انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از HATSAN .AT44.10
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اگه بشه که عالی میشه
اما منظور من این بود که چطوری میخوای بین تلمبه و کپسول ارتباط برقرار کنی؟
یک طرف شلنگ رزوه داره که باید به تلمبه وصل شه و یک طرفش باید در یک حفره داخل بشه و ارینگهای شلنگ با بدنه به صورت موقت کیپ بشه
اونطور که من فهمیدم شما میخوای از همون شلنگ برای شارژ کپسول اسلحه استفاده کنی
پس باید برای شارژ اسلحه روی کپسول جای رزوه بزاری خوب چطوری در زمان شارژکپسول دستساز میخوای سر دیگه شلنگ تلمبه رو که رزوه نداره به رزوه کپسول کیپ کنی؟
مگر اینکه به فکر خرید یک شلنگ فشار قوی با دو سر رزوه باشی دوست من
تک تیر انداز عزیز ایده جالبی دادید ممنونKhansariha (8)
در مورد آببندی هم اگه با اورینگ باشه میشه از خود کپسول سلاح الهام گرفت
فقط چه لوله ای توان تحمل چنین فشاری رو داره؟
من یه تحقیقی که کردم و میشه از شیلنگهای فشار قوی که در ماشین آلات استفاده میشه بهره برد ( وحتی میشه بدیم از یک طرف درپوش و از طرف دیگه شیر رو پرس کنن ) ولی در صورت بروز انفجار یا هر چیز دیگه ای خطری ایجاد نمیکنه؟
بحث مرگ و زندگی هست!
(2011-11-21 11:52 PM)faraz_diana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-11-21 07:45 PM)djmetal666 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان pcp دستم رسید .خیلی باحاله در اولین موقعیت یک گروپ و عکس از پکش میزارم.

دوست عزیز میشه بگین از کجا و به چه قیمتی خریدین.در ضمن مبارکتون باشه

سلام
از الماس و 660 الان 700
(2011-11-22 10:15 AM)hamed73 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه بشه که عالی میشه
اما منظور من این بود که چطوری میخوای بین تلمبه و کپسول ارتباط برقرار کنی؟
یک طرف شلنگ رزوه داره که باید به تلمبه وصل شه و یک طرفش باید در یک حفره داخل بشه و ارینگهای شلنگ با بدنه به صورت موقت کیپ بشه
اونطور که من فهمیدم شما میخوای از همون شلنگ برای شارژ کپسول اسلحه استفاده کنی
پس باید برای شارژ اسلحه روی کپسول جای رزوه بزاری خوب چطوری در زمان شارژکپسول دستساز میخوای سر دیگه شلنگ تلمبه رو که رزوه نداره به رزوه کپسول کیپ کنی؟
مگر اینکه به فکر خرید یک شلنگ فشار قوی با دو سر رزوه باشی دوست من

با تشکر - بسیار ساده با ساختن یک رابط مشابه سوراخ حفره دار سر مخزن تفنگ که به شیر سوزنی متصل خواهد شد و موقع شارژ با همین رابط کپسول شارژ میشه و موقع استفاده باز میشه و رزوه رابط خروجی شیر مشابه خروجی تلمبه ساخته میشه که شیلنگ به اون وصل میشه و از طرف دیگر به کپسول تفنگ و اونو شارژ میکنه یعنی دو رابط ساخته میشه یکی در خروجی شیر سوزنی هست که رزوه آن مشابه رزوه خروجی تلمبه است و موقع دشارژ از آن استفاده میشه(هیچ وقت باز نمیشه) و یک رابط که مشابه رابط سر مخزن تفنگ است که موقع شارژ به این رابط پیچ خواهد شد و مخزن به راحتی شارژ خواهد شد البته ی توان ایندو را یکی کرد ولی من بدلایل ایمنی این کار را توصیه نمیکنم در ضمن یک سری نکات ایمنی دیگه جهت طراحی و استفاده نیز هست که من فعلا نمیگویم Khansariha (256)
(2011-11-22 05:54 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تک تیر انداز عزیز ایده جالبی دادید ممنونKhansariha (8)
در مورد آببندی هم اگه با اورینگ باشه میشه از خود کپسول سلاح الهام گرفت
فقط چه لوله ای توان تحمل چنین فشاری رو داره؟
من یه تحقیقی که کردم و میشه از شیلنگهای فشار قوی که در ماشین آلات استفاده میشه بهره برد ( وحتی میشه بدیم از یک طرف درپوش و از طرف دیگه شیر رو پرس کنن ) ولی در صورت بروز انفجار یا هر چیز دیگه ای خطری ایجاد نمیکنه؟
بحث مرگ و زندگی هست!

با تشکر بنده در این زمینه تخصص دارم برای آببندی می توان از اورینگهای وایتون به همراه پکینگ PTFE استفاده کرد (جهت محکم کاری و ایمنی بیشتر وگرنه اورینگ به تنهایی کافی است) البته یک سری نکات طراحی جهت درصد فشردگی اورینگ و صافی سطح و ... وجود دارد که در طراحی در نظر گرفته خوهد شد برای در مورد لوله می توان از هر لوله ای استفاده کرد ولی در صورتیکه بخواهد فشار را تحمل کند باید با توجه به استحکام مواد مورد استفاده و قطر مخزن ضخامت مناسب را محاسبه کرد یعنی ضخامت به این دو آیتم بستگی دارد ولی با توجه به مهم بودن وزن ما نباید از هر ماده ای استفاده کنیم و بهتر است از مواد با استحکام (تنش تسلیم )بالا استفاده کنیم تا با ضخامت کمتر در یک قطر ثابت بتوانیم فشار را نگه داری کنیم به همین دلیل معمولا از استنلس استیل استفاده نمی شود زیرا تنش تسلیمی نصف آهن دارد و در صورت استفاده وزن دوبرابر خواهد (چون ضخامت دو برابر می شود) استفاده از شیلنگ هم خوب نیست چون در برابر خستگی امکان ترکیدن دارد و ضریب اطمینان کمتری نسبت به مخزن فلزی دارد میدانید که در صورت ترکیدن چقدر خطرناک خواهد بود من که لوله با قطر 35 گرفتم با توجه به فشار 300 بار کاری و جنس اون که باید در بازار جستجو کنم ضخامت منسب را محاسبه خواهم کرد و در نهایت طبق استاندارد باید تست مقاومت 450 بار بخورد تا تایید شود که در صورت طراحی درست مشکلی نخواهد داشت و من موارد فشار مشابه زیاد طراحی کردم. اگر زیاد توضیح دادم ببخشیداطلاعات ناقصی بود که درس پس دادیم در خدمت شما بزگواران و اساتید- در خدمت همه بچه های سایت هستم
امروز هاتسانی رو که تیون کرده بودم پس از گذشت چند روز و کاهش چند درصدی قدرت فنر کرونوگرافی کردم ( با نرم افزار soft chrono )
نتایج به این صورت شد:
ساچمه JSB در فشار 200 تا 170
1- 325
2- 322
3- 326
4- 321

در فشار 160 و 150 سرعت این ساچمه به 288 و 284 متر درثانیه رسید

ساچمه TS-22 هم با سرعت تقریبا یکنواخت 278 ( 200 بار فشار ) و 274 (170 بار فشار) و 266 ( 160 بار فشار ) متر درثانیه شلیک شد

بیشترین انرژی با ساچمه JSB = 54.7 ژول و بیشترین انرژی با ساچمه TS-22 = 54.09 ژول بدست اومد
جالب اینجاست که در فشار 160 و 150 سرعت شلیک ساچمه JSB کاهش چشمگیری داشت ( چند بار تست کردم ) ولی درمورد TS-22 این اتفاق نیفتاد
علت رو نمیدونم!
قبل از تیون با این نرم افزار اعداد بین 260 تا 295 متر بر ثانیه ثبت میشد
ایا میشه از تلمبه گان پاور برای هاتسان استفاده کرد نیازی به تعویض اتصالات نیست ؟ اصلا می ارزه این کار
(2011-11-26 04:16 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایا میشه از تلمبه گان پاور برای هاتسان استفاده کرد نیازی به تعویض اتصالات نیست ؟ اصلا می ارزه این کار

دوست عزیز این کار امکان پذیر هست البته با تعویض رابط شارژ که انتهای لوله اصلی تلمبه هست.ولی نیازی هم نیست تلمبه هاتسان برای شارژ تفنگش مناسبه ولی خوب با گان پاور کارتون یکم راحت تره
دوستان به نظرتون خريد تلمبه گان پاور كه 150هزار تومان گرانتر است بهتر است يا با افزودن به اين پول يك كپسول تهيه شود؟آيا تلمبه گان پاور خيلي راحت تر از تلمبه هاتسان است؟(براي پر كردن مخزن at-44)
پايينترين قيمت خريد كپسول(نو يا دست دو) چقدر است؟
اگه شارژ کپسول براتون مشکلی نیست صد البته بهتر از هر نوع تلمبه ای هست حتی اگه دو تا 150 تومن هم خرج کنی

در مورد راحتی گان پاور یا هاتسان باید بگم گان پاور هم زود شارژ میکند و هم راحت تر و آسانتر البته برای ای تی 44 تلمبه هاتسان هم کافی است .

Khansariha (256)
سلام

جمعه هوا برای گروپ گرفتن عالی بود وقتی شدو این گروپهارو تونستم بگیریم .

خدمت دوستان .Khansariha (8)
[تصویر: New_Image.jpg]
[تصویر: _1578_1589_1608_1610_1585_002t.jpg]
لینک مرجع