انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
جالب ميشه مثلا سلاح شكاري و كلاش بلاستيكي كنار هم توي ويترين
خخخخخخ
اساتيد مارو هم راهنمايي كنن براي بالا زدن عزيز دلمون نخجير جان
راستي امروز رفتم يه وري زدم يه حال به نخجير بدم دوتا عقاب ديدم كيف كردم قبلا هم همون منطقه ديده بودمشون فك كنم توي همون كوه اشيانه دارن واقعا بهشون حسوديم شد
جاتون خالي البته
(2015-03-13 08:03 PM)alirezzzz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جالب ميشه مثلا سلاح شكاري و كلاش بلاستيكي كنار هم توي ويترين
خخخخخخ
اساتيد مارو هم راهنمايي كنن براي بالا زدن عزيز دلمون نخجير جان
راستي امروز رفتم يه وري زدم يه حال به نخجير بدم دوتا عقاب ديدم كيف كردم قبلا هم همون منطقه ديده بودمشون فك كنم توي همون كوه اشيانه دارن واقعا بهشون حسوديم شد
جاتون خالي البته

سلام یه مگسک بلندتر براش بزار
(2015-03-13 01:58 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-03-12 07:07 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نخجیر بد نیست و تفنگ خوبیه ولی در طول عمر خودش هیچ گونه پیش رفتی نداشته که اگر هر سال یه سانت هم جلو میرفت الان کسی نباید اکار و چیفسان و و و میخرید و کسی به نخجیر جسارت نمیکنه ولی گله میکنن و بجا هم هست چون تکنولوژیه عجیبی نیست و در صورت به روز بودنش در اسیا حداقل اسم و رسمی داشت و از ترکیه عقب نمیموند.

سلام.من کاملا با شما موافقم.واقعا نخجیر و کلا تولیدات فعلی داخلی (حالا ما تفنگش رو میگیم دیگه)* به نسبت کشورهای سازنده صاحب ادعای دیگر مثل ترکیه از کیفیت پایینی برخوردار هستن.بد نیست که بعضیها بروند و ببینند*موقعی که ایران تفنگ برنو میزد*ترکیه چه سلاحهای آشغالی تولید میکرد(1307)....این یعنی پس رفت*اونم با دنده عقب و به شدت پر گاز...دوستان بد نیست از تولیدات داخلی تعریف و حمایت بشه اما نه با اغراق در حقایق و انحصاری کردن و منع توزیع سلاحهای با کیفیت خارجی و حذف بازار رقابت...نخجیر2 سلاح خوبیه اما نه به نسبت سابقه و ادعای اسلحه سازی ایران و مطمئن باشید فقط بخاطر محدودیتهای اعمال شده و خود ساخته است که تولیدات داخلی فروش داره ...وگرنه واردات سلاح آزاد بشه*کسی نخجیر و شاهین نمیخره...(البته حتما میداند که تمام سلاحهای نخجیر 2 یا سلاحهای دیگر تولید داخل دارای کیفیت یکسان نیستن*خوب و بد داره!!!!!!!!!!!!!!.حالا چرا خدا داند و بس)...یاحق.Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)

سلام مگه ایرانم برنو میزده؟؟؟؟؟تا جایی که من میدونم از انقلاب به این ور تازه ایران شروع کرد که در حوزه تسلیحات نظامی رو پای خودش واسه که البته اونم از مقوله ی سلاحهای شکاری جداسKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
نهایتا برنو توی ایران منتاژ میشده تازه اونم شاید!!!!!!
سلام.بله...از سال 1307 رسما کارخانه اسلحه و مهمات در تهران تاسیس شد...البته قبلش هم مراکزی در برخی شهرهای بزرگ مثل تبریز*اصفهان*رشت*قزوین*مشهد*تهران و شیراز بوده*که تعمیرات سلاحهای نظامی رو انجام میدادن...اما رسما با شروع دوره پهلوی اول و ورود سلاحهای (ماوزر)برنویی که از چک خریداری میکنند*کار کپی برداری از سلاح برنو شروع میشه...برنوهای ساخت یا البته بقول شما مونتاژ شده (حالا نه اینکه الان خودمون طراحی میکنیم و هیچ چیز*{خودرو و سلاح و غیره}*کپی برداری و مونتاژ نیست)ایران*تاج دارن...روی بعضیهاش هم نوشته ساخت ایران و سریال و تاریخ زده و البته باید بگم کارخانه اسلحه و مهمات سازی تهران در سال 1314 با گسترش خط تولید و تنوع سلاحهای تولیدی به خیابان پیروزی فعلی منتقل شد...ضمن اینکه ایران اقدام به ساخت هواپیما هم در چند نوبت کرد از جمله هواپیماهای شهباز که معروف ترینش است....ضمنا آقا سجاد بقول شما 80سال پیش......1314.......*اصلا مونتاژ هم نمیکردن(حالا برای چی کارخانه اسلحه سازی ساخته بودن*خدا میدونه و بس)...دلیل میشه که الان هم جنس آشغال و بی کیفیت بزنن و تحویل ملت بدن و در ثانی بقول شما نمیتونستن تولید کنن...راه ورود کالای با کیفیت رو باز میذاشتن(الان هرچی سلاح بدرد بخوره و با کیفیت است*مال همون قبلاها است که قربون شکلت)...ببخشید*جسارت نباشه اما حمایت از دستاوردها و تولیدات داخلی (مخصوصا در زمینه_طبق ادعا_خودکفایی)خوبه اما به اندازه خودش و بدون اغراق و حمایت کاذب(چرا باید فضای رقابتی در داخل مسدود بشه*که چی؟*بنظر شما تولید داخلی تقویت میشه یا میشه بازار بی رقیب و تولیدات آشغالی که مصرف کننده بخاطر نبود نمونه با کیفیت خارجی*مجبوره بخره(تاکید میکنم:مجبوره)و میاد میگه:نمیدونید چه کیفیتی داره*از هر ماشه اش هزار هنر میریزه!!!!!!!...بهر طریق فعلا بحث اصلی اینه که سلاحهای داخلی*بحث بقیه موارد تولید داخلی مثل خودرو و غیره رو بیخیال میشیم*چون اینجا جاش نیست(مورد بحث ما:نخجیر 2)ظرافت و کیفیت لازمه و قرن بیست و یکمی را ندارد...در مقایسه با نمونه های مشابه خارجی حتی کشورهایی که واقعا یک زمانی عددی نبودن مثل ترکیه:...این بحث ما...Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)امیدوارم ناراحت نشی و اگه ناراحت شدی پیشاپیش معذرت میخوامKhansariha (8).یاحقKhansariha (8)Khansariha (256)
اختیار داری چه ناراحتی.اما اون برنویی که میگی ایرانی نوشته هم دوستان میگن که به سفارش ایران اینطور نوشته. چند ماه پیش تو یه فروشگاه که رفته بودم چن تا فشنگ بگیرم که یکی اومده بود که در مورد تعویض لول برنو سوال بپرسه که بحث لول ایرانی پیش اومد که فروشنده گف برنو ایرانی قدیمی نداریم البته از یکی دیگه هم اینو شنیدم بهر حال بحث زمان نیس بحث اینکه اینا اصلا نمیخوان که سلاحهای شکاری داخلی رو کیفیتشو بالا ببرن اصلا بهش اهمیت نمیدنKhansariha (256)
(2015-03-14 07:44 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اختیار داری چه ناراحتی.اما اون برنویی که میگی ایرانی نوشته هم دوستان میگن که به سفارش ایران اینطور نوشته. چند ماه پیش تو یه فروشگاه که رفته بودم چن تا فشنگ بگیرم که یکی اومده بود که در مورد تعویض لول برنو سوال بپرسه که بحث لول ایرانی پیش اومد که فروشنده گف برنو ایرانی قدیمی نداریم البته از یکی دیگه هم اینو شنیدم بهر حال بحث زمان نیس بحث اینکه اینا اصلا نمیخوان که سلاحهای شکاری داخلی رو کیفیتشو بالا ببرن اصلا بهش اهمیت نمیدنKhansariha (256)

Khansariha (8)Khansariha (8)لطف داری آقا سجاد...اون که حقیقتش من *هم کتاب تاریخچه سلاح در ایران (دانشکده افسری ارتش)رو خوندم و ضمنا یکی از دوستان پدر بزرگم توی همون کارخانه اسلحه سازی کار میکرده(سال 1345 گمانم بازنشسته شده بود) البته خدا بیامرزه 10-11سالی هست فوت شده...اما مسائل مختلفی تعریف میکرد که خودش دیده بود و جوانیش پیرمردهای اون موقع براش تعریف کرده بودن....از جمله زمان قاجار*عباس میرزا با کمک آهنگرها و صنعتگران داخلی*توپ جنگی میسازه(با چه تبلیغاتی و خدا وکیلی بازم غیرت داشته هاااااا) که توی میدان شهر تست میکنن و منفجر میشه با تلفات زیاد...حرف شما کاملا درسته _نمیخوان و احتیاجی هم نمیبینن که توی بازار انحصاری کیفیت سلاحهای تولیدی رو بالا ببرن...واقعا ضریب اطمینان نخجیر2 و شاهین و غیره پایین است....شاید شما باهش چارپاره هم بزنی*اما دوستان یادشون رفته که عمر و استهلاک وارده به سلاح در دوام آوردن و تاثیر بازخورد منفی سلاح در اثر شلیک همانقدر تاثیر داره که- آلیاژ و استحکام ساخت و طراحی تاثیر بالایی داره...حالا شما با یک اسلحه 2لول بلژیکی با قاطعیت و اطمینان در طول عمرش میتونی مثلا 2000تا چارپاره9تایی شلیک کنی یا معادلش مثلا 40000تا ساچمه بزنی اما با نخجیر2*شاید هیچ اتفاقی هم نیفته ولی مطمئنا اطمینانی به دهمین یا حتی اولین شلیک 9تایی هم نیست البته خب هرچی استهلاک و فشار و بار وارده و عمر کاری سلاح بیشتر بشه*احتمال عدم تحمل و دوام نیاوردن سلاح در اثر شلیکهای سنگین و حتی شلیکهای سبک و معمولی بیشتر میشه...برای همین بارها تاکید شده هر سلاحی را برای کاری ساختن...با دو لول سوار (اون هم ترک درجه2و3 یا شاهین)ریسک و بهتر بگم حماقت است اسلاگ*چارپاره یا فشنگ با باروت زیاد شلیک کنی (برای اهداف پروازی و شلیک سبک ساخته شده اند)یا حتی نخجیر 2و1و آرش وصیاد ...چون ما سلاح ساخت داخل نداریم که برای زدن اینجور چیزها طراحی و ساخته شده باشه...فقط ساچمه و پرنده زنی...اونم نهایتش با فشنگ شاهین و نه با دست پرهای نامعقول(باروت2یا2.2گرمی یا حتی1.85)و گاهی تاثیر شلیک فشنگ سنگین رو توی شلیک فشنگ معمولی و پس از گذشت زمان خدای نکرده میبینیم که تحمل سلاح حتی در حد شلیک ساچمه1یا2 هم دیگه نیست...چون قبلش فشار باروت زیاد و اسلاگ و چارپاره بهش آوردن و در نتیجه بوووووووووم...یاحقKhansariha (8)Khansariha (256)
سلام من اسلحه م رو اردیبهشت سال گذشته ازادخریدم اگرالان بخوام بفروشم ویک اسلحه ساچمه زنی دیگه بخرم امکانش هست یااینکه باید سه سال صبرکنم کسی هست که سلاحش رو زودترازسه سال فروخته باشه
(2015-03-14 11:15 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-03-14 07:44 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (8)لطف داری آقا سجاد...اون که حقیقتش من *هم کتاب تاریخچه سلاح در ایران (دانشکده افسری ارتش)رو خوندم و ضمنا یکی از دوستان پدر بزرگم توی همون کارخانه اسلحه سازی کار میکرده(سال 1345 گمانم بازنشسته شده بود) البته خدا بیامرزه 10-11سالی هست فوت شده...اما مسائل مختلفی تعریف میکرد که خودش دیده بود و جوانیش پیرمردهای اون موقع براش تعریف کرده بودن....از جمله زمان قاجار*عباس میرزا با کمک آهنگرها و صنعتگران داخلی*توپ جنگی میسازه(با چه تبلیغاتی و خدا وکیلی بازم غیرت داشته هاااااا) که توی میدان شهر تست میکنن و منفجر میشه با تلفات زیاد...حرف شما کاملا درسته _نمیخوان و احتیاجی هم نمیبینن که توی بازار انحصاری کیفیت سلاحهای تولیدی رو بالا ببرن...واقعا ضریب اطمینان نخجیر2 و شاهین و غیره پایین است....شاید شما باهش چارپاره هم بزنی*اما دوستان یادشون رفته که عمر و استهلاک وارده به سلاح در دوام آوردن و تاثیر بازخورد منفی سلاح در اثر شلیک همانقدر تاثیر داره که- آلیاژ و استحکام ساخت و طراحی تاثیر بالایی داره...حالا شما با یک اسلحه 2لول بلژیکی با قاطعیت و اطمینان در طول عمرش میتونی مثلا 2000تا چارپاره9تایی شلیک کنی یا معادلش مثلا 40000تا ساچمه بزنی اما با نخجیر2*شاید هیچ اتفاقی هم نیفته ولی مطمئنا اطمینانی به دهمین یا حتی اولین شلیک 9تایی هم نیست البته خب هرچی استهلاک و فشار و بار وارده و عمر کاری سلاح بیشتر بشه*احتمال عدم تحمل و دوام نیاوردن سلاح در اثر شلیکهای سنگین و حتی شلیکهای سبک و معمولی بیشتر میشه...برای همین بارها تاکید شده هر سلاحی را برای کاری ساختن...با دو لول سوار (اون هم ترک درجه2و3 یا شاهین)ریسک و بهتر بگم حماقت است اسلاگ*چارپاره یا فشنگ با باروت زیاد شلیک کنی (برای اهداف پروازی و شلیک سبک ساخته شده اند)یا حتی نخجیر 2و1و آرش وصیاد ...چون ما سلاح ساخت داخل نداریم که برای زدن اینجور چیزها طراحی و ساخته شده باشه...فقط ساچمه و پرنده زنی...اونم نهایتش با فشنگ شاهین و نه با دست پرهای نامعقول(باروت2یا2.2گرمی یا حتی1.85)و گاهی تاثیر شلیک فشنگ سنگین رو توی شلیک فشنگ معمولی و پس از گذشت زمان خدای نکرده میبینیم که تحمل سلاح حتی در حد شلیک ساچمه1یا2 هم دیگه نیست...چون قبلش فشار باروت زیاد و اسلاگ و چارپاره بهش آوردن و در نتیجه بوووووووووم...یاحقKhansariha (8)Khansariha (256)
ب

سلام. با تمام احترامي كه به نظرات شما دوست عزيز قايلم بايد به عرض برسونم كه بنده يه نخجير٢ مدل ٨٣ دارم كه از اول دست خودم بوده تو اين ده سال تعداد قابل ملاحظه اي فشنگ چهار پاره و تك گلوله دست پر با شارژهاي بالا شليك كردم ودر فواصل نسبتا دور گراز هاي خوبي شكار كردم تفنگهاي إيراني ايرادات زيادي دارن ولي به جرات مي توان گفت از لحاظ استحكام لوله و نوع الياژ و زهر دار بودن نمي توان ايرادي گرفت حداقل اينو مطمئن باشيد فقط از اين لحاظ ٩٠ درصد تفنگهاي تركيه اي موجود در بازار ايران قابل قياس با نخجير ها نيستنKhansariha (8)
(2015-03-14 11:55 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من اسلحه م رو اردیبهشت سال گذشته ازادخریدم اگرالان بخوام بفروشم ویک اسلحه ساچمه زنی دیگه بخرم امکانش هست یااینکه باید سه سال صبرکنم کسی هست که سلاحش رو زودترازسه سال فروخته باشه
سلام
جناب باربد نه متاسفانه نمیشه فروخت و باید دو سال دیگه صبر کنید.Khansariha (172)
(2015-03-15 12:22 AM)izci نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-03-14 11:15 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ب

سلام. با تمام احترامي كه به نظرات شما دوست عزيز قايلم بايد به عرض برسونم كه بنده يه نخجير٢ مدل ٨٣ دارم كه از اول دست خودم بوده تو اين ده سال تعداد قابل ملاحظه اي فشنگ چهار پاره و تك گلوله دست پر با شارژهاي بالا شليك كردم ودر فواصل نسبتا دور گراز هاي خوبي شكار كردم تفنگهاي إيراني ايرادات زيادي دارن ولي به جرات مي توان گفت از لحاظ استحكام لوله و نوع الياژ و زهر دار بودن نمي توان ايرادي گرفت حداقل اينو مطمئن باشيد فقط از اين لحاظ ٩٠ درصد تفنگهاي تركيه اي موجود در بازار ايران قابل قياس با نخجير ها نيستنKhansariha (8)

با سلام و عرض ادب.

آقا من همانطور كه قبلا گفتم تا 90 شليك تو يك روز داشتم به حدي كه كتف و گردنم درد گرفته بود وگرنه بازم ميزدم ولي اين نخجير 2 ما خم به ابرو نياورد !

موفق باشيد.
سلام.شما دو دوست گرامی هم درست میفرمایید وممنون از نظراتتون...اما کلا سلاحهای ایرانی بدلیل نداشتن یک استاندارد مشخص و یکسان از کیفیتهای متفاوتی و اکثرا نازل برخوردار هستند(ضمنا بدلیل اینکه مورد مصرف مشخص است*در حد پرنده زنی ساخته شده اند) و من هم نگفتم نمیشه چارپاره و اسلاگ با نخجیر زد...اما من ترکیدن لوله نخجیر 1 و 2 هم زیاد دیدم...که طرف قبلش تفنگ عهد عتیق داشت و مشکلی هم نداشت و الان زیاد راضی نیست از خرید آخرش...ضمنا سنگینی و ضخامت لوله نشانه کیفیت آلیاژ و حفظ آن در دراز مدت نیست...و نیز ایران خودش ورق برای لوله نداره*از خارج (هرکشوری بفروشه و خریدش صرف کنه)میخره...جنس ورق خوب و بد از کشورهای مختلف میاد(مطمئنا خوبش در نظامی و ورق با کیفیت نازلترش در سلاح بنده و شما)...پس شدن*هرکاری میشه اما... شما میتونی بدون ترمز هم رانندگی کنی و اتفاقی نیفته اما قاعده کلی سالم بودن ترمز است(در ایران *نیسان رو 4تن یا حتی بیشتر بارش میکنن اما ظرفیت استانداردش مشخصه)...شاید شما 50تا یا نه 100تا پشت سرهم بزنی و اتفاقی نیفته!!!!! (من نگفتم نمیشه زد)اما قاعده کلی احتیاط در اینجور مسائل است...بازم ممنون از نظراتتون و اینکه وقت گذاشتید و قابل دونستید...ممنون...یاحقKhansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)
لینک مرجع