انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
از تولیدات ایرانی هیچی بعید نیست
اما من یه مطلب به ذهنم رسیده (لول سمت چپ که چوکش تنگتره وقطر داخلی سر لول کمتره) شاید به همین علت بوده که این عزیزبه اشتباه تصور کردند که لول چپ ضخامتش بیشتره
برای دونستن اینکه احیانا لول سلاحی تنگتره ویا گشاد تره ویا ضخامت جدار لول کمتره ویا بیشتر میشه ودی رو از هردولول عبور داد وبراساس فشاری که میطلبه تا از کل لول خارج بشه تخمین داد که کدوم لول گشاده تره ویا کدوم لول تنگتر و مورد بعدی اندازه گیری قطر خارجی لول هست با کولیسی بادقت 0.01 میل اندازه گیری بشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
نازکی و ضخیمی مهم نیست مهم الیازه که اگه خوب باشه میشه مثل تفنگ کروپ آلمان درحد کاغذ نازکش کردالبته نخجیرهای دولول واقعا از نظر اطمینان نترکیدن لوله بازدن چارپاره و... خوب جواب پس دادن.ترکیدگی تو تک لولاشون بود اونم به دلیل زدن تیر زیاد پشت سر هم ولی دولول نخجیر تاحالا از ترکیدنش کسی نگفته.
(2016-05-19 02:23 AM)raz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

آقای میر لوحی تعحب نکنید تفنگ بنده هم طوره
نخجیر استاندارد های جهانی رو هم پشت سر گذاشته
ضمنا بنده باوجود چهار پاره زدن با هر دولول هم تفنگم سالمه هم خودم

با تشکر از دوست عزیز جناب raz
آقای میرلوح بنده هم چهارپاره با نخجیر 2 زدم شما اومدی تهران بگو میام جلوی چشمات 20 تا چهارپاره میزنم اگر چیزی شد پای خودمKhansariha (215)
ما ایرانیا اگه خودمون رو باور داشتیم این همه مشکل نداشتیم.مثلا یارو میره 8 میلیون میده یه ترک میخره.نمیره 4 تومن بجای 8 تومن بده نخجیر بخره باخودش میگه چون چون ایرانیه حتمابد میزنه لولش میترکه زود خراب میشه.درصورتی که با این نخجیر 4 تومانیاگه 2 گرم باروت هم بزنی آخ ازش بلند نمیشه ولی اون ترک احتمال ترکیدنش بیشتره.تمام تفنگها ازجمله تفنگهای نظامی مثل تیربار ها انفرادی ها همشون یه عمری دارن مثلا از 6 هزار تیر به بعد که واسه عمرش تعریف شده اگه شلیک بشه میترکه. این عمر بدلیل ماکزیمم تنشی در اثر فشار گاز باروت به لوله وارد میشه احتمال ترکیدنش شروع میشه.نخجیر آلیاژش عالیه عمرش بالاتر از خیلی تفنگهاییه که دوبرابر قیمتشو دارن.اگه تفنگ شناس باشی ران اوت سر لول تفنگ نخجیر رو بتوانی تشخیص بدی که نداشته باشه این دولول نخجیر میشه عالی نه شانسی.این شانس نیست که تفنگت خوب از کار دربیادتخصص و بینش یه فرد شکارچی و تفنگ بازه روی شناخت اسلحه ی خوب.دولول ویژه بهتر از معمولیشه فقط کنده کاریای روش نیست.این نظر منه.
تمام تفنگهای دولول بغل از نظر مهندسی مکانیک(ایستایی) بدلیل فاصله عمودی لوله ها به محل لولای کوپ لوله شون کم کم لق میشه حالا یکی زود تر یکی دیرتر.پس مشکل لق شدن تو دولولهای بغل طبیعیه که زوتر از تکلول ها ودولول سوارها بوجود بیاد.مشکل بعدی نخجیر ها اینه که اکثرشون ران اوت دارن یعنی مرکز سوراخ با جدار بیرونی لوله هم مرکز نیستن.چپ و راست زدن دوتا لوله نسبت بهم برمیگرده به همین امر نه خوش شانسی و بد شانسی طرف.من خودم وقتی نخجیر خرسدم به این امر خیلی توجه کردم با همین تفنگ ایرانیم از فاصله100 متری هم کبوتر زدم البته تکلول باشه که از 100 متر تونسته زده باشه نه همین دولول نخجیر ایرانیه.
سلام بعضی فشنگا رو وقتی بالول راست شلیک میکنم پوکه که درمیاددقیقاجایی به اندازه فشنگ کش روی قسمت انتهایی فلزی پوکه متورم شده وبادمیکه حتی بعضی مواقع ازهمان جاپاره میشه نمیدونم دلیلش چیه شایدلق بودن فشنگ کش باعث شده چون یه میزان کمی به چپ وراست حرکت میکندیعنی یه ذره پایین بالا میشه
سلام آقا باربد
یکی از ایرادهایی که در نخجیرهای دولول هست گشادی مخزن است. این مساله باعث ورم کردن برنجی فشنگ می شود و خروج فشنگ را سخت می کند. برای تفنگ شما هم احتمالا فشنگ کش یا از محور لاغر است یا خود فشنگ کش لاغر است. اگر در هر دو لول فشنگ داشته باشید این لقی کمتر است ولی اگر فقط در یک لول فشنگ بگذارید بیشتر می شود.
اگر مساله جدی است و این اتفاق زیاد می افتد حتما آنرا به تعمیرکار نشان دهید. ایراد در مخزن خیلی خطرناک است چون بیشترین فشار را تحمل می کند.
موفق باشید
(2016-05-27 04:05 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بعضی فشنگا رو وقتی بالول راست شلیک میکنم پوکه که درمیاددقیقاجایی به اندازه فشنگ کش روی قسمت انتهایی فلزی پوکه متورم شده وبادمیکه حتی بعضی مواقع ازهمان جاپاره میشه نمیدونم دلیلش چیه شایدلق بودن فشنگ کش باعث شده چون یه میزان کمی به چپ وراست حرکت میکندیعنی یه ذره پایین بالا میشه

سلام
بنده هم این مشکل برای هر دولول فقط و فقط با فشنگ دستپر دارم فشنگ کارخانه ای مشکلی نداره در حالی که همان فشنگ دستپر در دولول کرال استفاده شد و پوکه بدون تغیر شکل خارج میشه با یکی از تعمیرکاران بنام اصفهان مشورت کردم گفتند خزانه نخجیر ها کمی گشاد تر از تفنگ های دیگه هست و این مورد عادی هست جواب ایشون برای من که قانع کننده نبود.
سلام آقا محمد ستاره سهیل.این مشکل از اون جایی پیدا میشه که فشنگ دستپر یکم پر زور تره و قفل تفنگای نخجیر هم زیاد محکم نیست به همین دلیل هنگام شلیک پوکه کمی عقب هل داده میشه و در صدم ثانیه جای پوکه کش ته پوکه به صورت قالب در میاد.
با یک سری تعمیرات اساسی روی چفت و بست سلاح این مشکل کامل حل میشه.مشکل از خزانه نیست چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون تفنگای ترکیه خزانه شون کمی گشاد تر از خزانه سلاح های ایرانیه اگه اینطور باشه چرا من هرچی دستپر با تفنگ ترکیه ای میزنم ته پوکه باد نمیکنه؟
من این مشکل رو بیشتر تو تفنگایی دیدم که لولش کمی لقی و با بر طرف شدن لقی این مشکل برطرف میشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام سید جان مخلصیمKhansariha (8)
حدس منم اینکه مشکل از چفت بست باشه ولی کمر تفنگ من باگذاشتن تیغ کاملا فیکس و لغی نداره مشکل خزانه هم بعید نیست ولی کمی دور از ذهن بنظر میرسه.
مشکل از چفت کپه که باید اساسی درست بشه.
شما هر وقت تونستی اسلحه رو ببر پیش آقا مجید تا اساسی برات درستش کنه.Khansariha (8)
لینک مرجع