انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-06-28 11:33 AM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر ندارن ؟

عزیز با بیژن اونم تو 30متر خیلی خوب زدی و پرومگنوم هم خیلی خوب بود درکل با فنری بالای 30 متر همچین گروپ هایی به نظرم عالی هستن من به شخصه دقت تیراندازیم تو زدن سیبل خیلی کمت از زدن شکار هستوهنوز نفهمیدم چرا.
(2013-06-28 11:00 AM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام فرصت شد 2 تا گروپ گرفتم با 470 اولی
اول از همه این که تعداد شات ها 7 تا بود باد سیبل هامو برد و همینا موند بعدا با ساچمه بول و تی اس 22 و یه ساچمه ایرانی دیگه گروپ میگیرم میزارم
شرایط:فاصله 30 متر با ساپورت باد شدید خیلی خیلی شدید 3 بار پایه لغزید و پایین زد عکس ساچمه هم هست
[تصویر: 13724041112.jpg]
شرایط:همون شرایط بدون ساپورت تکیه داده به دیوار اسلحه تکون میخورد 2 بار هم بد جوری لرزید
[تصویر: 13724043321.jpg]
نظر من اینه که پرو مگنوم بهتره با مقوا هم توی همین فاصله با ساپورت هم از پرو مگنوم تو هوای صاف هم گروپ گرفتم ولی عکس نتونستم بگیرم
نظر اساتید چیه ؟

راستی اسلحه با پرو مگنومتو فاصله 50 متر صفر شده
(2013-06-28 12:35 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-28 11:00 AM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اول از همه این که تعداد شات ها 7 تا بود باد سیبل هامو برد و همینا موند بعدا با ساچمه بول و تی اس 22 و یه ساچمه ایرانی دیگه گروپ میگیرم میزارم
شرایط:فاصله 30 متر با ساپورت باد شدید خیلی خیلی شدید 3 بار پایه لغزید و پایین زد عکس ساچمه هم هست
شرایط:همون شرایط بدون ساپورت تکیه داده به دیوار اسلحه تکون میخورد 2 بار هم بد جوری لرزید
نظر من اینه که پرو مگنوم بهتره با مقوا هم توی همین فاصله با ساپورت هم از پرو مگنوم تو هوای صاف هم گروپ گرفتم ولی عکس نتونستم بگیرم
نظر اساتید چیه ؟

اگه تو 50 متر صفر شده فکر میکنم تو30متر باید یکم بالاتر بزنه
دادا مسیر حرکت ساچمه قوسی هست و بعد ار خروج از لوله ابتدا به سمت بالا میره و بعد افت میکنهKhansariha (8)
(2013-06-28 01:58 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-28 12:40 PM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-28 12:35 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظر اساتید چیه ؟

اگه تو 50 متر صفر شده فکر میکنم تو30متر باید یکم بالاتر بزنه

نه من هم اوایل اینطوری فکر میکردم وقتی ولی بر عکس هست مسیر حرکت ساچمه رو مانند یه خط بکشید که شیب داشته باشه از تفنگ به طرف سیبل از پایین به بالا و در همون حالت جسم رو نزدیکتر کنید
این هم اثباتش و شیب هم نداره
[تصویر: 13724159581.png]

احتمال اين هم هست كه تفنگت از 50متر به بعد شروع به افت كنه و تا50 خطش صاف باشه وافت تير0باشه فقط تو اين فرض هست كه اگه50مترصفر شده تو30يا20متر پايينتر بزنه نه بالا_تفنگت نو هست؟
(2013-06-28 01:58 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه من هم اوایل اینطوری فکر میکردم وقتی ولی بر عکس هست مسیر حرکت ساچمه رو مانند یه خط بکشید که شیب داشته باشه از تفنگ به طرف سیبل از پایین به بالا و در همون حالت جسم رو نزدیکتر کنید
این هم اثباتش و شیب هم نداره
[تصویر: 13724159581.png]

دوست عزیز مسیر حرکت ساچمه قوسی شکل هست و نه مستقیم اما شما توی شکل مستقیم کشیدی. بنابراین توی 30 متر بایستی بالاتر بخوره. مثلاً در هصویر پایین خط سفید مسیر جرکت ساچمه و خط زرد مسیر دید دوربینه:

[تصویر: TalonPointBlank.gif]
مطمئنی فاصله با سیبل 30 متر بوده!؟
واقعا با پرو مگنوم و بیژن تو این فاصله خوب زدی اونم تو باد خیلی خیلی شدید.
اخه معمولا 470 با ساچمه های معمولی خیلی خوب گروپ نمیده
(2013-06-28 08:09 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطمئنی فاصله با سیبل 30 متر بوده!؟
واقعا با پرو مگنوم و بیژن تو این فاصله خوب زدی اونم تو باد خیلی خیلی شدید.
اخه معمولا 470 با ساچمه های معمولی خیلی خوب گروپ نمیده

بله 37 قدم بود من گفتم 30 متر من تست کردم اگه تو 40 متر تنظیم کنی تو نزدیکتر پایین میزنه برای من هم عجیبه
فکر کنم اگه با پایه از پرو مگنوم میگرفتم محشر میشد و باد هم نبود تفنگم 500 تا شلیک بیشتر نکرده قدرتشم عالیه تخریبش با پرو مگنوم از همه بیشتر بود حتی از تی اس 22
!!
راستی من شیم هم گزاشتم تاثیر که نداره ؟
شيم گذاري موثر هست اما نه به اون حد_تصوركن هرچي پايه دوربين كوتاهتر باشه منحنی تير بين دوتا نقطه ي صفر كمتره يا بهتر بگم صاف تره_مثلا تفنگ خودتو يه بار با يه پايه دوربين كوتاه و يه بار با پايه دوربين بلندتر تو 15متر صفر كني صفر دوم دوربين با پايه بلندتر بيشتراز پايه دوربين كوتاهتره وبالطبع قوس بيشتري داره حالا شيم گذاري هم همينطوري عمل ميكنه كه اين كمكو ميكنه با طبلكا كمتر وربري يا مثلا يادم مياد يه چيني داشتم لولش يكم بالا اومده بود اما دقيق بودو دوربين بدون شيم جواب نميداد يه سري هم شايد واسه اينكه دوربين خش نيفته ميزارن_اينا نظرات منه كه بايد مورد تأييد اساتيد واقع بشه تا بشه بهش استناد كرد
صابر جان اتفاقا شیم گذاری خیلی موثره. می تونم بگم یک میلی متر شیم صفر رو تقریبا 15 تا 20 متر می تونه جابجا کنه.بنابراین به مراتب روش بهتری از دستکاری طبلکهاست.اما شیم محدودیت داره و بیش از حد گذاشتنش باعث فشار روی تیوب اصلی دوربین می شه.Khansariha (8)
در مورد ارتفاع پایه دوربین من نظرم اینه که هر چی بتونیم پایه رو کوتاه تر کنیم بهتره. یعنی مسیر حرکت ساچمه و خط دید دوربین بیشتر به هم نزدیک بشن.Khansariha (8)
لینک مرجع