انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
تا همين اواخر شما هم مشكل بنده رو داشتيد و پيام هاتون رو پگيري مي كردم ولي متوجه نشديم بالاخره مشكل تفنگتون حل شد يا خير؟ خصوصا قسمت تنظيم قدرت چكش كه فرموديد دوباره برگشته به حالت قبلش! من هم مردد هستم كه آيا به اين قسمت دست بزنيم يا خير؟ ممكنه مثل شما بشه و برگرده به حالت قبلش ؟!

سلام و ادب،
جناب کاویان مشکل دقت سلاح بنده بعداز نصب رگلاتور توسط آقا محمد عزیز حل شد اما بعداز اون دو بار دیگه بهم ریخت(به دلیل چرخش پیچ تنظیم) که خودم با تجربه کمی که داشتم و با مشقت زیاد(به دلیل نداشتن کرونو و از طریق گروپ گیری و تجزیه و تحلیل رفتار سلاح) تونستم تنظیمش کنم،تا تصمیم گرفتم این مشکل رو اساسی حل کنم و در سه صفحه قبل با تصویر توضیح دادم و فکر کنم مورد استقبال اساتید هم قرار گرفت، و مجدداً تنظیمش کردم و الانم دقت خیلی عالیه و به لطف خدا دیگه بهم نریخت.(البته یه قطعه بوش مانند هم داخل کپ وجود داره که میل برنجی لودینگ ساچمه تو اون عقب و جلو میره که ایراد داشت و میل لودینگ رو به صورت سنتر(مرکز) وارد اورینگ نمیکرد که یکی دیگه براش تراشیدم و جایگزین کردم و تاثیر خوبی در دقت سلاح و دیر خراب شدن اورینگ داخل لوله داشت.
در مورد تنظیم پیچ توسط خودتون هم قبلا پاسخ دادم اما دوباره خدمتتون عرض میکنم که این کار اولا نیاز به کرونو داره دوما شما حتما باید شناخت کاملی از عملکرد مکانیکی سلاح داشته باشید تا بدونید وقتی پیچ رو شل یا سفت میکنید چه اتفاقی میوفته و چه تاثیری در رفتار سلاح داره،(توصیه میکنم اگر تا به حال سلاح رو باز و بسته نکردید و اطلاعی از عملکرد مکانیکیش ندارید به اون پیچ دست نزنید چون مسلماً سر در گم خواهید شد)
(2016-03-06 09:21 PM)deerhunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
واقعاً با وجود اساتید خبره ای که در زمینه تجزیه و تحلیل سلاح ای تی صاحب نظر هستن هیچکدوم تا الان نیاز به سرویس تلمبه هاشون که اکثراً هاتسانه نشدند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا یه بزرگوار پیدا بشه سایز اورینگهای تلمبه رو اعلام کنه به خدا ثواب داره
با تشکر

سلام داداش گلم
سایز اورینگارو نمیدونم چون بطور اماده از نمایندگی میگیرم، البته امکان فروش نداره،
شما تلنبه رو باز کن اورینگهارو ببر بعنوان نمونه و تعویض کن، چون تعدادشون زیاده احتمالا کسی سیو نداره سایزهاروKhansariha (8)
سلام دوستان من تازه عضو شدم و قصد دارم یک at44یا bt65بخرم ولی مشکل اینجاست که شهرستان(زاهدان) موجود نیست واگه بخوام بگیرم یا حضوری بایدبیام تهران یا خرید اینترنتی کنم
به نظر دوستان کدوم راه بهتره
اگه بخوام حضوری بیام اولین فرصت از 5 فروردین 95 تا 10 بیکارم ...ایا بعد از تعطیلات عید مغازه های خیابان فردوسی بازن (نمایندگی هاتسان ذکر علی)
دوستان کدوم راه رو پیشنهاد میدن خرید حضوری و یا اینترنتی
اگه قیمت روز این دواسلحه رو هم بفرمایید ممنون میشم
چون به نظر من سایت ها بروز بروز نیستند...........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sent from my SM-N910G using Tapatalk
(2016-03-06 11:38 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا همين اواخر شما هم مشكل بنده رو داشتيد و پيام هاتون رو پگيري مي كردم ولي متوجه نشديم بالاخره مشكل تفنگتون حل شد يا خير؟ خصوصا قسمت تنظيم قدرت چكش كه فرموديد دوباره برگشته به حالت قبلش! من هم مردد هستم كه آيا به اين قسمت دست بزنيم يا خير؟ ممكنه مثل شما بشه و برگرده به حالت قبلش ؟!

سلام و ادب،
جناب کاویان مشکل دقت سلاح بنده بعداز نصب رگلاتور توسط آقا محمد عزیز حل شد اما بعداز اون دو بار دیگه بهم ریخت(به دلیل چرخش پیچ تنظیم) که خودم با تجربه کمی که داشتم و با مشقت زیاد(به دلیل نداشتن کرونو و از طریق گروپ گیری و تجزیه و تحلیل رفتار سلاح) تونستم تنظیمش کنم،تا تصمیم گرفتم این مشکل رو اساسی حل کنم و در سه صفحه قبل با تصویر توضیح دادم و فکر کنم مورد استقبال اساتید هم قرار گرفت، و مجدداً تنظیمش کردم و الانم دقت خیلی عالیه و به لطف خدا دیگه بهم نریخت.(البته یه قطعه بوش مانند هم داخل کپ وجود داره که میل برنجی لودینگ ساچمه تو اون عقب و جلو میره که ایراد داشت و میل لودینگ رو به صورت سنتر(مرکز) وارد اورینگ نمیکرد که یکی دیگه براش تراشیدم و جایگزین کردم و تاثیر خوبی در دقت سلاح و دیر خراب شدن اورینگ داخل لوله داشت.
در مورد تنظیم پیچ توسط خودتون هم قبلا پاسخ دادم اما دوباره خدمتتون عرض میکنم که این کار اولا نیاز به کرونو داره دوما شما حتما باید شناخت کاملی از عملکرد مکانیکی سلاح داشته باشید تا بدونید وقتی پیچ رو شل یا سفت میکنید چه اتفاقی میوفته و چه تاثیری در رفتار سلاح داره،(توصیه میکنم اگر تا به حال سلاح رو باز و بسته نکردید و اطلاعی از عملکرد مکانیکیش ندارید به اون پیچ دست نزنید چون مسلماً سر در گم خواهید شد)

مهرداد جان سلام
والا تا جايي كه بنده تحقيق كردم رگولاتور دقت رو بالا نمي بره و فقط تعداد شات يكدست مي ده كه باعث مي شه گروپ باز نشه ولي اينكه باعث بشه دقت بالاتر بره، تصور نمي كنم چنين اتفاقي بيفته. احتمالا منظور شما، باز نشدن گروپ ناشي از از بين بردن نوسان فشار پشت ساچمه، مي باشد.
بنده در اين مدت خيلي به اين در و اون در زدم، با خيلي ها مشورت كردم، اسحله رو همه جوره تست كرديم و .... در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه نبايد با اسحله ور رفت و پيدا كردن مجيك پلت لوله، 90 درصد مشكلات رو حل خواهد كرد خصوصاً در تفنگي مثل AT .. اما يك نكته اينكه تنظيم پيچ قدرت چكش چه ارتباطي به دقت داره، اينو از لحاظ علمي متوجه نشدم كه اگر كسي از دوستان توضيح بده ممنون مي شوم (البته اگر همون بحث فشار هواي زياد پشت ساچمه و اعوجاج و ... نباشه) ضمن اينكه برخي از دوستان مي فرمايند در ATهاي جديد، پيچ زير ضامن وجود نداره يا قابل تغيير نيست.
(2016-03-14 10:41 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-03-06 11:38 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام و ادب،
جناب کاویان مشکل دقت سلاح بنده بعداز نصب رگلاتور توسط آقا محمد عزیز حل شد اما بعداز اون دو بار دیگه بهم ریخت(به دلیل چرخش پیچ تنظیم) که خودم با تجربه کمی که داشتم و با مشقت زیاد(به دلیل نداشتن کرونو و از طریق گروپ گیری و تجزیه و تحلیل رفتار سلاح) تونستم تنظیمش کنم،تا تصمیم گرفتم این مشکل رو اساسی حل کنم و در سه صفحه قبل با تصویر توضیح دادم و

مهرداد جان سلام
والا تا جايي كه بنده تحقيق كردم رگولاتور دقت رو بالا نمي بره و فقط تعداد شات يكدست مي ده كه باعث مي شه گروپ باز نشه ولي اينكه باعث بشه دقت بالاتر بره، تصور نمي كنم چنين اتفاقي بيفته. احتمالا منظور شما، باز نشدن گروپ ناشي از از بين بردن نوسان فشار پشت ساچمه، مي باشد.
بنده در اين مدت خيلي به اين در و اون در زدم، با خيلي ها مشورت كردم، اسحله رو همه جوره تست كرديم و .... در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه نبايد با اسحله ور رفت و پيدا كردن مجيك پلت لوله، 90 درصد مشكلات رو حل خواهد كرد خصوصاً در تفنگي مثل AT .. اما يك نكته اينكه تنظيم پيچ قدرت چكش چه ارتباطي به دقت داره، اينو از لحاظ علمي متوجه نشدم كه اگر كسي از دوستان توضيح بده ممنون مي شوم (البته اگر همون بحث فشار هواي زياد پشت ساچمه و اعوجاج و ... نباشه) ضمن اينكه برخي از دوستان مي فرمايند در ATهاي جديد، پيچ زير ضامن وجود نداره يا قابل تغيير نيست.
سلام و ادب،
جناب کاویان عزیز منظوره من این (نبود) که صرفاً به جهت نصب رگولاتور مشکل دقت حل شد،(اصل قضیه تنظیم پیچ چکش بود که شلیک هارو یکنواخت کرد)
رگولاتور هم علی الخصوص در مسافتهای بالا(لانگ رنج) دقت رو بالا میبره(به دلیل یکنواخت کردن شاتها) وگرنه چه دلیلی داشت که رگولاتور ساخته و نصب و تنظیم بشه؟
در مورد دقت هم(به عنوان یک تازه کارو مبتدی) فکر میکنم اگر گروپ ها جمع باشه و همیشه یکجا بخوره(نه یک بار گروپ زیر خال چپ، یک بار بالایه خال راست و...) بخوره یعنی دقت بالاست.(کلا دقت سلاح در گروپ مشخص میشه نه حتی موقع کرونوگرافی)
از بین بردن نوسان هوای پشت ساچمه هم توسط مازل انجام میشه که مثه خفه کن سره لوله بسته میشه و ارتباطی به رگولاتور نداره.
در مورد ارتباط پیچ چکش با دقت هم خدمتتون عرض میکنم که اصل قضیه همونجاست چون به واسطه تنظیم صحیح اون پیچ هست که در فشارهایه بالا و پائین تعادل برقرار میشه و سرعت ساچمه ها تقزیباً برابر میشه و باعث دقت میشه.(دلیل وزن کردن ساچمه ها در گروپ گیری و کرونوگرافی هم همین هست که سرعت ساچمه ها کم و زیاد نشه به دلیل وزن سبک و سنگینشون)بنابراین با کم و زیاد شدن سرعت شات ها ساچمه ها فقط بالا و پایین نمیخورن بلکه چپ و راست هم میخورن(به دلیل اینکه خان لوله باعث گردش ساچمه به دور خودش میشه) و گروپ باز میشه و دقت پایین میاد.
من تا الان به این نتایج رسیدم اگر دوستان و اساتید اشتباهی در پست من میبینن خوشحال میشم راهنمایی کنن.Khansariha (8)
یا علی
(2016-03-14 02:46 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و ادب،
جناب کاویان عزیز منظوره من این (نبود) که صرفاً به جهت نصب رگولاتور مشکل دقت حل شد،(اصل قضیه تنظیم پیچ چکش بود که شلیک هارو یکنواخت کرد)
رگولاتور هم علی الخصوص در مسافتهای بالا(لانگ رنج) دقت رو بالا میبره(به دلیل یکنواخت کردن شاتها) وگرنه چه دلیلی داشت که رگولاتور ساخته و نصب و تنظیم بشه؟
در مورد دقت هم(به عنوان یک تازه کارو مبتدی) فکر میکنم اگر گروپ ها جمع باشه و همیشه یکجا بخوره(نه یک بار گروپ زیر خال چپ، یک بار بالایه خال راست و...) بخوره یعنی دقت بالاست.(کلا دقت سلاح در گروپ مشخص میشه نه حتی موقع کرونوگرافی)
از بین بردن نوسان هوای پشت ساچمه هم توسط مازل انجام میشه که مثه خفه کن سره لوله بسته میشه و ارتباطی به رگولاتور نداره.
در مورد ارتباط پیچ چکش با دقت هم خدمتتون عرض میکنم که اصل قضیه همونجاست چون به واسطه تنظیم صحیح اون پیچ هست که در فشارهایه بالا و پائین تعادل برقرار میشه و سرعت ساچمه ها تقزیباً برابر میشه و باعث دقت میشه.(دلیل وزن کردن ساچمه ها در گروپ گیری و کرونوگرافی هم همین هست که سرعت ساچمه ها کم و زیاد نشه به دلیل وزن سبک و سنگینشون)بنابراین با کم و زیاد شدن سرعت شات ها ساچمه ها فقط بالا و پایین نمیخورن بلکه چپ و راست هم میخورن(به دلیل اینکه خان لوله باعث گردش ساچمه به دور خودش میشه) و گروپ باز میشه و دقت پایین میاد.
من تا الان به این نتایج رسیدم اگر دوستان و اساتید اشتباهی در پست من میبینن خوشحال میشم راهنمایی کنن.Khansariha (8)
یا علی

سلام دوست من
در مورد پيچ تنظيم چكش، عده اي از دوستان معتقد هستند در ATهاي جديد اين آپشن وجود ندارد گو اينكه شخصا تا اين لحظه بازش نكردم ببينم وجود داره يا خير.
اما در مورد ساچمه، بالاخره پس از كلي تلاش، صرف هزينه و وقت متوجه شدم كه لوله تفنگ من با برخي JSBها (نوع دامنه باريك) سازگاري داره و خيلي جالبه كه اين نوع ساچمه رو در تهران پيدا نكردم و جناب زماني از ابهر زحمت كشيدند براي من 12 بسته ارسال كردند كه امروز بدستم ميرسه. البته ايشون به محض مطالعه مشكل من در گروه تلگرام، مشكل رو در دامنه ساچمه حدس زدند و با ارسال 2 بسته از JSB 18هاي دامنه باريك (كه زحمت كشيدند براي مسابقه بنچ رست همراه آوردند) كمك بزرگي به بنده كردند. همينجا بنده صميمانه از ايشون و ساير دوستاني كه در اين مدت به بنده كمك كردند از جمله محمد شقاقي عزيز، مسيح عزيز و ساير عزيزان (آقا سعيد سعادت، شهريار و ساير دوستان گرامي) تشكر ويژه دارم.
اما از نظر علمي متوجه اين مسئله نشدم كه چرا با JSBهاي دامنه ضخيم بسيار پرت و پلا مي زنه ولي با دامنه باريك ها بسيار دقيق هست! آقا اين احتمال وجود داره كه دامنه ضخيم ها، هنگام ورود به لوله يا حركت در لوله، دچار دفرمگي شوند؟
ضمنا يك تست خيلي جالب ديگه: با بيژن هاي سرگنبدي هم خوب مي زنه!!
ولي با باراكودا انصافا خال رو خال مي زنه با گروپ 1 سانت در 30 متري
در طول اين مدت بنده حدود 450 هزار تومان ساچمه خريدم كه اكثر اونها رو دستم مونده (بدليل عدم كارائي با لوله تفنگم)
به نظر من ساچمه جی اس بی دامنه نازک به این خاطر دقتش بهتره که به علت نرمی دامنه با خان بهتر درگیر میشه و چرخش خوب و در نتیجه دقیقتر میزنه

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk
(2016-03-15 09:47 AM)bahruz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من ساچمه جی اس بی دامنه نازک به این خاطر دقتش بهتره که به علت نرمی دامنه با خان بهتر درگیر میشه و چرخش خوب و در نتیجه دقیقتر میزنه

ممنونم
ولي تا جايي كه بنده اطلاع دارم ساچمه هرچي سفت تر باشه بهتر با خان درگير ميشه مثل باراكودا!
بحث باراکودا کلا جداست از این مقوله. ساچمه بسیار با کیفیت دقیق و خوبیه که با اکثر تفنگها سازگاری داره و حفظ انرژی خوبی در مسافتهای بالا داره

لینک مرجع