انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام علیکم بر عزیزان ای تی دار .

خسته نباشید.

چند روزی هست به مشکلی برخوردم که نیازمند یاری شما هستم.

متوجه شدم که از قسمت شارژ کپسول نشتی هوا دارم،با توجه به تجربیاتی که از دوستان کسب کرده بوده بودم و کپسول باز کردم و حسابی تمیز کردم و مجددا سر همش کردم اما متاسفانه مشکل بر طرف نشد،مجددا بازش کردم و متوئجه شدم که اورینگی که سر فشنگی زرد رنگ هست که با زاویه 45 درجه قرار گرفته تقریبا عمر خودش کرده و چند جاش پوسیدگی و زدگی کمی داره که باعث میشه درست آب بندی نکنه،چند جا دنبال اورینگش گشتم که پیدا نشد ،میخواستم ببینم عزیزانی نمونش دارن یا نه؟

و دوم اینکه از قسمت انتهای کپسول که به اسلحه پیچ میشه،از قسمت نری کپسول که 4 تا سوارخ توش هست مقدار کمی هوا نشت داره،چند بار تمیزش کردم اما مشکل بر طرف نشد.اورنگ نازکی هم که وسط سورزن قرار گرفته کاملا سالمه فقط مشکل به نظرم از تفلونی باشه که داخل مغزی برنجی رنگ هست و احساس میکنم به صورت خوب آب بندی نمیکنه ،به نظر دوستان امکان داره مشکل اون باشه یا اصلا اهمیت داره؟چون اون قسمت به داخل اسلحه پیچ میشه!

با تشکر اگر از نوشته هام سر در نیاوردین بگین که عکساش بذارم.
یا علیKhansariha (8)
جلال جان منم مثل شما گیر نیوردم
یه سایز بزرگتر انداختمهم از قطر خود اورینگ هم از قطر داخلی
به نظر خودم خیلی بهتر از اورینگ فابریک شد
البته نا گفته نماند من اورینگ دهانه رو هم یه سایز از قطر بزرگتر انداختم که بازم خیلی بهتر بود

آقا ببخشید ما اظهار نظر میکنیم ها شما استادی ما چی بگیمKhansariha (8)
اگر اورینگ مورد نظر در دست رس نیست میتونید اورینگو در بیارین و دور شیر یک طرفه کمی تفلون بپیچین به اندازه ای که اون خوردگی اورینگو جبران کنه با این کار مشکل حل میشه و اما در مورد سوزن والو هاتسان چون ابندی والو هاتسان فلز به فلز هست اگه مقداری سوزن والو کج قرار بگیر باعث میشه هوا بده شما باد مخزنو خالی کنید و بدون اینکه والو باز کنید سوزن سرشو بچرخونین و در هر زاویه که میچرخونین یه مکش انجام بدین در اخر اون زاویه که موقع مکش نشتی نداشت بزارین سوزن والو به همون قسمت بمونه بعد شارژ انجام بدین و تست کنین
چند نکته اون تفلون فقط نقش نگه دارنده فنر سوزن والو رو داره و هیچ نقش دیگه ای نداره
نکته دوم بیشتر سوزن والو هاتسان از همه طرف ابندی نیستن و این امر طبیعی هست شما با چرخوندن سوزن زمانی که باد مخزن خالی هست میتونین نقطعه مورد نظر که ابندی کامل هستو پیدا کنید
موفق باشید.
اقا جلال میشه از این تفلون یه عکس بزارین. این تفلون سمت راستیرو میگن یا جای دیگه رو ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا جلال منم این مشکل رو داشتم ولی تو فشار پایین یعنی وقتی فشار تانک به محدوده 100 تا 200 با رمیرسید مشکل حل شد.در ضمن اون سوزن والو روان کا نمیکرد که با گداشتن دو تا واشر کوچک رو سوزن که باعث تقویت فنر شد و همچنین کمی گریسکاری اورینگ دور سوزن حرکت رفت و برگشتی سوزن کاملا روان و سریع شد که اینکار تاثیر بسیار زیادی رو دقت اسلحه میزاره.دوستان ای تی سوار اگر از دقت اسلحشون راضی نیستن به خصوص اگه تفنگ به چپ و راست خیلی جا به جا میشه حتما این قسمت رو چک کنند.
آقا جلال در مورد اورینگ قسمت ورودی شارژ (برنجی 45 درجه)احتمال خیلی زیاد
با اورینگ داخل لوله یکسان باشه
اورینگ سوزن رو عوض کنید
مشکل شما حل میشه
و تا موقعی که 100 % مطمئن نشدین تفلون آب بندی سوزن رو تعویض نکنید چون یک مقدار سخته
اگر باز مشکل حل نشد شاید اورینگ دور تفلون باشه
ولی بیشتر از اورینگ سوزن نشت میده Khansariha (8)
با سلام و تشکر از عزیزانی که واقعا بنده شرمنده کردند

اقا امین اون تفلنی که عکسش گذاشتید مد نظرم نیست،یه تفلون تو خود قسمت برنجی هست .

فکر میکنم مشکل نشتی از قسمت شارژ تا حدود زیادی بر طرف شده اما به صورت کامل رفع عیب نشده،وقتی کپسول شارژ میکنم و از قسمت مانومتر تو آب فرو میبرم به مقدار بسیار بسیار کم نشتی هوا دارم (شاید هر 30 ثانیه که حباب کوچیک درست بشه) اما نشتی از قسمتی که به اسلحه متصل میشه کماکان به شدت پا بر جاست،اورینگ سر سوزن هم سالمه و هیچ مشکلی نداره !

نکته بعدی که اقای کیا به اون اشاره کردند همین مشکل عدم روانی و بازگشت سریع سوزن به محل اولیش هست .وقتی سوزن به سمت داخل فشار میدم چند ثانیه طول میکشه که سر جاش برگرده و این به نظرم درست نمیاد.

سعی میکنم فردا با عکس و فیلم به طور کامل قرار بدم تا اول مشکل خودم حل بشه خخخ و بعد اگر کسی مجددا به این مشکل بر خورد راحت تر بتونه بر طرفش کنه.
با تشکر
سلام دادا
شما اون قطعه برنجی رو که این سوزن میره داخلش باید به نخ رد کنی وکاملا تمیزش کنی چون اورینگ به مرور زمان خورده میشه وداخلش کثیف میشه وهمین باعث میشه اون زبونه سوزن دیر بالا وپایین بیاد وتفنگ صدای رگباری بده و دقت پاین بیاد و درفشار بالا تفنگ پایین بزنه و در فشار زیر 170 بالا
خیلی خیلی دقت تفنگ به همین سوزن بستگی داره من با ای تی 44 PA به این مشکل برخوردم
ضمنا میتونید زیر تموم اورینگها ((بجز اورینگ سوزن ))به گفته دوستان یه لایه نوار تفلون بزنید تا اورینگ بالاتر بیاد واب بندی بهتر انجام شه داداش
مطمئن باش مشکل حل میشه
داداش امین هم تجربه دارن تو این موضوع از ایشون هم سوال کنید خالی از لطف نیس amin.faraji
اقا جلال اگه دور فشنگی برنجی یکمی نوار تفلون تو قسمت که اورینگ توش میخابه بپیچید مشکل به طور کامل حل میشه.
مشکل گیر کردن سوزن والو بیشتر زمانی پیش میاد که وقتی فشار مخزن پایین هست و ما باز به شلیک ادامه میدیم این امر باعث جمع شدن سو والو میشه شما میتونید با سنباده 2000 کمی محل قرار گیری سوزن والو رو رون کنید و به مقدار کم روغن بمالید بهش که این مشکل حل میشه. مشکل هوا دادن والو رو اگر با چرخوندن سوزن والو رو تست کردین ابندی نشده باز در اخر باید پلی امید که قسمت چتری سوزن میشنه روشو عوض کنید که دیگه این اخرین راه هست برای برطرف شدن مشکلتون.
آقا جلال
گول ظاهر اورينگ رو نخور كه از باطن خرابه خخخخخ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لازم به ذكره عكس از فروم خارجي بوده
اون قطعه تفلون آب بندي سوزن در اين عكس مشخصه
همون دو قسمت كه عرض كردم اورينگ هاش رو عوض كن مشكلتون حل ميشه
مشكلي كه فرمودي سوزن بالا به سختي بالا مياد
خرابي اورينگ سوزنه (روغن نزن كه زود به زود كثيف ميشه )Khansariha (8)
لینک مرجع