انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان گرامی شاید به کارتون اومد مارو هم دعا کنید
دیروز سایلنسر بلیزارد رو باز کردم بافله ها خیلی کثیف بودن یجور غبار خاکستری یا پودر که اثرات سرب ساچمه بود،تمییزش کردم و گروپ 2 سانتی با jsb توی 50 متر گرفتم.البته بهتر هم میشد اما ساپورت مناسب نبود.فکر میکنم حدود 1000 تا ساچمه زده بودم با سایلنسر
موفق باشید
سلام خدمت دوستان
هدف زنی با مارادور Khansariha (219)
فاصله : 70 متر(دقیق)
درازکش با ساپورت 2پایه
ساچمه :جی اس بی 18(هاتسان)
تعداد 5 شلیک
[تصویر: 13990521781.jpg]
اون سوراخ های ریزی که دورشون خط قرمز کشیدم هیچ ربطی به این موضوع ندارند و اونا رو قبلا با دارت دست ساز خخخ زدم !
قوطی با استفاده از اون 2 پیچ در خاک کاشته شده بود اما بعد از 3 شلیک قوطی حول محور خوردش چرخید و تیر چهارم (دایره ی بنفش) با زاویه به اون شلیک شده و به همین دلیل سوراخش کج شده !
و بعد از شلیک چهارم قوطی کلا افتاد و ساچمه اخر رو در حالی شلیک کردم که قوطی روی زمین خوابیده بود و ساچمه فقط به اون مالید و رد شد (دایره ی ابی رنگ)
اختلاف ارتفاع محل برخورد ساچمه ها هم تقصیر تفنگ و ساچمه نبود و من داشتم سعی میکردم که تعداد میلدات رو جهت پیشگیری محاسبه کنم !
Khansariha (8)Khansariha (8)
آقای حسینی دوست عزیز ممنونم از پست شما.Khansariha (8)
ولی عزیز دل به عنوان کاربریتون نگاه کنید (کاربر حرفه ای)!
بارها روش گروپگیری رومن ودوستان توضیح دادیم به نظر شما این گروپگیریه یا هدف زنی؟؟،از شما که عنوان دار هستید انتظار بیشتری میره، بهتره از 1 سیبل استفاده کنید تا گروپ بهتر مشخص باشه و حس بهتری از دیدن گروپ به دوستان منتقل بشه.Khansariha (8)
(2014-05-02 09:28 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای حسینی دوست عزیز ممنونم از پست شما.Khansariha (8)
ولی عزیز دل به عنوان کاربریتون نگاه کنید (کاربر حرفه ای)!
بارها روش گروپگیری رومن ودوستان توضیح دادیم به نظر شما این گروپگیریه یا هدف زنی؟؟،از شما که عنوان دار هستید انتظار بیشتری میره، بهتره از 1 سیبل استفاده کنید تا گروپ بهتر مشخص باشه و حس بهتری از دیدن گروپ به دوستان منتقل بشه.Khansariha (8)

جدا از این کسی که مارادور داره باید خیلی با کلاس تر از این گروپ بگیره خخخخخخخخ

رویال دوست عزیزم حیف این همه زحمت نیست که سیبلتون اینجوریه
آخه 5 خط فقط در مورد سیبلتون توضیح دادید خخخخ
اینم تقدیم اقا مسیح عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)
مارادور
70 متر
جی اس بی 18
درازکش با ساپورت 2پایه
لرزش دست هم که مشهوده خخخ
گروپ 4 تیر که قرار بود 5 تیر باشه اما اون تیری که بالاخورد (چهارمین شلیک)من رو ناراحت کرد و از ادامه دادنش منصرف شدم
[تصویر: 13990539081.jpg]
راستش چون من از هدف زنی بیشتر لذت میبرم پس تصاویر هدف زنیم رو قرار میدم.اما کاملا حق با شماست Khansariha (8)

البته من در پست قبلی ذکر کردم که هدف زنی بوده خخخخخ ! Khansariha (8)
گالاتیان گروپ 20 متر تعداد 5 شات ساچمه جی اس بی 18

[تصویر: 24044009680136894603.jpg]
گروپ چندین نوع ساچمه با سلاح دیانا ۴۶۰ مگنوم کالیبر ۵/۵ در ۴۰ متری :

ساچمه ها : JSB Exact 15.9gr ، Crosman Hollowpoint ، H&N Baracuda Match ، H&N Baracuda Hunter ، H&N Baracuda Hunter Extreme
دوربین : لیپرز ۴۰*۹-۳ روی زوم ۹
وضعیت تیراندازی : نشسته روی صندلی با ساپورت لبه ی پنجره و پتو
شرایط محیطی : فضای آزاد بدون باد، ارتفاع از سطح دریا ۱۹۰۰ متر، دمای هوا ۲۷ درجه سانتیگراد
فاصله : ۴۰ متر
تعداد شات برای هر ساچمه : ۵ تا (جی اس بی ۶ شات)

[تصویر: 13994331841.jpg]

[تصویر: 13994333461.jpg]

[تصویر: 13994334961.jpg]

[تصویر: 13994335891.jpg]

[تصویر: 13994336501.jpg]

نکات :
۱- داخل لوله ی سلاح به تازگی تمیز شده است (پس از حدود ۶۰۰ شات).
۲- برای ساچمه های باراکودا ۲۰ کلیک الویشن انجام شد.

(دفعه ی بعد گروپ از ۲۰ متری میگذارم تا ببینم ۴۶۰ مگنوم چند مرده حلاجه!)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
حنان عزیز ، در همه گروپ ها سیر عمودی محل برخورد ساچمه ها رو داشتید!!! ولی این بین باراکودا هانتر خیلی باز شده ! بهتر می بود قبل از این گروپ همه رو در همون 20 متر می گرفتید تا بشه قضاوت بهتری انجام داد!
نقل قول :فضای آزاد بدون باد، ارتفاع از سطح دریا ۱۹۰۰ متر، دمای هوا ۲۷ درجه سانتیگراد
خخخخخ دکتر برای یه لحظه فکر کردم خودم پشت R700 نشستم و شما هم دیده بان هستی داری گرا می دی برای هدف زدن (اشاره به صحنه اول فیلم Shooter 2007 ) Khansariha (219)
(2014-05-07 07:19 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حنان عزیز ، در همه گروپ ها سیر عمودی محل برخورد ساچمه ها رو داشتید!!! ولی این بین باراکودا هانتر خیلی باز شده ! بهتر می بود قبل از این گروپ همه رو در همون 20 متر می گرفتید تا بشه قضاوت بهتری انجام داد!
نقل قول :فضای آزاد بدون باد، ارتفاع از سطح دریا ۱۹۰۰ متر، دمای هوا ۲۷ درجه سانتیگراد
خخخخخ دکتر برای یه لحظه فکر کردم خودم پشت R700 نشستم و شما هم دیده بان هستی داری گرا می دی برای هدف زدن (اشاره به صحنه اول فیلم Shooter 2007 ) Khansariha (219)

حتما صادق جان... Khansariha (8)
راستش سیبل قبلا تو ۴۰ متر بود، زمین اینجا هم خیلی خشک و سفته (مزرعه گندم) دیگه حالشو نداشتم بکنم سیبلو و بذارم تو ۲۰ متری، متر هم دم دستم نبود... ایشالا به زودی تو ۲۰ متری هم میذارم
راستی صادق جان گروپ باراکودا هم تقریبا شکلش عمودیه به جز اون راستیه... Khansariha (8)
در هنگام شلیک سلاح رو زیاذ شل یا سفت در بغل نگرفتم (به خاطر hold sensitive بودن شدید مگنوم ها) و فقط انگشت شست دست چپ رو طوری به میله ی پنجره حایل کردم که لگد سلاح خیلی اون رو جابجا نکنه (این هم از مشکللات نداشتن شوتینگ رسته دیگه! Khansariha (172))
حالا اینکه داستان این عمودی زدن چیه نمیدونم والا!
به نظر من گروپ جی اس بی خیلی خوب شد تو این فاصله... Khansariha (219)
البته هنوز جی اس بی ۱۸ دستم نیست... ایشالا با اون هم امتحان میکنم به زودی...
این تیکه ی آخر رو هم خوب اومدی... خخخخخخخخخخخخ
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوستان چند گروپ از ساچمه های مختلف با سلاح هاتسان مدل 80 می ذارم ( سلاح از قسمت هادی فنر و واشر سرپیستون تیون شده است)
در گروپ هایی که با پرومگنوم داشتم همیشه 1 تا 2 ساچمه پرت می زد و عمدتا سمت راست !!! Khansariha (226)
شرایط :
- سلاح : هاتسان مدل 80 ایکس کالیبر 177. ( 4.5 میلیمتر)
- فاصله : 20 متر (دقیق از سر لوله تا سیبل های گروپ گیری )
- ساچمه های مورد استفاده : گامو پرومگنوم ، JSB exact diablo 8.44 ، JSB exact rs by hatsan 7.33
- دوربین : نورکونیا 3-9*40
- ساپورت : چهارپایه همراه با مهار توسط تیرانداز

* البته ضعف گروپ ها در دستچین نکردن ساچمه ها بود به طوریکه در ساچمه پرومگنوم ، ساچمه هایی که فیت تر در لوله قرار می گرفت جمع تر به هدف اصابت می کردند.
[تصویر: 13993136911.jpg]

گروپ اول با پرومگنوم های جدید - ساخت نمی دونم کجا -
[تصویر: 13993136912.jpg]

گروپ دوم با پرومگنوم های قدیمی -خرید پارسال ، اینا آخری هاش بود Khansariha (172) -
[تصویر: 13993136913.jpg]

[تصویر: 13993136914.jpg]

ساچمه جی اس بی 8.44 برای من واقعا در چند سلاح عالی عمل کرده (دیانا 52، 27 و شادو 1000 )

گروپ های زیر با همان شرایط بالا ولی بعد از نصب دوربین 3-9*40 لیپرز TF2 گرفته شده است :
[تصویر: 13993167221.jpg]

گروپ پایین برای تست عملکرد ساچمه پرومگنوم در تعداد شات بالاتر -7 شات- گرفته شده :
[تصویر: 13993125933.jpg]

[تصویر: 13993125932.jpg]
لینک مرجع