انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-04-28 09:34 AM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا بعد از این همه صحبت هیچی راجع به بهینه سازی نخجیر 2 ننوشتید.

دوست خوبم شماهمین مبحث نخجیر2 رو از اول تا اخر دقیق بخونید خیلی چیزا دستگیرتون میشه که اساتید گرامی بهش پرداختن
دوستان گرامی بنده چند وقتی هست که قصد خرید نخجیر ۱ رودارم ولی مدتی هست که دودل شدم آیا نخجیر یک بگیرم یا نخجیر۲?? هردو سلاح صفرند یعنی باهاشون شلیک نشده نخجیر ۱ میگه ۲۵۰۰ ونخجیر ۲ ،۳میلیون?? به نظر شما کدوم یک ازین تفنگها برای خرید بهتره یعنی استهلاک وخرابیش کمتره و کمتر اذیت میکنه?? در ضمن من یک تفنگ میخوام بیشتر برای شکار کبک وخرگوش. ودر سال شاید حدود ۵۰ تا ۱۰۰ بار باهاش شلیک کنم. ونخجیر دو مورد نظر دوماشه ست که لولش حدود ۷۰ سانته وماشه ش طلایی نیست.پیشاپیش از دوستانی که راهنمایی میکنند کمال تشکر رو دارم.
سلام دوست عزیز برای کاربردی که شما لازم داری شمادرهردومورد اگه تیردوم داشته باشی موفقیتتون بیشتره چون کبکها به صورت دسته ای هستن وپس از شلیک تیراول پروازمیکنن ودولول توانایی شلیک مجددروداره خرگوش هم چون خیلی زیگ زاگ فرارمیکنه وممکنه تیراول بهش نخوره تیردوم لازمه وکبک وخرگوش توفاصله نزدیک دیده میشن ونیازبه تیراندازی تو فواصل دورنیست درخصوص مکانیزم هردو تفنگ ساده هست اصولا نخجیر2دوتاتفنگه
(2015-05-08 06:24 PM)benyaminshaho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گرامی بنده چند وقتی هست که قصد خرید نخجیر ۱ رودارم ولی مدتی هست که دودل شدم آیا نخجیر یک بگیرم یا نخجیر۲?? هردو سلاح صفرند یعنی باهاشون شلیک نشده نخجیر ۱ میگه ۲۵۰۰ ونخجیر ۲ ،۳میلیون?? به نظر شما کدوم یک ازین تفنگها برای خرید بهتره یعنی استهلاک وخرابیش کمتره و کمتر اذیت میکنه?? در ضمن من یک تفنگ میخوام بیشتر برای شکار کبک وخرگوش. ودر سال شاید حدود ۵۰ تا ۱۰۰ بار باهاش شلیک کنم. ونخجیر دو مورد نظر دوماشه ست که لولش حدود ۷۰ سانته وماشه ش طلایی نیست.پیشاپیش از دوستانی که راهنمایی میکنند کمال تشکر رو دارم.

Khansariha (8)Khansariha (256) سلام.نخجیر 2=دوتا شلیک پیاپی...نخجیر 1=دردسر و استهلاک کمتر.اگه فقط برای زدن خرگوش و کبک میخوای نخجیر 1 بگیر و ساچمه هات رو 1-2نمره درشتتر بگیر که پس تیر نخواد بزنی و حیوان با شلیک اول از پا دربیاد.فقط مزیت دو لول نسبت به تک همینه (شلیک دوم)و بس.نخجیر 2*معایبی اختصاصی و بیشتر از نخجیر 1" داره که باید بر طرف بشه...دولول=دو شلیک پیاپی و بالاخره در برابر فقط فرصت یک شلیک(تک لول) مزیت است دیگه.Khansariha (8)Khansariha (256)
دوست عزیز نخجیر دو بگیر و شک نکن.پیشاپیش مبارک باشه
دوست گرامی قبل از هرچیز ورودتونو به انجمن خوشامد میگم / به نظر من دولول در واقع دواسلحه است بخصوص دولول دوماشه وشما پس تیر دارید پس در خرید دولول شک نکن یه لول ویه ماشه خراب شد یه لول ویه ماشه دیگه زاپاس دارید در ضمن فکر استهلاک نباش ((ادمی زاد با اون همه فیس و غرور وکبکبه ودبدبه هم یه روزی مستهلک میشه ومیشه خدابیامرز)) اگه توی ایران 3 لول رواج داشت میگفتم 3 لول بخرید چون 3لول 3 اسلحه است /شما دولولو بخر اگه پشیمون شدی دورادور منو نفرین کن اگرم خوشت اومد یک دعای خیر بفرستی کافیه /ناگفته نماند نخجیر 1 بالول 81 سانت بردش از نخجیر دو کمی بیشتر وجمع زن تره واز لحاظ کیفیت فرقی ندارن چون هردو ایرانیه /قیمت 3تومن هم قیمت خوب ومنصفانه ایه
سلام خدمت اساتید.. امروز اسلحمو تحویل گرفتم پنجتا تیر باهاش در کردم...... بعدش اومدم خیر سرم پترن بگیرم بزارم براتون سه تای اولو که گرفتم چپ زد.. بازم خیر سرم اومدم پترنای دیگه با دقت بیشتری بگیرم که کمر سلاح قفل کرد... من تک فشنگ میزاشتم تو خزانه.... تو انجمن در مورد این مشکل خونده بودم... ولی الان هرچی میگردم پیدا نمیشه.. فشنگم عقاب تلقی بودKhansariha (172)
(2015-05-09 05:46 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید.. امروز اسلحمو تحویل گرفتم پنجتا تیر باهاش در کردم...... بعدش اومدم خیر سرم پترن بگیرم بزارم براتون سه تای اولو که گرفتم چپ زد.. بازم خیر سرم اومدم پترنای دیگه با دقت بیشتری بگیرم که کمر سلاح قفل کرد... من تک فشنگ میزاشتم تو خزانه.... تو انجمن در مورد این مشکل خونده بودم... ولی الان هرچی میگردم پیدا نمیشه.. فشنگم عقاب تلقی بودKhansariha (172)

سلام دوست عزیز ..مبارکتون باشه .. متاسفانه یکسری از این دو لول ها محل نشانه روی با مگسک مماس و در یک خط نیست در نتیجه اسلحه چپ میزند ..ای کاش با یه شخص حرفه ای میرفتید و اسلحه رو میگرفتید ..حالا اشکال نداره با دستکاری قنداق حل میشه .. اما مشکل قفل کردن این قضیه برا 90 درصد دو لول های نخجیر پیش اومده !!! حتی خودم زمانی که دو لول نخجیر رو تحویل گرفتم پس از شلیک دو لول سلاح قفل میشد مجبور بودم بچه قنداق رو در بیارم و اهرم باز کننده تفنگ رو سمت راست کشیده و اسلحه را روی ران پایم میکوبیدم تا باز بشه بعد با سنبه پوکه ها رو در میاوردم ...اما پس از 50 شلیک الی 100شلیک قضیه خود به خود حل شد ..
داداش دمت گرم بابت راهنمایی..یه پسر دایی دارم پیره تفنگه ...الان سی ساله تفنگ بدسته.... خلاصه اون اومد و مجبور شد کل سلاح باز کنه تا لوله ازاد شه.....گفت مشکل از پوکه کشس باید کار کنی تا روان شه..در مورد چپ زدنم بهم گفت تفنگو قراول برو ببینم چجوری میری.... بعد این ماجرا گفت احتمالا قنداق واست کوتاهه چون دست رو قنداقت خیلی شکسته( زاویه)... بازم ممنون از راهنمایی شما...
(2015-05-09 08:15 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش دمت گرم بابت راهنمایی..یه پسر دایی دارم پیره تفنگه ...الان سی ساله تفنگ بدسته.... خلاصه اون اومد و مجبور شد کل سلاح باز کنه تا لوله ازاد شه.....گفت مشکل از پوکه کشس باید کار کنی تا روان شه..در مورد چپ زدنم بهم گفت تفنگو قراول برو ببینم چجوری میری.... بعد این ماجرا گفت احتمالا قنداق واست کوتاهه چون دست رو قنداقت خیلی شکسته( زاویه)... بازم ممنون از راهنمایی شما...

سلام
دوست عزیز
طریقه اصلاح وتعمیر پوکه کش رو که مشکل همه نخجیر های نوست بنده چندی پیش توی همین تایپیک نخجیر دو توضیح دادم کار ساده ای هست بخونید وخودتون اصلاحش کنید
لینک مرجع