انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان
شرمنده این سئوال را در این پست میزارم ولی با مشکلی در سرویس کردن تلمبه مواجه شدم سایز اورینگهای تلمبه رو در صورت امکان اعلام کنید سایز 1*5 و 1.5*7 داخل بوش و اورینگ روی بوش رو دارم ولی جواب نمیده مثل اینکه کمی کوچکه ضمنا سایز سوپاپ یکطرفه رو هم ندارم آیا همون سایز 9*1.8 مخزنه یا نه با تشکر
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند روزی هست که وقتی فشار مخزن روی 100 بار میاد از قطعه پلی آمید داخل والو هوا نشت میکنه و فکر میکنن به خاطر دفورمه شدنش باشه .
توی وسایل همراه تفنگ یدونه یدکی اون قطعه را پیدا کردم . حالا سوالم اینه که فقط با تعویضش مشکل حل میشه یا اینکه قبلش باید برای آب بندی شدنش کاری روش انجام داد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین. Khansariha (8)
نه دوست عزیز فقط تعویض کنید نیاز به کار خاصی نیستKhansariha (8)
(2016-02-18 03:24 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه دوست عزیز فقط تعویض کنید نیاز به کار خاصی نیستKhansariha (8)

سلام بزرگوار
تعویضش کردم اما بازم همون مشکلو داره با این تفاوت که این یکی از 110 بار نشتی پیدا میکنه.
سوزن ولو خط و خش نیفتاده؟
(2016-02-18 01:42 PM)mehranht نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند روزی هست که وقتی فشار مخزن روی 100 بار میاد از قطعه پلی آمید داخل والو هوا نشت میکنه و فکر میکنن به خاطر دفورمه شدنش باشه .
توی وسایل همراه تفنگ یدونه یدکی اون قطعه را پیدا کردم . حالا سوالم اینه که فقط با تعویضش مشکل حل میشه یا اینکه قبلش باید برای آب بندی شدنش کاری روش انجام داد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین. Khansariha (8)

با سلام
دوست عزیز مخزن باز نشده از کجا فهمیدید ساندویچی ته والو دفرمه شده!!؟
شما فقط اورینگ کوچک سوزن والو را عوض کنید، مشکلتان حل خواهد شد.
با عرض سلام و تشکر ویژه از همه دوستان بابت همفکری و راهنماییKhansariha (8)
بالاخره بعد از چند بار تست و خطا مشکل نشتی حل شد .
لازم به ذکره که من تفنگ را حدود یکماهه که خریداری کردم و در این مدت مکانیک خوبی براش شدم . قطعه ای که باعث نشتی بود دقیقا همون پلی آمید داخل والو بود و فکر کنم دلیل دفورمه شدنش هم ناشی بازی یه بنده خدا در هنگام شارژ مخزن بود که فشارو بیش از حد بالا برد .
در نهایت برای رفع عیب از قطعه یدکی همراه تفنگ استفاده کردم اما نشتی قطع نشد و به همین دلیل توسط ابزار فرز مخروطی شکل مقدار خیلی کمی خزینه قطعه پلی آمید را افزایش دادم و نتیجه کار آب بندی کامل سوزن در والو شد به صورتی که حتی در فشار 20 بار هم هیچ گونه نشتی از والو مشاهده نمیشه .
در ضمن نشتی هوا از سوراخهای خروجی هوای والو فقط مربوط به همون قطعه پلی آمید میشه و خرابی اون اورینگ کوچیکه روی سوزن فقط در موقع شلیک باعث حدر رفتن مقداری از هوای مورد نیاز برای شلیک ساچمه میشه .
امیدوارم این تجربه پر دردسر به پست هیچ یک از دوستان عزیز نخوره Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام خدمت دوستان سایز اورینگهای تلمبه رو در صورت امکان اعلام کنید سایز 1*5 و 1.5*7 داخل بوش و اورینگ روی بوش رو دارم ولی جواب نمیده مثل اینکه کمی کوچکه ضمنا سایز سوپاپ یکطرفه رو هم ندارم آیا همون سایز 9*1.8 مخزنه یا نه با تشکر
سلام به همه دوستان Khansariha (48)
اگر کسی از دوستان و اساتید سایز دقیق تمام اورینگهای استفاده شده در ای تی44(حتی اورینگ خشاب) و مخصوصا تمام اورینگهای تلمبه هاتسان رو میدونه لطفا خواهشا به تفکیک و دقیق اعلام کنه. میخوام تمام اورینگهای مورد استفاده رو از جنس وایتون تهیه کنم. میخوام هر موقع که جور شد بخرم سایر همشون رو داشته باشم و یکجا تهیه کنم. چون شاید تا مدتها دیگه فرصت پیش نیاد.
راستی اگه سایز بعضی از اورینگها باید از سایز فابریکش یکم بزرگتر باشه تا بهتر جواب بده اینم بگید.
واقعا ممنون میشم هرکس این لطف رو بکنه .
خواهش میکنم هرکس بصورت دقیق میدونه بگه.
نیازمند کمک شما دوستان هست.
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.
پیشاپیش تشکر میکنم. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اورینگ هایی که بیشترین استفاده را در ای تی دارن به ترتیب زیر هستن(سایز های بازاری)
داخل لوله 1.6*8.5(خیلی زیاد تهیه کنید و در مشما دربسته و به دور از افتاب و گرما نگهش دارین)
کوپل شارژ 2*8(جفتی استفاده میشه)
دور لوله 1.8*11(جفتی استفاده میشه)
پورت هوا 1*7(جفتی استفاده میشه)
خشاب هم 2.5*29 سایز فابریکش هست که میتوانید با ازمون و خطا اورینگی که براتون مطلوب هست(از نظر فشار اوردن روی ساچمه و کمتر فشردن دامنه ساچمه)را پیدا کنید.
بقیه اورینگ های ای تی مربوط به کپسولش میشه که اگه از سلاح درست استفاده بشه،اصلا لازم نمیشه.
برای تلمبه هم بهتره دوستان راهنمایی کنند،چون من سایزشون را ندارم(تلمبه نداشتم)Khansariha (226)
البته قبلا چند مورد انگشت شمار دیده بودم که سایز هایی که روی اسلحه جواب میداده فرق داشته.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
لینک مرجع