انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام :
باربد جان معلومه حسابی از این زبون بسته کار میکشی ها !!!!خخخخخخ
این کار یک مقدار ظرافت میطلبه همراه با مهارت . هم میشه با دست انجام داد (سوهانکاری ) هم با ماشین (فرز کاری ) ولی یک نکته مهم رو باید در نظر گرفت . بعضی از این تفنگهای وطنی رو دیدم اون نقطه رو با جوش برنج پر کرده و بعد به شکل نیم دایره درآورده اند درسته که برنج خاصیت ضد سایش داره (اگر توجه کرده باشید بوش موتور های الکتریکی رو که باید هزاران دور در روز کار کنند ،از آلیاژبرنج میسازند ) ولی یک خاصیت عجیب هم داره که کمتر کسی توجه میکنه : جایی رو که قبلا جوش برنج داده باشند دیگه جوش اهن نمیگیره !!!!! دلیل علمی این رو هنوز نفهمیدم ولی اگر خواستید کار تعمیراتی رو خودتون انجام بدید به این نکات توجه داشته باشید . همین نکات ریز و کوچک است که کار تعمیرات رو بسیار لذت بخش میکنه امیدوارم موفق باشید .

حسین جان محمودی ، باید قسمت پایین رو باز کنید . همونطور که میدونید کپ این سلاحها ( طرح اروپایی ) دو تکه است قسمت پایینی رو بازکنید با سفت کردن پیچها یا احیانا پیچاندن یک دور دیگر حفاظ ماشه لقی برطرف میشود . البته باید دید با گردش حفاظ ماشه فضای حرکتی ماشه ها کم نشود . در مورد لقی بچه قنداق اکثرا با گذاشتن یک لایه مقوا زیر باریکه فلزی و سفت کردن پیچها مشکل حل میشود اگر نشد قسمت چوبی را باز کرده و قسمت آهنی را روی اسلحه سوار کنید ببینید لقی از کجاست اکثرا بخاطر عدم روغنکاری و خصوصا با ضربه جا زدن بچه قنداق قسمت قفل ان دچار خوردگی میشود . حالا اگر 15میلیون پول تفنگ بدهیم (منظورم شما نیست کلی عرض میکنم چون زیاد دیده ام ) آنقدر با ظرافت با تفنگ رفتار میکنیم که مبادا به ایشان بربخورد !!!!!
شما سلاح را چک کنید اگر سوالی بود بنده همین جا در خدمتم
با سلام مجدد و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی دقیقا مقوا رو کجای بچه قنداق باید قرار بدهم و کدوم پیچ شو باید سفت کنم؟ ( در خصوص ضربه هنگام مونتاژ هم حق با شماست یکم باهاش نامهربانی صورت گرفته)ممنون

hossin

عکس محل هایی که باید پیچ هاش سفت بشود رو اگه موجود دارید به نمایش بزارید ممنون میشم

hossin
سلام کامران جان بازم بابت حسن توجه جنابعالی سپاسگذارم کاملاحق باشماست دلیل این لقی فشنگای سنگینی هست که باهاش شلیک کردم ازاسلگهای دست سازوکارخونه ای تاچارپاره های ۹دونه وغیره به نظرشمااگه یه لایه نازک کاربیدداخل اون قسمت هلالی که بالولای کپ د رگیره بریزم وبعدباسوهان گرد به اندازه کافی سوهان کاریش کنم چطوره بسیارمتشکرم
(2016-05-07 11:57 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
باربد جان معلومه حسابی از این زبون بسته کار میکشی ها !!!!خخخخخخ
این کار یک مقدار ظرافت میطلبه همراه با مهارت . هم میشه با دست انجام داد (سوهانکاری ) هم با ماشین (فرز کاری ) ولی یک نکته مهم رو باید در نظر گرفت . بعضی از این تفنگهای وطنی رو دیدم اون نقطه رو با جوش برنج پر کرده و بعد به شکل نیم دایره درآورده اند درسته که برنج خاصیت ضد سایش داره (اگر توجه کرده باشید بوش موتور های الکتریکی رو که باید هزاران دور در روز کار کنند ،از آلیاژبرنج میسازند ) ولی یک خاصیت عجیب هم داره که کمتر کسی توجه میکنه : جایی رو که قبلا جوش برنج داده باشند دیگه جوش اهن نمیگیره !!!!! دلیل علمی این رو هنوز نفهمیدم ولی اگر خواستید کار تعمیراتی رو خودتون انجام بدید به این نکات توجه داشته باشید . همین نکات ریز و کوچک است که کار تعمیرات رو بسیار لذت بخش میکنه امیدوارم موفق باشید .

حسین جان محمودی ، باید قسمت پایین رو باز کنید . همونطور که میدونید کپ این سلاحها ( طرح اروپایی ) دو تکه است قسمت پایینی رو بازکنید با سفت کردن پیچها یا احیانا پیچاندن یک دور دیگر حفاظ ماشه لقی برطرف میشود . البته باید دید با گردش حفاظ ماشه فضای حرکتی ماشه ها کم نشود . در مورد لقی بچه قنداق اکثرا با گذاشتن یک لایه مقوا زیر باریکه فلزی و سفت کردن پیچها مشکل حل میشود اگر نشد قسمت چوبی را باز کرده و قسمت آهنی را روی اسلحه سوار کنید ببینید لقی از کجاست اکثرا بخاطر عدم روغنکاری و خصوصا با ضربه جا زدن بچه قنداق قسمت قفل ان دچار خوردگی میشود . حالا اگر 15میلیون پول تفنگ بدهیم (منظورم شما نیست کلی عرض میکنم چون زیاد دیده ام ) آنقدر با ظرافت با تفنگ رفتار میکنیم که مبادا به ایشان بربخورد !!!!!
شما سلاح را چک کنید اگر سوالی بود بنده همین جا در خدمتم

با درود به دوستان خوب
در خصوص دو قطعه که معمولا با هم سایش دارن یکی از اون قطعه ها رو از آلیاژ نرم تر میسازند که معمولا کوچکتر از اون یکی قطعه بوده و قابلیت تعویض آسانتر هم تا اون قطعه دیگه داره مثلا در یک موتور الکتریکی بوشها رو از آلیاژ نرمی میسازند در عوض اون شافت که سیم پیچی شده رو (روتور )از فلز سخت تر مث فولاد میسازند چون اگه اون شافت ساب بره برای تعویض کار سخت تره و هزینه بیشتر.
یا تاقانها جنس مخصوصی دارن که ظریب اصطعکاک رو پایین میارن تا سطح میل لنگ که صیقلی هست خورده نشه البته فقط سطح داخلی این یاتاقانها که با میل لنگ تماس داره با آلیاژ مخصوص رو کش شده چون هزینه زیاد داره البته اسم آلیاژ یادم نیست فقط میدونم آخر ش بیت بود.
اسلحه سازان ما هم کم لطفی کردن مثلا قطعه اصلی رو که جز بدنه اسلحه هست و قابل تعویض نیست نرم تر از اون قطعه ارزان و قابل تعویض میسازند یا هر دو رو از یک آلیاژ میسازند .
بلبرینگ ها و رولبرینگ ها معمولا آلیاژ سختی دارن اگه بشه یه نیم دایره از اونها جدا کنیم و دقیقا تو این هلال جا بدی و بعد هم جوش مناسب و سنگ کاری شاید بشه .
با سلام :
اول از همه باربد عزیز :
آره عزیز جان میشه ولی همونطور که قبلا هم اشاره کردم شما ابتدا نگاه کنید ببینید اثری از برنج یا رنگ طلایی یا حتی مسی در اون نقطه میبینید یا خیر . این انتخاب مهمیه چون اگر قبلا با برنج آشنا نشده باشه و شما اونجا رو جوش برنج بریزید برای مالک بعدی تفنگ ( یا حتی خودتون در زمان استفاده خودتون ) حق انتخاب رو از بین بردید اگر بتونید از الکترود نازک (کمتر از 3 اگر پیدا کنید )و جوش برق استفاده کنید سختی بسیار خوبی داره (اگرچه اصولا مخالف جوش برق در اسلحه سازی ام ) اگر نبود همین کاربید و سیم جوش بهتر از برنجه . آرگون و co2و اینها رو تجربه نکردم اینها به مراتب حرارت پایین تری در قطعه کار بوجود میارند و این خیلی خوبه . اگر به کار های فنی وارد هستید میتونید اون رو به بهترین نحو اصلاح کنید ولی به دست غیر نسپارید . کمتر کسی ظرافتهای کار تعمیرات سلاح رو درک میکنه مثالش هم تفنگ یحیی عزیز است که طرف کلا کم آورد البته با دو قورت و نیم باقی !!!! ما را هم در تجربه تون سهیم کنید براتون آرزوی موفقیت میکنم Khansariha (8)

حسین آقای عزیز : عکس هم بر روی چشم

سامر عزیز :حرف شما کاملا صحیح است در این مورد بهتر است جنس قطعات طوری انتحاب میشد که شفت خورده میشد و تعویض میشد . اگر جنس قفل و لولا بهتر میبود (نه لزوما سخت تر ، که آن هم اشکالات دیگر بوجود میاورد ) یا اقلا در ناحیه تماس سختکاری میشد مشکل حل بود . مسئله اینجاست که تولید از ابتدا با طرحهاو روشهای نامناسب آغاز شده و ادامه پیدا کرده . البته دو مورد را بنده اطلاع دارم که رفع مشکل شده ولی بدلیل عدم ارتباط مصرف کننده -تولید کننده پویایی مشاهده نمیشود . متاسفانه جنایات اخیر که به اسم شکار و شکارچی انجام شد نیز به این بی سر و سامانی دامن زد .
موفق باشید
سلام کامران خان اگه محل ساییدگی رو کاربیدکنم امکان داره که مجدد فاصله کپ ولول ایجادشه الان این فاصله زیادنیست باگذاشتن یه نصفه تیغ درمحل ساییدگی برطرف شده ؟ممنونم
سلام آقا باربد
ببخشید که من جواب می دهم.
دلیل اصلی خم شدن زبانه و ساییدگی آن فشاری است که هنگام باز کردن لول بعد از شلیک برای عمل کردن پوکه کش و مسلح کردن سوزنها به آن قسمت که عملا تنها بازوی مقاوم در برابر فشار است، وارد می شود. اگر بخواهم بهتر متوجه منظورم شوید فرض کنید لوله را برای فشنگ گذاری باز کرده ایم و تا حد طبیعیش خم شده است، حالا اگر بیشتر لوله را فشار دهیم تا بیشتر خم شود باید آن زبانه اجازه ندهد. متاسفانه جنس زبانه کمی نرم است و ضخامتش هم مناسب نیست و به مرور خم می شود. حتی ممکن است لبه آن دقیقا از محل نیم دایره ای بشکند. اگر با جوشکاری مشکل را حل کنید به مرور دوباره یا خم می شود یا میشکند. من به این فکر بودم که یک لایه فلزی محکم با جوشکاری و تراشکاری به زیر زبانه اضافه کنم تا مشکل حل شود ولی ترسیدم کار بدتر شود. فعلا چند سال است که نصفه تیغ کارم را راه انداخته. شما هم خیلی حساس نباشید. نهایت نصفه دیگرتیغ را هم استفاده می کنیم.
موفق باشیدKhansariha (8)
سلام ممنونم حرف شماکاملامتین ومنطقیه ولی ای کاش امکان تعویض این قطعه وجودداشت من مطمنم بالاخره بچه های باهوش این سایت یه راهکاری براش پیدامیکنن
یه عکس تو تاپیک مجاور پیدا کردم تعجب آور...........................!! طرف گفته فشنگ چارپاره 9 تایی فابریک رو میذارم تو لول چپ چون ضخامتش بیشتر خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

مگه داریم مگه میشه خخخخخخخخخخ لول راست و لول چپ همه دولول بغلا ضخامتش یکیه و فقط و فقط چوکش فرق میکنه.!!!!!!!! تازه همه چارپاره رو میذارن تو لول راست برا اینکه چوکش کمتره

چی بگم خداوکیلی؟ فقط خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
[تصویر: IMG-20151004-164929.jpg]
دوستان آیا طرف الآن خودش و تفنگش سالمه؟؟؟؟؟؟ لول چپ نخجیر و چارپاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)
باسلام

آقای میر لوحی تعحب نکنید تفنگ بنده هم طوره
نخجیر استاندارد های جهانی رو هم پشت سر گذاشته
ضمنا بنده باوجود چهار پاره زدن با هر دولول هم تفنگم سالمه هم خودم
لینک مرجع