انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام باربد جان،در تاپیک سوالات عمومی اعضا عرض کردم که قاضی با توجه به مستندات و اینکه همراه داشتن تفنگ شکاری و فشنگ شکاری که اسمه شکار رو پسوند دارن میتونه نیت فرد رو شروع به شکار استنباط کنه.این رو مطمینم که عرض کردم.ببخشید بیراه بود.
از تمامی نظرات سپاس گزارم
(2016-12-01 06:53 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
مشکل عجیبی برای نخجیر2 بنده پیش اومده قدرت سوزن های اسلحه زیاد شده مخصوصا سوزن راست فوق العاده زیاد قوی شده به طوری که چاشنی رو کاملا نابود میکنه البته با بعضی از چاشنی ها بد تره به طور مثال قبلا نمره 5 2015 عقاب که چاشنی سفید دارد را براحتی شلیک میکرد جای سوزن هم کاملا عادی بود ولی حالا چاشنی نابودش میکنه به طوری که نتونستم تفنگ 3 تیکه اش بکنم و با زور زیاد کمر تفنگ شکستم حتی بنظرم کمی سوزن سمت راست کج شد چون بعدش وقتی میخام سوزن ها را خلاص کنم(گرفتن دو ماشه و بستن کمر اسلحه) سوزن سمت راست بیرون نمیاد ولی مسلح که میکنم شلیک میکنه دوستان و اساتید محترم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
با سلام : محمد جان قدرت سوزنها زیاد نشده ، جنس چاشنی ها ضعیف شده من هم این مشکل را داشتم . بطور کلی در سلاحهایی که سوزن در مقر خود فاقد فنر است و بر روی چکش سوار شده کوتاهی یا بلندی سوزن به سرعت خود را نشان میدهد . این سیستم ساخت نه تنها در نخجیر بلکه در روبوست - دو لول بغل های بلژیکی - در بعضی تک لول ها هم دیده میشود البته الان دیگر تمایل به این طرحها کمتر دیده میشود . این مشکل شما در خیلی از نخجیر ها دیده میشود و راه علاج ان خیلی ساده است : کمی از طول سوزن کوتاه کنید (البته بسیار کم و بوسیله سنباده و ذره- ذره ) دیگر هیچگاه چاشنی سوراخ نخواهد شد .
راستی برای عزیزانی که از تفنگهای ایرانی در رنج و عذابند ، باید بگم برند استوگر در آمریکا دقیقا جای نخجیر و صیاد را گرفته !!!!خخخخخخخخخ تو آمریکا باشی و استوگر بخری و کپ لق بشه و ........Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)
دوستان من تازه عضو این انجمن شدم.به نظر اساتید بین نخجیر2 و 1 کدوم یکی از لحاظ استحکام برتری دارن.با توجه به این که آلیاژ دو اسلحه یکی هستش میشه از ضخامت لوله به استحکام پی برد البته تا حدودی چون سال به سال تولیدات تغییر میکنن(احتمالا). حالا کسی از دوستان ضخامت قسمت های مختلف لول از ابتدا تا انتها رو تو دو اسلحه اندازه گرفته؟(یکی از دوستان قبلا برای نخجیر1 این کار را انجام داده بود )امکانش هست دوستان با کولیس همین کار را برای نخجیر2 انجام بدن؟من قصد خرید بین نخجیرای 1 و 2 و یا تک لول ترک (حالا هر مارکی که گیر بیاد نه الزاما دو عقاب یا همون هوگلو)رو دارم و برام مهمه که امنیت و استحکام اسلحه بالا باشه و اسلحه هر دقیقه مشکل تعمیر و ...براش پیش نیاد.هر چند فکر میکنم قسمت دوم سوالم باید تو تاپیک مشاوره تفنگ ساچمه زنی باشه و چون به نخجیر ۲ مربوط بود اینجا پرسیدم.ممنون میشم اگه جواب بدین شرمنده طولانی شد
ورودتون تبریک میگم؛Khansariha (8)Khansariha (48) خوش امدی. از بین نخجیر دو و یک معمولا کفه به طرف یک سنگینتره چون کمتر به مشکل میخوره. البته هستن دوستانی که با تفنگ به اندازه خودش راه میان و راضی هستن مثل جناب استاد کوهنورد. در مورد اندازه هم بله منم نخجیر یک با ضخامت مختلف لول دیدم. تکلول ترک توشون تفنگهای خوبم هسته ولی؛اما و اگرم زیاد دارن. اگر پس تیر و دولول بودن زیاد برات فرق نمیکنه بین این سه مورد بنده کمترین نخجیر یک پیشنهاد میدم.
البته برا کسانی که اول کار هستن(جسارت نشه) هم بهتره ولی در کل داستان برا کاربر حرفه ای دولول یا تک لول دنیایی توفیر داره. یاحق
سلام نخجیر۲اگه بگیری مستقیم ازفروشگاه بایدبری تعمیرگاه اول سوزناشوودرست کنیدبعدش یه پترن که تازه مشخص میشه که چپ وراست میزنه واین کابوس تاسه سال بامالک اسلحه هست یکی ازدوستان انجمن به نام یحیی بنده خدابعدازخریدنخجیر۲دق کردوخیلی وقته ازایشون دیگه خبری نیست انشااله هرکجاهستن سلامت وموفق باشن منم که گذاشتمش گوشه خونه وروزی سه مرتبه اسلحه های پاکستانی رو میکوبم توسرش(شکنجه روانی) تادلم خنک شه
.ان شاالله که شاگرد خوبی باشیم.ممنون استاد کاربخش.Khansariha (8)
البته فراموش کردم بگم که بیشتر استفاده برای کبوتر و تیهو و اردک و شکار های معمول.و الان حدود یک سال و نیم با تک لول ترک که جوازش به اسم خودم نیست کار کردم حدود ۳۵۰شلیک.این تفنگ نیم چوکه و حسابی باهاش ست شدم و با مانور روی فشنگ فواصل متعارف دور و نزدیک رو خیلی خوب میزنه و فشنگ های سبک و نیمه سنگین(از تراپ تا نیمه مگنوم)هم باهاش زدم.البته به کسی توصیه نمیکنم بره فشنگ سنگین بزنه.(مخصوصا تفنگ های قدیمی و فرسوده و غیرقابل اعتماد.)نزن عاقا ،نزن، ما هم محض تجربه زدیم.اشتباه کردیم.جوونیه دیگه خخخخ.بگذریم خلاصه خیلی بهش وابسته شدم اما میخوام یکی به اسم خودم بگیرم.این تک لول ترک تو ۳۶متر حدود ۴۰سانت پایین میزد که با تغییر تو زاویه ی دید و از بالاتر نگاه کردن به مگسک، پترن دایره ی هدف رو خوب پوشش میده.این تفنگ بجز سوزنش که ضعیف بود و درستش کردم مشکل دیگه ای نداشت حالا تاپیک های این سایت و نظرات دوستان رو که خوندم میترسم نخجیر 1 یا 2بگیرم و دائما در تعمیرگاه باشم.ضمنا ظاهر اسلحه خیلی برام مهم نیست.آیا برای سالی ۳۰۰_۴۰۰فشنگ و شکار های معمول نخجیر ۱ یا ۲جوابگو هست؟لطفا دیگر اساتید هم راهنمایی کنن.
(استاد باربد(اگر اشتباه نکنم محمد
ممنون از راهنمایی تون Khansariha (8)فکر کنم نخجیرتون خیلی اذیت کرده که این طور شکنجه ی روحیش میدید اما خب گناه داره خدا زدش دیگه شما بش رحم کنید خخخخخ(شوخی بود به دوستان نخجیر سوار بر نخوره) ان شاالله ما هم جمع نخجیر سوارا میپیوندیمKhansariha (214)
(2016-12-01 06:53 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
مشکل عجیبی برای نخجیر2 بنده پیش اومده قدرت سوزن های اسلحه زیاد شده مخصوصا سوزن راست فوق العاده زیاد قوی شده به طوری که چاشنی رو کاملا نابود میکنه البته با بعضی از چاشنی ها بد تره به طور مثال قبلا نمره 5 2015 عقاب که چاشنی سفید دارد را براحتی شلیک میکرد جای سوزن هم کاملا عادی بود ولی حالا چاشنی نابودش میکنه به طوری که نتونستم تفنگ 3 تیکه اش بکنم و با زور زیاد کمر تفنگ شکستم حتی بنظرم کمی سوزن سمت راست کج شد چون بعدش وقتی میخام سوزن ها را خلاص کنم(گرفتن دو ماشه و بستن کمر اسلحه) سوزن سمت راست بیرون نمیاد ولی مسلح که میکنم شلیک میکنه دوستان و اساتید محترم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

یک احتمال دیگه هم هست واون اینه که قطعات داخل کپ وسیستم چکش وسوزن وغیره تا الان باهم اببدنی وروانکاری نشده باشند که نتونسته چاشنیهارو بقول خودتون نابود کنه اما الان با روان شدن و جا باز کردن قطعات این قضیه پیش امده وبقول معروف قطعات باهم اببندی شدن
(2016-12-04 02:00 AM)ehsansbs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.ان شاالله که شاگرد خوبی باشیم.ممنون استاد کاربخش.Khansariha (8)
البته فراموش کردم بگم که بیشتر استفاده برای کبوتر و تیهو و اردک و شکار های معمول.و الان حدود یک سال و نیم با تک لول ترک که جوازش به اسم خودم نیست کار کردم حدود ۳۵۰شلیک.این تفنگ نیم چوکه و حسابی باهاش ست شدم و با مانور روی فشنگ فواصل متعارف دور و نزدیک رو خیلی خوب میزنه و فشنگ های سبک و نیمه سنگین(از تراپ تا نیمه مگنوم)هم باهاش زدم.البته به کسی توصیه نمیکنم بره فشنگ سنگین بزنه.(مخصوصا تفنگ های قدیمی و فرسوده و غیرقابل اعتماد.)نزن عاقا ،نزن، ما هم محض تجربه زدیم.اشتباه کردیم.جوونیه دیگه خخخخ.بگذریم خلاصه خیلی بهش وابسته شدم اما میخوام یکی به اسم خودم بگیرم.این تک لول ترک تو ۳۶متر حدود ۴۰سانت پایین میزد که با تغییر تو زاویه ی دید و از بالاتر نگاه کردن به مگسک، پترن دایره ی هدف رو خوب پوشش میده.این تفنگ بجز سوزنش که ضعیف بود و درستش کردم مشکل دیگه ای نداشت حالا تاپیک های این سایت و نظرات دوستان رو که خوندم میترسم نخجیر 1 یا 2بگیرم و دائما در تعمیرگاه باشم.ضمنا ظاهر اسلحه خیلی برام مهم نیست.آیا برای سالی ۳۰۰_۴۰۰فشنگ و شکار های معمول نخجیر ۱ یا ۲جوابگو هست؟لطفا دیگر اساتید هم راهنمایی کنن.
(استاد باربد(اگر اشتباه نکنم محمد
ممنون از راهنمایی تون Khansariha (8)فکر کنم نخجیرتون خیلی اذیت کرده که این طور شکنجه ی روحیش میدید اما خب گناه داره خدا زدش دیگه شما بش رحم کنید خخخخخ(شوخی بود به دوستان نخجیر سوار بر نخوره) ان شاالله ما هم جمع نخجیر سوارا میپیوندیمKhansariha (214)

دوست عزیز من هم سلاح نخجیر یک دارم بعد چند سال پارسال هم یه دستی به سر و روش کشیدم تفنگ بدی نیست بسیار دور زن و جمع زن هست و یکم هم سنگین هرچند من زیاد سنگینیش رو حس نمیکنم ولی از معایبش بقیر از مسائل فنی که ممکن هست برای هر سلاحی به وجود بیاد باید بدونی که تک نخجیر برای هوازنی زیاد جالب نیست و باید خودت بتونی فشنگ خوب براش لود کنی تا نتیجه خوب بگیری ولی با این همه یکی از محکم ترین لول ها رو داره و اگه بتونی فشنگ مناسبش رو خودت لودکنی توی شکار به راحتی روسفیدت میکنه
و اما دو لول نخجیر در هوازنی با فشنگ استاندارد از تک لول بهتره ولی باز هم مثل دولول آکار نیست
درمورد مساله دیگه این که کلا با سلاح ایرانی نباید فشنگ سنگین زد چون باعث آسیب دیدن زود تر به سلاح میشه که در این قضیه دولول از تک لول زودتر آسیب میبینه
و این که میگن اگه نخجیر یک یا دو بگیری هر روز باید در تعمیر گاه باشی نه من قبول ندارم چون سلاح من بعد از شلیک بیشتر از 6 تا سهمیه تا به امروز حتی یدونه فشنگ رو هم دو سوزن نکرده همه و همه رو با قدرت تمام زده و انصافا خیلی هم خوب زده
حالا اگر که از این دو سلاح هر کدوم رو گرفتی بیا توی تاپیکش تا دوستان بیشتر راهنماییت کنن که سلاحت بسیار خوب و دقیق کار کنه
معمولا نخجیر دو بیشتر و زیادتر مورد اعتراض دوستانه تا یک. لول کوتاهتر و داشتن ی لول نیم چوک مشخصه برا هوازنی بهتره تا لول بلند و چوک بسته. باید به اندازه دهن نخجیر لقمه گرفت و به اندازه پولش ازش انتظار داشت.من خودم برا کسی میخوام تک نخجیر تهیه کنم و دنبالشم در صورتی که شاید بشه با همون پول دولول نخجیر هم گرفت ولی سلیقه مهمه و شرطه.
لینک مرجع