انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دادا اینکه گروپ باز میشه بخاطر اختلاف شتاب سرعت ساچمه هست، اگر شتاب با شیب ملایم کم نشود این اتفاق میافتد،
حالا یا دلیلش لوله هست یا سیستم تفنگ ایراد دارد،
هنگام شلیک ساچمه از سرعت صفر و لحظه t0 به حرکت در میاد ، ابتدا شتاب گیری صعودیست و اوج ان در دهانه لوله هست، فرض t1 ، بعد از اون سرعت در حال افزایش میباشد منتهی شتاب سرعتگیری کم شده تا شتاب به صفر میرسدt2 و از این نقطه افت یا همون منحنی شلیک رو به افول میگذارد، بیشترین شتاب مربوط به لحظه t1 میباشد که در اوج منحنی قرار دارد، این روند اگر در تفنگی کامل اتفاق نیفتد باعث هرزگردی ساچمه و پایین اومدن rpm ساچمه که توسط کمپانی اعلام شده میگردد و گروپ باز خواهد شد.
شتاب در بازه t0_t1 درحال افزایش و بعد از t1 شتاب درحاله کاهش است تا لحظه t2 ولو اینکه سرعت افزایش پیدا کند.
حالا چرا این مطلبو گفتم:
چون اولا اگر هنگام جازدن فنر احتیاجی به فشار اوردن جهت داخل کردن فنر نباشد یعنی که زیادی کوتاه باشد باعث اختلاف شتابگیری ساچمه در لوله میشود، یعنی ابتدا ساچمه با شیب شتاب بیشتری شروع به حرکت میکند و قبل از دهانه شیب شتاب کمتر میشود وسپس به علت تراکم هوا در لوله شتاب بیشتر میشود، و شما دیگه کنترلی روی ساچمه ندارید، پس برای تعویض فنر یه اپتیممی وجود دارد که از نقاط اپتیمم فنر نباید بلندتر یا کوتاهتر باشد.
شما اول مطمن شو طول فنر اندازست بعد مطمن شو مکش درست انجام میشه، حتما عیب برطرف خواهد شد و گروپ جمع تری خواهد داد،
عرایض بنده بشرطی که لوله ایرادی نداشته باشد و دوربین هم سالم باشد و صحیح بسته شده باشد راهگشا خواهد بود،
ارادت
(2015-11-14 02:21 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-11-13 10:47 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ساچمه های شما از بقل میخوره دلیلشو نمیدونم ولی اگه با ساچمه های سبک تر امتحان کنین بنظر من افتضاح تر میشه دلیل از بقل خوردن ساچمه هاتون رو پیگیری کنین ک احتمالا مشکل از اونجاست برا 54 این گروپ زیاد جالب نیس
موفق و پیروز باشیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

دوست عزیز هیچ وقت از بغل خوردن ساچمه الگویه یک شکلی نداره، مگه میشه ساچمه ها تو هوا بهم بریزن ولی همه یک جور از بغل بخورند،!!
با گروپهای بعدی ایشون مشخص شد که ساچمه از نوک اثابت کردند همونطور که قبلا گفته بودم.
ارادت
جناب saazeara
اگر مطمن هستید که سیستم وکیوم کامل هست و تفنگ داره درست کار میکنه، حتما عیب از لوله هست،
البته من هنوز نظرم اینه که واشر هاتونو حتی اگه سالمن عوض کنید ، درست میشه، درغیر اینصورت بهترهبه دست یه تعمیرکار برسونیدش،

سلام دادا
به نظر من با یه دوربین دیگه تست کن
ریل تفنگ هم چک کن که تنظیم باشه و لقی نداشته باشه
واشر پیستونت هم چک کن
Khansariha (8)
سلام دوستان اینم یه گروپ با اسلحه رنجر 1100
فاصله 20 متر
ساچمه دنیا اذرخش 5.5
دوربین گامو 4*32
ساپورت بالشت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2015-11-14 06:51 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اینم یه گروپ با اسلحه رنجر 1100
فاصله 20 متر
ساچمه دنیا اذرخش 5.5
دوربین گامو 4*32
ساپورت بالشت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
گروپم زیر یک سانت شده بنظر من ک خیلییییی عالی و شاهکاره رنجر بودههههه
عالیه .
گروپ 55 متر اسلحه کرال دویل
[تصویر: 69202aae4e3229f5b9eb2a6ac93ab0c5.jpg]
گروپ 35 متر اسلحه کرال دویل
[تصویر: edb2774935fd62c3937ca02aa5fbc4ab.jpg]
تیر انداز هم حسین خان دوست عزیزمون بودن دستشون درد نکنه
[تصویر: 537004ebfa168da99e5ad85e23e96337.jpg]
[تصویر: 3a3504761f54c4703c1321007d3dac53.jpg]
[تصویر: 8c411d5cd6ced1d7329bd59f1d0466a2.jpg]

وضعیت ساپورت که مشخصه . باد ملایم
ساچمه وزن نشده 18 گرین جی اس بی
استفاده از خشاب و سایلنسر

به قول دوست گلم اقا حسین اگر لوله تمیز میشد و تکتیر شلیک میکردیم بهتر از این هم میشد .

alienali by mobile
سلام ممنون از گروپ تون فقط شما با تیون اسلحه به این گروپ رسیدین یا هیچ تغییری تو اسلحه ایجاد نکردید

Sent from my ST27a using Tapatalk
(2015-12-21 07:27 AM)rahimlo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون از گروپ تون فقط شما با تیون اسلحه به این گروپ رسیدین یا هیچ تغییری تو اسلحه ایجاد نکردید

سلام . خیر بنده کاری روی سلاح انجام ندادم . حقیقتا این سلاح بیش از 300 شلیک نداشته و لوله هم تمیز نشده بود حتی

alienali by mobile
گروپ 35 متر و 55 متر محل برخورده ساچمه روی سیبل متفاوته دلیلش افت ساچمس یا تنظیم دوربین

(2015-12-21 01:37 PM)rahimlo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گروپ 35 متر و 55 متر محل برخورده ساچمه روی سیبل متفاوته دلیلش افت ساچمس یا تنظیم دوربین

عوامل متعدد میتونه باشه .
1 :
من حدود 100 ساچمه وزن شده رو از جعبه 500 تایی جدا کردم و ساچمه هایی که سبکتر یا سنگینتر بودند رو اشتباها دوباره داخل قوطی ساچمه برگردوندم و متاسفانه یادم رفت پلت هولدر رو با خودم بیارم که ساچمه های وزن شده توش بود . یعنی ساچمه هایی که برای این گروپ استفاده کردیم میشه گفت بدترین ساچمه ها در قوطی 500 تایی بودند .

2 :
لوله سلاح بعد از اینکه خریداری شده تا به حال که حدود 300 تا 350 شلیک داشته تمیز نشده بود .

3 :
استفاده از خشاب . کرال متاسفانه یکی از بدترین خشابهای سلاح های پی سی پی رو داره و شما وقتی سلاح رو مسلح میکنید اصطکاک ساچمه و خشاب رو کاملا حس میکنید . شلیک تکتیر به مراتب دقیق تر و قابل اعتماد تر هست ولی وقت گیر و دستگیر هست .

4 :
استفاده از سایلنسر . این سایلنسر زمانی که خریداری کردم خیلی خوب میزد . و دقت تفنگ هم عالی بود ولی بعد از 2-3 ماه نمیدونم به چه علتی این اتفاق افتاد که ساچمه ها با خروجی سایلنسر برخورد داشتند و در 25 متر حدود 30 - 40 سانت چپ میزد و دقت واقعا پایین اومد . سایلنسر رو دادم به تراشکار و تا ته سایلنسر یک میلیمتر سوراخ رو گشاد تر کردم . میدونیم که سوراخ های سایلنسر هر چه تنگ تر و دقیق تر باشه دقت شلیک بیشتر میشه و صدا هم کمتر میشه .

مورد آخر هم اشاره کنم که من از سلاحی که یک و پونصد ششصد قیمت داره انتظار بیش از حد ندارم و فکر میکنم همین گروپ ها هم که داده باید یه فاتحه برای روح پدر صاحب کارخونه کرال بخونیم .
این سلاح یک سلاح شکاری خیلی عادی و ارزون هست و من ازش راضی ام .
(2015-12-21 01:37 PM)rahimlo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد جای برخورد ساچمه هم عرض کنم که دوربین صفر نبود و آخرین بار فکر میکنم در 15 متری صفر شده بود .
و در طول تیر اندازی تقریبا یک ساعته ما چند بار ولوم قدرت رو تغییر دادیم تا به نتیجه دلخواه رسیدیم .
ولوم قدرت این سلاح روی وسط و یک درجه بالای وسط بهترین دقت رو داره . در فشار 180 تا 120 بار
تفنگ وایپر مکس گامو کپ فلز تاره خریدم گفتم یه گروپی بندازم
ساچمه جگوار با ساچمه رنجر هیچ فزقی نمیکنه

ساپورت صندلی فاصله 17 متر

ساچمه جگوار 9.26 گرینی
تی اس 10 10.49 گرینی

لینک مرجع