انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
منطقه ما ثبت نام دولتی برای تک لول ودولول ندارند،میتونم بیام از تهران ثبت نام کنم. باتشکر
نه هرشهر سهميه خاص خودشو داره و اگه شهرتون اسلحه فروش داشته باشه صد درصد اسلحه دولتى هم مياره و به شما نميده و واسه نور چشمياش نگه ميداره
با سلام و خسته نباشيد.

آقا كسي از دوستان مي تونه در مورد سوالات زير پاسخ جامعتري به من بده ؟

با توجه به صحبتهاي بعضي از دوستان نگران هستم !

1. چرا رسيد سلاح و برگه اي که شماره سریال و مدل اسلحه رو نوشته به من نداد و فقط رسيد 1900000 توماني كه دستگاه POS داده بود را به من داد ؟

2. چرا تو فرم ها قسمت تفنگ و كاليبر رو گفت خالي بزاريد و بقيه قسمت ها رو پر كنيد ؟

3. بعد از اينكه برديم اسلحه مهمات بايد چكار كنيم ؟

4. روند چجوري هست ؟

5. اسلحه كي دستمون مياد ؟

6. سلاح صفر بهم ميدن ؟

با تشكر فراوان.

شاد و پيروز باشيد.
١ - اهميتي نداره كه به شما رسيد نداده ، شنبه كه تشريف ببرين براي دريافت مدارك ، خود اسلحه فروش به همراه تفنگتون و مدارك باهاتون مياد اداره اسلحه و مهمات ...
مهم اينه كه اسم شما به عنوان خريدار توي سيستمشون ثبت شده باشه ...
٢ - اون قسمت رو خودشون اصولا پر مي كنن ، من همچين موردي رو ديدم ...
٣ ، ٤ ، ٥ - بعد از اينكه اسلحتون بازديد شد و مدارك رو ازتون گرفتن ، يك سري مدارك ديگه اسلحه و مهمات بهترن مي گه تهيه كنين ، شامل پاكت پستي و يك يا دو فيش واريزي بانكي كه دقيق يادم نيست ...
بعد از تكميل براي شما پرونده تشكيل ميشه كه حتما بايد شماره پروندتون يادتون باشه ...
بعد از تشكيل پرونده به شما تاريخ اعلام مي كنن براي حضور در كلاس توجيهي و ميدون تير ( هر دو اجباري هست )
بعد از ميدون تير كه نوبتي كه بهترن ميدن ممكنه تا ١-٢ ماه هم طول بكشه ، حداقل يك ماه طول مي كشه تا براتون جواز موقت صادر بشه ( براي تحويل اسلحه و نگداري در منزل ) در تمام اين مدت اسلحه ي شما دست اسلحه فروش ميمونه ...
٦ - شما مگه اسلحه نو نخريدين ؟ پس اسلحه ي نو بهتون تحويل داده ميشه
ظاهرا یکی از لول ها تمام چوک و دیگری نیم چوک هست. تمام چوک دور زن تر هست. اما برای زدن اسلاگ یا چارپاره که البته برای تفنگ حوب نیست بهتره از نیم چوک استفاده بشه. اگه مطالبی که نوشتم درسته چند سوال دازم. کدوم لول نیم و کدوم تمام چوک هست؟ چرا این تفنگ چوک متحرک درست نشده مثل آکار؟ به علت هزینه کمتره یا چوک ثابت بودن امتیازی هم داره؟ در مورد تمام چوک گفته شده بود جمع زن و به تبع اون دور زن تر هست. در مورد استفاده از نیم چوک یا سیلندر (در تغنگ هایی که سیلندر چوک هستند) زدن چارپاره و اسلاگ دقت تیراندازی رو کم نمی کنه و موجی پخش شدن چارپاره نمی شه؟ با تشکر
لوله سمت راست نیم چوک برای ا هداف نزدیکتر که با ماشه جلو فعال میشه و لوله چپ فول چک باماشه دوم فعال میشه .نخجیرها تفنگ شلیک مهمات سنگین نیست ( البته خیلی ها این کار را انجام میدهند )اینکه چرا لوله ها چک دار ساخته نشده برای من هم سواله از نظر فرایند ساخت به نظر من ساخت سیلندر که در انتها چند تا چوک بهش اضافه بشه خیلی ساده تره تا لوله ای که از سر تا انتها به شکل قیف باشه . کلا نخجیر 2 کلاسیکه شاید به همین علت باشه که اینجوری ساختن .در هر صورت هر طور که ساخته بشه حتی اگه قنداق هم نداشته باشه ملت خریدارش هستن . به قول یکی از مدیران سابق خودروسازی که گفته بود اگه ما ماشین بدون چرخ هم روانه بازار کنیم فروخته میشه این تفنگها هم استثنا نیستند .
سلام
اگر به فرض محال سرتا پای دولول نخجیر عیب باشد لول و چوک آن بسیار عالی است. البته برای ساچمه و نه چارپاره
شما اگر از این سلاح جهت شکار مجاز استفاده کنی همین دو نوع چوک کاملا کافی است. ضمنا مشکل لقی و .. چوک پیچی را هم ندارد.
در شکار مجاز معمولا فاصله به کمتر از 15 متر نمیرسد و لول راست برای این منظور مناسب است. البته لول راست این سلاح برای تمامی فواصل مناسب است ولی لول چپ برای مسافتی حتی در حدود 70 متر هم مناسب است.
خلاصه اینکه کلا تفنگ دقیقی است. ولی سنگینی زیاد یکی از معایب این اسلحه است.
(2014-02-01 12:34 PM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگر به فرض محال سرتا پای دولول نخجیر عیب باشد لول و چوک آن بسیار عالی است. البته برای ساچمه و نه چارپاره
شما اگر از این سلاح جهت شکار مجاز استفاده کنی همین دو نوع چوک کاملا کافی است. ضمنا مشکل لقی و .. چوک پیچی را هم ندارد.
در شکار مجاز معمولا فاصله به کمتر از 15 متر نمیرسد و لول راست برای این منظور مناسب است. البته لول راست این سلاح برای تمامی فواصل مناسب است ولی لول چپ برای مسافتی حتی در حدود 70 متر هم مناسب است.
خلاصه اینکه کلا تفنگ دقیقی است. ولی سنگینی زیاد یکی از معایب این اسلحه است.
با سلام خدممت همه دوستان
در مورد دقیق زن بودن تفنگ من شک دارم چون بالا زدن و چپ و راست زدن بخاطر نوع طراحی قنداق وجود داره.
دوستان ابتدا یه پترن ازش بگیرید اون موقع در مورد زدن تفنگ میشه قضاوت کرد.
با تشکر
با سلام.

دوستان با نخجير 2 چهار پاره استاندار هم نميشه زد ؟

اينجوري كه خيلي بد ميشه !

كسي از دوستان چهار پاره زده باهاش ؟

با تشكر.
با نخجیر میشه چهارپاره زد ولی با لول راست چون کمی گشاد تره.در کل نزنی بهتره.اگه هم زدی احتمال منفجر شدن لول پنجاه پنجاه هستش.از تک گلوله 16 یا 36 تایی دستپر استفاده کنید بهتره ولی 9تایی اصلا نزن(کار خطرناکیه).به هرحال هر چیز را بحر کاری ساختند.استفاده از چهارپاره به مرور زمان لول رو مستهلک میکنه حتی تفنگای روس و ترک.Khansariha (8)
لینک مرجع