انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام استادعزیزکامران خان،من خودم یه ریب که مال یه تفنگ تک لول بودباچسب آهن چسبوندم روی نخجیر ابتدای اونم یه سوراخ برابرجای مگسک زدم وریب وپیچ کردم جای مگسک که بااولین شلیک کنده شدوافتاد
Khansariha (8)Khansariha (256)درود...دوست خوبم.شما معلومه داری چکار میکنی؟!!!!!!. 2 ارسال خالی پشت سرهم!!.خخخخخ.ارسالهای خالیتون رو پاک کنید و مجددا پیامهاتون رو ارسال فرمایید.صرفا جهت راهنمایی عرض کردم...حق نگهدار.Khansariha (8)Khansariha (256)
با سلام خدمت همه دوستان
باز هم نخجیر دو نقل مجلس شد
بنده هم مثل جناب باربد عزیز دل خوشی از نخجیر ندارم ولی چیکار کنم چاره ای جز اینکه باهاش بسازم نیست.دوستان بحث نصب ریب میکنن خددمتتون عرض کنم که درست یادم نیست در همین تاپیک بود یا جای دیکه یکی از اعضا همین سایت یه ریبی بر روی اسلحشون نصب کرده بودن که بسیار زیبا شده بود و ازشون سوال کردم گفتن که رومانی هست بگذریم.
با توجه به اینکه نخجیر بنده بالا میزد شاید نصب ریب می تونست تاحدودی مشکل رو رفع کنه به همین خاطر گشتیم و گشتیم تا یه آهنربایی یافتم که دقیقا در گودی بین دو لول قرار می گرفت(با چسب آکواریم چسبوندم) و اندازه بود و البته جنس نرمی داشت که با جایگذاری مگسک در نوک لول که بالاتر آمد تا حدودی زدن تفنگ بهتر شد..
خلاصه سرتون رو درد نیارم اسلحه نخجیر هست و هزار عیب شرعی
امیدوارم نظرات و پیشنهادات دوستان راه گشای مشکلات بشه
چنتا عکس هم داشتم که کیفیت خوبی ندارن ببخشید .
[تصویر: 01112013465.jpg]
[تصویر: DSC05456.jpg]
[تصویر: DSC05461.jpg]
[تصویر: DSC05462.jpg]
دوستان خیلی ممنون که جواب منو میدید .بنظرم اگه آدم پیچ مگسک رو بلند کنه وسر تسمه رو با همون رزوه زیر مگسک مهار کنه و مابقی تسمه رو هم با چسب قوی مثل چسب هل بچسبوبنه دیگه نیاز به لحیمکاری نباشه.نظرتون چیه؟ و دیگه اینکه میشه قطعاتی مثل ماشه و محافظش و قطعات داخلی و اهرم و درب زیر کپ رو از جنس دیگه ای ساخت که هم سبک تر بشن هم با کیفیت تر؟یا قنداق رو با چوب سبک تری تراشید؟ که مجموعه این کارها باعث سبک شدن 200 یا300 گرمی تفنگ بشه؟
درووود مجدد خدمت همه برو بچ
در پترن هایی که من از اسلحه خودم گرفتم نقاط خالی زیاد هست که یکی از معایب اصلی به شمار میره و اسلحه هم خوب به قراول نمی یاد و رو بدن تیرانداز خوب مچ نمیشه؟
پیشنهاد دوستان چیه؟
(2017-01-03 10:38 AM)shekarchikoohestan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در پترن هایی که من از اسلحه خودم گرفتم نقاط خالی زیاد هست که یکی از معایب اصلی به شمار میره و اسلحه هم خوب به قراول نمی یاد و رو بدن تیرانداز خوب مچ نمیشه؟
پیشنهاد دوستان چیه؟

سلام دوست عزيز
تو تفنگ هايي كه چوك ميخورن پيشنهاد چوك اكسترنال رو ميكنن كه به دليل كم شدن ملايم قطر دهانه چوك در فاصله ي بلند تر معمولا پترن بهتري نسبت به چوك معمولي دارن
و در تفنك هاي چوك ثابت كذاشتن يه
x
كاغذي توي ود كه ساچمه ها رو به چهار قسمت مساوي تقسيم كنه

به قراول نيومدن رو بيشتر توضيح بدين كه
يه نقطه رو اول با چشم باز ببينيد چشماتون رو ببنديد تفنك رو به شونه بكشيد به طوري كه اون شي رو نشونه بريد
حالا چشمتون رو باز كنيد ببينيد خط ريپ و مكسك تو ديدتون هست يا نه ؟؟
سلام دوستان شرمنده نمیدونم چرا اینطور شد دوتا پست گذاشتم اما پیامم خالی نمایش داده شد.
سلام پس با این حساب چسب فولاد جواب گو نیست.البته شاید برا نیم تسمه ۱۰سانتی جواب بده.ولی خودم این تجربه رو برا تک لول ترک داشتم.۴تا از پایه های ریب از سمت خزانه جدا شده بود که با چسب هل چسبوندمش و با فشنگ معمولی مشکلی نداشت اما با اولین فشنگ semi magnum که زدم هر چهارتا پایه ای که چسبونده بودم کنده شد و دوباره چسبش کردم و تا الان با فشنگ معمولی مشکلی نداشته ولی فشنگ سنگین که شوک بالاتری داره چسبو جدا میکنه احتمالا.اما خب مطمئن ترین کار لحیمه که هم حرارت به لول نمیده و هم جدا نمیشه به راحتی.اگر قرار بود لحیم ضرر داشته باشه که کلا همه ی ریب هایی که کارخونه ای لحیم میشن به لول آسیب حرارتی میزنن در صورتی که اینطور نیست
(2017-01-03 10:01 AM)salehlima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان خیلی ممنون که جواب منو میدید .بنظرم اگه آدم پیچ مگسک رو بلند کنه وسر تسمه رو با همون رزوه زیر مگسک مهار کنه و مابقی تسمه رو هم با چسب قوی مثل چسب هل بچسبوبنه دیگه نیاز به لحیمکاری نباشه.نظرتون چیه؟ و دیگه اینکه میشه قطعاتی مثل ماشه و محافظش و قطعات داخلی و اهرم و درب زیر کپ رو از جنس دیگه ای ساخت که هم سبک تر بشن هم با کیفیت تر؟یا قنداق رو با چوب سبک تری تراشید؟ که مجموعه این کارها باعث سبک شدن 200 یا300 گرمی تفنگ بشه؟

دوست عزیز در مورد قسمت اول سوالتون جناب barbudاول همین صفحه گفتن که همچین کاری کردن و جواب نداد.البته شاید چسب قوی تر جواب بده .در مورد سبک تر کردن قنداق بله میشه اما اینکه قطعات غیر ضروری رو از جنس سبک ساخت اساتید راهنمایی میکنن
(2017-01-03 10:53 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-01-03 10:38 AM)shekarchikoohestan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیشنهاد دوستان چیه؟

سلام دوست عزيز
تو تفنگ هايي كه چوك ميخورن پيشنهاد چوك اكسترنال رو ميكنن كه به دليل كم شدن ملايم قطر دهانه چوك در فاصله ي بلند تر معمولا پترن بهتري نسبت به چوك معمولي دارن
و در تفنك هاي چوك ثابت كذاشتن يه
x
كاغذي توي ود كه ساچمه ها رو به چهار قسمت مساوي تقسيم كنه

به قراول نيومدن رو بيشتر توضيح بدين كه
يه نقطه رو اول با چشم باز ببينيد چشماتون رو ببنديد تفنك رو به شونه بكشيد به طوري كه اون شي رو نشونه بريد
حالا چشمتون رو باز كنيد ببينيد خط ريپ و مكسك تو ديدتون هست يا نه ؟؟

جناب شکارچی کوهستان اگر نقاط خالی تو پترن زیاده اول بفرمایید از چه شماره ساچمه ای استفاده کردید؟و با کدوم لول فضای خالی بیشتره؟یه مسئله ای که هست ود های بدون چاک به نظر من باعث پترن منظم تر میشن و حتی شکل پترن رو به دایره نزدیک تر میکنن.از ود بدون چاک هانتر استفاده کنید بعد پترن رو بزارید تو تاپیک مربوطه تا هم خودتون ببینید تغییری کرده یا نه و هم ما فیض ببریم.
جناب حکم آبادی در مورد کاغذی که حالت +داره و ساچمه هارو به چهار قسمت تقسیم میکنه فکر کنم برای پخش تر زدن فشنگ بود نه منظم تر زدن.
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سلام یکی ازدوستان تو همین تاپیک این ریب گذاشته بود روی نخجیر
(2017-01-02 09:43 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
والا من از اول میخواستم بگم حالا 200 گرم فوقش به وزن تفنگ اضافه بشه مگه چی میشه ؟ ترسیدم باربد عزیز دعوام کنه !!!!خخخخخخخ
آقا صالح ....یا کوهان ......یا اسدی جان.... درسته که ریب ضد زنگ باشه بهتره ولی خب زاج نمیگیره . بنظر من اگر حالا جنس فوق العاده ای هم نداشته باشه شاید اشکالی ایجاد نکنه چون روش نه فشاره نه کشش ولی مهمه که حتما ترانس باشه . من یکی برای یک تک لول درست کرده بودم از یک چهار پهلو 6*6 بسیار هم جالب شده بود که آخرش به خودم رسید فقط برای نصب یکم دو دلم . اولا برای لحیم کاری بدلیل اینکه وسط دو لول و روی تسمه وسط میوفته میترسم حرارت لحیمه اون تسمه رو هم آب کنه و تسمه لق بشه و به ویز-ویز بیوفته و .....کار سخت بشه خصوصا سمت عینکی کار مشکل تر میشه ............
این مشکل در تمام دو لول بغلها وجود داره و از این نظر مدلهای روی هم برای کار کردن بهتره Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام.کاملا درست میگی اسلحه های ریب دار دو لول ریب خودش نقش اتصال رو هم بازی میکنه حالا اگه بخواییم یه تسمه اضافه روی دولول نخجیر بیندازیم این عواقب رو حتما به همراه داره که جدا شوند.به همین خاطر میگم که ارزششو نداره چون اونا از ابتدا براشون ریب طراحی شده.ولی یه کارایی میشه کرد که تسمه ی فابریک اتصال جدانشه یعنی باید وسط ریب دست ساز رو چند سوراخ به فاصله مساوی بزنیم لحیم آب کنیم داخلش اگه یه کانال ریز رو برای پخش مذاب بزاری دیگه چه بهتر.
دولول های نخجیر ابتدای لول تو عینکیه وسر لولها با تسمه بهم جوش خورده اند پس سر لول اصلا نباید حرارت ببینه.
دوستان بعضی مواقع آدم به چیزی علاقه ی شدیدی پیدا کند وسواسی میشه و کارایی چه بسا بی فایده انجام میده مثلا همین ریب انداختن روی نخجیر.اگه از ابتدا دولول بغل ریب دار دوست داشتید پس چرا یه سیفسان بغل نخریدیدکه یه ریب خوشگل روش سواره.حالا که نباید حتما مگسک براتون خال بزنه مگه آسمون به زمین میاد که بخوایید مگسک رو بگیرید پایین تر.......هیچ تک تیر اندازی وسط بعلاوه رو روی خال نمی گیره افت و انحراف باد در کار است.تو فیلم و بازی میگرن وسط بعلاوه ولی واقعیت این نیست.
ریب انداختن و درکل دستکاری کردن روی سلاح باعث میشه که احتمالا هنگام تمدید جواز حمل
اسلحه مورد تایید اسلحه مهمات شهرتون قرار نگیره یا موقع فروختن طالبی نداشته باشه. که روی دستتون باد کنه.اون چندتا عکس بالای همین صفحه رو ببینید خداوکیل شما باشید اینجور اسلحه ای رو میخرید با این همه کثیف کاری.
اینم از این همه خرج و زحمت بی فایده.Khansariha (172)
لینک مرجع