انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-03-22 05:39 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،
at من توسط جناب شقاقی رو قدرت 30 ژول رگوله شده حالا میخوام قدرت تفنگ رو تا 20 ژول کم کنم برای این کار باید پیچ رگولاتور رو سفت کنم یا شل؟
اگه خودم بخوام این موضوع رو بفهمم باید کلی از هوای کپسول رو هدر بدم و آزمون و خطا کنم تا به نتیجه برسم،
لطفا راهنمایی بفرمائید.

متاسفانه هیچ کدوم از دوستان راهنمایی نکردن،فکر کنم به دلیل مشغله ایام عید باشه،اما بعداز دوبار خالی و پر کردن مخزن متوجه شدم هرچی واشر فنری ها (که مثه بشقاب هستن) جمع تر بشن یعنی مهره برنجی رگولاتور سفت بشه قدرت رگولاتور زیاد میشه و هرچی شل تر بشن قدرت هم کمتر میشه، با حساب کتابایه من اینجوری از آب در اومد،
حالا یه سوال دیگه اینه که اون مته نشون هایی که رو مهره هست نشون دهنده چی هست؟(خودم فکر میکنم باید به نوعی درجه اندازه گیری باشه)
اما با هر دور شل و سفت کردن مهره قدرت چقد کم یا زیاد میشه؟ و اینکه آیا برای کم کردن قدرت یک at رگوله تا 20 ژول سوزن والو باید عوض بشه یا میشه از یک فنر چکش ضعیف تر استفاده کرد؟
عزیزان مطلع لطفا راهنمایی کنند.
با سپاسKhansariha (8)
با سلام
نوروزتان پیروز
داداش گلم درست متوجه شدید ، با شل کردن پیچ رگولاتور فشار داخل مخزن رگولاتور پایین میاد و برعکس.
برای کم کردن قدرت اصلا احتیاجی به تعویض سوزن نیست، شما رگولاتور را در پنجاه بار تنظیم کنید و فنر چکش را ضعیف کنید، قدرت حدود ۱۸ ژول میشود و تا فشار ۵۰ بار رگولاتور در مدار میماند، تعداد شات وحشتناک بالا میرود.
پایدار باشیدKhansariha (8)
دوستان سلام
تفنگ من امروز دچار نشتی شد...از انتهای سیلندر که سوزن قرار داره(سوراخهای اطراف سیلندر)مشکل از کجاست؟
(2016-03-23 04:52 PM)mmeysamm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
تفنگ من امروز دچار نشتی شد...از انتهای سیلندر که سوزن قرار داره(سوراخهای اطراف سیلندر)مشکل از کجاست؟

سلام،
اگه از سوراخ هایه والو نشتی داره تنها چیزی که میتونه ایراد داشته باشه یا پلی آمید داخلشه (که قسمت کُنیک سوزن داخلش فیت میشه)یا اورینگش که اگه اشتباه نکنم سایزش 1-9 هست.
البته نگران نباش دوست عزیز یه دونه زاپاس ازش داخل لوازم تفنگ هست.
شما اول فشار مخزن رو بیار پایین و با انگشت(نه با انبر دست که زخمیش کنی) یکم سوزن رو بچرخون و بیست تا شلیک انجام بده اگه بدون ساچمه هم شلیک کنی مشکلی نیس.
به احتمال قوی مشکلت حل میشه اگه نشد باید مخزن باز بشه و قطعه پلی آمید تعویض بشه(اگر خواستی مخزن رو باز کنی حتما حواست باشه که هوایه داخلش رو خالی کنی چون خیلی خطرناکه)
یا علی...
ممنون دوست عزیز
لازم به خالی کردن باد سیلندر نبود چون خودش ظرف چند دقیقه خالی شد..خخخخخخ
برسم خونه اورینگ رو عوض میکنم..فقط یه سوال..امکانش هست که از اورینگ سوزن باشه؟
(2016-03-23 10:56 PM)mmeysamm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز
لازم به خالی کردن باد سیلندر نبود چون خودش ظرف چند دقیقه خالی شد..خخخخخخ
برسم خونه اورینگ رو عوض میکنم..فقط یه سوال..امکانش هست که از اورینگ سوزن باشه؟

سلام
نشتی از داخل سوراخهای والو ربطی به اورینگ سوزن نداره و فقط مربوط به آب بندی نبودن سوزن و پلی آمید هست که معمولا توی فشار زیر 100 بار اتفاق می افتهKhansariha (8)
ممنون از راهنمایی دوستان
مشکل نشتی به یه شکل جالبی رفع شد
اون قسمتی از سوزن با فنر درگیر میشه رو یه اورینگ ریز و باریک انداختم بین فنر و سوزن فشار روی سوزن بیشتر شد نشتی قطع شد...
حالا این کار من تاثیری روی قدرت و دقت داره یا نه؟
(2016-03-24 12:05 PM)mmeysamm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنمایی دوستان
مشکل نشتی به یه شکل جالبی رفع شد
اون قسمتی از سوزن با فنر درگیر میشه رو یه اورینگ ریز و باریک انداختم بین فنر و سوزن فشار روی سوزن بیشتر شد نشتی قطع شد...
حالا این کار من تاثیری روی قدرت و دقت داره یا نه؟
سلام و ادب.
دوست عزیز اورینگی که شما گذاشتید نه رو دقت تاثیری داره نه رو قدرت و نه حل مشکل نشتی مخزنتون.
اون سوزن 100 بار فشار هوا پشتش بوده اما نمیتونسته جلو نشتی رو بگیره حالا شما چطور فکر میکنید فنر با نهایتا دو میلیمتر جمعتر شدن وکیوم رو انجام داده؟
علت قطع نشتی مخزن شما جابجا شدن قسمت خزینه ایه سوزنتون بوده احتمالا تو اون قسمت بهتر رویه قطعه پای آمید فیت میشده و وکیوم بهتر صورت میگرفتهKhansariha (8)
حق با شماست...امروز بعد از ۳خشاب که فشار به ۱۰۰ نزدیک شد دوباره یه نشتی ریز پیدا کرد که سلاح رو در حالت مسلح گذاشتم قطع شد..بعد با تلمبه کاملآ پر کردم و ...اون قطعه سفید و اورینگ رو هم تعویض کرده بودم..به نظرتون بهتر نیست فنر رو عوض کنم؟
(2016-03-24 04:37 PM)mmeysamm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حق با شماست...امروز بعد از ۳خشاب که فشار به ۱۰۰ نزدیک شد دوباره یه نشتی ریز پیدا کرد که سلاح رو در حالت مسلح گذاشتم قطع شد..بعد با تلمبه کاملآ پر کردم و ...اون قطعه سفید و اورینگ رو هم تعویض کرده بودم..به نظرتون بهتر نیست فنر رو عوض کنم؟
سلام،
آقا میثم وظیفه اون فنری که پشت سوزن وجود داره آببندی و وکیوم کردن پلی آمید والو نیست(همون قطعه سفید رنگ)
بلکه هوا با فشار بسیار بالایی که پشت سوزن والو وجود داره هست که فشار زیادی به سوزن میاره و باعث وکیوم شدن والو میشه.
وظیفه فنر پشت سوزن اینه که وقتی مخزن کاملا خالی هست اجازه نده سوزن از والو بیرون بیاد(به سمت داخل مخزن)
بنابراین تعویض فنر حتی با فنری که ده برابر فنر فابریک قدرت داشته باشه مشکل رو حل نمیکنه.
از اونجا که شما مخزنتون رو با تلمبه شارژ میکنید، فکر میکنم که سوزن یا پلی آمید کثیف شده باشه و مانع وکیوم شدنش میشه،
شما مخزن رو مجدد باز کن سوزن و پلی آمید رو کاملا تمیز کن و ببند بعد از چند شلیک به احتمال قوی مشکل حل میشه.
یا علی...
لینک مرجع