انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به دوستان عزیز آخرین قیمت نخجیر 2 دیروز 15/1/91 از فروشگاه خاکریزی کرمانشاه با جواز 2.2
با این وضع قیمت ها خیلی داره میره بالا Khansariha (8)
این قیمت 2.200 فروش آزاد هست یا دولتی؟؟
چون تعدادی در برج 11 سال گذشته بصورت محدود بانرخ دولتی از 1400 تا 1900 توزیع شده بود
سلام به دوستان عزیز
من یه اسلحه 2 لول کنار هم نخجیر دارم در حد نو با جعبه فکر میکنید چند قیمت بزارم برا فروش خیلی فوریه
ممنون
قيمت نو 2 تا2200
با سلام
دوستان امروز بنده به یکی از فروشگاههای مجاز اسلحه در اهواز سر زدم و قیمت اسلحه ها رو پرسیدم...........قیمت آزاد نخجیر 2 رو می گفت 2.500 ..........گفتم چقدر گرون.........گفت تازه ارزونه........ضمنا نخجیر 1 رو هم می گفت 1 تومن..........یعنی فقط 500 تومن اختلاف نخجیر 1 و 2 است.........
سلام کسی نمیدونه قیمت دولتی نخجیر1و2 توی سال 91 کی اعلام میشه
دوستان میگن............خرداد ماه ممکنه اعلام بشه.......
ضمنا با توجه به قیمت 2.5 میلیونی نخجیر 2 .......بهتره فقط رو دولتیش فکر کنیم نه آزادش.............چون 2.5 نمی ارزه.......
یکی از دوستان می گه..........نخجیرهای دولتی به تعداد محدود اعلام میشن و اونارو هم می دن به آشناهشون.....بلکه پارتی داشته باشید بتونید دولتی گیر بیارید.........وگرنه باید دوباره رو آزادش فکر کنید........ما که گیج شدیم.........
با سلام..خب , رسیدیم به دولول بغل نخجیر یا همون نخجیر2... میرم سر اصل مطلب یعنی معرفی این اسلحه البته از زاویه دید خودم و تجربیات شخصی...اولین صفتی که در برخورد اول با این سلاح حیرت زده تون میکنه وزن زیاد و کاملا غیر استاندارد این تفنگه...خیلی سریع توان شما رو موقع شکار تحلیل میبرهKhansariha (290) بر خلاف دولول بایکال که حمل دراز مدتش هم شما رو خسته نمیکنه فکر نمیکنم کسی بتونه بیشتر از چند دقیقه در یک حالت ثابت این تفنگ رو تحمل کنه..یعنی مثلا اگه مترصد شکار خرگوشی هستین که پشت بوته ای قایم شده و شما هم در حالت نشانه روی هستین فکر نکنم بتونین بیش از یک دقیقه وزنش رو تحمل کنید(نظر شخصی) بخصوص اگه مثل بنده غلظت خون هم داشته باشین...نکته بعدی جنس و ظرافت قنداقه که فکر نمیکنم بی کیفیت تر از این نوع چوب بکار رفته رو بشه در دنیا پیدا کرد(نظر شخصی)..از این لحاظ باید به مهندسان محترم شرکت تبریک گفت..یه کنده گز رو آوردن 3 تکه اش کردن و چسبوندن به لول..البته چند سی سی آبرنگ هم از فاصله 10 متری بهش پاشیدن که لا اقل در نگاه اول مشخص نشه که کنده گزه...این از ظرافت قنداق..و اما لول...70% سنگینی تفنگ باعث و بانیش همین لوله..انصافا بسیار محکم و با دوام..فولاد مرغوب..تحمل فشار در سطح تیم ملی والیبال نشسته..هرگونه فشنگی با هر میزان شارژ رو تا جایی که من دیدم تحمل کرده بدون کوچکترین مشکلی..از این لحاظ هم دم مهندسها گرم ..ولی کاش میشد یه چیزی میساختن با همون کیفییت و استحکام ولی کمی سبکتر...و اما دستگاه چکاننده..در یک کلام افتضاح...یا باید انگشتت از شدت فشار بنفش بشه یا اینکه صرفا با نگاه کردن به ماشه اتوماتیک شلیک میکنه..و یا مثل مال بنده ترکیبی از این دو..یعنی ماشه جلو را باید بوکسل کنی به تراکتور تا بیاد عقب و شلیک کنه و عقبی رو میتونین صرفا با اشاره ابرو دستور شلیکش رو صادر کنین..احتمالا با صحبت کردن هم بشه ولی امتحان نکردم چون موقع شکار عادت ندارم حرف بزنم..و اما میرسیم به شاهکار مهندسی این سازه بینظیر..یعنی قفل لول و پوکه کش.. جدا خجالت میکشم که بگم ولی چاره ای نیست..باید این عیبها رو مطرح کرد شاید مدیران محترم بخودشون بیان که تجارت همش قاپیدن پول از دست چنتا آدم ناچار نیست..بلکه باید به نسبت پولی که میگیری به مشتری کوالیتی و جنس تحویل بدی و نهایت رضایت مشتری رو جلب کنی(آقا بیخیال..کو گوش شنوا)..برگردیم سراغ شاهکارمون..بعد از شلیک هر تیر باید کمی صبر کنی تا بتونی دوباره تفنگ رو بشکونی و مسلح کنی..البته اگه فقط یک لول رو شلیک کرده باشی..اگه هر دو لول رو پشت سر هم شلیک کنی که باید بشینی یه نون و پنیری بخوری..یه چایی دم کنی..یه چرت هم بزنی بعدش با انرژی پاشی و به کمک یه تیز بر و میلگرد بری سراغ تفنگ تا بازش کنی(توجه داشته باشین که دارم در مورد تفنگ خودم صحبت میکنم و اصلا این نظرات قابل تعمیم به بقیه مدلهای مشابه نیست..شاید فقط مال من این مشکلات رو داشته باشه)..این حسن و مزیت موقعی ارزش خودشو نشون میده که هنگام شکار به چنتا حیوون وحشی برخورد کنی یا مثلا تو جنگل یه خرس بخواد شما رو بخوره و شما نتونین با 2 شلیک ترتیبشو بدین..یا اصلا موقع شکار کبک به یه دسته برخورد کنید که مجبور باشین چند تیر پشت سر هم شلیک کنید..بنظرتون میشه به همچین تفنگی اعتماد کرد؟؟؟ این تفنگ در اصل یه تفنگ سرپره دولوله..آقا منحرف نشیم..اما دقت ..دقتش زیاد جالب نیست البته اگه عادت کنی بد هم نیست..و اما دور زنی..بسیار عالی و دور برده..زهر خیلی خوبی داره..الگوی پخشش هم میزارم ببینین..و اما خوشدستی..بعلت وزن عجیب و نحوه قرار گیری لول و مقایسه با برند های دیگه نمیشه گفت خوشدسته..من با قنداقش مشکلی ندارم ولی بطور محسوسی لولش انگار در یه گودی واقع شده..یعنی موقع نشانه روی شما سر لول و مگسک رو نمیبینی..یا باید عادت کنی و حساب دستت بیاد یا اینکه دیمی شلیک کنی یا هم اینکه سر فرصت دنبال مگسک و سر لول بگردی تا وقتی یه چیزی تو مایه های دماغ اسب آبی ببینی که از یه جا زده بیرون..اون خودشه..تفنگ من هر کاری میکنم و هرچه بقول معروف باهاش کور هدفگیری میکنم باز بالا میزنه..ولی از آنجایی که بیشتر اوقات واسه هوازنی میبرم زیاد دیگه تو فکرش نیستم..انصافا هوازنی عالی داره..من اینو پارسال سهمیه ای گرفتم 860 تومن..خیلی ازش بد گفتم امیدوارم منو ببخشه..ولی خب حقیقت همینه..اینم چنتا عکس
[تصویر: 27616725307948238294.jpg]
[تصویر: 51392146687063934998.jpg]
[تصویر: 60508847365703723835.jpg]
[تصویر: 04820599499857888078.jpg]
[تصویر: 76664337844712239572.jpg]
خداییش این عکس شبیه دماغ اسب آّبی نیست؟؟؟
[تصویر: 66140184987219352206.jpg]
و اما پترن و الگوی پخش ساچمه با نخجیر 2..
قطر دایره : 70 سانت
فاصله: 36 متر
نوع فشنگ: عقاب نمره 5
تعداد شلیک :3 تیر
وضعیت جوی: کاملا آرام و مساعد
لول چپ (فول چوک)
[تصویر: 92994267612071651536.jpg]
[تصویر: 41116077433210707347.jpg]
[تصویر: 73987406219780038904.jpg]
همانطور که مشاهده میفرمایید به وضوح تمرکز ساچمه ها در قسمت بالایی سیبل شکل گرفته و میشه گفت بطور کلی اصلا الگوی منظمی دیده نمیشه..از قسمت وسط سیبل به پایین که میشه گفت از ساچمه خالیه..نقاط کور بیداد میکنه..توصیه میکنم یه سر به تاپیک دولول بغل بایکال بزنید و مقایسه کنید هرچند بزودی خودم همه اینها رو برای نتیجه گیری بهتر و سریعتر در کنار هم قرار میدم.
این هم یک عکس برای مقایسه ظرافت دولول وطنی با مدل بایکال روس..
[تصویر: 32841739922220275294.jpg]
لینک مرجع