انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-01-01 02:37 PM)farzin122 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان واساتید محترمKhansariha (8)
یه چن تا سوال آماتور داشتم در مورد at44-10
1-تو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نوشته رنجر اتی 44 ، بعد نوشته سازنده رنجر& هاتسان این اسلحه ساخت هاتسانه یا رنجر ؟یا دو نوعن، یه نوعشون رنجر یه نوعشون هاتسان ؟یا هاتسان و رنجر با هم همکاری میکنن؟خلاسه قضیه چیه؟؟؟Khansariha (226)

2-از بعضی از دوستان شنیدم که تو اتی 44 دوربین یه کم بالاتر از چشم قرار میگیره و قسمت جلویی اسلحه یه کم سنگینتر از قسمت پشتشه و مرکز ثقلش جلوتره، آیا این مشکلات تو ای تی 10-44 معمولی (قناق سوراخدار) هم وجود داره و واقعا" مشکل حساب میشن یا حل شدنه؟؟؟Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
یکی نیست کمکم کنه؟؟؟؟Khansariha (290)
فرزین جان
هاتسان و رنجر هردو یکی هستند که برای توزیع در ایران با نام رنجر و برای سایر کشورها و داخل خود ترکیه به نام هاتسان تولید میشه
در گذشته به دروغ اینطور عنوان میکردند که هاتسان مال لهستان هست که دروغ محظه
در خصوص سنگینیش و عدم بالانس من که مورد محسوسی ندیدم
خیلی ممنون آقا سهیل واقعا" برام معما شده بود خیالم راحت شد.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (219) ولی چرا اسمشو عوض کردن مگه کشور های دیگه با اسم هاتسان مشکلی دارن؟؟کیفیت ساخت هاتسان و رنجر که با هم فرقی نمیکنن؟؟؟
دوستان این مشکل اورینگها دیگه داره داغونم میکنه.همین چند مدت پیش بود رفتم اورینگ تهیه کنم که وایتون گیرم نیومد و بجاش از همین جنسهای وطنی گرفتیم.
اوایل خوب بود ولی بعد از مدتی دوباره سر لوله رو که مکیدم دیدم هوا میاد معلومه این جنسهای وطنی خوب اببندی نمیکنه.
خداییش پی سی پی های هاتسان خوبه ولی بقول داداش محمدرضا تنها مشکلشون اورینگهاشون هستن که امیدوارم اونم حل بشه.
از دوستان کسی نیست بتونه برام اورینگ وایتون تهیه کنه.هزینه اش هم هر چقدر بشه پرداخت میکنم Khansariha (8)
(2012-01-02 02:02 AM)farzin122 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون آقا سهیل واقعا" برام معما شده بود خیالم راحت شد.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (219) ولی چرا اسمشو عوض کردن مگه کشور های دیگه با اسم هاتسان مشکلی دارن؟؟کیفیت ساخت هاتسان و رنجر که با هم فرقی نمیکنن؟؟؟

حسین جان مال منم دقیقا همینطورییه.مشکل از واشر نیست.هوا از سر لوله جاییکه اون میله برنجی ساچمه رو هل میده داخل لوله مییاد بیرون.من برای امتحان یه لاستیک نرم رو گذاشتم سر اون میله برنجی و یکه هول دادم تو اون سوراخ(جایی که ساچمه میره داخل)بعد از سر لوله فوت کردم دیدم اصلا باد نمیده بیرون.فهمیدم وقتیکه سر اون میله برنجی میره داخل خزانه,درست اببندی نمیشه.شما هم اگه امتحان کنین متوجه میشین.البته فکر کنم کاملا طبیعیه و در همه هاتسانها باید اینجوری باشه.مثلا در اوانیکس ar6 میگن موقع شلیک هوای زیادی از اطراف خشاب به هدر میره.
(2012-01-04 03:24 PM)ARROW نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-01-02 02:02 AM)farzin122 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حسین جان مال منم دقیقا همینطورییه.مشکل از واشر نیست.هوا از سر لوله جاییکه اون میله برنجی ساچمه رو هل میده داخل لوله مییاد بیرون.من برای امتحان یه لاستیک نرم رو گذاشتم سر اون میله برنجی و یکه هول دادم تو اون سوراخ(جایی که ساچمه میره داخل)بعد از سر لوله فوت کردم دیدم اصلا باد نمیده بیرون.فهمیدم وقتیکه سر اون میله برنجی میره داخل خزانه,درست اببندی نمیشه.شما هم اگه امتحان کنین متوجه میشین.البته فکر کنم کاملا طبیعیه و در همه هاتسانها باید اینجوری باشه.مثلا در اوانیکس ar6 میگن موقع شلیک هوای زیادی از اطراف خشاب به هدر میره.
دوست عزیز در ابتدای لوله هم یک اورینگ وجود داره که فاصله میله برنجی و لوله رو پر میکنه
اگر کسی بتونه تفنگ رو کامل باز کنه و همه اورینگها رو دقیق و درست تعویض کنه اصلا بادی خارج نمیشه
نمونش سلاح خودم که چند تا اورینگش رو عوض کردم الان هرکی از لولش هوا کشید بیرون پیش من جایزه داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Khansariha (8)
اخه من به اون واشر نگاه کردم کاملا سالم بود.ولی اگه بشه اورینگ داخل لوله رو با یک واشر که کمی از واشر اصلی ضخیمه عوضش کرد مشکل کاملا حل میشه.البته فکر کنم تعویض اورینگ داخل لوله یه مقدار سخت باشه,درسته؟
سایز اورینگ 1.5-5.5 هست که تعویضش یکم مشکله
نیازی به اورینگ ضخیمتر نیست واگه اورینگ ضخیم تر بندازید ساچمه موقع ورود ممکنه اون رو زخمی کنه
یک اورینگ هم زیر ورودی هوای لوله هست که به سختی پیداش کردم که تو نشتی هوا خیلی تاثیر گذار بود
اگه بتونم امشب یه فیلم از این قسمت تهیه میکنم چون سلاح رو برای یه تیون اساسی باز کردم!
دوستان درست میگن،مشکل از اون واشری هست که در خزانه لوله قرار گرفته چون امروز من هربار که اهرم رو به بیرون میکشیدم و دوباره سرجاش برمیگردوندم مقدار نشتی هوا متفاوت بود یا اصلا بعضی مواقع هیچ نشتی در کار نبود!
نظر منم مثل دوست عزیزمون هست که بجاش یه اورینگ تقریبا ضخیم تر بذاریم تا فاصله اش رو با میله برنجی پر کنه.
اما متاسفانه چون واشر بد جایی قرار گرفته و تعویضش یه مقدار سخت هست و همچنین اورینگ با جنس مناسب هم در دسترس نداریم فعلا چاره ای جز صبر نیست!
بالاخره بعد از تلاش بسیار زیاد و جستجوهای فراوان به لطف کرونوگراف جدید موفق به تیون اساسی هاتسان شدمKhansariha (219)
نتیجه بدست اومدن تعداد 20 شلیک حدودا 40 ژولی با تلورانس سرعت حداکثر 13 متر بر ثانیه شد که براحتی میشه روش حساب کرد و بدون هیچ گونه دغدغه ای برای افت تیر و از دست دادن شکار تیر انداخت!
نتایج کرونوگرافی هم برای اولین بار توسط کرونوگراف دست ساز خودم ثبت شده که مشاهده اون خالی از لطف نیست.
ساچمه مورد استفاده پرومگنوم جدید هست و نتایج تست رو در زیر مشاهده میکنید:(درضمن ساچمه JSB با میانگین سرعت 8 متر بر ثانیه کمتر از پرومگنوم شلیک میشه و حداقل سرعت ثبت شده برای ts-22 هم 240 متر بر ثانیه هست که میشه 40 ژولKhansariha (48))
[تصویر: 6wjsrk4x2qu0nss3srxk.jpg]
این هم یک عکس از کرونوگراف دست ساز که روی هاتسان بستم:
[تصویر: jlh8pkigfxhsdgbkl8q.jpg]
اگه دوستان علاقه به انجام این کار دارن اعلام کنن که آموزش رو اینجا قرار بدم ولی برای تیون حتما باید کرونوگراف داشته باشید
Khansariha (8)
لینک مرجع