انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
مشکل دوستمون رو من هم داشتم . ابتدا همه اورینگها رو عوض کردم سپس وقتی برای تعویض اورینگ پورت . اسلحه رو باز کردم دیدم پیچ استپ چکش از بین رفته که با تعبیه یک قطعه از جنس تفلون جلوی چکش مشکلم کلا حل شد.
نقل قول :شما اول لوله را تمیز کنید چون 800 شلیک یکم زیاد هست.(بعضی از دوستان بعد از هر 100 شلیک اورینگ سر لوله را عوض میکنند و لوله را تمیز میکنند)و بعدش به مورد اورینگ بپردازین.از سر لوله که سایلنسر سرش نباشه مکش و دمش انجام بدین.باید تا حد زیادی وکیوم باشه(البته نه 100%)Khansariha (226)
و بعد از اقدامات اولیه که حتما انجامش بدین. یک سوال دیگه داشتم.ایا توی شلیک ها صدای تفنگ کم و زیاد میشد!!!مثلا احساس میکردین که توی شلیک هایی که پرت میزنه قدرت اسلحه بیشتر شده(یا برعکس)؟Khansariha (226)
البته یک احتمال دیگه هم هست و ان اینه که زیر افتاب اسلحه و دوربین جفتشون به مشکل خورده باشن(چون این مورد برای خودم اتفاق افتاد ولی کلا اسلحه خوب نمیزد نه این که یک بار خوب بزنه و یک بار بد)Khansariha (172)
در اخر یک بار با خشاب بدون اورینگ هم یک تست بکنید.شاید اورینگ خشاب دامنه ساچمه را خراب میکنه!!!Khansariha (226)
این چیزایی بود که به ذهن من میرسید.تا بعد که انشاالله اساتید این سلاح بیان تخصصی تر کمک کنند.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

ممنون دوست عزیز

چشم تمیزی لوله رو همین الان انجام میدم.
مکش و دمش انجام دادم، به قول شما دمش تا حدود 93% وکیوم بود و مکش تا حدود 87%
صدای شلیک هم خیر دوست من، یکسان بود و تغییری نمیکرد
مورد آفتاب رو خودم احتمالش رو میدم چون سر ظهر بود ساعت 1 و آفتاب زار....
خشاب هم نکته جالبی بود که گفتید حتما اینبار با یک خشاب دیگه امتحان میکنم.
در هر صورت ممنونم از راهنماییتون Khansariha (8)

(2014-06-24 07:42 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل شما رو من فقط زمانی داشتم که دوربینم به دلیل گرما و رطوبت اینجا قاطی کرد و بعد از تنظیم فرداش دوباره از تنظیم خارج میشد.شما بنظرم بهتره لوله را تمیزکنی.
لطفا اساتید بیان تو گود.Khansariha (215)

گرما رو خودم احمالش رو میدم، لوله رو هم چشم Khansariha (8)

(2014-06-24 09:39 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به احتمال خیلی زیاد مشکل از اورینگها است با مکش از لوله باید کاملا وکیوم باشد و اگر فوت بکنید هم نباید به هیچ عنوان هوا رد شود اگر نبود حتما اورینگها مشکل دارند Khansariha (8)

همونطور که در بالا گفتم انجام شد و تا حد زیادی هوا وکیوم بود دوست من Khansariha (8)

نقل قول :با سلام
مشکل دوستمون رو من هم داشتم . ابتدا همه اورینگها رو عوض کردم سپس وقتی برای تعویض اورینگ پورت . اسلحه رو باز کردم دیدم پیچ استپ چکش از بین رفته که با تعبیه یک قطعه از جنس تفلون جلوی چکش مشکلم کلا حل شد.

ممنون دوست من، این پیچ استپ چکش رو چجوری میتونم بدون باز کردن تفنگ چک کنم؟ Khansariha (226)
اگه صدا یکسان بوده احتمال این که در قسمت های داخلی سلاح(فنر و چکش و ...)مشکلی بوده باشه کم هست.چون وقتی در ان قسمت ها مشکلی به وجود میاد در صدای شلیک هم تاثیر گذاره.Khansariha (399)
بعد از تعویض اورینگ ها و تمیز کردن لوله یک بار در شرایط سایه و هوای مناسب اقدام به گروپ گیری بکنید(با ساپورت و ساچمه مناسب)و همچنین اورینگ خشاب را هم تست کنید.به احتمال بسیار زیاد باید مشکل حل بشه و گروپتون هم بهتر بشه.Khansariha (256)
امیدوارم مشکلتون حل بشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-06-24 07:31 PM)Persiacr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-24 07:01 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا شما اول باید متغیر ها را پیدا کنی و بعد بفهمی مشکل از کدومه.فشار کپسول و دمای هوا و دامنه ساچمه ها و نوع دوربین و تمیزی لوله و سالم یا خراب بودن اورینگ ها و خود انسان ممکن هست باعث این جور چیزا بشه.
شما اول اورینگ ها را چک کن که مشکلی نداشته باشن.(اساتید لطفا نحوه تست را بگن). سعی کن از ساپورت استفاده کنی که خطای انسانی نزدیک به صفر بشه.بعد اگر اورینگا سالم بود برو دوربین رو روی یک تفنگ سالم ببند شاید از دوربین باشه.
Khansariha (8)Khansariha (8)

ممنون مکس عزیز

ولی فکر میکنم فرمایش شما زمانی صحت داره که اصلحه کلا همیشه بد کار کنه نه اینکه شرایط کاملا یکسان باشه اما به یکبار نتیجه تغیر کنه.

برای نتیجه گیری بهتر فقط عرض میکنم: تست با فشار مخزن یکسان گرفته شده
دمای هوای یکسان (آفتابی و زیر آفتاب)
دامنه ساچمه ها: ساچمه ها رندوم انتخاب شدند
دوربین: لیپیرز 4-16*40 (تا حد زیادی به دوربین اطمینان دارم )
تمیزی لوله: حدود 800 شلیک از تمیزی لوله میگزره
اورینگها: اطلاعی ندارم
ساپورت: با ساپورت

یک نکته رو هم بگم دوست من، اگر مشکل از دامنه ساچمه، دوربین یا اورینگ باشه باید کلا ساچمه ها همیشه خطا زده بشه حالا یا خطای رندوم یا خطا در یک نقطه خاص نه اینکه اولش همیشه بد بزنه و به تدریج که با همون ساچمه شلیک کنید دقت بالاتر بره تا حدی که تو 45 متر گروپ 2 سانتی یا 3 سانتی بده (مثل JSB و کراسمن)
دوست عزیز شما 800 شلیک داشتید و لوله رو تمیز نکردید!!! به احتمال قوی مشکل میتونه از لوله باشه درضمن سعی کنید بعد از سرویس لوله در شرایط مناسب جوی گروپگیری کنید . ساچمه های کراسمن و گامو بسرعت باعث کثیفی در لوله های 12 خان میشن .درضمن این امکان وجود داره سوزن تانک هم دوچار کثیفی شده باشه و بازده خوبی نداشته باشه که این مشکل باعث میشه تلورانس در شاتها بالا بره .
موفق باشید .
ممنون مسیح عزیز و همینطور دیگر دوستان

امروز تست رو در سایه و هوای مطلوب تکرار کردم و نتیجه کاملا رضایت بخش بود Khansariha (48)

ظاهرا اصلحه زیر آفتاب شدید دچار افت نتیجه میشه که من اطلاع نداشتم Khansariha (226)

در عین حال برای نتیجه مطلوبتر لوله هم تمیز شد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان و اساتید AT یک سوال:

من سه نوع ساچمه رو با AT کاملا تست کردم، پرو مگنوم که فقط به درد تفریح و یا فواصل خیلی کم (زیر 20 متر میخوره)، کراسمن هالو پوینت که در فاصله 45 متر به درد هدف گیری روی بدن شکار میخوره نه کیل زون چون خیلی خیلی دقیق نیست و JSB 18 گرین که بهترین ساچمه تست شده بود و کاملا به درد هد شات و همینطور کیل زون در 45 متر و حتی بالاتر میخوره.

اما مساله اینجاست که من تا حالا سه بار با ساچمه JSB در فاصله 55 متری سه تا کفتر چاهی رو هدف گرفتم (بدن پرنده) و هر سه بار تیر راحت به هدف خورد (دوتاشون از بقل داخل بال و یکی در محدوده سینه) اما هیچ کدوم فریز و یا حتی تا فاصله 200 متری هم نیفتادند، خواستم ببینم مشکل از کجاست؟

میدونم که ساچمه به کیل زون اثابت نکرده اما مگه بدن کفتر چاهی چقدر مقاومت داره که میتونه در برابر 40 ژول انرژی اونم ساچمه 5/5 مقاومت کنه؟ Khansariha (226)

حالا اساتیدی که تجربه شکار دارند آیا ساچمه کراسمن هالو پوینت و یا باراکودا در فاصله 55 متر اگر برای برخورد به بدن کفتر چاهی (نه کیل زون پرنده) استفاده بشه قابلیت انداختن اونرو داره چون JSB متاسفانه در این ضمینه رضایت بخش نبود؟
منم از جی اس بی خیلی راضیم چند روز پیش تو 70 متری دوربین صفر میکردم که با فاصله خیلی کم.در حد نیم سانت کنار هم میخوردن.ولی متاسفانه دوربین پیشم نبود عکس بگیرم
(2014-06-26 10:10 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم از جی اس بی خیلی راضیم چند روز پیش تو 70 متری دوربین صفر میکردم که با فاصله خیلی کم.در حد نیم سانت کنار هم میخوردن.ولی متاسفانه دوربین پیشم نبود عکس بگیرم

بله JSB واقعا واسه هدفگیری عالی هستش ولی ظاهرا قدرت زیادی به بدن شکار وارد نمیکنه...

صفحات قبل این تاپیک رو که میخوندم بیشتر دوستان از ساچمه باراکودا واسه شکار خیلی تعریف میکردند، که هم برد زیادی داره هم قدرت زیدی رو به هدف منتقل میکنه...

ظاهرا ساچمه 21 گرین باراکودا مدلهای مختلفی داره، دوستانی که از این ساچمه واسه شکار پرندگان جان سخت مثل: کلاغ، کفتر چاهی و کبک استفاده کردن و راضی بودند دقیقا کدوم مدل باراکودای 21 گرین رو پیشنهاد میدن؟ یعنی کدوم مدلش رو من خریداری کنم؟
دوستان کدوم مدل از باراکوداهای لینک زیر رو تست کردن و نتیجه گرفتن؟

کد:
http://www.iran-airrifle.com/forum/showthread.php?tid=719&pid=85933#pid85933
(2014-06-26 11:39 PM)Persiacr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کدوم مدل از باراکوداهای لینک زیر رو تست کردن و نتیجه گرفتن؟

کد:
http://www.iran-airrifle.com/forum/showthread.php?tid=719&pid=85933#pid85933

من تست نکردم ولی بارکودا و بارکودا مچ خیلی خوبن.
بارکودا گرین واس ای تی خیلی سبکه
(2014-06-26 09:35 PM)Persiacr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون مسیح عزیز و همینطور دیگر دوستان

امروز تست رو در سایه و هوای مطلوب تکرار کردم و نتیجه کاملا رضایت بخش بود Khansariha (48)

ظاهرا اصلحه زیر آفتاب شدید دچار افت نتیجه میشه که من اطلاع نداشتم Khansariha (226)

در عین حال برای نتیجه مطلوبتر لوله هم تمیز شد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان و اساتید AT یک سوال:

من سه نوع ساچمه رو با AT کاملا تست کردم، پرو مگنوم که فقط به درد تفریح و یا فواصل خیلی کم (زیر 20 متر میخوره)، کراسمن هالو پوینت که در فاصله 45 متر به درد هدف گیری روی بدن شکار میخوره نه کیل زون چون خیلی خیلی دقیق نیست و JSB 18 گرین که بهترین ساچمه تست شده بود و کاملا به درد هد شات و همینطور کیل زون در 45 متر و حتی بالاتر میخوره.

اما مساله اینجاست که من تا حالا سه بار با ساچمه JSB در فاصله 55 متری سه تا کفتر چاهی رو هدف گرفتم (بدن پرنده) و هر سه بار تیر راحت به هدف خورد (دوتاشون از بقل داخل بال و یکی در محدوده سینه) اما هیچ کدوم فریز و یا حتی تا فاصله 200 متری هم نیفتادند، خواستم ببینم مشکل از کجاست؟

میدونم که ساچمه به کیل زون اثابت نکرده اما مگه بدن کفتر چاهی چقدر مقاومت داره که میتونه در برابر 40 ژول انرژی اونم ساچمه 5/5 مقاومت کنه؟ Khansariha (226)

حالا اساتیدی که تجربه شکار دارند آیا ساچمه کراسمن هالو پوینت و یا باراکودا در فاصله 55 متر اگر برای برخورد به بدن کفتر چاهی (نه کیل زون پرنده) استفاده بشه قابلیت انداختن اونرو داره چون JSB متاسفانه در این ضمینه رضایت بخش نبود؟
مشکل اصلی در انرژی بالای این ساچمه در این فاصله و نوک گنبدی آن میباشد که فقط از بدن پرنده رد میشود و اونو تخریب نمیکند راه حل استفاده از ساچمه های دیگر در این فاصله مانند هالوپوینت یا تیراندازی دقیقتر به کیل زون سر و گردن یا کمی پایین تر از گردن که تو ریه بخوره میباشد من خودم تو فواصل کم تا 40 متر از ساچمه های سر تخت مانند گامو مچ استفاده میکنم که قدرت تخریب بالایی داره و خیلی کم پیش اومده شکار فرار کنند
لینک مرجع