انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
درود دوستان... Khansariha (8)

یه دوست عزیزی قبلا شکل زیر رو در مورد سرعت و قدرت ساچمه های مختلف با ای تی ۴۴ کالیبر ۲۲ گذاشته بودن :

[تصویر: 14065635611.jpg]

میخواستم ازشون خواهش کنم اگه ممکنه لینک مطلب رو بذارن... Khansariha (8)

(من قبلا چنین جدولی رو در مورد دیانا ۴۶۰ تو تاپیکش گذاشته بودم که از سایت "استریت شوترز" برداشته بودم. اما الان چنین جدولی رو در مورد ای تی تو اون سایت پیدا نکردم!)

سپاسگزارم... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان یه مشکلی دارم اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون میشم
تفنگم ای تی 44 رو 190 تا شارژ میکنم شروع میکنم به زدن هدف در 25 متری 25 تا رینگ تو هدف دارم تا رینگ 17 خوب میزنه ولی از 17 به بعد، به آخرین خط بیرونی رینگ میزنه چکارش کنم ؟
یعنی یه جورایی کم میاره !!!!
دوست عزیز شما باید ببنید اسلحه بصورت نرمال کار میکنه یا قدرت زیاد شده.

در حالت معمولی از 190 بار با 17 تا شلیک باید در حدود 135 تا 140 بار فشار براتون باقی مونده باشه.

برای فهمیدن اینکه چقدر فشار هوا داخل مخزن اسلحه مونده , بعد از 17 شلیک وقتی میبینید که اسلحه پرت میزنه شروع کنید به شارژ ولی شیر کپسول را خیلی آروم باز کنید تا نشانگر مانومتر کیت شارژ خیلی آهسته حرکت کنه. تا لحظه ای که به فشار درون مخزن اسلحه میرسه بفهمید چقدر فشار هوا باقی مونده.

اگر اسلحه نرمال کار می کرد باید ببینید اورینگها سالمه یا نه.

(اسلحه های سری جدید که مانومتر رنگی دارند کمی تفاوت در اعداد خوانده شده مانومترشون با رقم واقعی وجود داره)
مرسی
داداش تفنگ دستکاری نشده
فشارش رو هم چک کردم بعد از 20 تا شلیک از 190 بار 125 130 بار باقی میمونه .

میگن که از 180 190 بار شات مفید باید 30 تا بده درسته ؟ مفید برای شکار یا هدف زنی ؟
(2014-07-29 02:29 PM)tahersniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی
داداش تفنگ دستکاری نشده
فشارش رو هم چک کردم بعد از 20 تا شلیک از 190 بار 125 130 بار باقی میمونه .

میگن که از 180 190 بار شات مفید باید 30 تا بده درسته ؟ مفید برای شکار یا هدف زنی ؟

منظورم این نبود که دستکاری شده دوست عزیز. چرخش خود بخود پیچ چکش و یا کم شدن قدرت فنر روی قدرت اسلحه تاثیر میذاره. برای این گفتم با مانومتر کیت شارژ بسنجین که عدد دقیق بدست بیاد.

من از 180 بار تا 105 بار 25 تا شات در حد تارگت زنی روش حساب میکنم.
نمی دونم درست باشه یا اشتباه. من برای هر شات 3 بار در نظر میگیرم که میشه برای 25 شات در حدود 75 تا 80 بار.
اسلحه من از 200 بار تا 185 در 17 متری نیم میلدات راست و بالا میزنه و از 185 تا 100 بار 25 شات در یه نقطه مناسب برای تارگت میده.

شما یکبار اورینک دهانه لوله و اورینگ های پورت هوا را چک کنید.

البته دوست عزیز با توجه به اسلحه های مختلف ای تی به این نتیجه رسیدم که هر ای تی برای خودش نواخت خاصی داره. یجورایی استاندارد مشخصی برای تارگت زنی نداره. شما باید نواخت اسلحه خودتون را بدست بیارید.

اگر فقط تارگت زنی میکنید میتونید کمی قدرتش و کم کنید تا شات یکنواخت بیشتری بگیرید. در حد یک دور سفت کردن پیچ چکش. البته اساتید اصرار دارند که تا جایی که میشه دست به تنظیمات نزنید.

این هم از جدول تست سرعت و قدرت ساچمه های مختلف با ای تی ۴۴ کالیبر ۲۲ در مازل و ۱۰، ۲۵ و ۵۰ یارد به انضمام ضریب بالیستیک ساچمه ها در میانگین قدرتشون :

[تصویر: 14066447261.jpg]

نکات قابل توجه :

۱- این جدول واقعا جالب هست و از اون میشه نکات جالب و آموزنده ای رو استخراج کرد!

۲- بیشترین ضریب بالیستیکی که این سلاح به ساچمه ها میده مربوط میشه به دو ساچمه ی JSB Exact Heavy و JSB Monster و سپس به ترتیب H&N Baracuda Match و JSB Exact و H&N Baracuda Hunter و Crosman Premier Hollowpoint.

۳- در ۵۰ یارد، ساچمه ی H&N Baracuda Match بیشترین انرژی رو در خود نگه میداره (۲۸/۵ ژول) و پس از اون ساچمه های JSB Exact Heavy و JSB Monster قرار دارند (۲۷ ژول) و بعد از اونها JSB Exact و H&N Baracuda Hunter با ۲۳ ژول و در آخر Crosman Premier Hollowpoint با ۱۷/۵ ژول.

۴- نکته ی جالب در مورد سه ساچمه ی JSB Exact Heavy، JSB Monster و H&N Baracuda Hunter این هست که قدرت سلاح در مازل با این ساچمه ها در هر سه مورد ۴۴/۵ ژول هست؛ اما در طول مسیر ساچمه ی H&N Baracuda Hunter انرژی رو زودتر از دست میده (به خاطر بالیستیک کمتر و شکل خاص اون) و دو تای دیگه در فواصل بیشتر انرژی بیشتری رو در خود نگه میدارن.

۵- بین ساچمه ی JSB Exact Heavy و JSB Monster در اعداد و ارقام فرق زیادی نیست! اما ساچمه ی سنگین دو مزیت داره:
الف: به دلیل وزن بالاتر شوک بیشتری رو در لحظه ی برخورد ایجاد میکنه.
ب: اثر باد جانبی بر اون به دلیل وزن بالاتر کمتر هست و مسیر پروازی بهینه تری داره.

۶- مقایسه ی بین سرعت دو ساچمه ی Crosman Premier Hollowpoint و JSB Exact نشون میده با اینکه سرعت اولیه ی ساچمه ی کراسمن بالاتر از جی اس بی هست اما در ۵۰ یارد سرعت ساچمه ی جی اس بی پیشی میگیره و این باز به خاطر شکل سر ساچمه و ضریب بالیستیک بیشتر جی اس بی هست.

۷- مقایسه ی بین Crosman Premier Hollowpoint و RWS Superdome هم نشون میده با اینکه ساچمه ی آر دبلیو اس سنگین تر از کراسمن هست اما در ۵۰ یارد انرژی پایین تری رو ارائه میده و این باز برمیگرده به ضریب بالستیک بیشتر کراسمن.

پس میبینید که ضریب بالیستیک یک ساچمه چقدر میتونه در حفظ قدرت و سرعت ساچمه در فواصل دورتر تاثیر داشته باشه!

۸- و ده ها نکته ی دیگه که میتونید از این جدول استخراج کنید... Khansariha (215)

سپاس از توجهتون و وقتی که گذاشتید... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-07-28 07:36 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه دوست عزیزی قبلا شکل زیر رو در مورد سرعت و قدرت ساچمه های مختلف با ای تی ۴۴ کالیبر ۲۲ گذاشته بودن :

میخواستم ازشون خواهش کنم اگه ممکنه لینک مطلب رو بذارن... Khansariha (8)

(من قبلا چنین جدولی رو در مورد دیانا ۴۶۰ تو تاپیکش گذاشته بودم که از سایت "استریت شوترز" برداشته بودم. اما الان چنین جدولی رو در مورد ای تی تو اون سایت پیدا نکردم!)

سپاسگزارم... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

Khansariha (8)سلام

من از این سایت استفاده میکنم حنان جان . اسم برخی تفنگ ها تو لیست نامفهوم است باید کلیک کنی مشخصاتش

بیاد تا معلوم شه چه تفنگی هست .Khansariha (256)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لیست تفنگهای تست شده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
از دوستانی که ای تی لانگ دارند , درخواست طول دقیق مخزنش را دارم , از محل اتصالش به بدنه تا انتهای مانومتر. اگر امکانش بود وزنشم میخوام.Khansariha (8)
ممنون
[تصویر: 29_14140665864664341.jpg]
(2014-07-29 09:55 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
از دوستانی که ای تی لانگ دارند , درخواست طول دقیق مخزنش را دارم , از محل اتصالش به بدنه تا انتهای مانومتر. اگر امکانش بود وزنشم میخوام.Khansariha (8)
ممنون
[تصویر: 29_14140665864664341.jpg]

مال من مخزن قدیمه طولش 52.6 سانتی متر
وزنش 1100 گرم
و حالا بخونيد تجربيات گرانبهاي منو از اتي 44
از اين نظر ميگم گرانبها،چون يك ماه تمام زمان برد تا اسلحه كامل باز بشه.آخه يكي از پيچ هاي لوله و يكي از پيچهايي كه سيستم چكش رو به سيستم لودينگ وصل ميكنه گير كرده بودن و هيچ تراشكاري قبول نميكرد كه برام بازش كنه و خودم مجبور شدم دست به آچار بشم و يك دست قلاويز چپگرد و يه دريل رونيكس و چند عدد مته رو بهم تحميل كرد.
القصه
اول تا يادم نرفته بگم كه اين پيچي كه ميگن با آچار آلن شماره 4 از زير ضامن ميتوني فنر رو شل و سفت كني همش الكيه و فكر كنم تلقينيه.چون وقتي اسلحه رو كلا باز كردم و حتي ماشه رو هم بيرون كشيدم هيچ پيچي نديدم.حداقل اسلحه من اينجوري بود.اگه دوستاني كه اسلحه شون اين پيچ رو داره ازش عكس بگيرن و توي سايت قرار بدن شبهات برطرف ميشه.
و دوم
با اينكه پيچي كه جلوي ضربه چكش رو ميگيره،چندان آسيب نديده بود اما به فكر جايگزين كردنش با تفلون يا برشي از لوله سفيد افتادم.
لاكن Khansariha (214)ديدم كه اگه اين پيچ برداشته بشه چكش مستقيما به قطعه برنجي كه روي مخزن پيچ ميشه ضربه ميزنه و اين چندان به مذاقم خوش نيومد و فعلا حداقل كاري كه ميتونستم بكنم اين بود كه قطعه مذكور رو با لاستيك جلوبندي بسازم كه مقداري از ضربه چكش كم كنم.
والان گير يك عدد پيچ كونيك 8 ميليمتري نمره 4 هستم.كل خرم آباد رو گشتم گيرم نيومد.نيازمند فداكاري دوستي از شهري غيرمحروم هستم،كه اسلحه رو ببندم و گروپ بگيرم.
هركس فرياد ياري مسلماني را بشنود و كمك نكند نميدونم بعدش چي ميشه.بابا پيچ ميخوام
لینک مرجع