انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان خسته نباشید
به عنوان عضو جدید که کلی چیز از این سایت یاد گرفتم چند تا سوال ذهن منو مشغول کرده ممنون میشم دوستانی که تجربه استفاده از این اسلحه رو داشتن منو راهنمایی کامل بکنن
1-من این تفنگو برای شکار کبک و خرگوش میخوام بگیرم چون تو روستای ما از این چیزا خیلی موجودهKhansariha (219)
2-چون دوستان خیلی از من وارد ترن و برای شکار کبک از فاصله دور باید اقدام به شکار کرد و ایا این تفنگ تو فاصله 80 تا 100 متری با ساچمه توپ میشه شکارش کرد ؟Khansariha (290)
3-سوال بعدیم در مورد تلمبه این تفنگ هست این تلمبه ها چقدر برامون کار میکنن؟یعنی خرابی دارن جوری که دیگه نشه ازش استفاده کرد ؟Khansariha (226)
4-سوال بعدی در مورد خود ای تی هست که خیلیا نوشتن به جز اورینگاش چیز دیگه اش خراب نمیشه در مورد این موضوع هم ممنون میشم توضیح بدید
5-سوال اخر هم بهترین دوربینی که برای این تفنگ پیشنهاد میدید چی هست نه زیاد گرون باشه نه جنس بیخودی یه چیز مشتی و کاربردی که تو فواصل بالا مشکل تاری دید نداشته باشیم Khansariha (8)
شرمنده اگه سوالاتم زیاد شد
(2014-04-27 01:48 PM)danteh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان خسته نباشید
به عنوان عضو جدید که کلی چیز از این سایت یاد گرفتم چند تا سوال ذهن منو مشغول کرده ممنون میشم دوستانی که تجربه استفاده از این اسلحه رو داشتن منو راهنمایی کامل بکنن
1-من این تفنگو برای شکار کبک و خرگوش میخوام بگیرم چون تو روستای ما از این چیزا خیلی موجودهKhansariha (219)
2-چون دوستان خیلی از من وارد ترن و برای شکار کبک از فاصله دور باید اقدام به شکار کرد و ایا این تفنگ تو فاصله 80 تا 100 متری با ساچمه توپ میشه شکارش کرد ؟Khansariha (290)
3-سوال بعدیم در مورد تلمبه این تفنگ هست این تلمبه ها چقدر برامون کار میکنن؟یعنی خرابی دارن جوری که دیگه نشه ازش استفاده کرد ؟Khansariha (226)
4-سوال بعدی در مورد خود ای تی هست که خیلیا نوشتن به جز اورینگاش چیز دیگه اش خراب نمیشه در مورد این موضوع هم ممنون میشم توضیح بدید
5-سوال اخر هم بهترین دوربینی که برای این تفنگ پیشنهاد میدید چی هست نه زیاد گرون باشه نه جنس بیخودی یه چیز مشتی و کاربردی که تو فواصل بالا مشکل تاری دید نداشته باشیم Khansariha (8)
با اجازه اساتید
تا 100 متر راحت میتونی تا جثه خرگوش بزنی-تلمبه هم فقط اورینگاش خراب میشه ولی اگه به مرکز شارژ دسترسی داری کپسول بگیر-در مورد تفنگ چون همش با باد کار میکنه چیزیش خراب نمیشه بجز اورینگ که اونم راحت میشه عوض کرد
(2014-04-27 01:48 PM)danteh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اورینگهاشم به این راحتی خراب نمیشه ولی همونطوری که لیست اورینگها و قیمت هم در پستهای قبلی گذاشتم هزینه چندانی نداره. البته من همه اورینگها رو وایتون گرفتم که احتیاجی به این نیست.
من از دوربین 3.12.44 اپتیما که برای سری گالاتیان و بی تی هست استفاده میکنم که به قیمت خوبه. ولی اگر از این بیشتر میخوای باید دوربینهای لیپرز یا سنتر پوینت بگیری که دیگه عالی میشه.
در مورد ساچمه هم سعی کن با ساچمه خوب برای فاصله بالای 50 متر اقدام کنی. مثل جی ای پی 18 یا باراکودا.
در کل اسلحه کم استحلاک و خوبی هست.
سلام دوستان خسته نباشید

سلام دوست عزیز... شما هم خسته نباشید... Khansariha (8)
اول یه نکته چون تازه واردید : شکار پرندگان حداقل تا ۳ سال دیگه ممنوعه
و جواب سوالاتتون در حد بضاعتم :
۱ و ۲ - شکار کبک به صورت کلی با بادی مشکل هست. اما تا ۷۰ الی ۸۰ متر میتونید روش حساب کنید با ساچمه ی جی اس بی و باراکودا مچ (البته این دومی روی هر ای تی جواب نمیده تا این فواصل و بهتره اول تست کنید)
۳ - تلمبه در صورت استفاده ی صحیح (عدم فشار زیاد و استراحت دادن به اون در هنگام شارژ) حالا حالاها کار میکنه و شاید اورینگاش مشکل پیدا کنن که قابل تعویض هست اما در کل کپسول توصیه میشه به خاطر شارژ سریع تر و استهلاک پایین تر و...
۴ - بله درسته و استهلاک پایینی داره مگر اورینگ هاش که فابریکی سلاح خیلی کیفیت نداره (البته نه اینکه اونقدر هم بد باشه که از همون اول مثل فنری های هاتسان نیاز به تعویض داشته باشن)
۵ - چون لگد نداره دوربین حتما نباید ضد شوک باشه و ساختار خیلی محکمی داشته باشه (که البته بهتره همینطور باشه چون ممکنه به جایی برخورد کنه و به راحتی از تنظیم خارج بشه و یا حتی خراب بشه) دوربین فابریکش تا ۵۰ متر رو جواب میده (البته میلدات نداره) و بهتره شما از میلدات دار استفاده کنید مثل گاموهای سری AO و اپتیما ۴۴*۱۲-۳ و بهتر از همه باز لیپرز و سنتر هست...
یه نکته هم خودم اضافه کنم : پایه دوربین هم فابریکیش خیلی جالب نیست و با توجه به اینکه دو تکه ی خوب تو بازار راحت پیدا نمیشه بهتره همون یک پایه ببندید (گامو یا لئوپولد)
موفق باشید... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ممنون از دوست خوبمون jabili عزیز
در مورد دوربین هم ممنون میشم توضیح بدید و کمکم کنید
راستی سلاحی که اقا میلاد برای فروش گذاشته کسی از این مدل داشته ؟
اگه کسی داشته میشه بیاد بگه چطور تفنگی هست Khansariha (8)
اینا مکانیزمشون یکیه.فقط قیافشون فرق داره
در مورد دوربین هم بنظر من 4-16*40 سنترپوینت یا لیپرز بگیری یه عمر راحتی
ممنون از پاسخگویتون دوست عزیز
قیمت این 2 نوع دوربین رو دارید ؟Khansariha (8)
(2014-04-27 02:42 PM)danteh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسخگویتون دوست عزیز
قیمت این 2 نوع دوربین رو دارید ؟Khansariha (8)
حول حوش 400 تومن.ولی چون روی پی سی پی دوربینای ارزون هم جواب میدن میتونید مارکهای ارزون هم استفاده کنید
اندازه های اورینگ فابریک AT44 ویرایش و با سایز بازاری براتون قرار میدم

[تصویر: 13986206171.jpg]
(2014-04-20 07:58 PM)zaf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه اساتید و دوستان گلم
طبق فرمایشات علی اقا همونطور که گفتن این اختلاف قدرت و سرعت ساچمه با تفنگ بنده به واسطه همین سایلنسر جادویی کاملا صحیح میباشد هفته گذشته با چند تن از دوستان واساتید که سلاح هارو کرنو کردیم از جمله سلاح بنده و اقا حمید این اختلاف قدرت و سرعت ساچمه به واسطه فشار مناسب کپسول تفنگ روی 170بار و سایلنسر بنده مشخص شد که با سایلنسر268ms و بدون اون 255msسرعت ts22v, نشون میداد این به این معنی هست که طول سایلنسر مناسب و تناسب رزوه اون هنگام بستن روی تاج لوله(فیت بودن) و مرکزیت درست ساچمه هنگام عبور از مرکز سایلنسر باعث شتابگیری بیشتر ساچمه شده پس طول مناسب سایلنسر نه باید خیلی بلند باشه نه خیلی کوتاه درضمن دوستمون اقا مهردادم که گفتن شاید سایلنسر خان داشته باید بگم تو سایلنسر من خان نداره و به جای خان ظرافت و دقتی که در ساختش صرف شده کار خان رو به خوبی انجام میده در کل دوستان اگر مایل بودن و خواستن از نزدیک ببینن و دست گاه کرنو هم داشتن بنده درخدمتمKhansariha (8)
اما خودمونیم خواستم گالاتیان بخرم وقتی دیدم ای تی 52زول قدرت میده از خرید گالاتیان منصرف شدم
با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان
متاسفانه به دلیل مشغله کاری که شب و روز واسمون نذاشته مثل گذشته فرصت سر زدن به سایت رو ندارم.ولی در خصوص صحبتهایی که دوستمون آقا رضا عنوان نمودند لازم دونستم مطلبی رو عرض کنم و بعد از اونهم یه موضوع کلی رو عنوان میکنم:
ببنید دوستان توی این بحث اصلا به دنبال اثبات راست و دروغ مطلب نبودیم بلکه بحث سر درست یا اشتباه بودن این قضیه بود.دروغ مثل اون جریان هدف زنی توی 500 متر و تعهد مدیر فلان کارخونه معروف و ال و بل و ... هست و با کسی هم در همچون مواردی تعارف ندارم.
ولی بحث در مورد اختلاف نظرها اصلا اشکالی نداره.
در مورد سایلنسر هم هر چقدر در طراحی و ساختش ظرافت و دقت به خرج داده بشه فقط بحث در مورد کاهش بیشتر صدا و افزایش دقت اون جایز هست و در مورد افزایش سرعت ساچمه به نظر من توجیه علمی نداره و اگر غیر از این باشه باید دنبال علت اون باشیم تا متوجه بشیم ایراد کار کجاست و چه عواملی در اون تاثیر داشتن.
خدا رو شکر که این موضوع رو هم آقا مسیح در حضور دوستان در تهران اثبات کردند و چون بحث سر این موضوع توی این تاپیک باز شده بود من جهت استفاده دوستان لینکش رو اینجا میذارم:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما یه موضوع عمومی که خطاب من شخص خاصی نیست:
گاها آنچنان فرضیه های خودمون رو با اطمینان بیان میکنیم که آدم هاج و واج میمونه.
برای اثبات هر چیزی نیاز به ادله منطقی هست نه لج و لجبازی.بعضی مواقع یادمون میره که خیلی از کابرهای جدیدی که مثل ما عاشق مقوله شکار و تیراندازی هستن بر اساس پستهای بچه ها این سایت تصمیم میگیرند و اقدام به خرید میکنند و چه بسا که خیلیها با مشقت این بودجه رو تامین میکنند.بعد ما خواسته یا ناخواسته برای اثبات حرف خودمون یا تعصبی که نسبت به تفنگ و سایر تجهیزاتمون داریم اونها رو گمراه میکنیم.
آیا رسالت این سایت که همیشه هم بهش می بالیم اینه؟Khansariha (8)
لینک مرجع