انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
درود دوستان وقت بخیرKhansariha (8)Khansariha (8)
چندی پیش تفنگ خودم رو برای تنظیم و کاهش قدرت چکش و تابگیری لوله و ساخت پیچ آداپتور دوپایه برای مسیح عزیز فرستادم و بعد از انجام این کارها نتیجه بسیار رضایت بخش بود
حدودا 5-6 شات به تعداد شاتهای موثر اضافه تر شده و دقت بسیار بالا رفته هنوز وقت نشده که کورنو کنم ولی گروپ های 20 متر این تفنگ بسیار رضایت بخش بود
[تصویر: 20150923-162909.jpg]
فاصله 20 متر
5شات
ساچمه JSB 18.1
فشار بین 160تا 150
گروپهای دیگه ای هم هست که قبل از این گروپ گرفته شده از 200 بار تا حدودا 150 بار اونها رو تو تاپیک مربوط به گروپگیری آپلود میکنم این بهتزین گروپ اون روز بود که آخرین گروپ هم بود

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیز با تیون کردن ای تی قدرتش چقدر کم میشه. تابگیری لوله چطور انجام میشه

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk
(2015-10-27 09:21 AM)bahruz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با تیون کردن ای تی قدرتش چقدر کم میشه. تابگیری لوله چطور انجام میشه

درود دوست من
هنوز کورنو نکردم ولی الان باید قدرت تفنگم بین 35 تا 37 ژول باشه (از روی تعداد شاتهای موثر اینطور حدس میزنم)
در مورد چگونگیه انجام تابگیری با آقا مسیح عزیز صحیت کنید بیشتر میتونن راهنماییتون کنن
در مورد تاثیرش راستش رو بخواین من خودم تفنگم رو همین که گرفتم ارسال کردم و قبلش گروپ نگرفتم فقط چند تا تیر برای تست شلیک کردم
ولی تفنگ آقا میلاد رو چند هفته قبلش فرستاده بودیم برای مسیح عزیز و همین کارها رو روش انجام دادیم و تاثیر قبل و بعد انجام این کارها رو اونجا دیدم و تفنگ خودم رو به محض رسیدن به دستم فرستادم برای مسیح عزیز
ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز

تابگیری لوله با دستگاه تراشکاری انجام میشه . لوله رو میبندن سر دستگاه و با ابزار های دقیق تاب ها رو اندازه گیری میکنن و به قسمت های مختلف لوله برخلاف جهت تاب فشار میارن تا کم کم صاف بشه ‌. کار بسیار دقیق و وقت گیری هست و احتیاج به حوصله ی زیاد داره و ابزار میخواد . من با اینکه دسترسی به دستگاه و ابزار داشتم و حوصلم هم خیلی زیاده ، هیچ وقت حوصله ی تابگیری لوله نداشتم!!! همونطور که آقا دامون گفتن ، بهتره با آقا مسیح هماهنگ کنید ایشون تجربه ی لازم رو دارند و بنظرم نسبت به کاری که میکنند دستمزد زیادی نمیگیرن
آقا دامون گروپ شمارو دیدم گریم گرفت ..... !! چقدر زیباست
امیدوارم از فاصله های دورتر هم گروپ گرفته باشیدKhansariha (226)
سلام بر تمامی دوستان واساتید.من تازه عضو این انجمن شدم .راستش برای خرید ای تی44 داشتم تحقیق میکردم که مطالب شما دوستان رو دیدم.چندتا سوال برام پیش اومده که اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.ایا واقعا مشکل پرت زنی و اورینگ خراب کردن ای تی تا این حد جدیه؟؟اگه نیست ایا اگه با این تجاربی که ازین تفنگ پیدا کردین بازهم برای خرید مجدد انتخابش میکردین؟؟؟؟اگه مشکلش جدی هست پس راهنماییم کنید تا یدونه پی سی پی مناسب بگیرم.البته با بودجه 3.5 تا 4 تومن و برای شکار.ببخشید طولانی شد.
(2015-10-27 05:21 PM)Emadziyaghami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر تمامی دوستان واساتید.من تازه عضو این انجمن شدم .راستش برای خرید ای تی44 داشتم تحقیق میکردم که مطالب شما دوستان رو دیدم.چندتا سوال برام پیش اومده که اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.ایا واقعا مشکل پرت زنی و اورینگ خراب کردن ای تی تا این حد جدیه؟؟اگه نیست ایا اگه با این تجاربی که ازین تفنگ پیدا کردین بازهم برای خرید مجدد انتخابش میکردین؟؟؟؟اگه مشکلش جدی هست پس راهنماییم کنید تا یدونه پی سی پی مناسب بگیرم.البته با بودجه 3.5 تا 4 تومن و برای شکار.ببخشید طولانی شد.

سلام دوست عزیز
خوش امد میگم بهتون،
و اما در مورد اولین پست شما
دوست عزیز هر لوله ای میتونه تاب پیدا کنه که دوستان فنی اینجا هستند که مشکلتونو حل کنند ولی اینکه تمام لولهای هاتسان تاب دارند، خیر به این حرف فقط میشه خندید.
اورینگها هم مصرفین و بهترین نوعم باشن بعد از مدتی باید تعویض بشه و کلا اورینگ مشکلی نخواهد بود،
به زودی مسابقاتی توسط هاتسان برای هاتسانیها برگذار خواهد شد که میتونید علاوه بر جنبه شکار به جنبه ورزشی هم توجه کنید،

تا بیستم همین برج رگولاتورها بدستمان خواهد رسید که باعث رگوله شدن این تفنگها هم خواهد شد.

ای تی تفنگ محبوبیه قوی و دقیق
هرکسی با حداقل هزینه میتونه یه ایتی داشته باشه که واقعا بیشتر از قیمتش میارزه.
دلیلش چیه که لوله تاب میوفته ؟ در طول استفاده به مرور اینطور میشه یا اینکه به دلیل نگهداری نادرست اسلحه مثل تکیه دادن به دیوار هستش ؟
ضربه و فشار و شوک به لوله باعث تاب برداشتن میشه . یکیش میتونه همون تکیه دادن به دیوار باشه البته تکیه دادن اونقدر تاثیر زیادی نداره . به خود لوله و تفنگ بستگی داره . مثلا تفنگی مثل والتر که لوله بلند و مهار نشده داره نسبت به بقیه تفنگ ها در این مورد آسیب پذیر تره . ضربه خیلی تاثیر میذاره . خیلی تفنگ ها هم مثل مارادور امکان داره آکبندشون هم تاب داشته باشه
(2015-10-27 06:30 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دلیلش چیه که لوله تاب میوفته ؟ در طول استفاده به مرور اینطور میشه یا اینکه به دلیل نگهداری نادرست اسلحه مثل تکیه دادن به دیوار هستش ؟
در تایید صحبت های دوست عزیزم صاحب باید بگم که بیشتر این تاب لوله ها در اثر فرآیند تولید و تنش های حاصل از اون تولید میشن و کارخانه های تولید سلاح معمولا یک محدوده ای رو برای محصولاتشون استاندارد میکنند در حد دهم یا صدم میلیمتر و اون لوله هایی که بیشتر از حد استانداردهای در نظر گرفته شده باشند رو از رده خارج میکنند
بعضی سلاحها که بهشون PRECISION یا دقیق گفته میشه فاقد هر گونه تاب لوله هستند و تاب لوله حتی در حد صدم میلیمتر هستند در واقع اینها همون سلاح های مسابقاتی مثل feinwerkbau ALU 700 یا 800 ALU و از این دست تفنگها هستند
لینک مرجع