انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر گروپ گیری و بررسی آن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-07-14 10:38 PM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از نظر افت واسه ای تی اول جی اس 18 بعد 15 و بعد باراکودا بعد کراسمن پوینت و بعد هالوپوینت.....هیچ ساچمه دیگه ای هم نتایجه این ساچمه هارو نداره....هالوپوینتم بدرد لانگ شات نمیخوره دادا...

عرفان جان از ساچمه هایی که فرمودیت فقط همون هالوپوینت استفاده کردم و بیشتر از 50 متر هم باهاش شلیک نکردم .ان هم فقط گروپ گرفتم و تجربه شکار هم با هالوپوینت ندارمKhansariha (226)
به نظر شما برای شکار چه ساچمه ای بخرم که در مسافتهای تا 80 متر خوب جواب بده؟Khansariha (8)
ساچمه JSB Straton فکر کنم برای شکار مناسبه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا رضا روی خود قوطی ساچمه نوشته. 15/89 گرین.
(2013-07-14 10:38 PM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از نظر افت واسه ای تی اول جی اس 18 بعد 15 و بعد باراکودا بعد کراسمن پوینت و بعد هالوپوینت.....هیچ ساچمه دیگه ای هم نتایجه این ساچمه هارو نداره....هالوپوینتم بدرد لانگ شات نمیخوره دادا...
بعنوان بررسی نقطه برخورد میگم عرفان جان باید با هر تفنگی و هر ای تی این قضیه را تست کرد چون گاهی رفتارها بین همدیگر نیز متفاوت خواهد بود در ضمن لانگ شات را باید دید تا چند متر مدنظر هست؟ بنظر من که بیشتر از 100 متر خیلی کارائی نداره Khansariha (214)
البته تاپیک بررسی نقطه برخورد داریم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی جهت مثال این نتیجه را که 4 بار تست شده بود و فاصله نسبتا دوری هم در نظر گرفتیم بعنوان نمونه میزارم ولی میدونم روی ای تی با این نمونه از نتایج دیسکاوری متفاوت هست بخاطر نوع خانکشی و لوله ای تی میگم هرچند بزودی سعی میکنم یک گزارشی هم از ای تی برای نقطه برخورد بگیرم . Khansariha (256)
[تصویر: 13542985251.jpg]
(2013-07-14 11:15 PM)rezagh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عرفان جان از ساچمه هایی که فرمودیت فقط همون هالوپوینت استفاده کردم و بیشتر از 50 متر هم باهاش شلیک نکردم .ان هم فقط گروپ گرفتم و تجربه شکار هم با هالوپوینت ندارمKhansariha (226)
به نظر شما برای شکار چه ساچمه ای بخرم که در مسافتهای تا 80 متر خوب جواب بده؟Khansariha (8)

-----------------------------
دادا تا 80 متر همون هالو÷وینت جواب میده اما اگه تا 120 بخوای 18 جی اس باراکودا البته همونطور که علی آقا گفتن بیشتر از 100 متر چاشنی شانسم میخواد
دوستان یه نکته با اجازه اساتید عرض کنم خیلی قلقلکم می کرد.
اصولا گروپ گیری در فواصل کم و معمولا زیر 20 متر و برای بچه ه ای سایت که عشق پین پوینت هستن تا 30 متر هم قابل قبوله اما به نظر بنده که ممکنه اشتباه هم باشه بالای 30 متر دیگه نمیشه اسمش گذاشت گروپ باید بگیم هدف زنی.
مثلا من با تفنگ بادی توی 150 متر به یه سیبل چند تا شلیک میکنم و هر شلیک هم به یه جایی میخوره و گاهی اوقات حتی شلیک ها به سیبل هم نمیخوره این دیگه نمیشه اسمش گذاشت گروپ.
من پیشنهاد میکنم دوستان برای مسافت های بالا اقدام به هدف زنی کنند و مطمئنا لذت بیشتری خواهند بردوحالا این اهداف میتونه اندازه های مختلف داشته باشه و عزیزانی که از اسلحه و ساچمه و دوربین بهتری برخورداند میتونن اهداف کوچیک تر و بقیه اهداف بزرگ تر انتخاب کنند.
ببخشید .
یا علیKhansariha (8)
دقیقا جلال جون ، پل کاپلو هم تو ویدئوهای آمریکن ایرگانر بیشتر گروپ هاش رو تو فواصل 20 تا 30 متر می گیره برای سلاح های مختلف بادی (حالا پی سی پی یا فنری )
توی یکی از ویدئوها هم موقعی که می خواست ادعای مربوط به هدف گیری با دیانا 350 مگنوم در 100 یاردی رو تست کنه ، برای همین اهداف با اشکال حیوانات در سایز های مختلف در 100 یاردی گذاشته و تست کرد.
البته ناگفته نماند که بر و بچ سایت ما گاها هدف گیری هایی با سلاح هاشون بر روی سیبل در فاصله های دور انجام دادن که جمع بودن محل برخورد ساچمه ها جوریه که پل کاپلو هم باید بیاد یاد بگیره Khansariha (219)
صادق جان چرا خارجی صحبت میکنی. پل کافی چینو دیگه کیه.
البته بنده هم با گفته های آقا جلال و آقا صادق موافقم. البته دوستان دیگه ای هم هستند که نظر دیگه ای دارن که نظرشون قابل احترام است ولی اگه بطور مثال تو 60 متر یه گروپ جم گرفتم دیگه سری بعد شاید اون شرایط برام مهیا نشه.
به نظر من گروپ گیری به شانس هم بستگی داره همچنین حالت روحی و جسمانی مثلا من تو ارامش گروپ گرفته بودم خیلی جمع خورده بود ولی وقتی از مسافرت رسیدم گند میزدم که دیوار رو هم سوراخ کرد از اون بلوک های بتونی تو خالی رو تو فاصله 30 متر با 3 شات خیلی عجیب بود این هم برای این که بدون عکس نباشه
سلام فرصت شد 2 تا گروپ گرفتم با 470 اولی
اول از همه این که تعداد شات ها 7 تا بود باد سیبل هامو برد و همینا موند بعدا با ساچمه بول و تی اس 22 و یه ساچمه ایرانی دیگه گروپ میگیرم میزارم
[تصویر: 13724041112.jpg]
شرایط:فاصله 30 متر با ساپورت باد شدید خیلی خیلی شدید 3 بار پایه لغزید و پایین زد عکس ساچمه هم هست
تصویر به اندازه کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.

[تصویر: 13724043321.jpg]
شرایط:همون شرایط بدون ساپورت تکیه داده به دیوار اسلحه تکون میخورد 2 بار هم بد جوری لرزید
تصویر به اندازه کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.

نظر من اینه که پرو مگنوم بهتره با مقوا هم توی همین فاصله با ساپورت هم از پرو مگنوم تو هوای صاف هم گروپ گرفتم ولی عکس نتونستم بگیرم
نظر اساتید چیه ؟
با سلام
من که شاگرد اساتید هم نیستم ولی گروپتون با پرومگنوم به نظر من خوب است وبا بیژن خیلی تعریفی نیست
لینک مرجع