انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوست عزیز روغن زدن به ساچمه باعث استحلاک سلاح فنری و همچنین کاهش دقت میشه !!
برای پاک کردن براده های سرب بهتره هر چند شات یکبار لوله سلاح رو تمیز کنید
شرمنده.پستم به موضوع تاپیک ربطی نداره
Khansariha (8)
(2014-10-01 10:29 AM)xport نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-30 05:00 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای یه تفنگ کمر شکن قدرتی با ساچمه نه چندان خوب و تازه دستکاری شده و روغن خورده تو 60 متر خیلی خیلی گروپ خوبیه...خسته نباشید.

خواهش میکنم

اما سلاح جز برای تنظیف باز نشده

چیزی روش کم یا زیاد نشده که بشه گفت دستکاری شده

انشالله شلیک از 100 متر رو هم قرار میدم

با تشکر
منظورم به تفنگ نبود.ساچمه ها رو گفتم که با لحیم پر شدن.طبعا این کار باعث اختلاف وزنی ساچمه ها هم می شه که تو اون فاصله باعث بی دقتی می شه.می تونید با پرومگنوم ساده تو همون فاصله یه گروپ بگیرید؟
والله فعلا به پرو مکنوم دسترسی ندارم اما در صورت رفتن به شهر و خرید

چشم حتما گروپ گیری میکنم و میزارم .

لوله سلاح رو با سمبه تنظیف دستساز خودم تمیز میکنم هر از چند گاهی

اما استفاده از روغن موجب روان تر شدن ساچمه و ساییدگی کمتر لوله سلاح میشه

البته از زدن روغن هایی با گرانروی کم مانند روغن 40 و... خودداری کنید چون با حرارت

ایجاد شده درون لوله به شدت سوخته شده و تبدیل به نوعی ماده سخت سوختی میشن

اما روغن 10 به دلیل غلظت کم سریعا دود شده و از لوله خارج میشه

من البته همونطور که گفتم هر از چند گاهی با سمبه و گازوییل حسابی خدمت لوله میرسم

و همین باعث بالا بودن دقت سلاح شده و بنده تا حالا بیشترین خطایی که از سلاح دیدم

با درجه و مگسک بوده که از 30 متری نیم سانت خطا کرده .

در مورد برهم خوردن تعادل وزنی هم عرض کردم که بنده مرکز ثقل برای ساچمه میزارم

و دو سر ساچمه هم موزون بوده و برابر است از نظر وزنی .

تا حالا که من شاهد دقت خوبی تو فواصل زیاد ازش بودم . البته قدری در سرعت

دهانه لوله و سرعت کروز ساچمه تاثیر داره و کم میکنه ، اما برای اهداف ثابت عالی هست

اینکه میگم اهداف ثابت آخه ما گاهی بادکنک هوا میکنیم و با تفنگ بادی میزنیم Khansariha (214)

البته من یه بار یه مشت ساچمه نوک قرمز با نام رد فایر دستم رسید که واقعا سرعتش عالی بود

اما دقت خوبی نداشت و تخریبش هم تعریفی نداشت .

تخریب رو من در ساچمه های سر گود دیدم همون ساچمه های نوک پهن که یه سوراخ تو سرشون دارند

دوستان متاسفم که این عکسها رو میزارم اما نمونه شلیک و تخریب با این نوع مرمی رو براتون میزارم

.................

تاثیر همین ساچمه کوچولوی تفنگ بادی 5.5 دیانا 36 روی بدن انسان دست طرف داغون شده

( تصوير نا متعارف .ويرايش شد )
لینک فوق مثبت 18 هست و تاثیر همون مرمی نوک گود هست در تپانچه گرم

..........

تاثیر همین ساچمه نوک گود 4.5 بر روی بدن هدف زنده

,,,,,,,,,,,,,,,,

و در نهایت و با ابراز تاسف تاثیر کالیبر 308 نوک گود دستساز که واقعا غیر انسانی هست

با عرض پوزش اگر میبینید این موضوع در بحث این تایپک نیست لطفا

به قسمت مربوطه منتقل کنید . ممنونم

یا حق
دوستان ببخشید اما فکر کنم تاپیک بد به بی راهه رفته لطفا مراعات کنید.
اون ساچمه ها بهشون میگن هالوپویینت که من خودم در 10 متری به تنه درخت زدم 2 سانت نفوذ داشت و ساچمه کاملا پهن شده بود.
وبهسش رو لطفا در تاپیک خودش قرار بدین
در این تاپیک بحث رو ادامه بدین که فکر کنم چند نوع از محصولاتش واسه این کار ساخته شدن.
ببخشید مدیران عزیز اگر پستم بی ربطهKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا علی
بله درسته تاپیک از مسیر اصلیش خارج شده لطفا دوستان بیشتر مراعات کنند
در ضمن ارسال عکس حیوانات شکار شده و صحنه های دلخراش مربوطه نیز ممنوع هست . ممنون از دوستان Khansariha (8)
جناب XPORT عزیز این چه عکسیه گذاشتی برادر من!! مدیران عزیز لطف کنند قبل از هرکاری این عکس رو بردارند ، عذر میخواهم پست بی ربط دادم لازم دیدم بگم تا کسه دیگه ای نبینه.
دیروز فرصتی شد با دیانا ۵۴ و ساچمه jsb 15,89 گرینی که اقا صادق زحمت تهیه اش برام کشیدن جا داره همینجا ازشون تشکر کنمKhansariha (8)Khansariha (8)
وضعیت گروپگیری تکیه گاه صندلی ، وزش باد هم ملایم فاصله ۲۵متر
قطر سکه ۲۰۰ تومانی که تو عکس هست دقیقا یک اینچه تیر چهارم گروپ رو خراب کرد! ولی گروپگیری تا ۱۲ تیر ادامه دادم تو عکس مشخصه از ۱۲ تیر ۳ تیرش یه جا خورده بقیه ساچمه ها هم یه جا دلیلش نمیدونم چیهKhansariha (172)

[تصویر: 14127664021.jpg]
[تصویر: 14127664022.jpg]
محمد عزیز ، خواهشم می کنم. در مورد گروپ ، 12 شات و این اندازه خوبه ! خودم کیف کردم Khansariha (48)
در صورتی که وقت بهتون اجازه بده یک هدفزنی روی اهداف بنچ رست 25 متر هم انجام دهید. خیلی دلم می خواد نتیجه شو ببینم.
(2014-10-08 02:55 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.......... ولی گروپگیری تا ۱۲ تیر ادامه دادم تو عکس مشخصه از ۱۲ تیر ۳ تیرش یه جا خورده بقیه ساچمه ها هم یه جا دلیلش نمیدونم چیهKhansariha (172)
گروپ خیلی خوبی بود خاطره ایرکینگ را برام زنده میکنه . ایول Khansariha (256)
اون سه شلیک که کمی راست و کمی پائین خورده نشانه کاهش سرعت این سه ساچمه هست .
چون وقتی سرعت کم میشه ساچمه jsb بسمت راست و پائین متمایل میشود
اما چرا ؟
دلیلش متفاوته
اول از همه تفاوت در خود ساچمه هاست مثلا تفاوت وزنی ساچمه ها معمولا بیشتر مشهوده که میتوانید خودتان وزن کنید
دوم احتمال دفرمگی دامنه ساچمه و یا ضرب خوردگی بدنه و تفاوتهای ظاهری دیگه
سوم و آخر احتمال رفتار خود تفنگ که باعث کاهش سرعت این سه ساچمه گردیده حالا یا سیلندر و یا لوله تاثیر گذاشته (گرما ، دوده ، چربی .....)

اینها بیشترین احتمالات هست . موفق باشید فعلا Khansariha (8)
فاصله 17 متر تکیه گاه کاملا مناسب ساچمه ها وزن نشده ولی دستچین شده باد ملایم سلاح cfr .چند بار دیگر هم امتحان کردم مچ ساچمه ای خوبی نیست برای سلاح من شاید به خا طر وزن این ساچمه باشه البته این سلاح تیون شده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می خواستم از گالاتیان گروپ بگیرم ولی ساچمه سنگین وخوب نداشتم غیر از سام یانگ ولی فنری برام بیشتر جذابیت داره از تلنبه زدن اونم تو بارهای بالا برام خیلی سخته کاش دیسکاوری بر می داشتم
لینک مرجع