انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.Khansariha (8)
اقا سامانی عزیز خیلی ممنون که نظر دادین.Khansariha (8)
درسته.از بالا تا پایین گروپ دو سانت هست.که تو 10 متر واقعا زیاده.
ایندفه سعی میکنم در شرایط استانداردتری گروپ بگیرم تا ببینیم چه تغییری میکنه.
در مورد با سایلنسر و بدون سایلنسر هم حتما انجام میدم و نتیجش رو میزارم.
با سپاس.Khansariha (8)
سلام دوستانم.Khansariha (8)
امروز فرصتی شد که هم با سایلنسر و هم بدون سایلنسر گروپ بگیرم.
گروپ با سایلنسر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گروپ بدون سایلنسر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم دوتاشون کنار هم

اسلحه:کرال مگا
فشار مخزن:150 بار
تعداد شات:برای هر گروپ 5 شات
دوربین:بوشنل 3.9.40eg
ساچمه:بیژن قوطی فلز
فاصله:حدود 10 متر
حالت تیراندازی:نشته ساپورت لوله اب قطر 4 اینچ
همونطور که میبینید این گروپ مناسب کرال مگا اونم تو فاصله 10 متر نیست.
باید چیکار کنم؟دوباره دوربین رو تنظیم کنم؟
برای تنظیم دوربین چطور ریسیتش کنم؟باید کلا درش بیارم دوباره رو تفنگ نصب کنم؟
سلام فریبرز جان.

خب همونجور که خودتون عنوان کردید ؛ گروپ برای ۱۰ متری زیادی بازه.
اما خب ثابت میکنه که تیر اندازی با سایلنسر یا بی سایلنسر در دقت تاثیر ندارد.

خب پیشنهاد میکنم یه گروپ در ۴۰ متری بگیرید و اگه نتیجه خوبی نداد ، دوربین رو دوباره تنظیم کنید ؛ برای تنظیم کردنش هم نیازی نیست که حتما بازش کنید.

با استفاده از همون تلبک ها کاری کنید که ساچمه ها جمع تر بخوره ؛ چیزی که عجیب هستش اینه که ، خب شما قبلا یه گروپ عالی گرفتید در فاصله فکر کنم ۲۵ یا ۳۵ متری یادم نیست ؛ اما خب شاید هم فاصله ش از صفر دوربین تون کمتر بوده.
صالح جان من دوربین رو تو حدود 17 متر صفر کردم.
الان کمبود فاصله دارم و مجبورم تو 10 متر گروپ بگیرم.
صالح جان در مورد سایلنسر هم بگم واقعا تو کاهش صدا تاثیر زیادی داره.
با سلام. برای ریست طبلک ها، یک بار هر دو طبلک برد و سمت را کامل بچرخونید تا باز بشه و مجدد ببندید. با شمارش تعداد دور های هر طبلک، در قدم بعدی هر طبلک را نصف تعداد دورها ببندید. مثلا اگر طبلک برد 6 دور کامل دامنه تغییر دارد، 3 دور ببندید. اینگونه ریست می‌شود.
به نظر میرسه باید مجموعه کامل سلاح، دوربین و رست را مورد بازبینی قرار بدین. تفنگ از جهت نشتی و فرار هوا، دوربین هم سلامت طبلک ها و رست هم که مشخصه. سلاح شما در 10 متر بدون دوربین باید تیر رو تیر بزنه و با کمک دوربین حدودا 1.5 سانت زیر هدف بخوره،
نقل قول :اسلحه:کرال مگا
فشار مخزن:150 بار
تعداد شات:برای هر گروپ 5 شات
دوربین:بوشنل 3.9.40eg
ساچمه:بیژن قوطی فلز
فاصله:حدود 10 متر
حالت تیراندازی:نشته ساپورت لوله اب قطر 4 اینچ
همونطور که میبینید این گروپ مناسب کرال مگا اونم تو فاصله 10 متر نیست.
باید چیکار کنم؟دوباره دوربین رو تنظیم کنم؟
برای تنظیم دوربین چطور ریسیتش کنم؟باید کلا درش بیارم دوباره رو تفنگ نصب کنم؟
سلام برادر نیم ساعت پیش پست شما رو خوندم و تصمیم گرفتم تو فاصله 10 متر با بریکر تیر بندازم بفرستم ببینید
باید کرال مگا شما دقتش بالاتر از بریکر باشه
این یک خشاب بیژن 12 عدد هست که همه روی هم خورده ساپورت خاصی نداشتم روی پله نشستم و تیرانداختم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
من نظر خاصی ندارم
شک دارم مشکل از دوربین باشه ولی میتونید دوباره مراحل نصب دوربین رو انجام بدید و حتی اگه امکان داشت دوربین دیگه بزارید رو سلاح یا حتی پایه متفاوت.بهترین کار اگه یه فروشگاه اسحله اشنا دارید برید اونجا کرنو بگیرید تلرانس سرعت ساچمه ها رو ببینید اگه اختلاف زیاد نباشه احتمالا ایراد از سلاح نیست حتی امکان داره از کثیف بودن داخل لوله سلاح باشه
موفق باشید
عرض شود امروز بعد از دیدن گروپ اقا فریبرز ؛ با خودم گفتم تا افتار نشده برم یه گروپ با ساچمه های مختلف بگیرم.

خب با ساچمه های زیادی گروپ گرفتم ؛ ساپورت هم به همون شیوه ای بود که قبلا عرض کردم البته توی عکس نوشتم که چه شیوه ای.

این گروپ ها توی فاصله ۱۱ متری گرفته شد ؛ واقعا خودم از این نتیجه شاخ در اوردم.
قبلا گروپ هام به اندازه ۳ سانت تا ۴ سانت بودن اما امروز واقعا فرق کرده.

این اولین گروپی هست که با دوربین جدید گرفتم و با دوربین قبلی تا حالا چنین چیزی نشده بود.

به نظرم اینکه دوربین و ساپورت تغییر کرده خیلی موثره و یه بار هم با یه نخ داخل لول رو تمیز کردم.

بهترین گروپ به ترتیب ؛ ساچمه اچ اند ان ؛ ساچمه رنجر ؛ ساچمه گامو ؛ بیژن ؛ rts ؛ و بیژن هم برای تفنگ من سنگینه.
این خودکاری هم که توی عکس هست ب خاطر درک اندازه ست.
بقیه چیز ها رو توی عکس نوشتم ؛ اگه خوانا نیست بگید دوباره بنویسم.
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن و ممنون از اقای سامانی عزیز که زحمت کشیدن گروپ گرفتن.Khansariha (8)
اقای سامانی گروپتون فوق العادس.من حتی نزدیک به گروپ شما هم نمیتونم بگیرم.یعنی از روزی که تفنگ رو گرفتم گروپ تیر روی تیر نداشتم.تازه با پایه های بلند که افتضاح بود.الان تیر ها دورو بر هم میخورن ولی با پایه بلند همین گروپ هم امکان پذیر نبود.
البته اینم بگم.
از روزی که تفنگ رو گرفتم تا الانکه حدود 800 شات داشتم لوله تمیز نشده.
موقع تنظیم دوربین همینکه دیدم شات ها کنار هم میخورن دیگه دس به تنظیم دوربین نزم و شاید اگه بیشتر وقت میذاشتم میتونستم دوربین رو دقیق تر تنظیم کنم.
حالا دوباره دوربین رو نصب و تنظیم میکنم انشالله که مشکل حل بشه.
صالح عزیز هم گروپ خیلی خوبی گرفتن.از گروپ های تفنگ من جمع تر هستن.
با سپاس.Khansariha (8)
(2022-04-11 07:53 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن و ممنون از اقای سامانی عزیز که زحمت کشیدن گروپ گرفتن.Khansariha (8)
اقای سامانی گروپتون فوق العادس.من حتی نزدیک به گروپ شما هم نمیتونم بگیرم.یعنی از روزی که تفنگ رو گرفتم گروپ تیر روی تیر نداشتم.تازه با پایه های بلند که افتضاح بود.الان تیر ها دورو بر هم میخورن ولی با پایه بلند همین گروپ هم امکان پذیر نبود.
البته اینم بگم.
از روزی که تفنگ رو گرفتم تا الانکه حدود 800 شات داشتم لوله تمیز نشده.
موقع تنظیم دوربین همینکه دیدم شات ها کنار هم میخورن دیگه دس به تنظیم دوربین نزم و شاید اگه بیشتر وقت میذاشتم میتونستم دوربین رو دقیق تر تنظیم کنم.
حالا دوباره دوربین رو نصب و تنظیم میکنم انشالله که مشکل حل بشه.
صالح عزیز هم گروپ خیلی خوبی گرفتن.از گروپ های تفنگ من جمع تر هستن.
با سپاس.Khansariha (8)

ممنون برادر انجام وظیفه بود
قطعا بهتر از این هم میتونید اگه مشکل رفع بشه
من روی تفنگم پایه دیسکاوری گذاشتم همونا که تبدیل های پلاستیکی قرمز رنگ داره و خیلی راحت دوربین تنظیم شد بارها هم دوربین رو جلو عقب بردم و باز هم سریع تنظیم شد.
به نظرم با 800 تا لوله سلاح کثیف نمیشه اتفاقا برادرم دوربین اندوسکوپ مخصوص سلاح داره که من فیلم داخل لوله بریکر رو گرفتم دیدم انقدر کثیف نیست با اینکه بیشتر از سه هزار تا تیر انداختم تابحال فقط شروع خانها که شیارها کمتر هست کمی سرب چسبیده به لوله که خیلی جزیی هست حالا اگه این امکان رو داشتید شما هم داخل لوله سلاح رو ببینید بد نبود
یچیز جالب اینکه سوراخ ورود هوا در بریکر بعد از شروع خان زده شده ولی در امپایر ایکس قبل از خانکشی سوراخ هوا ایجاد شده این تفاوت جالبی بود که نشون میده تو ساخت بریکر زیاد دقت نشده و این مطلب رو هم بگم امپایر ایکس خیلی بهتر از بریکر هست چه در دقت چه تو ماشه و خوش دست بودن سلاح
در مورد دوربین که فرمودید اگه دوربین ثابت باشه و بعلاوه و طبلکها سالم باشند روی پی سی پی فقط نقطه برخورد مهم هست یعنی شاید تفنگ صفر نباشه ولی پرت و پلا نمیزنه باز هم جمع میزنه تا موقع که به طبلکها دست نزنید.به نظرم بهترین کار همینه شما دوربین رو تعویض کنید تا ببیند با دوربین دیگه همین مشکل هست یا نه
سپاس اقای سامانی بابت توضیحتون.
الان متوجه منظورتون شدم.یعنی دوربین رو که رو تفنگ نصب کنیم بدون اینکه تنظیم باشه.وسط سیبل رو که هدف بگیریم هر گوشه سیبل که شات ها بخوره باید جمع بخوره.درسته؟
من تفنگ رو خریدم چون بودجم خیلی کم بود مجبور شدم دوربین بوشنل بخرم.اگه با دوربین بوشنل کار کرده باشین ریتکلش زخیم هست و زیاد مناسب گروپ گیری نیست
متاسفانه دور و برم کسی نیست که بتونم دوربین تفنگ ازش بگیرم.
الان هم پول ندارم که دوربین بدرد بخوری بخرم.انشاالله پول دسم بیاد یه دوربین خوب میخرم و بوشنل رو رو شادو میندازم.
چند روز پیش که بخاطر دندانپزشکی رفتم مرکز استان مغازه اسلحه فروشی هم رفتم.قیمت تفنگ های پی سی پی خیلی خوب شده بود.کرال مگا که برج 3 من خریدم 9400 و تا 11 و 12 تومن هم رفته بود بود شده بود 8900 بود و هرکس تو این شرایط بخره بنظرم ضرر نمیکنه.
اقا سامانی الان فاصله مناسب ندارم.تو 10 متر دوربین رو صفر کنم؟تا چند متر میتونم هدف بزنم؟
راسی یه چیزی الان یادم امد.تفنگم در روز حدود 5 بار فشار مخزنش کم میشه.من با یکی دو نفری صحبت کردم گفتم مشکلی نداره احتمالا سوزنش گرد و خاک گرفته و چیز مهمی نیست.
لینک مرجع