انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
یکی از شایع ترین مشکلات خانواده pcp هاتسان و at44 نشتی هوا از اورینگ ورودی لوله است ، همون اورینگی که قسمت برنی هدایت کننده ساچمه داخلش قرار میگیره و باید وقتی شما مکش میکنید هیچی باد رد نکنه که در اکثر هاتسانها خوب آب بندی نمیشه و هوا میده.
اول این را بگم که سایز اورینگها با اندازه گیری قطر خارجی دایره اورینگ و ذخامت اورینگ(گوشت اورینگ) مشخص میکنند.
سایز اورینگ مذکور 8.5 در 1.5 میلیمتر ، یعنی 8.5 قطر خارجی و 1.5 ذخامت اورینگ ، این سایز اورینگ یکمی بزرگ و شما باید یک اورینگ با ذخامت بیشتر و قطر خارجی یکسان بندازید تا مشکل حل بشه.
من از اورینگ 8.5 در 1.6 وایتون استفاده کردم و خوب جواب داد ، اورینگ وایتون کمیاب ولی این فروشگاه در شاهپور قدیم اصفهان داره :03112334207 فروشگاه تفلان
عکس اورینگ ، به ترتیب از بالا به پایین :1-اورینگ فابریک8.5 در 1.5 و 2 -اورینگ وایتون 8.5 در 1.6 و3-اورینگ معمولی 8.5 در 1.8 و 4 - اورینگ معمولی 8 در 1.8

[تصویر: 13457417961.jpg]

ارسالهای این صفحه را بخونید تا متوجه بشید در مورد کدوم اورینگ صحبت میکنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه کلیپ از تیون اسلحه اپلود کردم علاقمندان ببینند Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من امروز اومدم پیچهای ماشه رو تنظیم و سبکش کردم.
اما به نظرم الان که میخوام تیراندازی کنم احساس میکنم یه مقدار دقت اسلحه کم شده و هر ساچمه به یه طرف میخوره(البته با فاصله کم)
چون قبلا در یک فاصله و یک نوع ساپورت معین نتایج بهتری میگرفتم اما حالا ...
به نظر شما آیا این مورد میتونه بدلیل سبک کردن ماشه باشه؟
میتونه باشه حسین جان چون وزن ماشه سبک شده شاید هنوز شما به این نوع ماشه عادت نکردید .
داداش مسیح آخه من بعد از تنظیم ، نزدیک به 40 تا شلیک داشتم اونم با یه ساپورت مناسب که تقریبا احتمال خطا رو به صفر میرسوند .
اما بیشتر منظورم این بود که آیا با سبک کردن ماشه امکانش هست روی مکانیزم تیراندازی تاثیر بذاره،یعنی هر دفعه چکش با یک ضرب آهنگ مختلفی به سوزن تانک ضربه بزنه؟
بنظر م اورینگها را چک کنید
امکان دارد یکی از اورینگها خراب شده باشد و پرتی هوا داشته باشید
آقای پورنگ ممنون ولی فکر نکنم از اورینگها باشه چون قبلا اونها رو تعویض کردم و هیچ گونه نشتی نداره Khansariha (8)
.
.
دوستان دوباره ماشه رو به همون حالت قبل تنظیم کردم و دقتش درست شد.
.
.
اما هنوز برام جای سواله که چرا این مسئله بوجود اومد ؟؟!!
یه سوال:
یکی از پیچهای تنظیم ماشه مربوط به دامنه کشش هست که هر چقدر بیشتر بازش کنی مکان درگیری ماشه به سمت فلش در عکس زیر حرکت میکنه.
.
.
حالا اگه ماشه توی وضعیت 1 شلیک کنه بهتره یا در وضعیت 2 ؟(از لحاظ ایمنی و استاندارد بودن)
................................................................................​.................................................
[تصویر: Untitled_2.jpg]
دوستان من با at 44 خودم به مشکل برخوردم و اون اینه که با 16 شات هوای مخزن از 200 میاد رو 100 اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
(2012-09-08 02:13 PM)janahi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من با at 44 خودم به مشکل برخوردم و اون اینه که با 16 شات هوای مخزن از 200 میاد رو 100 اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

جناهی جان کاملا واضحه که اورینگ هات مشکل پیدا کرده....

ببین با هر شات یک مقدار معین کم میشه یا اینکه متفاوته...و دیگر اینکه آیا اسلحت پرتی پیدا کرده یا نه؟؟؟....بدون شلیک هم شارژ کم میکنه؟؟؟

اگه بدون شلیک مشکلی نداره و با هر شلیک به صورت منظم شارژش میپره و حس میکنی قدرتش زیاد شده یا پرت میزنه احتمالا دهانه والوت با هر شلیک خیلی باز میشه که یا چکشت از تنظیم در رفته و زیاد والو رو باز میکنه یا دهنه والوت مشکل داره....

با آقا مسیح در میون بذار حتما حل میشه
لینک مرجع