انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-04-02 03:28 PM)tirdad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-02 09:54 AM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماشه عقبی (مربوط به لول فول چوک یا همون سمت چپ) تفنگ من گاهی اوقات شلیک می کنه و گاهی هم شلیک نمی کنه . علتش چی میتونه باشه؟

آقا رضای عزیز، اگه تفنگتون کم کارکرد هست و از همون اول لول چپش یه در میون میزده، یحتمل به بیماری مادرزادی و شایع کوتاهی نسبی سوزن در سمت چپ مبتلا هست. چند جور میشه بدون باز کردن کپ این مساله رو حدس زد:
1. تست معروف سکه
2. بررسی تفاوت اثر سوزن روی چاشنی فشنگایی که از دو تا لول شلیک میشن
3. موفق بودن همهء شلیک ها با فشنگ هایی که چاشنی طلایی رنگ دارن و ناموفق بودن بعضی شلیک ها در فشنگ هایی که چاشنی نقره ای رنگ دارن

البته به هر علتی که سوزن ضعیف عمل کنه این حالت ها پیش میاد ولی در چند موردی که من سراغ دارم در نخجیر ها معمولا علت همینی هست که اشاره کردم. ارزش دنبال گارانتی رفتن هم نداره. توصیه میکنم خودتون هم (اگه مثل خودم در دست به آچار شدن سوء پیشینه دارین) کپ نخجیر2 رو باز نکنین. ببرین پیش یه تعمیرکار و در صورت نیاز به تعویض سوزن اصرار کنین که ارزون ترین سوزن سالم ایرانی رو براتون بندازه، چون "گاهی" "بعضی هاشون" به اسم سوزن های مارک وینچستر و ... چند برابر پول سر همین کار از مشتری بی خبر می گیرن. با اجرت نباید بیشتر از 20 تومن بشه.

ارادتمند.

با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش تست سکه رو قبلا انجام دادم . سکه رو به بالا پرت میکنه تا به سقف برخورد کنه (ارتفاع سقف از کف توی خونه من 2.80 هست) و جای سوزن هم روی سکه میمونه.با هر دو ماشه چک کردم . نسبتا وضعیت مشابه هست.فقط یه چیز جالب اینکه سوزن لول نیم چوک که همیشه هم شلیک می کنه بعد از پرتاب سکه ها شاید یه چیزی حدود یک میلی متر کوتاهتر از سوزن لول فول چوک باشه( که گاهی اوقات شلیک نمی کنه) .این تیکه برام عجیب بود. در فرصت مناسب براتون عکس قرار میدم.
با سلام خدمت دوست گرامی tirdad
با توجه به اینکه شما من رو به نام خطاب کردید پس مطمئنن پست های قبلی من تو انجمن رو خونده اید.من آدم بسیار رکی هستم.هیچ تعصب خاصی(جز دولول کرال.ازش بد بگید 2 لول برتا هم داشته باشید پست میدم واسش در حد لالیگا Khansariha (98)Khansariha (266) ) ندارم.اعتقاد دارم اگر با هر تفنگی ارتباط برقرار کنی مطمئنن جوابگوی نیازهاتون میشه.اتفاقا نخجیر دو مزیت هایی داره که منی که یک ترک دستم هست متوجه میشم.حس اطمینانی که این تفنگ به آدم میده قابل مقایسه با تفنگ خودم نیست.ولی خوب این دلیل نمیشه دیگه خوبه و هیچ ایرادی نداره.اتفاقا ایراداتی داره که بدجور تو چشم میزنه.ایراداتی که نشان از بی توجهی هست نه اشکال ساخت.اشکالاتی که میشه سخت یا راحت برطرف کرد.چرا این برطرف باید بر عهده مصرف کننده باشه.همه که امکان دست کاری تفنگ رو ندارن.بخوای بدی به اسلحه ساز پول خون پدرش رو میگیره.ایرادات یه همچین اسلحه هایی شده نون دونی تعمیرکارها.یه پیچ عوض میکنن 100 تومن میگیرن وای به حال اینکه بخوان روش کار کنن و ارتقاء بدن
وقتی یک ارگان یک جنس اونم جنسی بنام اسلحه میسازه و پول ملیونی میگیره باید حداقل هارو رعایت کنه.بله الان این اسلحه از یک سنت اتین چیزی کم نداره چون روش کلی کار شده.
کارهایی که تا الان روش انجام شده و هنوز رنگش مونده.
1)نصب بریج از جنس فولاد رومانی

[تصویر: 13649989261.jpg]

2)کار روی قنداق:برداشتن کل پوشش رنگ و اصلاح این نقاط
کم کردن ضخامت قبضه و از بین بردن اون گردی مسخره زیر قبضه و ساخت یک نعل پاشنه زیر قنداق

[تصویر: 13649993891.jpg]

تراش محل قرارگیری شصت و نیمه بالایی کف دست

[تصویر: 13649994431.jpg]

برش 3 سانت از ته قنداق و نصب پد ضربه گیر بجای پد خودش که یک تیکه پلاستیک بود و پرو قنداق

[تصویر: 13649987171.jpg]

تراش بچه قنداق و مناسب کردن فرمش برای کف دست

هنوز آج زنی و رنگ مونده

به عکس زیر دقت کنید.اولا جنس قنداق از چوب افرا بسیار بی کیفیت هست.مملکت ما بهترین چوب گردو رو داره.ما صادر کننده این چوب هستیم اونوقت تفنگ ساخت این مرزو بوم باید با قنداق افرا باشه
اینش تازه هیچی.چوب کاملا خیس هست.برای از بین بردن آب چوب اومدن کل چوب رو خوابوندن تو گازوئیل و سپس با بخار پختنش.یعنی من قول میدم پروسه خشک کردن این چوب به 1 ماه هم نرسیده.هنوز چوب دارای آب آوندی هست و فقط آب میان بافتیش خارج شده.وقتی چوب رو سمباده زدم مثل برف سفید شد.هنوز یک ساعت نگذشته بود دیدم از رگه هاش انگار داره آب نشت میکنه.دیدم نخیر چرب هست.یکم حرارت دادم دیدم به به گازوئیل هست.تفنگ 2.5 میلیونی واقعا سزاوار این قنداق هست؟نگفتم برتا گلد بسازید با قنداق سوپر لوکس ولی دیگه با جعبه میوه قنداق نسازید.
عکس خودش گویای همه چیز هست
[تصویر: 13649993411.jpg]

[تصویر: 13649988211.jpg]

حالا شما حساب کن یه بنده خدایی با هزار قرض و بدبختی میره این تفنگ رو میخره.حالا تازه باید بره منت این تعمیرکارهارو بکشه که بعدش بشه بهش گفت تفنگ
قسم میخورم یک تعمیرکار این کارهارو روی یک تفنگ انجام بده زیر 1.5 نگیره.
اینا هست که آدم رو عصبی میکنه.جنسی که میتونه نامبروان باشه و بجای این آشغالای ترکی تو دست ایرانی بدرخشه باید اینجوری بشه
(2013-04-03 06:02 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوست گرامی tirdad
با توجه به اینکه شما من رو به نام خطاب کردید پس مطمئنن پست های قبلی من تو انجمن رو خونده اید.من آدم بسیار رکی هستم.هیچ تعصب خاصی(جز دولول کرال.ازش بد بگید 2 لول برتا هم داشته باشید پست میدم واسش در حد لالیگا Khansariha (98)Khansariha (266) ) ندارم.اعتقاد دارم اگر با هر تفنگی ارتباط برقرار کنی مطمئنن جوابگوی نیازهاتون میشه...
بله الان این اسلحه از یک سنت اتین چیزی کم نداره چون روش کلی کار شده.
1)نصب بریج از جنس فولاد رومانی
2)کار روی قنداق...
اونوقت تفنگ ساخت این مرزو بوم باید با قنداق افرا باشه...
برای از بین بردن آب چوب اومدن کل چوب رو خوابوندن تو گازوئیل و سپس با بخار پختنش...
هنوز چوب دارای آب آوندی هست...
وقتی چوب رو سمباده زدم مثل برف سفید شد...
یکم حرارت دادم دیدم به به گازوئیل هست...
نگفتم برتا گلد بسازید با قنداق سوپر لوکس ولی دیگه با جعبه میوه ....
جنسی که میتونه نامبروان باشه و بجای این آشغالای ترکی تو دست ایرانی بدرخشه باید اینجوری بشه

هیچ چیز برای اضافه کردن جا نگذاشتید. فقط باید گفت: "دست مریزاد استاد صدرا."
حکایتیه واسه خودش این قنداق نخجیر. من هم شنیده بودم که چند سالی هست کیفیت چوب و پروسهء شیره کشی این قنداق ها افت کرده و البته از روی ظاهر هم در مقایسه با سری های قدیمی تر که من یه دونه تک لولش رو به اسم یکی از بستگان دارم (تازه اونها هم در سطح بالایی نیستن) این افت مشهوده ولی دیگه نمیدونستم این بی مسئولیتی تا این حد رسیده. زیره به کرمان بردنه اگه اشاره کنم این روش شیره کشی اغلب برای تهیهء چوب در مقیاس های وسیع و جهت کارهای فاقد ظرافت مثل تهیهء تیر های چوبی و تراورس های زیر ریل آهن استفاده میشه.

تغییراتی که به درستی روی قنداق اعمال کردید نشون دهندهء سطح بالای دقت، علم و هنر شما در این زمینه است. قصد تملقی در کار نیست. هدف یادآوری به دوستان نخجیر2 دار است که این اسلحه شدیدا نیاز به اعمال تغییراتی در قنداق و پیش قنداق داره و اگه این کار به دستان متبحری سپرده بشه چه بسا "لذت دست گرفتن اون" کم از سنت اتین نشه. به نظر حقیر این تغییرات انجام شده روی قبضهء قنداق که اون رو کمی هم متمایل به طرح انگلیسی کرده علاوه بر همهء مزایایی که به ذهن میرسه تاثیر زیادی هم در کاهش آسیب انگشت وسط در شلیک لول راست این اسلحه داره.

در ضمن بله. بنده اغلب پستهای شما و دیگر اساتید بزرگوار و کاربلد این انجمن رو خوندم و از اونها آموختم به طوری که تا یک ماه بعد از عضویتم با اینکه زمان زیادی رو اینجا میگذروندم فرصت پست زدن رو پیدا نکردم و اتفاقا حافظهء بدی هم ندارم. مثلا یادمه که شما در ساخت قنداق و سازهای سیمی ایرانی استادید، بیشتر ماهیگیری میکنید تا شکار و البته اسلحه تون کرال هست که اینقدر بهش علاقمندین که هنگام تحویل قنداق پیچش مرده بودین. پس حواسم هست چیزی از کرال نگم.

ارادتمند همهء دوستان.
خسته نباشی علی آقا ، به بعضی از عزیزان کرجی و تهرانی حسودیم میشه که دوستی نزدیکی با شما دارند . کاشکی میشد یجوری شما را بر بزنیم بیاریم اصفهان خخخ.

اون پد ضربه گیر قنداق را از کجا تهیه کردید ؟این پد در سایزهای مختلف پیدا میشه یا باید برای قنداق های مختلف ته قنداق را سایز پد کنیم ؟ متاسفانه پد آکار هم یه تیکه پلاستیک خشک و اگه همچین پدی براش سوار بشه عالی میشه .
دوست عزیز جناب تیرداد از لطفتون سپاسگذارم ولی واقعیت در اون سطح تعریفات شما نیستم.ماشالا اینجا عزیزانی هستند که کارهاشون آدم رو به تحسین وامیداره.
ولی این قسمت آخر رو از کجا یادت بودKhansariha (13)Khansariha (13)آبرو حیثیتمون رفت.عجب ندید بدید بازی درآوردیمKhansariha (158)Khansariha (302)

علیرضا جان میخوای زیره به کرمون ببری داداش.اصل جنس که اصفهان هست. الان بچه های تهران و کرج حاضر هستند من رو کادو پیچ تقدیم کنن و داش مسیح رو یه مدت فقط قرض بگیرن.
ولی من مخلص تمامی عزیزان این انجمن هستم.فرقی نداره بشناسم یا نشناسم.اگر خدمتی از دستم بر بیاد دریغ نخواهم کرد

در مورد پد قنداق باید سراغش رو از هومن بگیری که از کجای فردوسی گرفته.تا اونجا که من میدونم سایز بندی نداره و این رو هومن 2 3 ماه پیش فکر کنم 60 تومن خریده بود که من ازش پرسیدم گفت فقط همین بود
این پد داستان داشته.این گل پسر یک شب ساعت 11 اومد گفت قنداق پرو کن و پد رو نصب کن میخوام فردا برم شکار.خلاصه دست بکار شدیم.قنداق براش بلند بود.
2.5 سانت ضخامت این پد هست.1.5 سانت هم از قنداق بخاطر بلند بودنش بریدم که سر جمع 4 سانت برش خورد.ولی خوب این پد وقتی ته قنداق قرار میگیره حدود 0.5 سانت از هر طرف اضافه هست.برش این پد بسیار سخت هست چون جنسش فوم ارتجاعی هست و قابل برش نیست.اگر ببرید لاشه لاشه میشه.که من مجبور شدم این حماقت رو بکنم و علل حساب کار رو راه بندازم تا زبل خان فردا بره هیچی نزنه و بیاد Khansariha (266)
ولی این بار من روی قنداق این پد رو با سمباده دیسکی تراشیدم و فیت قنداق کردم.برای این کار باید پد روی قنداق نصب بشه و سپس تمام لبه ها با سمباده دیسکی هم سطح بشه تا زوایا هم درست در بیاد.ولی خوب این موجب میشه قنداق زخمی بشه و تقریبا تنها زمانی میشه این پد رو به درستی سوار کرد که قصد رنگ کردن قنداق باشه
الان قیمت آزاد (آک) نخجیر 2 چنده؟
(2013-04-04 03:27 PM)shang نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان قیمت آزاد (آک) نخجیر 2 چنده؟
سلام دوست عزیز
3200 تا 3400 قیمت میدن. اول ساله الآن. اگه قصد گرفتن داری از همین حالا با جیب و روی گشاده آویزون یکی از فروشنده ها بشو، ایشالا دولتی گیرت میاد.
با عرض سلام خدمت استاد صدرا :

با اجازه چند تا سوال داشتم .

1- اون بریج فولادی که بالای دو تا لول نصب شده به چه کار میاد؟ برای تقویت اتصال دو تا لوله هست ؟

2- اگه من بخوام قنداق تفنگ رو عوض یا با قنداق زیبا تر و خوش دست تری عوض کنم باید چه کار کنم ؟ کسی هست که این کار رو واسم انجام بده ؟ یا روی قنداق تفنگ خودم کار کنه ؟ از رنگش خوشم نمیاد . هزینه اش چقدره ؟ آدم قنداق بایکال رو که می بینه تازه می فهمه قنداق یعنی چی!

ببخشید پر حرفی کردم . آدم باید از محضر استادانی مثل شما حداکثر استفاده رو بکنه . باز هم ممنونم.
(2013-04-04 09:56 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خسته نباشی علی آقا ، به بعضی از عزیزان کرجی و تهرانی حسودیم میشه که دوستی نزدیکی با شما دارند . کاشکی میشد یجوری شما را بر بزنیم بیاریم اصفهان خخخ.

اون پد ضربه گیر قنداق را از کجا تهیه کردید ؟این پد در سایزهای مختلف پیدا میشه یا باید برای قنداق های مختلف ته قنداق را سایز پد کنیم ؟ متاسفانه پد آکار هم یه تیکه پلاستیک خشک و اگه همچین پدی براش سوار بشه عالی میشه .
علی جون قربانی داره .زیر ویترین گذاشته.
(2013-04-04 04:17 PM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت استاد صدرا :

با اجازه چند تا سوال داشتم .

1- اون بریج فولادی که بالای دو تا لول نصب شده به چه کار میاد؟ برای تقویت اتصال دو تا لوله هست ؟

2- اگه من بخوام قنداق تفنگ رو عوض یا با قنداق زیبا تر و خوش دست تری عوض کنم باید چه کار کنم ؟ کسی هست که این کار رو واسم انجام بده ؟ یا روی قنداق تفنگ خودم کار کنه ؟ از رنگش خوشم نمیاد . هزینه اش چقدره ؟ آدم قنداق بایکال رو که می بینه تازه می فهمه قنداق یعنی چی!

ببخشید پر حرفی کردم . آدم باید از محضر استادانی مثل شما حداکثر استفاده رو بکنه . باز هم ممنونم.

سلام دوست عزیز.اون قطعه فولادی که به نام های بریج یا پل یا تسمه یا درست تر از همه ریب خوانده میشه صرفا جهت اصلاح نشانه گیری هست و هیچ نقشی در مقاومت اتصال نداره.این همون قطعه ای هست که بر روی تفنگ های 2لول سوار وجود داره.روی اکثر شاتگان ها این قطعه وجود داره ولی متاسفانه در تولیدات داخلی وجود نداره.حالا بر روی تک لول و دست کش خیلی ضرورت وجودش احساس نمیشه چون مگسک بر روی لوله نصب هست ولی در مورد نخجیر دو قضیه حاد میشه چون مگسک روی تسمه اتصال بین دو لوله هست و عملا در گودی واقع شده.در بسیاری از موارد موقع تفنگ کشیدن مگسک گم میشه و تیرانداز مجبور هست بصورت حسی نشونه گیری کنه.برای اصلاح این موضوع این قطعه بر روی تفنگ نصب میشه و مگسک هم روش نصب میشه.دیگه شما موقع تیراندازی یک خط مستقیم در امتداد دیدتون دارید که مگسکم سرش خودنمایی میکنه.

در مورد قنداق هم باید به یک قنداق ساز مراجعه کنید.دیگه با توجه به انصافش قیمت میده دیگه.هم میتونه روی قنداقتون تا حدی کار کنه و کمی مناسب تر کنه و یا کلا یک قنداق دیگه براتون بسازه که خوب اگر مهارت کافی داشته باشه میتونه یک قنداق ایده آل براتون باشه.قیمت ها قبل این انفجار قیمت ها برای ساخت 800 تومن بود و برای رنگ 200.دیگه الان خدا میدونه چه قیمتی میگیرن.البته این مربوط به قنداق سازای شناخته شده هست.دیگه باید ببینید کارایی و ارزش این تفنگ براتون چقدر هست و ازش چی میخواید.تفنگ عشقه دیگه.همه اینا هم پول عشق بازیه
لینک مرجع