انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام:
به به میبینم بحث بر روی دیوار کوتاه نخجیر جریان داره !!!!!خخخخخخخخ
جناب هوشنگ اهری ( اگر اسمشون درست یادم منده باشه) دیوار اهنین جنگ افزار سازی رو شکست و از تولیدش گزارشی ناقص تهیه کرد و چاپ کرد متاسفانه اوضاع خرابتر از کا رگاههای خصوصی در ترکیه و پاکستان است . . . اجازه بدین برسم منزل و مجله اش رو پیدا کنم .. در خدمتم
این لوله های که فرمودید میشوند خود نخجیر.روشون نه تراش خورده نه سنگ[size=x-large]
چرا دوست عزیز سنگ میخورن ولی سنگ زنی با دقتی نیست که کیفیت سطح خوبی بده به همین دلیل هست که روی لول ها خیلی صیغلی نیست ولی داخل لول ها از صافی سطح خوبی برقرار هستند
ولی در مجموع این رو میخوام بگم که لوله قابل قبول از نظر استحکام دارن و اینم باید قبول کرد که اغلب این سلاح ها قیمتی کمتر از یه بادی خیلی خوب دارن پس نباید زیادی ازش انتظار داشت
سلام ممنون جناب کوهنورد می دونستم داخل این حصار که هیچ خبری ازش به بیرون درز نمیکنه داره یه گَنده کاریایی رخ میده،حتی در ادرس اینترنتی که روی کارتن محصولاتشون درج شده هم کوچکترین اطلاعاتی موجودنیست ویه دروغه،بی صبرانه منتظر هستیم،
(2016-10-31 01:13 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من بار ها دیدم قنداق رو روغن میزنن باربد جان ولی پوکی و پوسیدگی ندیدم!! پس باید برای قطعاتی مثل اهرم که نزدیک قنداق هست چطور روان کنیم؟ در ضمن هر دفعه قنداق رو با چی تمیز کنیم به جز روغن؟

hossin

باسلام

فکر می کنم یکبار دیگه این موضوع روغن کاری تفنگ توسط دوستان عنوان شده بود
بنده باسنی حدود شصت سال عرض کردم که بنده روغن زیتون رو هم به دستم می زنم هم به موهام می زنم وهم به تفنگ هام

روغن زیتون خاصیت نفوذ پذیری در چوب رو داره اما ازمعدود روغن های روان کننده ای است که خاصیت خورنده گی فلز وچوب رو نداره
سلام.مهدی جان و تمام دوستان اگه میخواهی سلاح ارزان قیمتی دستتون رو بگیره وباهاش در تیر زدن رازی باشید از نظر بنده ی حقیر درتکلول از نوع قدیمیهای ریب دار نخجیر و در دولول نخجیر های لوله سفارشی (کد خورده) در منبتها اکثرا لوله سفارشین ولی یه ایرادی که هردو دارن سنگینن و دولول ها لق میشن در شات گان ها از افت دقت ناشی از لقی در حدی نیست که بخواهد از تیر بغل هدف رد بشه. نخجیرهای معمولی رو همون با دستگاه همون بابایی که نی قلیون رو سوراخ کرده، سوراخ کردن.حتی من تو اینها لوله های دیده بودم که نامرکزی سوراخ در حدی بود که یکطرف لوله مثل کاغذ نازک بود.
raz جان روغن های گیاهی فساد وخاصیت اسیدی میگیرند بهترین روغن روغن مخصوص اسلحه است.من خودم جاهای حساس و لغزشی رو با روغن چرخ خیاطی میزنم.برغن موتور گریس و روغن های دیگه گرد و خاک رو جذب میکنن و مثل ذرات روغن سنباده فرسایش سطحی بوجود می آورند.
(2016-10-31 12:11 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: e36b9ab4a1c9fd15badd54864b88982b.jpg]دوستان بچه قنداق من به چپ و راست لق میزنه با سفت کردن کدوم پیچ مشکل حل میشه؟
در ضمن استفاده اسپری روغن به داخل قطعات مثل فنر و چکش از زیر ماشه مشکلی نداره؟

hossin

باسلام
قطعه فلزی رو از بجه قنداق جدا کنید وبعد اونو سرجاش جا بزنید اینطوری بهتر محل لقی رو میشه دید وبهتر می تونید راهنمایی بگیرید
یعنی برای قسمت چوبی روغن چرخ خیاطی بهتر است؟

hossin
نه حسین جان برای قسمت های چوبی روغن زیتون بهتره و برای قسمت های فلزی روغن چرخ خیاطی یا روغن های سبک تر مثل روغن مثلا 10 البته در زدن روغن نباید زیاده روی کرد چون روغن جاذب گرد و خاک هست
حسین جان من نگفتم روغن چرخ خیاطی به قسمتهای چوبی بزن! من که قسمتهای چوبی رو تصلا نمیزارم هیچ روغنی برسه مخصوصا از نوع نفتیش چوبو می ترکونه.قطعه ی بچه قنداق رو با مقدار بسیار کمی از گریس درحدی که فرسیاش لیجاد نشدر ،زده ام
حسین جان من نگفتم روغن چرخ خیاطی به قسمتهای چوبی بزن! من که قسمتهای چوبی رو تصلا نمیزارم هیچ روغنی برسه مخصوصا از نوع نفتیش چوبو می ترکونه.قطعه ی بچه قنداق رو با مقدار بسیار کمی از گریس درحدی که فرسیاش ایجاد نشه ،زده ام
سلام کامران جان این مجله پیدانشد؟
لینک مرجع