست اما از اونجایی که ممکنه خط من خوانا نباشه خودمم میگم‌.
*نوع سلاح : هانتر ۱۱۰۰ کالیبر ۲۲.
*نوع ساچمه : گامو مگنوم ۱۵ گرین.
*وضع هوا : افتابی و بدون باد.
*حالت تیر اندازی : نشسته با ساپورت بالشت.
*نوع دوربین : گامو ۴×۳۲ irwr
*فاصله از سر مازول بریک : حدود ۲۲ متر
*تعداد شلیک : ۱۵ شلیک

گروپ حدودا در مربعی به طول ضلع ۲.۵cm قرار می گیرد.
خود کار هم برای درک بهتر اندازه هست.
عکس رو هم دستکاری کردم که بهتر دیده بشه‌.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
سلام دوستان.Khansariha (8)
بالاخره امروز یه گروپ گرفتم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تعداد شات: 5 شات
ساچمه:بیژن قوطی فلزی
تفنگ:کرال مگا
فشار مخزن:200 بار
حالت تیراندازی:نشته ساپورت لوله اب قطر 4 اینچ
فاصله:16 متر
یه مقدار لرزش مختصر هم داشتم.
نظر اساتید در مورد گروپ چیه؟
سلام فریبرز جان.
گروپی که گرفتی خیلی عالیه ؛ از درب بطری کوچیک تره ؛ مثل گروپ های پیرامید ایر شده ؛ بسیار عالی.
فقط ساچمه تون همون بیژن مچ هست ؟
احتمالا این همون سیبل دست نویس من نیست ؟ خخخخخخ خوش حالم به یه دردی خورد.
اره صالح جان ساچمه بیژن هست.سیبل هم همون سیبلی هست که شما زحمتش رو کشیدی.
صالح جان پایه های دوربین خیلی تاثیر داشت قبل از تعویض پایه های دوربین گروپ های تفنگ خیلی باز بود.که اگه یادتون باشه تو انجمن مطرح کردم.دوتا شلیک کنار هم نداشت.فکر میکردم مشکل از دوربین یا ساچمه هست.ولی خدارشکر با تعویضش پایه ها دقت تفنگ از این رو به اون رو شد.
از حق نگذریم دوربین هم با اینکه دوربین ارزون قیمتی هست کیفیتش خوبه.
(2022-03-09 06:51 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اره صالح جان ساچمه بیژن هست.سیبل هم همون سیبلی هست که شما زحمتش رو کشیدی.
صالح جان پایه های دوربین خیلی تاثیر داشت قبل از تعویض پایه های دوربین گروپ های تفنگ خیلی باز بود.که اگه یادتون باشه تو انجمن مطرح کردم.دوتا شلیک کنار هم نداشت.فکر میکردم مشکل از دوربین یا ساچمه هست.ولی خدارشکر با تعویضش پایه ها دقت تفنگ از این رو به اون رو شد.
از حق نگذریم دوربین هم با اینکه دوربین ارزون قیمتی هست کیفیتش خوبه.

سلام برادر.. پایه های دوربینتون مگه قبلا چی بود؟ و الان چی خریدین؟
سلام برادر.. پایه های دوربینتون مگه قبلا چی بود؟ و الان چی خریدین؟

سلام دوست عزیز.Khansariha (8)
قبلا پایه های دوربینم بلند بود و دوربین تنظیم نمیشد.پایه کوتاه براش گرفتم مشکل تنظیم برطرف شد.
عکساشم تو صفحه پایین هست.
امروز یه گروپ گرفتم.

تفنگ:کرال مگا
ساچمه:بیژن
تعداد شات:5 شات
فاصله:به علت کمبود فضا 10 متر
سایلنسر هم نصب بود.
حالت تیر اندازی:نشسته ساپورت جعبه پلاستیکی میوه.Khansariha (191)
قبلا گفته بودم که دوربین رو تو 17متر صفر کردم.فکر میکنم دلیل پایین زدن کم شدن فاصله هست.
ممنون میشم دوستان هم نظر بدن
سلام دوست خوبم وللا برا ده متر و تفنگ شما این پترن خوب نیست باید روی هم بزنه
شما ساپورت بهتر انتخاب کنین و حتما یخورده تمرین کنید بدون مسلح کردن تفنگ نشانه گیری کنین و ماشه کشی کنید تو دوربین ببینید بعلاوه تکون میخوره یا نه.اگه تکون میخوره باید انقدر تمرین ماشه کشی کنیم که موقع ماشه کشی انحراف اسلحه کمترین حالت خودش برسه بعد از هر تنفس تا 6 یا نهایت 9 ثانیه باید شلیک کنید اگه نشد دوباره تنفس و بعد شلیک.مهمتر از همه که خودم هنوز ملکه ذهنم نشده نحوه قرار گیری پشت دوربین هست که سلاح باید کاملا تراز و محل قرار گیری گونه و شانه روی قنداق مشخص باشه.این نکات درسته خیلی ریز و شاید بی اهمیت نشون بده ولی تو جمع زدن پترن شما تاثیر داره
در اخر اگه دو تا پترن بگیرید یکی با سایلنسر و یکی بدون اون دیگه خیالتون از بابت سایلنسر راحت میشه.
موفق باشید
سلام دوستانKhansariha (8)
عرض شود برای ساپورت باید از یک چیز خیلی سنگین استفاده کرد که لرزش نداشته باشه.
مثلا من توی باغ مون ؛ یه صندلی مدرسه ای پیدا کردم که پشتی نداشت ؛ یه دبه ۲۰ لیتری گذاشتم روش ؛ خودمم نشستم روی یه صندلی تاشو.
بسیار عالی عمل کرد ؛ ثبات بسیار خوبی داشت و تا ۱۰۰ متر با تفنگ من عالی جواب داد.
اینم عکس ش : ( اینو توی تاپیک عید هم گذاشته بودم. )
( شرمنده این تنها عکسیه که گرفتم و ساپورت به خوبی مشخصه. )

در مورد گروپی هم که گرفتید ؛ نظرم با اقای سامانی موافقه ؛ مثلا اگه این گروپ مال ۵۰ متری میبود ؛ بسیار عالی بود.
یه دوربین خوب مثلا لیپیرز یا دیسکاوری با زوم ۶ - ۲۴ × ۵۰ که روی تفنگتون ببندید دیگه عالی میشه.
مثلا من که دوربینم رو تعویض کردم کاملا برام مشخصه که تیر اندازی با این دوربین برام خیلی راحت تر شده.
لینک مرجع