انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستانKhansariha (8)
لطفا وقتی ساچمه تو لول هست یا فقط مسلح هست اما ساچمه
داخل لول نیست هم اقدام به تست نشتی نکید خیلی خیلی خطرناکه
و دوستان برای اورینگ داخل لوله از اون اورینگ های زرد رنگ همراه سلاح
استفاده کنید اگه بازم نشتی داشت از سوزن دیگه نیست و بیشتر از پورت
برنجی هوا هست
ارادتKhansariha (8)
دوستانKhansariha (8)
موقعی که at44 رو بورس بود از هر ده تا حدودآ شاید سه تاش بی درد سر در میومد چند تایی هم با اشکالات جزئی که رفع عیبشون وقت و زمان زیادی نمیبرد ، ولی یه تعداد معدودی هم با اشکالات عمده که رفع اون نیاز به زمان کار و ترمیم قطعه داشت البته یه استثنا هم داریم که مشکل اورینگ هاتسانه و همیشه تا ابد پابرجا است
خوشبختانه at44 ساختار فنی ساده و اصولی داره که عیب یابی اونرو آسون میکنه مکانیزم تانک و والو سرخود در مرحله اول که با توجه به مزیت راحت جدا شدن عیب یابی نشتی و عملکرد سوزن والو براحتی مورد بررسی قرار میگیره
( مثلآ اگر شما تنظیمات چکش و والو مارادور بهم بزنید عمرا بدون کرونوگراف و تحربه کاری بشه به حالت دیفالت درش آورد)
در ادامه مسیر خروج فشار هوا ازدهانه پورت و اورینگهای آب بندی به مسیر ورودی لوله تا پشت ساچمه که برای شلیک توسط میله لودینگ ساچمه گزاری با تماس اورینگ دهانه لوله کیپ میشه و مسیر فرار فشار هوا بسته میشه تا عمل شلیک با کیفیت مناسبی صورت بگیره
و اورینگهای خارجی لوله که وظیفه حفظ سد ثانویه برای پورت هوا دارند و در صورت سالم بودن اورینگهای پورت انچندان مشکلی ایجاد نمیکنند
یکی از اشکالاتی که در اغلب at44 ها وجود داره نا متناسب بودن میل لودینگ ساچمه است در بعضی از تفنگها کمی عقبتر از حد معمول قرار میگیره و مشکل آب بندی ایجاد میکنه و برای رفع این نقیصه اکثرآ دوستان از اورینگی با ضخامت اندکی بیشتر استفاده میکنند
مشکل دیگر میل لودینگ ناتراز قرار گرفتن در محور مسقیم با لوله است که فشار نامتقارن با اورینگ داخل لوله باعث عدم آب بندی مناسب میشه
در هر حال اکثر این اشکالات ناشی از ضریب خطای بالا در تلرانس اندازه قطعاتی هست که ساخته میشه حالا از هر چند تا تفنگ یکی شیر یا خطی اکثر قطعاتش متقارن و مناسب در میاد و با هم مچ میشه ، خوش به حال صاحبش ولی اونی هم که تفنگ پرت و پلا میزنه و نشتی داره و شات کمتری میده و .... نباید زیاد سخت بگیره چون خلاصه باید راست و ریست بشه و لاینحل نیست
نمیدونم قیمت خرید یه at44 الان چنده!؟ ولی با این قیمت انتظار کیفیت از این بالاتر داشتن بعیده
برای خرید at44 همیشه نظرم این هست که داریم یه کیت آماده میخریم و خودمون باید سرهمش کنیم
(2015-06-19 09:03 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ای بابا این هاتسان با این واشر ها و اورینگ هاش دیگه مسخره شو در آورده خدا وکیلی. یعنی چی اسلحه نو اینطوریه وضعیتش ؟ Khansariha (367) اقا کیوان اگه پای تعویض اورینگ افتادی یه دفعه یک سری کامل اورینگ وایتون بگیر همه اورینگ ها رو عوض کن برای همیشه خودت رو خلاص کنKhansariha (8)

واقعا کاش فقط مشکلش اورینگ بود با 2000 تومان درست میشد الان من تفنگ و از کارتون دراوردم ماشالا 70 80 ژول قدرت داشتم دوباره گذاشتم تو کارتون فرستادم نمایندگی Khansariha (367)
(2015-06-19 08:02 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-19 04:12 PM)parandehabi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-19 01:57 PM)abdanan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ایا موقعی که ساچمه داخل لول هست باز هم هوا میده یا فقط با خشاب خالی وبدن ساچمه هوا میده اخه خشاب جایی نداره که باعث پرتی هوا بشه ؟
ایا خشاب دیگه ای روش ازمایش کردید؟

سلام ممنون دوستان من هنوز با ساچمه امتحان نکردم ولی موقعی که خشابو بر میدارم هیچ بادی از لوله مکیده نمیشه البته
گلنو میدم سر جاش ولی موقعی که خشابو جا میزنم هوا مکیده میشه البته بدون ساچمه ،اون اورینگ ته لوله هم از بیرون ظاهرا سالمه با خشاب دیگه هم امتحان کردم همینطوره نکنه باید ساچمه داخل لول باشه تا هوا نده ؟ ی راهنمایی کلی بکنین که اول کاری کلن گیج شدم ی کمی هم خورد تو ذوقم ممنون از شماها. ش

نه دوست من اینجوری نیست در هر دو صورت نباید نشتی داشته باشه، اورینگ تویه لوله رو عوض کن به ظاهره سالمش اعتماد نکن، واسه امتحان خشابو در بیار و انگشته کوچیکتو بذار ته لوله و فوت کن، اگه نشتی نداشته باشه حتما همون اورینگیه که گفتم،

سلام آقا دم همه دوستان گرم خصوصا آقا گرشاسب به خاطر اینکه دقیقا زد وسط خال و عیبو گفت و کاربر آقاجون به خاطر سایز اورینگ که گفته بود امروز رفتم شاپور اورینگ داخل لوله رو با سایز8.5*1.6 گرفتم مارک وایتون دونه ای 400 تومن انداختم روش توپ توپ شد دیگه هوا نمیده
بازم ممنون از همه دوستان
سلام
دوستان سلام
بازم ممنون از راهنمایی های شما ی مساله جدید مطرح شد هنگام عوض کردن اورینگ ته لوله البته چندتا مورد یکی اینکه محلی که اورینگ قرار می گرفت با اینکه مورد نشتی هوا حل شد به نظر میومد بازم ی کمی اورینگ لقی داره و از اورینگ ضخیم تر هم میشد استفاده کرد دوم اینکه انگار داخل لوله پر زنگ و آب زنگه ب نظرتون چرا و اگه مشکلی هست لطفا راهنمایی کنید بازم ممنون دوستان
(2015-06-21 05:48 PM)parandehabi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان سلام
بازم ممنون از راهنمایی های شما ی مساله جدید مطرح شد هنگام عوض کردن اورینگ ته لوله البته چندتا مورد یکی اینکه محلی که اورینگ قرار می گرفت با اینکه مورد نشتی هوا حل شد به نظر میومد بازم ی کمی اورینگ لقی داره و از اورینگ ضخیم تر هم میشد استفاده کرد دوم اینکه انگار داخل لوله پر زنگ و آب زنگه ب نظرتون چرا و اگه مشکلی هست لطفا راهنمایی کنید بازم ممنون دوستان

دوسته عزیز مطمنی تفنگت نو هست؟!!
با اسپریه WD 40 و ستهای تنظیف لوله استفاده کن و خوب تمیزش کن ،
لقیه اورینگ اگه وکیوم کامله ایرادی نداره ولی میتونی از سایز بزرگتر هم استفاده کنی،
(2015-06-21 07:05 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-21 05:48 PM)parandehabi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان سلام

دوسته عزیز مطمنی تفنگت نو هست؟!!
با اسپریه WD 40 و ستهای تنظیف لوله استفاده کن و خوب تمیزش کن ،
لقیه اورینگ اگه وکیوم کامله ایرادی نداره ولی میتونی از سایز بزرگتر هم استفاده کنی،

سلام
بله نو نوه خودم پلمشو وا کردم روی سری کپسولشم زده 4/2015 ولی به قول شما باید با ست تنظیف لوله رو تمیز کنم
بازم ممنون از راهنماییتون
سلام
اسپری wd40 باعث خرابی اورینگ ابتدای لول نمیشه؟
(2015-06-21 11:37 PM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اسپری wd40 باعث خرابی اورینگ ابتدای لول نمیشه؟
به هر حال میخواهید تمیز شه یا نه،
اگه وایتون باشه نه و بند های بی نشان بعد چند روز خراب میشه نه اینکه بلافاصله ذوب شه و از بین بره
بارها گفته شد وایتون مصرفش خاصه ,هر مدل اورینگی برای کاری ساخته شده وایتون ,سیلیکون , ان بی ار و پلی اورتان , برای اسلحه های پنوماتیک بخصوص اورینگ دهانه همون ان بی ار جواب میده و نیازی به اورینگ خاص تیست.
Wd40 هیچ اسیبی به اورینگ نمیزنه ولی بهتره لوله رو با اسپری ناهید شستشو بدین ,wd40 برای لوله های استفاده میشه که فوقالعاده کثیف باشن ,و اگر لوله زود به زود سرویس بشه نیازی به اون نیست.
موفق باشین.
لینک مرجع