انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوست عزیز جناب MAZ خدا بخیر کرده حتما صدقه بدید چند نکته در مورد سلاح گرم هست که باید رعایت بشه ۱. هر اسلحه ای پر هست مگر اینکه خودتان بازدید کنید و مطمعن شوید خالیه ۲. هیچ وقت اسلحه رو سمت شخصی نگیرید حتا خالی اگه باشد ۳. بهیچ عنوان اسلحه رو به شخصی ندید مخصوصن اشخاصی که اسلحه ندارند ۴. هیچوقت به زامن سلاح اعتماد نکنید حتا بهترین سلاح ۴. اسلحه را در منزل در جای امنی نگهداری کنید ودور از دسترس و هرگز فشنگ را با اسلحه یکجا قرار ندید ۵ . همیشه یادمان باشد اولین اشتباه با سلاح گرم اخرین اشتباه هست . امیدوارم برای هیچ انسانی مشکلی پیش نیاد موفق و تندرست باشید
دوست عزیز kalashnikov البته ببخشید من جسارت میکنم من کوچک همه شمام بهتره در حرفها مان ادب نزاکت را رعایت کنیم تا در کنار هم و تلاش مدیران محترم از تجربیات همدیگر استفاده کنیم رعایت نکردن ادب در پستها سبب میشد که میهمانان وسایت های دیگه روی این سایت که بهترین وکامل ترین سایت هست خدای نکرده حساب دیگه ای بکنن امیدوارم دیگه کسی شاهد این پستها نباشد
با سلام.
اقایون ما چقدر خواهش کنیم لطفا رعایت ادب داشته باشید.
این آخرین هشدار بود.
در صورت تکرار قطعا و قطعا کاربر یا کاربران خاطی علی رغم میل باطنی اخراج خواهند شد.
سلام اویل که نخجیرگر فته بودم تحت تاثیرحرفهای بقیه وسگینیه خودسلاح خیلی ازش راضی نبودم وفقط عیباش بچشمم میومدوقتی که باهاش تیراندازی کردم ودیدم که هوازنی، سطح زنی وچارپاره زنی خوبی داره نظرم عوض شده وقتی توهواتوفاصله 60متری استخون ستون فقرات کفتروسوراخ میکنه من دیگه چی میخوام ازش الان چند وقته باهم ست شدیم باعین حالی که 60 کیلوبیشترنیستم حملش برام خیلی راحته واصلا احساس سنگین بودن اسلحه روندارم این شکل چارپارهایی که توفاصله 70 متری به ورق اهن 40در40زدم. ندیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درخصوص امنیت سلاح هم که همه قبول دارن وکمترشنیده میشه که لول نخجیرترکیده باشه برعکس تفنگای ترک
باعرض سلام خدمت اساتید محترم اینجانب تازه عضو شدم از شما بزرگوارن میخوام بپرسم که یه اسلحه نخجیر2دارم که درلوله چپش 10سانتی جلوترازخزانه یه برامدگی حلقه مانندوجودداره که اگه خوب بهش دقت کنی از بیرون لوله مشهوده امالمس نمیشه .خواستم ببینم که مشکلی وجود داره؟لوله باد کرده؟؟
(2014-12-14 10:07 PM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام خدمت اساتید محترم اینجانب تازه عضو شدم از شما بزرگوارن میخوام بپرسم که یه اسلحه نخجیر2دارم که درلوله چپش 10سانتی جلوترازخزانه یه برامدگی حلقه مانندوجودداره که اگه خوب بهش دقت کنی از بیرون لوله مشهوده امالمس نمیشه .خواستم ببینم که مشکلی وجود داره؟لوله باد کرده؟؟

سلام از دید بغل به لول نخجیر نگاه کنی موج داره و احساس میکنی پستی بلندی داره اگر اون چیزی که شما دیدی این است مشکلی نداره ( در صورتی که با کشیدن دست روی لول چیزی لمس نشه )
ممنون دوست عزیز به سوالم جواب دادید
(2014-12-12 05:47 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-12-11 11:13 PM)rezaeghlid نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان گل
جسارت نباشه ولی به نظر من ژولتونو تو جوی اب بریزید ولی ژول به تفنگ دو لول بغل نخجیر ندید
ینی بدترین تفنگ دنیا هست

با سلام
اگه تا چند روز پیش این مطلب میخوندم شاید قبول نداشتم و بهش اعتراض هم میکردم اما الان تا حدودی باهاش موافقم چون امروز صبح نزدیک بود یه دیه کامل رو دست من بزارهKhansariha (367) جریان از این قراره که امروز وقتی اسلحه مسلح کردم و روی ضامن گذاشتم یکی از دوستان اسلحه رو از من گرفت و با زاویه کمی به سمت برادرش گرفته بود آقا چشمتون روز بد نبینه با اینکه اسلحه ضامن بود وقتی ماشه رو از روی (کنجکاوی- فضولی -تست کردن ضامن و...)کشید اسحه شلیک کرد و نزدیک برادرش برخورد کرد که خدارا شکر هیچ ساچمه بهش برخورد نکرده بود بعد من تفنگ گرفتم بدون فشنگ گذاری مسلح کردم دیدم بله وقتی میزاری روی ضامن و ماشه ها را میچکونی اسلحه از حالت ضامن در میاد و شلیک میکنه این هم شاهکار ایرانیKhansariha (290)

سلام دوست عزیز
منم وقتی اسلحه مو (نخجیر دو)تحویل گرفتم هم خلاصی اهرم ضامن رو داشت و هم ماشه لول چبش با وجود به ضامن بودن شلیک میکرد که خودم باز کردمو درستش کردم
دوستان عزيز متاسفانه يكي از خطراتي كه در سلاح گرم وجود دارد ، جدي نگرفتن آن از سوي كاربر ( نه صرفا" مالك سلاح) مي باشد اكثر مشاهده شده است كه كاربر ناشي و كم تجربه هنگام دست گرفتن سلاح چند اصل اوليه و مهم ايمني را رعايت نمي كند:
1-با اصول كاركرد و نحوه مسلح شدن و اينكه سلاح چگونه معاينه مي شود آشنا نيست.
2-در بدو امر هنگام دست گرفتن سلاح ، سريعا آن را به شانه كشيده و هدف گيري مي كند
3-هنگام هدف گيري كردن انگشتش روي ماشه است
4-از نظر وي، تجربه و تست آن سلاح كشيدن ماشه است
5-قراول رفتن و به شانه كشيدن را به سوي نقطه امن انجام نمي دهد و اكثرا از نظر وي قراول رفتن يعني هدف گرفتن افراد،حيوانات و اشياء اطرافش مي باشد
6- از نظر وي چون سلاح شكاري است و احيانا صرفا براي پرند استفاده مي شود و سايز ساچمه ها ريز است ، پس براي انسان خطري ندارد.
حال اشتباهي كه مالكان سلاح مرتكب مي شوند:
1-رودربايستي و داشتن تعارف با كسي كه تقاضاي دست گرفتن سلاح را داشته است.
2- اعتماد به كسي كه سلاح را عودت مي دهد يعني به فرض مثال به گفته او مبني بر ضامن بودن، خالي بودن و يا خلاص بودن سوزن ، اعتماد مي كند.
3- ضامن يك سيستم مكانيكي و بازدارنده است ولي نه فقط در نخجير بلكه در بهترين سلاح هاي دنيا هم اطمينان 100 درصد ايجاد نمي كند فقط كافي است كه يك لحظه عمل نكند و يك عمر پشيماني به بار بياورد.
4-عدم آشنايي كامل به سيستم و عملكرد سلاح و ضامن . ضامن ها انواع مختلفي دارند و متاسفانه در شات گان ها اكثرا فقط ماشه را قفل مي كنند و اصلا مانعي براي پايه آتش و چخماق و سوزن نمي باشند
دوستان عزيز ، اگر كسي از دوستان ناشي شما سلاح را خواست ببيند با او تعارف نكنيد و نگران اين نباشيد كه مبادا به او بر بخورد و يا فكر كند شما نديده سلاح و يا خسيس هستيد ، قبل از تحويل سلاح ، نكات ايمني را كاملا كنترل كرده و به او نيز گوشزد كنيد و در طول مدتي كه سلاح در اختيار اوست ، كاملا وي را كنترل كنيد.
هرگز مغرور به داشتن مهارت و سابقه استفاده از سلاح و .... نشويد.
سلام دوستان
یک ساله که نخجیر2دارم وحدودچهارتیر باهاش شلیک کردم.میخواستم بپرسم که درکل میشه بهش امید داشت؟Khansariha (256)
سلام شماچطوری طاقت میاری من که هرجمعه بایدتیراندازی کنم ضمنا من که ازش راضیم هرموردیم که توذهنم بو ده تونستم باهاش انجام بدم اگه دست رودلت بذاری وچارپاره درشت وتک گلوله باهاش نزنی یه عمری کنارته
لینک مرجع