انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-11-29 08:38 PM)simorgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

تفنگ من خیلی گیر دارد و زمانی که گلنگدن را می کشم احساس می کنم هوا با فشار حارج می شود و صدا می دهد

و همچنین نمی دانم چطور مگسک و دوربین این سلاح را تنظیم کنم راهنمایی بفرماییید

همچنین ته ساچمه ها در خشاب له می شود

ممنونم از راهنمایی
ای تی کلا سیستم ساده ای داره و کم گیر میکنه سعی کنید خشاب رو دقیق جا بدید و گلن رو به آرامی تا آخر بکشید و بعدا به آرامی تفنگ را مسلح کنید . اگه درست نشد ایراد از خشابه . مال من هم گیر داشت خشاب و تعویض کردم درست شد.

در مورد خارج شدن باد فکر کنم زمان شلیک همه باد از لوله تخلیه نمیشه و مقدار کمی داخل تفنگ باقی می مونه و وقتی گلن رو عقی میکشید اون باد خارج میشه .
در مورد خراب شدن انتهای ساچمه . وقتی ساچمه را داخل خشاب میزارید با یک چیز شبیه چوب کبریت کمی ساجمه را فشار بدید تا دقیقا در مرکز خشاب قرار بگیرد و از گزاشتن ساچمه هایی که شل داخل خشاب میرند خود داری کنید .

Khansariha (8)موقع مسلح کردن سلاح به آرامی این کار را انجام بدید
نقل قول :تفنگ من خیلی گیر دارد و زمانی که گلنگدن را می کشم احساس می کنم هوا با فشار حارج می شود و صدا می دهد

دوست عزیز این مورد امکانپذیر نیست مگر در دو شکل اول اینکه این اتفاق قبل از شلیک کردن بیافته که مربوط میشه به نشتی هوا از ولو و دوم بعد از شلیک و گیر کردن ساچمه در لوله در غیر اینصورت مسیر خروج هوا از سر لوله باز هست و هرگز باعث ایجاد تراکم نمیشه
در مورد خرابی ته ساچمه هم بیشتر توضیح بدید که این اتفاق چه زمانی رخ میده و چطور متوجه میشید در ضمن از چه ساچمه ای استفاده میکنید ؟ ا
ین اتفاق بیشتر برای 28 و 25 گرین میتونه بیافته

موفق و سربلند باشید
البته جناب آزاديان
بنده همچين تفنگي ديدم
فكر كنم دو سال پيش يك اي تي لانگ فكر كنم مدل pa البته دقيق نمي دونم
زماني كه مسلح مي شد دقيقا از زير خشاب يه صداي فس ريز مي داد
زماني كه اورينگ دور خشاب رو عوض كردم و يه سايز بزرگتر گذاشتم و اورينگ داخل لول رو عوض كردم
ديگه خبري از اون صدا نبود و دسته سايد لور هم راحت جابه جا ميشد
البته براي بنده هم جاي سوال بود Khansariha (8)
پس این صدا مکانیکی هست و هیچ ربطی به هوا نداره و احتمالا سوزن ساچمه با جایی درگیر هست
سلام
اگه بخوایم ای تی رو کرنو کرد تو فشار 200 تا 195 سرعت ساچمه چقدر باید باشه تا بشه شاتهای یک نواخت گرفت؟Khansariha (8)
(2014-11-30 06:35 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگه بخوایم ای تی رو کرنو کرد تو فشار 200 تا 195 سرعت ساچمه چقدر باید باشه تا بشه شاتهای یک نواخت گرفت؟Khansariha (8)

درود بر شما
دوست عزیز تا فشار 175 به هیچوجه نمیشه روی سرعت ها حساب کرد چون تلرانس زیادی داره به نظر من شارژ بیشتر از 175 در تفنگ ای غیر رگوله به هیچوجه اصولی نیست چون در اکثر تفنگ ها فشار 175 بالاترین راندمان رو داره
(2014-11-30 08:56 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-11-30 06:35 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

درود بر شما
دوست عزیز تا فشار 175 به هیچوجه نمیشه روی سرعت ها حساب کرد چون تلرانس زیادی داره به نظر من شارژ بیشتر از 175 در تفنگ ای غیر رگوله به هیچوجه اصولی نیست چون در اکثر تفنگ ها فشار 175 بالاترین راندمان رو داره

تشکر از پاسختون
حالا اگه بخوایم تو فشار 175 بار تفنگ رو کرنو کنیم باید سرعتش چقدر باشه تا بشه تلورانس خوب از تفنگ گرفت و تا فشار چند بار میشه روش حساب باز کرد چون من همیشه از فشار 195 تا 150 بار با تفنگ کار میکنم و فشار رو از این پایین تر نمیارمKhansariha (8)
به هر حال از فشار 175 تا 120 سیکلی بوجود میاد که کمترین تلرانس بین شلیک ها هست ولی اگر تنظیمات مکانیکی هم اعمال بشه این تلرانس در واحد کوچکتری ایجاد میشه و در این بین میتونید به یک دامنه بسیار نزدیک دست پیدا کنید که ممکنه از 160 تا 140 بار باشه بنابر این نمیشه گفت 175 بار کمترین تلرانس رو داره بلکه بالاترین قدرت به نسبت مصرف هوا رو دار است
سلام
میخواستم از تجربیات دوستان ای تی سوار استفاده کنم. بهترین پایه دوربین برای این سلاح کدام است .پایی بلند یا کوتا.
دوربینم لیپرز هستش.
با سپاس
با سلام دوست عزیز تجربه من از هر دوپایه استفاده کردم ولی پایه کوتاه در مسافتهای مختلف بهتر جواب میده البته کوتاه تا جاییکه دهنه دوربین اجازه بده این نظر شخصی من هست ومنتظر نظرات دیگر عزیزان هم باشید.
لینک مرجع